Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

noriko

Köszi Yakumo! Valóban a Sajátgépre és Windows Explorerre gondolt az egyutaskezelőnél! :)

Quote from: Próféta on 2006-11-24, 23:37:02
1. Hogy kell azt érteni, hogy "A számítógép operációs rendszert vezérlő eszközei"?
ehhez mintha az Eszközkezelőt böngésztük volna...ott mutogatott mindenféle vezérlő cuccokra, lehet, hogy az kell ide. By the way, mi az IDE ATA/ATAPI? (néztem wikin, de ott kicsit bonyi volt nekem :redface: )
Quote2. Most mit lehet arra mondani, hogy a memória pillanatnyi tartalma? Elég annyi, hogy az éppen futó programok utasításkódjai és az éppen felhasznált adataik tartózkodnak a memóriában?
szerintem bőven. tényleg, ennél nézegettük a Task Managert. :)
Quote5. Mit ért vajh az alatt, hogy "hálózat típusa"? Mi szerint sorol típusba? LAN/Internet, csillag/gyűrű/szövevényes topológia
asszem eszerint sorolt...
Quote6.  :confused: Az összeköttetések és a csomópontok azok az eszközök, amelyek befolyásolják? Erre gondolt?
ez jó lesz. hogy befolyásolják?
Quote7. nézz körül a Wikipedián.
thx! 8.-at és 9.-et is!
QuoteEsetleg valaki olyanra lenne szükséged, aki tanult már valami hasonló, "Informatika" nevű tárgyat. A legjobb, ha ugyanannál a tanárnál.
nemtom mennyire tudnák a többiek... általában mindenki lázasan netezett az órák alatt, szerintem senki sem figyelt oda :D
De annyira nem lesz durva a zh, mert gondolom igazodik majd az óra szinvonalához...
úgyhogy szerintem annyi bőven elég lesz, ha bemondok pár félmondatot, amiket tőletek most begyűjtöttem :D , szóval köszi a segítséget!


"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Quote from: noriko on 2006-11-25, 01:33:05
ehhez mintha az Eszközkezelőt böngésztük volna...ott mutogatott mindenféle vezérlő cuccokra, lehet, hogy az kell ide. By the way, mi az IDE ATA/ATAPI? (néztem wikin, de ott kicsit bonyi volt nekem :redface: )
:rolleyes:
hja, végülis hardver nélkül oprendsz sincs...
de ált nem a hardver vezérli az oprendszert

IDE ATA/ATAPI a merevlemez interfész :)

kikuchiyo

Bírom ezeket a "számítógépes tanfolyamokat". Nem úgy tanítják, hogy megértse az ember, mi miért történik és mit milyen cél elérése érdekében csinálunk, hanem ott az a gomb, arra kattints. Az így betanított számítógépes munkások csak addig fognak tudni bármilyen hasznos munkát végezni a géppel, amíg minden pontosan ugyanúgy van, mint ahogy tanulták. Ha már másik verziót vagy ne adj' Isten másik programot kell használni, rögtön leblokkolnak. Az anyukám is ilyen. "De nekem a munkahelyemen máshogy van! Ezt én nem tudom használni!"

/rant.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-25, 14:29:53
Bírom ezeket a "számítógépes tanfolyamokat". Nem úgy tanítják, hogy megértse az ember, mi miért történik és mit milyen cél elérése érdekében csinálunk, hanem ott az a gomb, arra kattints. Az így betanított számítógépes munkások csak addig fognak tudni bármilyen hasznos munkát végezni a géppel, amíg minden pontosan ugyanúgy van, mint ahogy tanulták. Ha már másik verziót vagy ne adj' Isten másik programot kell használni, rögtön leblokkolnak. Az anyukám is ilyen. "De nekem a munkahelyemen máshogy van! Ezt én nem tudom használni!"

/rant.

