Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

A Daemon Tools megszűnt működni az SP2 feltelepítése után, nem tud betűjelet hozzárendelni a virtuális meghajtóhoz. Újratelepítés megoldja?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-24, 01:08:21
A Daemon Tools megszűnt működni az SP2 feltelepítése után, nem tud betűjelet hozzárendelni a virtuális meghajtóhoz. Újratelepítés megoldja?
Fogalmam sincs, de nálam SP2+DT és no problemo...

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-24, 01:08:21
A Daemon Tools megszűnt működni az SP2 feltelepítése után, nem tud betűjelet hozzárendelni a virtuális meghajtóhoz. Újratelepítés megoldja?
Nálam is teljesen jól működik. Próbáld meg újra felrakni.

Cobra

DT uninstall, legújabb chipset driver reinstall, legújabb DT install. Ha így se megy, akkor XP reinstall :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Kéne valami kis egyszerű program, amivel doc kiterjestésű fileokat tudok megnézni/alapszinten szerkeszteni/nyomtatni. (Egyelőre -ezesetben ezt az alakját kell használni?-) nem szeretnék egy egész szoftvercsomagot feltenni emiatt, szal Openoffice és Word kilőve. Javaslat?
Thx :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

.doc-hoz jó a WordPad (XP-ben alap, Vistában nem tudom :P )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Énis így tudtam, ez lett belőle. :D
Közben feltettem egy Office 2007et. 5 percig kerestem az open gombot, de végül egy ctrl+o-t kellett használnom. Később előkerült. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Az gondolom egy agyonformázott szövegfile volt, és egy sima szöveget néztem meg vele, az jó volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Szerintetek ha egy fotógép ilyen képeket csinál:

Kép1
Kép2

akkor mi lehet vele a probléma, ill. van-e remény rá, hogy meg lehet csinálni, vagy vehetek újat? Ez utóbbi nem volna szerencsés, mert most nincs 60 ezrem egy normális gépre, meg a memóriakártyákkal is kezdenem kéne valamit, mert ebbe még CF kártya megy, a mostaniakba meg mindbe SD.

A gép amúgy egy lassan 3 éves Canon Powershot A70-es. Eddig semmi problémám nem volt vele, úgy 2-3 hete viszont hajlamos ilyen képeket csinálni... :frown:

Kuroi Tenshi

Gyorsan locsold le szenteltvízzel, mert a gépedet megszállta az ördög!
Sürgősen hívjál hozzá papot miután kikötötted az ágyhoz!

Vagy add el "Az ördögi víziók evilági megtestesítője" névvel az ebayen
€666-ért

:D

Láttam már ilyet, ott a tulaj a másodikat választotta :haha:

Selmo

#5590
Van valami program, amivel windows alatt elő lehet hívni a BIOS-t, megnézni, stb. Valaki meg tudja mondani mi a neve? (Mert egyeseknek csak a screenshot elég egyértelmű...)

EDIT: Ilyeneket szeretnék csinálni.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-01-28, 03:46:21
Van valami program, amivel windows alatt elő lehet hívni a BIOS-t, megnézni, stb. Valaki meg tudja mondani mi a neve? (Mert egyeseknek csak a screenshot elég egyértelmű...)

EDIT: Ilyeneket szeretnék csinálni.
Fényképezőgépnek hívják. :) (Komolyan.)

Kuroi Tenshi

Én már láttam (és használtam) olyan programot, amivel windowsban elő
lehetett hívni a vidkari biosát, de a gépre még nem láttam ilyet...

.Attila

Apám adó bevallását csinálja, aminek elküldése előtt az utolsó lépés a titkosítás.
Ennél a lépésnél viszont megáll a folyamat egy problémával, és a program azt kéri, hogy a user (apám) nézze meg a registryben, biztosítva vannak-e az útvonalak.
Milyen programmal lehet ezt megcsinálni és hogyan (mik a lépések)?
Fontos lenne!

