Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

jeanne

Hi! Tudom, h nem ez a legmegfelelőbb hely, a kérdésemre, de még nem láttam olyan problémát, amin ne tudtatok volna vhogy segíteni, v csak simán tanácsot adni. :szemuveges:
A problémám a következő: kedvenc sorozataimat eddig a gigeshare.com egyik felhasználójától töltöttem, viszont egyik napról a másikra nem engedett hozzáférni a cuccokhoz. A leguccsó lépésig mindig eljutok, de amikor a letöltés gombjára kattintok, akkor ezt írja ki:
http://i137.photobucket.com/albums/q225/mary_in_wonder/gigeshre.jpg
ha dl managerrel próbálom, akkor ezt: HTTP/1.0 403 Forbidden, meg h a kiszolgáló azt válaszolta,h nekem nem engedélyezett a fájl letöltése.
Gondoltam biztos azért, mert a kollégium hálóján letiltották, h innen töltögessünk >ami tuti nem így van< Ezért az otthoni gépen is kipróbáltam, de ugyanaz volt...később csak timed outot kaptam, majd a végén elindult a letöltés, de folyton megszakadt. Akiket kérdeztem (otthoni géppel), ők sem tudtak töltenni erről az oldalról.

Most akkor velem van baj, v magával az oldallal? :confused:
Átböngésztem a letölthető cuccokhoz tartozó kommenteket, és vannak, akinek hasonló problémáik akadtak, meg akiknek minden rendben... :bruhuhu:
Ha esetleg a saját szemetekkel szeretnétek látni miről beszélek:
http://www.gigeshare.com/sharelist/DramaBoy
a jelszó: drama4all

Remélem vki tud mondani vmi használhatót. Thx!  :redface:

Member

Helóka, akadt egy kis problémám. Ez a hiba néha előjön, és nem tudom hogy miért. Arról lenne szó, hogyha videoból akarok képet kivenni, akkor a képlopó progiban az jelenik meg, amit a lejátszó nyom. Pl. ha a filmet elindítom, a képlopó felületén megy tovább a film, mintha nem pillanatképet készített volna, hanem átkerülne oda a vetítés! És persze ha kilépek a videóból, a lementett kép csontra elfeketül, vége. Ezt a VLC alapból nyomja, de a többi nem, van valami ötlet? :confused:

Egyedül a Movie Maker-ből tudok csak képet kiszedni, de az meg pixelháború...

Zsiga

Quote from: Member on 2006-12-03, 01:02:23
Helóka, akadt egy kis problémám. Ez a hiba néha előjön, és nem tudom hogy miért. Arról lenne szó, hogyha videoból akarok képet kivenni, akkor a képlopó progiban az jelenik meg, amit a lejátszó nyom. Pl. ha a filmet elindítom, a képlopó felületén megy tovább a film, mintha nem pillanatképet készített volna, hanem átkerülne oda a vetítés! És persze ha kilépek a videóból, a lementett kép csontra elfeketül, vége. Ezt a VLC alapból nyomja, de a többi nem, van valami ötlet? :confused:

Egyedül a Movie Maker-ből tudok csak képet kiszedni, de az meg pixelháború...
PrintScreen se működik?

Member

Az sohasem ment nálam, csak dísznek van a billentyűzeten.

Darkstar

Használj valami olyan lejátszót, ami önmaga is képes screeneket kiszedni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

PrtSc -> Paint megnyit, ctrlV -> elment :)

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-03, 01:18:21
PrtSc -> Paint megnyit, ctrlV -> elment :)

Ez az, ami nálam csak és kizárólag fekete képernyőt ment el videókból.

Kuroi Tenshi

érdekes...

és ha Pause-t nyomsz neki, akkor is?

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-03, 01:28:20
érdekes...

és ha Pause-t nyomsz neki, akkor is?
overlay miatt műveli ezt

(ez most erős blöff, továbbra se tudom hogyan működik ez a dolog, de ha tippelnem kéne ezt mondanám) :D

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-03, 01:28:20
érdekes...

