Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Randal on 2007-02-01, 13:45:48
Ok valóban. Bár lehet, hogy hülyeséget írtam, mert a VDM-ben a datarate azaz a bitrate kellene, asszem. Uyge a kbps:)
Bitrate-et is kiírja ugyanott az MPC.
De azt nagyjából ki is tudod számolni, leosztod a file méretét a hosszával, és a kapott eredményből levonod az audio-t ami egy darab stereo hangsáv esetén átlagosan 48-64kbps szokott lenni.

Randal

Nnna. Látod erre nem is gondoltam :lame:

Alkyra

Quote from: Randal on 2007-02-01, 12:38:37
Előfordulhat, hogy monitor, ha villózik és torzul.
Nézd meg még, hogy a hagfalak vagy valamilyen mágneses cucc nincs-e túl közel.
Videókártya hűtőjét is ellenőrizd, hogy okés-e.
Na meg takarítsd ki a gépből a port:)

Saját probléma:

Hogyan tudm egy h264-es kodekkel készült cuccnak megnézni, hogy mennyi a framerateje? Ugyanis VirtualDubMod nem jelzi ki rendesen (baromi hosszú számot ír ki), meg próbáltam más progikkal se de azzal se. Esetleg valakinek valami ötlet?
Na meg jó lenne tunni, hogy a kódolás milyen beállításokkal készült, csak sajna a készítő nem ír vissza:(
Amúgy a KAA féle Planetesről van szó.

Mostmár tuti h videókártya volt.
Kaptam kölcsön egy STrio vlmt amivel elindult a windows s semmi baja.:)
EGyb. mindig takarítok...:) Tsk...a jó kis radeonom bemondta a szolgálatot...bár..vártam is rá, hogy megtegye...az előző táp nagyon csúnyán elbánt vele...megpörkölte rendesen...Kész csoda volt, hogy utána simán működött.:)
Akkor ismét egy kérdés:

Ti mit ajánlotok 40eftos kategóriában a videókártyák közül? Tapasztalaitok, problémák, előnyök.
Minden véleményre számítok s adok.^^

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2007-02-01, 18:07:36
Ti mit ajánlotok 40eftos kategóriában a videókártyák közül? Tapasztalaitok, problémák, előnyök.
Minden véleményre számítok s adok.^^
Pl. ezt: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&fromforum=1&id=66911

Selmo

Quote from: Alkyra on 2007-02-01, 18:07:36
Mostmár tuti h videókártya volt.
Kaptam kölcsön egy STrio vlmt amivel elindult a windows s semmi baja.:)
Csak halkan jegyzem meg, hogy hogy az egy PCI-os kártya, ettől az AGP busz még lehet hibás.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Tényleg, gondolom AGP-s, nem PCI-e-s, ezért amit Zsiga linkelt, az nem jó neked. AGP-ben az Nvidia 7600GT-t ajánlom, az 40-42e körül van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2007-02-01, 18:07:36
Ti mit ajánlotok 40eftos kategóriában a videókártyák közül? Tapasztalaitok, problémák, előnyök.
Minden véleményre számítok s adok.^^
AGP/PCI-e?
Előbbi: X800/Pro/GT(O), amennyiben találsz újat 30K körül/alatt; X1650Pro
kb 30k-nál kezdődik; vagy 7600GS 27-30K körül, vagy 7600GT 36k-tól; de
attól függően, hogy milyen procid van, lehet, hogy az lesz a kisebb kereszt-
metszet, ezért nem érdemes a legerősebb karit megvenni;

Ha PCI-e: X1950Pro vagy 7900GS.

Amit viszont még hozzátennék: kb a CeBiten fognak az újabb, olcsóbb Dx10-
es kártyák megjelenni. 8800GTS/320; a 8600 Ultra & GT, 8300 GT & GS pedig
még egész emberi árban is lesz (legalábbis mrsp... idehaza kb a duplájáért
fogják árulni :rolleyes: :ejj: :mad: ).
http://prohardver.hu/hirek/2007-01-15/negy_uj_geforce_debutalhat_cebit.html

Cobra

JÓ, de 8600/8300 talán szeptemberben, ha lesz itthon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Sztem inkább nyárra.
De a lényeg az: itt vannak mingyá' a dx10-es kártyák, én
a helyében nem költenék sok pénzt egy felső-középkat.
dx9-es kártyára. Főleg, hogy a dx10-esek megjelenésével
a régebbi kártyák ára várhatóan esni fog.