Ezért kell az édesanyákat otthon sajátkezűleg kinevelni. Akkor már az se érdekli, ha teljesen ismeretlen progival kerül szembe. "Minek f*ssak... csak olvasni kell, le van írva minden. Végleg meg úgyse teszem tönkre, legfeljebb 'cancelt' (fonetikusan ejtve XD) nyomok :rolleyes:"

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-25, 14:29:53
Bírom ezeket a "számítógépes tanfolyamokat". Nem úgy tanítják, hogy megértse az ember, mi miért történik és mit milyen cél elérése érdekében csinálunk, hanem ott az a gomb, arra kattints. Az így betanított számítógépes munkások csak addig fognak tudni bármilyen hasznos munkát végezni a géppel, amíg minden pontosan ugyanúgy van, mint ahogy tanulták. Ha már másik verziót vagy ne adj' Isten másik programot kell használni, rögtön leblokkolnak. Az anyukám is ilyen. "De nekem a munkahelyemen máshogy van! Ezt én nem tudom használni!"

/rant.
Ne is mondd, anyám leblokkolt, mikor észrevette, hogy "NINCSENEK!!!" ikonok az asztalomon... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

fema

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-25, 14:29:53
Az így betanított számítógépes munkások csak addig fognak tudni bármilyen hasznos munkát végezni a géppel, amíg minden pontosan ugyanúgy van, mint ahogy tanulták. Ha már másik verziót vagy ne adj' Isten másik programot kell használni, rögtön leblokkolnak.

Nekem mikor kötötték be a netem, és a proxyt állította a csávó, és az alapértelmezett böngészőben, azaz a Firefox-ban akarta csinálni (mivel annak az ikonja volt csak kirakva), elkezdett nekem magyarázni, hogy ő ezt nem tudja megcsinálni, mert milyen szar a Firefox, meg ilyenek, mert nem lehet benne beállítani a proxyt... Aztán elmeséltem neki, h szinte ua., mint ez IE, csak máshol vannak a gombok, aztán majdnem megsértődött, morrantott egyet és megkereste az IE-t... Szal erről ennyit..  :ejj:

Kuroi Tenshi

 :grrr:

apronetes bizniszek eddig működtek, de ma megszívtam.
vettem gf6800 (asus v9999td) + ac nv silencer
kipróbálom, egy pericg jó, de ahogy elkezdem telepíteni
a drivereket, csupa pixelhiba a teljes képernyő :(
még bios is :(

eddig még csak pech lenne, mert kaptam egy nap
próbagarit; viszont hívom, ki van kapcsolva; akkor
gondoltam írok mailt, erre daemon visszadobja, hogy
nincs ilyen cím! (pedig eddig még volt!)

:grrr:

na mindegy.
most van egy rossz karim.
javítható az ilyen?
screenshot nincs, mert windowsban monitor kikapcsolt;
de az amolyan jó corrupted, mindenfele vegyes színű
pixelek...

Cobra

Valószínűleg meghalt 1-2 memóriamodul. Sajnos esélytelen, hogy tudj vele valamit kezdeni, főleg ha a Win se jön be.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

szóval a mem...

kösz az infót

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-27, 23:54:16
:grrr:

apronetes bizniszek eddig működtek, de ma megszívtam.
vettem gf6800 (asus v9999td) + ac nv silencer
kipróbálom, egy pericg jó, de ahogy elkezdem telepíteni
a drivereket, csupa pixelhiba a teljes képernyő :(
még bios is :(

eddig még csak pech lenne, mert kaptam egy nap
próbagarit; viszont hívom, ki van kapcsolva; akkor
gondoltam írok mailt, erre daemon visszadobja, hogy
nincs ilyen cím! (pedig eddig még volt!)