és ha Pause-t nyomsz neki, akkor is?

Ha egeret szülök neki, akkor is.
Nem mintha zavarna, nem nagyon szoktam "képlopni", ha meg igen, akkor valami képlopó progival, abban pedig már megy, ha bekapcsolom a spéci szűrő engedélyezését.

Fazéknak igaza van\o/

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2006-12-03, 01:17:58
Használj valami olyan lejátszót, ami önmaga is képes screeneket kiszedni.
Sztem ilyen véleményekre nem hallgat. Még mindig Moron Editiont
használ, és avval kínozza magát, hiába mondtuk, hogy az az egyik
legrosszabb Windows :haha:

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-03, 01:18:21
PrtSc -> Paint megnyit, ctrlV -> elment :)
Nothing happened...

Quote from: Darkstar on 2006-12-03, 01:17:58
Használj valami olyan lejátszót, ami önmaga is képes screeneket kiszedni.
Izé, kicsit konkrétabban?

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-03, 01:49:51
Sztem ilyen véleményekre nem hallgat.
Ki tudja, ha nem állna vissza a normál állapot, talán.
QuoteMég mindig Moron Editiont
használ, és avval kínozza magát, hiába mondtuk, hogy az az egyik
legrosszabb Windows :haha:
Nekem semmi bajom vele. Csak egyszer úgyis kilövik a támogatottak listájáról és akkor tényleg megszívom.

Zsiga

Quote from: Member on 2006-12-03, 10:18:56
Nekem semmi bajom vele. Csak egyszer úgyis kilövik a támogatottak listájáról és akkor tényleg megszívom.
Július 11-én járt le az extended support, a normál (ami pl. rád is vonatkozik) meg már évekkel ezelőtt...

Member

#5233
Becsinálok, most már a movie maker is magadta magát... :ejj:

EDIT:
Töröltem a kodec-eket, most már megy. Akinek hasonló van, tegye fel újra mindet.

kikuchiyo

Rounin: Media Palyer Classicban  lePause-olod és megkeresed a menüben a screenshot parancsot, vagy mplayernek megadod a config fájlban, hogy vf-add=screenshot, majd lejátszás közben rátenyerelsz az s gombra. Ha a gl kimenetet használod, akkor az alt+printscreen, paint, beilleszt kombináció is működik.
Failure is the default option

Cobra

KT az órajel csökkentéséhez nem kell egyelőre biost cserélni, elég egy tuningprogrammal csökkenteni azt. Valahogy a kártyáról kívülről ki kellne deríteni mi is az pontosan, mert ha kicserélték a biost, akkor a szoftveres programok azt fogják nézni, nem hogy mi a hardvere. Drivernek meg szerintem rakj fel egy Zeropoint drivert, abban van órajelállítási lehetőség is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2006-12-04, 12:34:56
Valaki tudna adni egy linket SP2-höz winfos xp prohoz, hungarian nyelvű, és ne akarjon csatlakozni mindenféle bizbasz szerverhez hanem offline legyen letöltése után
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=049c9dbe-3b8e-4f30-8245-9e368d3cdb5a

Kuroi Tenshi

Cobra: ja, tudom, de driver nélkül nem volt rivatuner hajlandó
elindulni. Kártyáról meg tudom, hogy V9999TD, mert rá van
nyomtatva a pcbre.

Azóta ott tartok, hogy NiBiTorral kiderítettem, hogy még az
eredeti bios van rajta... azaz nem bioscsere miatt ilyen, hanem
túl lett húzva, és a ramok behaltak. Illetve a kártya érdekes
módon win alatt driver nélkül artifact nélkül műxik (bár refresh
rate talán 1fps :haha: ), viszont bios képernyőnél vagy ha
felrakom a driverjét, akkor csupa hiba.

Az előbb benéztem a mycomhoz, eddig az egyike volt a kevés
helyeknek, ahol vidkarit javítottak, de aki azt csinálta, elment
onnan... :( de legalább a számát meg tudták adni, úh majd
felhívom. Még megkérdezem, hogy mennyibe kóstálna egy
bga-ram-csere... utána mehet szervdonornak...