Kvikveg

Helphelp. Van egy CD. Felulete nem halal karcos, sot egesz jol nez ki. Nagyonis jol. Nero kiirt valami disc infot ra legutobb, most meg nem. Nem tudok ranezni. Wincommander kidob, Far kidob, DVD irom viszont aranylag uj, es a tobbit olvassa. Szoval nem ertem.  :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-01-28, 14:00:50
Helphelp. Van egy CD. Felulete nem halal karcos, sot egesz jol nez ki. Nagyonis jol. Nero kiirt valami disc infot ra legutobb, most meg nem. Nem tudok ranezni. Wincommander kidob, Far kidob, DVD irom viszont aranylag uj, es a tobbit olvassa. Szoval nem ertem.  :ejj:
Menj rá Isobuster-rel.

.Attila : Registryben regedittel lehet turkálni, de hogy mit akar pontosan ez a program arról lövésem sincs.  :confused:

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-01-28, 03:46:21
Van valami program, amivel windows alatt elő lehet hívni a BIOS-t, megnézni, stb. Valaki meg tudja mondani mi a neve? (Mert egyeseknek csak a screenshot elég egyértelmű...)

EDIT: Ilyeneket szeretnék csinálni.
Nem valami VMware-szerű cuccal indítják el ablakban a BIOSt? Én mintha ilyet hallottam volna, de sosem próbáltam.
Persze workaroundnak fényképezőgép is megteszi.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-01-28, 22:37:10
Quote from: Selmo on 2007-01-28, 03:46:21
Van valami program, amivel windows alatt elő lehet hívni a BIOS-t, megnézni, stb. Valaki meg tudja mondani mi a neve? (Mert egyeseknek csak a screenshot elég egyértelmű...)

EDIT: Ilyeneket szeretnék csinálni.
Nem valami VMware-szerű cuccal indítják el ablakban a BIOSt? Én mintha ilyet hallottam volna, de sosem próbáltam.
Persze workaroundnak fényképezőgép is megteszi.
Azon a képen konkrétan látszik hogy fénykép. Én legalábbis nem sűrűn láttam még ferde screenshotot. ;)
Egyébként az alaplapi BIOS-t tuti nem hozod elő semmiféle virtual machine segítségével. Azt esetleg el tudom képzelni hogy valami program kiolvassa a BIOS típusát és adatait, és ebből összerak egy ilyen screenshotot (kell hozzá egy adatbázis hogy melyik BIOS hogy néz ki, maga a kiolvasás nem annyira nehéz), de hogy OS alól realtime nézegesd a valódi (tehát nem valami trükkel szimulált) BIOS-t az tuti esélytelen.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-01-28, 22:46:07Egyébként az alaplapi BIOS-t tuti nem hozod elő
Na ebben is van valami. De a profik (magazinok, stb.) sejtésem szerint akkor se fényképezőgéppel csinálják. Biztos rögzítik a videokari kimenetét, vagy nemtom :)

Selmo

Sajnos csak Aopen MB-k alá találtam ilyet. :(

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

#5600
Quote from: Próféta on 2007-01-28, 23:11:13
Quote from: Zsiga on 2007-01-28, 22:46:07Egyébként az alaplapi BIOS-t tuti nem hozod elő
Na ebben is van valami. De a profik (magazinok, stb.) sejtésem szerint akkor se fényképezőgéppel csinálják. Biztos rögzítik a videokari kimenetét, vagy nemtom :)
Hát, mint látod a PC World fényképez. :)
Emlékeim szerint a PH! is. De mindjárt írok egy privit valamelyik tesztelőnek.
Szerk.: Írtam Rudinak, szerintem kb. holnap visszaír és akkor kiderül az igazság. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2007-01-28, 23:11:13
De a profik (magazinok, stb.) sejtésem szerint akkor se fényképezőgéppel csinálják.
Hátpedig...
Anandtech, THG is, és az xs-en is sok profi reviewer is írogat, és ők is
fényképeznek...

Visszatérve: vannak programok (pl clockgen), amivel egyes bios-fícsöröket
(pl fsb-freki, ram timing) lehet windows alatt real-time állítgatni, tehát lehet,
hogy vannak - vagy lesznek - ilyen programok, de a legtöbb win alatti bios-
program, amiről eddig hallottam, legfeljebb bios-frissítést tud csinálni.