Cobra

Akkor átmenetnek vegyen egy 6600GT-t vagy 9800pro-t, ezeket már 20 alatt lehet kapni. Bár jó lenne tudni milyen gépbe kell és mi füstölt el.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kazenokizu


Megőrülök! :comp: Ma negyedszer kellett újraindítanom a gépet, mert egyszercsak kiadja az alábbi hibaüzit:



ami után nem lehet netezni. Semmi nem jön be, a kapcsolatot viszont nem engedi bontani. Fogalmam sincs, hogy mi a nyavaját csináltak a géppel kedves családtadgjaim, amíg nem voltam itthon, mindenesetre ez nagyon idegesít, és semmi tippem nincs a megoldást illetően.
Esetleg valakinek van?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Kuroi Tenshi

Én kezdenék egy vírus/spy/malware-kereséssel és írtással, lehet,
hogy az is megoldaná a problémát. Ha nem, akkor egy backup, és
xp-lemezt berakni javítás üzemmóddal.

Kazenokizu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-02, 01:08:49
Én kezdenék egy vírus/spy/malware-kereséssel és írtással, lehet,
hogy az is megoldaná a problémát. Ha nem, akkor egy backup, és
xp-lemezt berakni javítás üzemmóddal.
Vírusírtás semmi eredményt nem hozott, 2x nézettem át a komplett gépet.

Húúúúú most nagyon fogom égetni magam ( :redface: ), de én olyat még sosem csináltam... Mármint a javítást. Kell hozzá vmi extra tudás, vagy amire különösen vigyázzak, vagy egyáltalán: hogyan csináljam? :eek:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Selmo

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-02, 01:24:38
Vírusírtás semmi eredményt nem hozott, 2x nézettem át a komplett gépet.

Húúúúú most nagyon fogom égetni magam ( :redface: ), de én olyat még sosem csináltam... Mármint a javítást. Kell hozzá vmi extra tudás, vagy amire különösen vigyázzak, vagy egyáltalán: hogyan csináljam? :eek:
Nincs bekapcsolva a rendszervisszaállítás véletlenül? Mert ha igen, akkor kezdd azzal. :)

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

#5624
Quote from: Selmo on 2007-02-01, 19:34:55
Quote from: Alkyra on 2007-02-01, 18:07:36
Mostmár tuti h videókártya volt.
Kaptam kölcsön egy STrio vlmt amivel elindult a windows s semmi baja.:)
Csak halkan jegyzem meg, hogy hogy az egy PCI-os kártya, ettől az AGP busz még lehet hibás.

Hm...ezen én is gondolkodtam...Ezért vittem el tesztelésre a videókártyát s kértem egy másikat a Trio mellé, hogy megállapítsam melyik is  a bűnős. De egyb. nagyobb a valószínűsége, hogy a videókártya.


Egyb. mi a különbség a régi ati radeon 9800 128 mb s Radeon X550 128MB 64 bit PCI-E
kártya között? Melyik a jobb? Vagy az útóbbi csak 64 bites rendszerekben használható?
(mint a vista..)
Gondoltam veszek egy videókártyát pótnak amig nem lesz több pénzem, hogy jobbat vegyek s addig eljátszogatom azzal.(WoW kártya be lett már táplálva...nehogymár fölöslegesen menjen el az idő...)

Cobra

Az X550-nél a 64bit a saját memóriainterfész szélességét jelöli, ami jelen esetben negyede a 9800-asénak és fele a középkategóriás kártyáknak, illetve amit ideírtál X550-et az PCI-express-es, nem AGP-s, tehát régebbi alaplapba nem tudod belerakni. Ez a kártya csak irodai munkára alkalmas, 3D-s játékok futtatására alkalmatlan. Ha elárulod milyen géped van (processzor, alaplap, ram) és mennyit költenél rá, akkor megmondjuk mit vegyél.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

AMD Athlon 64 2800+
1 giga DDR2 ram
Az alaplap asszem chainteches...nincs nálam a doboza s így fejből ne mtudom.
(de van rajta PCI meg AGP is) De nem (annyira) régi.

Nekem csak annyi kell, hogy a WoW elfusson max grafon szaggatás nélkül(erre a 9800asom képes volt...) s a jövőbeli veriókkal se legyen gond.
Az ideiglenes videókártyára olyan 20k-t szánnék rá max.(utána veszek majd jobbat)
Egyb. köszönöm a segítségeteket.^^ sokat adok a véleményetekre.