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2006-12-05, 09:56:03
Quote from: Zsiga on 2006-12-04, 12:41:50
Quote from: White SeeD on 2006-12-04, 12:34:56
Valaki tudna adni egy linket SP2-höz winfos xp prohoz, hungarian nyelvű, és ne akarjon csatlakozni mindenféle bizbasz szerverhez hanem offline legyen letöltése után
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=049c9dbe-3b8e-4f30-8245-9e368d3cdb5a

Arigatou!

Igaz, ahogy elnézem nem egy mai termék. Gondolom már legalább ugyanenyi újj kijött...
Kiadhatnának egy újj sp3-mat is :D
Igen, azóta kijött vagy 100-150 hotfix. :) SP3 meg készül, talán a nyárra ígérték emlékeim szerint.

Fazék

#5239
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghibásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(

zsozso

Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:17:06
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghíbásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(
Nagy. Meglepoen sok diskeden lesznek hibak. Enis csuklottam mikor eloszor pakolgattam be anidbbe a fileokat es lattam hany hibas.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:17:06
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghibásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(
Próbáld meg IsoBusterrel beolvastatni és normális lemezre újra kiírni őket. Sajnos a DVD-k ilyenek, 2-3 évnél nem nagyon bírják tovább, a gagyibbak meg aztán főleg...

Fazék

#5242
Quote from: Zsiga on 2006-12-05, 15:24:34
Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:17:06
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghibásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(
Próbáld meg IsoBusterrel beolvastatni és normális lemezre újra kiírni őket. Sajnos a DVD-k ilyenek, 2-3 évnél nem nagyon bírják tovább, a gagyibbak meg aztán főleg...
nem vagyok boldog :(

szerk: igazán megvárhatnák a dvd-im a halálozásukkal, hogy még pont át tudjam menteni őket már lezuhant árú blueray, vagy hddvd formátumba...
szerk2: vagy esetleg holo-kockákra :D

Zsiga

#5243
Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:25:25
Quote from: Zsiga on 2006-12-05, 15:24:34
Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:17:06
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghibásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(
Próbáld meg IsoBusterrel beolvastatni és normális lemezre újra kiírni őket. Sajnos a DVD-k ilyenek, 2-3 évnél nem nagyon bírják tovább, a gagyibbak meg aztán főleg...
nem vagyok boldog :(

szerk: igazán megvárhatnák a dvd-im a halálozásukkal, hogy még pont át tudjam menteni őket már lezuhant árú blueray, vagy hddvd formátumba...
Megvárják, egy jó íróval és egy jó programmal (pl. az említett IsoBuster) gyakran a totál halott lemezeket is be lehet olvasni. Én pl. több régi játék CD-jét mentettem meg vele. A TotalCommander és a Windows fel se ismerte hogy van lemez a meghajtóban, de tudtam róla .iso-t csinálni és gond nélkül működik, pedig egy program esetében a legkisebb változás az adatokban is végzetes lehet, míg egy filmnél azért nincs akkora gáz.

Szerk.: Ha még nem mondtam volna, az írt CD-k és DVD-k nagyon meghálálják ha sötét, "hűvös" (15-25°C), relatíve páramentes helyen (tokban/hengerben/táskában, a szekrény legmélyén) tárolod őket, épp a napokban ellenőriztem le egy hengernyi három éve megírt Princo DVD-t (no comment, erre volt pénz...) és annyira jó álapotban voltak hogy nem éreztem szükségét átírni őket jobb lemezre.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-05, 15:30:01
Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:25:25
Quote from: Zsiga on 2006-12-05, 15:24:34Próbáld meg IsoBusterrel beolvastatni és normális lemezre újra kiírni őket. Sajnos a DVD-k ilyenek, 2-3 évnél nem nagyon bírják tovább, a gagyibbak meg aztán főleg...
nem vagyok boldog :(