Zsiga

#5602
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-01-28, 23:26:34
Quote from: Próféta on 2007-01-28, 23:11:13
De a profik (magazinok, stb.) sejtésem szerint akkor se fényképezőgéppel csinálják.
Visszatérve: vannak programok (pl clockgen), amivel egyes bios-fícsöröket
(pl fsb-freki, ram timing) lehet windows alatt real-time állítgatni, tehát lehet,
hogy vannak - vagy lesznek - ilyen programok, de a legtöbb win alatti bios-
program, amiről eddig hallottam, legfeljebb bios-frissítést tud csinálni.
Bizony, az AN8 Ultra-m az egyik legfullosabb S939 tuninglap, mindent tudok buzerálni Win alól (nemcsak frekiket, de feszt is pl., meg ha jól emlékszem RAM-időzítést), természetesen frissíti is a BIOST Windows alól, de ha fejenállok se mutatja meg azt a szép kék BIOS-t. :)

Szerk.: Visszaírt Rudi, fotózzák ők is a BIOS-t. :)

Darkstar

Nekem mindíg működött sp2es Xp-n (Sőt, most megy Vistán alatt is), úgy hogy előbb felment a windows és az sp2 (ez bele volt integrálva) utána a programok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Oké, ismét gáz van. A húgom egésznapos sims2zésének köszönhetően a videókártya megadta magát. Ha csak simán a windows futt akkor nincs gáz, de ha elindítok egy komolyabb cuccot(WoW, Sims2) ami egy kicsit is igényelné a gépet
akkor rögtön tönkremegy a kép s meghülyül a kép.(maga a gép megy tovább s nem áll le)
Szerintem a régi táp miatt okozott égés a videókártya csatiján(meg az hogy nem kapott elég áramot a szar táp miatt)
is benne van a pakliban. Ti mit gondoltok? Valszeg új videókártyát kell vennem?

Kuroi Tenshi

Define "tönkremegy & meghülyül a kép"
Check voltage - both idle and under load (spi, orthos/prime95)
Report back

Alkyra

Sir!Yes Sir!

Report:

A kép tönkremegy s eltorzul. Csíkok jelennek meg különböző formában s színben véletlenszerű helyeken.
Kábelek oké. Táp tuti, hogy oké, mert most vettem frissen.Csatlakozások tuti, hogy okék, azt is megnéztem.
Driver hiba nem lehet, mert már akkor is ezt cisnálja, mikor a bios mégcsak ellenőrzi a gépet....
Lehet h képernyő hiba mégis??Bár szerintem tuti, hogy a videókártya halt meg...
Mostmár a windost se képes elindítani probléma nélkül-.-. Nu mindjárt kipróbálok vlmt s meglátjuk majd...

Randal

#5607
Előfordulhat, hogy monitor, ha villózik és torzul.
Nézd meg még, hogy a hagfalak vagy valamilyen mágneses cucc nincs-e túl közel.
Videókártya hűtőjét is ellenőrizd, hogy okés-e.
Na meg takarítsd ki a gépből a port:)

Saját probléma:

Hogyan tudm egy h264-es kodekkel készült cuccnak megnézni, hogy mennyi a framerateje? Ugyanis VirtualDubMod nem jelzi ki rendesen (baromi hosszú számot ír ki), meg próbáltam más progikkal se de azzal se. Esetleg valakinek valami ötlet?
Na meg jó lenne tunni, hogy a kódolás milyen beállításokkal készült, csak sajna a készítő nem ír vissza:(
Amúgy a KAA féle Planetesről van szó.

Cobra

#5608
A színes csíkok videókártya gondot jelentenek, nézd meg elsőnek a hűtését, mert ez inkább GPU, mint RAM gond. Ha a memória hal meg, akkor a pixelek színe szokott megváltozni általában, és pöttyös lesz a kép.
Randal, ffdshow kiírja a framerate-et, bár a kódolás információit nem tudom mivel lehetne kideríteni.
MPC is kiírja a properties-nél a framerate-et, bár nem tudom, hogy ffdshow nélkül is megteszi-e.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Randal

Ok valóban. Bár lehet, hogy hülyeséget írtam, mert a VDM-ben a datarate azaz a bitrate kellene, asszem. Uyge a kbps:)