:grrr:

na mindegy.
most van egy rossz karim.
javítható az ilyen?
screenshot nincs, mert windowsban monitor kikapcsolt;
de az amolyan jó corrupted, mindenfele vegyes színű
pixelek...
Esélytelen a javítása, valóban memóriahibára utal amit írsz, azt meg egyrészt nagyon nem egyszerű leforrasztani a kártyáról, visszatenni főleg, kideríteni hogy melyik chip a hibás kb. lehetetlen "otthoni" körülmények között, ugyanolyan chip beszerzése meg aztán teljességgel lehetetlen (már ha nem akarsz érte szétbarmolni egy másik kártyát). Hirdesd meg a PH!-n, általában relatíve jó áron el szokták vinni a döglött karikat. (Aztán kicseréltetik a nagykerrel garanciában.)
Ja és tudom hogy jókor mondom, de apróneten csak személyivel, adásvételivel...  :ejj:

Kuroi Tenshi

hja, csata után okosodik a magyar...

Azt sejtettem, hogyha memhiba, otthon nem javítható -
de hogy egyáltalán javítható-e, arra voltam kíváncsi.

Viszont hír:
apám bevitte magával másik gépen még egyszer megnézni,
és azt mondta, ott működik :eek:
akkor lehet, hogy alaplap, tápcsere is lesz belőle...
na majd este, ha mindketten hazaértünk, majd meglátom.

ph-n már láttam a hirdetéseket, de az csak a végső
megoldás lett volna ;)

Randal

Hi all!

Kis segítség kellene. Felraktam a mircet, meg a sysresetet. Csak azt nem tudom, hogy a kettőt egy könyvtárba kell-e vagy sem. (Vagy ahogy néztem, lehet, hogy a mirc nem is kell). Naszal, elindítom a sysreset mircét, bejön minden ugyanúgy, csak épp a sysreset funkciót nem tudom használni. Gondolom arra lenne jó, hogy egy adott usernél folyamatosan pakolja be a queue-be a cuccokat ha van üres hely.
Na ebben segítsen nékem valaki, hogyan kell.

Member

Tud vki ajánlani vmi könnyen kezelhető DVDRipper progit, ami a bolti DVD-ket is leszedi? Esetleg avi-ba is konvertálhatna. Előre is köszi.

Fazék

#5203
Quote from: Member on 2006-11-30, 16:15:06
Tud vki ajánlani vmi könnyen kezelhető DVDRipper progit, ami a bolti DVD-ket is leszedi? Esetleg avi-ba is konvertálhatna. Előre is köszi.

ööö nem ajánlotta pont ma vagy tegnap valaki a dvdshrink-et egy ilyen kérdésre? persze az is lehet hogy csak egy időhurokba estem véletlenül, és pont én ajánlottam, mármint ajánlani fogom, mármint ajánlom, mármint... útálok időutazni

Member

Köszönöm szépen, majd otthon leszedem. :tezsvir:

Fazék

Quote from: Member on 2006-11-30, 16:19:17
Köszönöm szépen, majd otthon leszedem. :tezsvir:
viszont avi-ba ez ha jól tudom nem konvertál, csak egy nagyon barátságos egyszerű filmes dvd ripper program.

Member

Akkor milyen formátumba szedi le? És ami fontosabb, azt mi játsza le (nincs Mplayer)?

Selmo

Én az AutoGK progit használom. Könnyű kezelni, van benne ütemezés és 1.4 gigás xvid formátumú avit egy 2.4-es procin 5 óra körüli idő alatt csinál meg.
Ja, a letöltése kicsit cseles, mert a stabil 2.27-et kell letölteni és feltenni és erre a 2.37-es beta upgradet. Mondjuk nem tudom, mennyire tart vissza, hogy ez 11 mega. :)

A tökéletesség unalmas.

Member

Ez kevésbé fog visszatartani, mint a 900-1000 FT postaköltség az eredeti DVD rendelésekkor. :)
Köszönöm a segítséget, húzhattok 1-1 strigulát a "+ karma" mellé. :D

Randal

Én ajánlottam a DVDShrinket, csak aztán láttam, hogy Member törölte a postját, aztán én is töröltem, de látom visszarakta.
Amúgy meg próbáld ki mindkét progit,a ztán amelyik okés azt ahsználod:)

Fazék

Firmware frissítés miért csak szgépben master-ként javasolt?
usb-s külső rack-ben notebook-hoz csatlakoztatva nagyon necces a dolog? vagy egyszerűen kivitelezhetetlen?

itthon nincs is asztali számítógépem, elég macera a szomszéd gépét szétkapni, belerakni, csak egy firmware frissítés miatt.