szerk: igazán megvárhatnák a dvd-im a halálozásukkal, hogy még pont át tudjam menteni őket már lezuhant árú blueray, vagy hddvd formátumba...
Megvárják, egy jó íróval és egy jó programmal (pl. az említett IsoBuster) gyakran a totál halott lemezeket is be lehet olvasni. Én pl. több régi játék CD-jét mentettem meg vele. A TotalCommander és a Windows fel se ismerte hogy van lemez a meghajtóban, de tudtam róla .iso-t csinálni és gond nélkül működik, pedig egy program esetében a legkisebb változás az adatokban is végzetes lehet, míg egy filmnél azért nincs akkora gáz.
oké köszi a tippet, légmentesen lezárom a lemezeimet, amiket nem szándékozok használni adatátmentésig és bezárom melléjük ezt a programot is :haha:

kikuchiyo

Még az "elején", amikor szgépboltban veszegettem noname cd-ket, volt egy márka (a legolcsóbb), aminél 10-ből 2 eleve rossz volt általában, és a jók közül is szabályosan megsárgult némelyik fény hatására.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Zsiga on 2006-12-05, 15:24:34
Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:17:06
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghibásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(
Próbáld meg IsoBusterrel beolvastatni és normális lemezre újra kiírni őket. Sajnos a DVD-k ilyenek, 2-3 évnél nem nagyon bírják tovább, a gagyibbak meg aztán főleg...
Szép. :ejj: Most jó tudni, hogy 2 év múlva írhatom ki az összes DVD-t másra, bezzeg a 6-8 éves CD-imnek semmi baja. Ha már itt tartunk, mire számítsak a Verbatim és TDK DVD-im élettartamát illetően?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-12-05, 16:14:22
Quote from: Zsiga on 2006-12-05, 15:24:34
Quote from: Fazék on 2006-12-05, 15:17:06
sztetek, ha egy 2 éve megírt dvd-n hibákat találtam (a dvd teljesen karcmentes), akkor mennyi az esélye, hogy az összes többi ugyanolyan márkájú dvd-n is meghibásodhattak egyes adatok? most futtassak le sfv ellenőrzést az összes régi dvd-men?? :(
Próbáld meg IsoBusterrel beolvastatni és normális lemezre újra kiírni őket. Sajnos a DVD-k ilyenek, 2-3 évnél nem nagyon bírják tovább, a gagyibbak meg aztán főleg...
Szép. :ejj: Most jó tudni, hogy 2 év múlva írhatom ki az összes DVD-t másra, bezzeg a 6-8 éves CD-imnek semmi baja. Ha már itt tartunk, mire számítsak a Verbatim és TDK DVD-im élettartamát illetően?
Nagyban függ a szerencsétől (hogy jó szériát fogtál-e ki anno) illetve a tárolási körülményektől. Az írható lemezek nagyon nem szeretik a fényt, a közvetlen napfényt főleg, a pára is megeheti őket, illetve mivel a túlzott hőt se komálják, ezért minél ritkábban és kevesebbet van gépben annál tovább él. Amit biztonsági mentésnek kiírtál azok megfelelő körülmények között tárolva jól elvannak hosszú évekig (bár azért érdemes szúrópróbaszerűen minden szériából ránézni néhányra évente), amiket meg gyakran használsz azokon úgyis észreveszed hogy erőlködik az olvasó beolvasásnál, szóval végülis akkora gáz nincs, ha megfelelően tárolod a lemezeidet (igen, írtam már ezerszer, de nem lehet elégszer mondani  :smile:).

Selmo

Egy fa állványban vannak az ablak alatt, annak háttal, nemigen éri őket fény és megnézek egy anime sorozatot, kb. ennyit vannak használva :)

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Kérdés: hogyan lehet szöveget kimásolni egy olyan PDF dokumentumból, amiben ezt a lehetőséget letiltották?

Szerk: Jó, tudom, OCR, de hátha van valami kevésbé macerás mód is.
Failure is the default option