Selmo

Ezt a master dolgot honnan vetted?

A tökéletesség unalmas.

Member

Selmo, az egyik cucc installja vmiért nem volt hajlandó végigmenni (asszem Avisynth 2.5), de eddig úgy néz ki, hogy megy a cucc (Virtualdubmod fázis éppen). Az gáz?

Selmo

Hát igazából fogalmam sincs, hogy mit csinál, de azt hiszem a videókódoláshoz van köze. Szerintem próbáld meg manuálisan is feltenni innen biztos ami biztos alapon.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-12-01, 17:10:03
Ezt a master dolgot honnan vetted?
hát látod ez jó kérdés, mert pont most nem találom azt a leírást, ahol ezt kikötötték, de szóval usb-re csatlakoztatva biztosan nem lehet?

Member

A video-rész elvileg már lement, most éppen audio-zik (vmi dos-os ablakban :D), szerintem fel fog tűnni, ha a cuccnak nem lesz képe. :rolleyes:
Ha nem, akkor max kipróbálom a linked. Mondjuk arról beszélt, hogy vmi dll nem felülírható, mert vmi éppen használja. Érdekes, most vagy a windows vagy a Usteam Index tehette ezt, mert semmi más nem volt aktív. O_O

Selmo

Fazék: az én írómnál, csak annyit javasolnak, hogy lehetőleg egyedül legyen, ennek ellenére már 2 frissítés is gond nélkül átment rajta. Az usb meg nem hiszem, hogy gond lenne, mert elvileg ugye ugyanazt az x kb adatot írja felül, de abszolúte nem értek hozzá. Nézd meg mégegyszer azt a leírást és ha tényleg ezt kötik ki, akkor sztem jobb félni, mint megijedni.

Member: Elméletileg a vdm alapból képes a hang és kép kódolására, szoktam is használni külön is néha, ezért nem tudom, hogy az avisynth mihez kell, a nevéből lehet következtetni, de nem teszem. Azt pedig tudom, hogy ha úgy állítottad be, akkor parancssoros mp3 kódolást csinál a hangra. Én mondjuk dvd esetében originalra szoktam állítani, jó az ac3/dts hang :)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

megvolt a firmware update, így usb-s rack-ben is, nem reklamált a program :)

Bár hogy hiba nélkül történt a dolog, azt majd csak 2-3 írás után merem majd kijelenteni :haha:

köszi a segítséget Selmo :merci:

Cobra

Elméletileg csak olyan gond léphet fel ha nem úgy van bekötve a DVD író, ahogy a gyártó szeretné, hogy valami másnak a firware-jét írja felül a program :)
De általában túl óvatosak a gyártók (tudjátok, Amerikában is hozzáférhetőek a firware update-ek :D )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Újabb kör :)

Most, hogy beadtam az utolsó nagyobb beadandót egy időre,
folytathatom a szenvedést a videókarival :haha:

Újabb fejlemény: apám megint elvitte magával, odabenn még
most is ment... utána viszont keresett hozzá drivert, erre ott
is elkezdett gyorsan szemetelni, majd kikapcsolta a képernyőt.
Most így belegondolva, itt is a driverek telepítése után kezdett
el szétesni...

Hogy megy-e itthon driver nélkül csak holnap reggel tudom
ellenőrizni, de addig se hagy nyugodni a kérdés...

Elképzelhető-e az, hogy drivereket letakarítva flashelem a kari
biosát, finoman downclockolva azt biztonságos szintekig,
segítene? Hogy driverek nélkül működött, az jelentheti-e azt,
hogy az előző tulaj (akinek ezúton is a k. anyját) olyan szintre
flashelte (azaz gt-re) a biost, hogy az nem bírta, és amint a
driverrel elindítom, összeomlik?

Kösz :)