Cobra

Látom nem az erősséged a hardverismeret :)
Azért az 99%-ra kiderült idáig, hogy AGP-s kártya kell (gondolom S754-es a processzor, de emellé ugye nem megy DDRII ram :) , de ez most nem számít)
Azt azért elmesélem ,hogy a PCI-Express-nek semmi köze a sima PCI-hoz, hanem az AGP-t (és elvileg a sima PCI-t) leváltó új gyors csatlakozófelület.
Ez a processzor talán még úgy-ahogy ki tudja szolgálni a 7600GT-t, de ha nem akarsz 40-42e-t költeni most videókártyára, akkor vegyél 7600GS-t, már ez is gyorsabb, mint a 9800pro. Persze AGP-set vegyél.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Quote from: Cobra on 2007-02-02, 16:07:07
Látom nem az erősséged a hardverismeret :)
Azért az 99%-ra kiderült idáig, hogy AGP-s kártya kell (gondolom S754-es a processzor, de emellé ugye nem megy DDRII ram :) , de ez most nem számít)
Azt azért elmesélem ,hogy a PCI-Express-nek semmi köze a sima PCI-hoz, hanem az AGP-t (és elvileg a sima PCI-t) leváltó új gyors csatlakozófelület.
Ez a processzor talán még úgy-ahogy ki tudja szolgálni a 7600GT-t, de ha nem akarsz 40-42e-t költeni most videókártyára, akkor vegyél 7600GS-t, már ez is gyorsabb, mint a 9800pro. Persze AGP-set vegyél.
Igaz.^^Nem nagyon szoktam babrálni a dolgokkal a gépben, csak ha baj van.
Én inkább a programokkal szoktam foglalkozni.:)
Asszondod ezt vegyem meg:
http://www.extremedigital.hu/product.php?productid=28129&cat=0&page=1

?  Ha jól látom ennek nincs ventije OO. jó a gépemben van 4 venti(1 táp, 1 proci, 1 ami cirkuláltatja a gépben levő levegőt s ami a videókártyámon volt...) de azért ez nem lesz gáz?
Ez kb mennyivel erősebb mint a 9800-asom?

Cobra

Ez passzív hűtésű, ebben a kategóriában léteznek ilyenek, mert nem sok hőt termelnek a kártyák. Az ár jó ezen a helyen, olcsóbbat nem találtam most.
3DMark03-ban kb 9000-et, 05-ben kb 3900-at hoz a 7600GS.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Quote from: Cobra on 2007-02-02, 18:08:15
Ez passzív hűtésű, ebben a kategóriában léteznek ilyenek, mert nem sok hőt termelnek a kártyák. Az ár jó ezen a helyen, olcsóbbat nem találtam most.
3DMark03-ban kb 9000-et, 05-ben kb 3900-at hoz a 7600GS.

Kira.XD Megveszem akkor ezt.XD :whoah:
:merci: Cobra.^^ :jee:

Kuroi Tenshi

Annyira azért ne siesd el ;)
A 7600GS nem rossz, de az a konkrét Asus kártya annyira nem
is jó, mivel az órajelei jóval alacsonyabbak a többinél (hogy kisebb
legyen a hőtermelés, és bírja passzívan).
Sőt, a Depo szerint ennél olcsóbban is meg lehet szerezni ezt
a kártyát, de van még ennél olcsóbb 7600GS is, kerek 27k-ért
Inno3D.
Következő lépcső: X1650Pro 32k, 7600GT pedig 36k
http://depo.hu/?pn=products&m_id=&c_main=68&c_parentid=99&c_id=231&start=20&o=

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-02-02, 23:47:25
Annyira azért ne siesd el ;)
A 7600GS nem rossz, de az a konkrét Asus kártya annyira nem
is jó, mivel az órajelei jóval alacsonyabbak a többinél (hogy kisebb
legyen a hőtermelés, és bírja passzívan).
Sőt, a Depo szerint ennél olcsóbban is meg lehet szerezni ezt
a kártyát, de van még ennél olcsóbb 7600GS is, kerek 27k-ért
Inno3D.
Következő lépcső: X1650Pro 32k, 7600GT pedig 36k
http://depo.hu/?pn=products&m_id=&c_main=68&c_parentid=99&c_id=231&start=20&o=

Egyenlőre nincs pénzem s várom az analízis eredményeit a régi kártyámról.^^
Még jó ideig nem lesz semmilyen jó kártyám.:(

Kvikveg

#5633
Valaki rebegje el nekem hogyan tudom megnezni a winchesterem smart ertekeit. :)
Active Smart progi felteve. En meg egyelore probalok rajta kiigazodni. A Disk Summary "good".
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Van egy olyan érzésem, ha Zsiga épp itt lenne, a HD Sentinel-t ajánlaná. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#5635
Hat en most ezt talaltam. Mindjart megkeresem azt is.
Az a ciki, hogy pl kiirta, hogy 40 fokos, es most nem tudom, ez jo vagy sikitva rohanjak egy jegkockas tasakert.  :lul:
edit: megvan a HD sentinel, sot egy report-ot is kivasaltam belole. Mar csak Zsiga kell. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

#5636
Na itt vagyok. :) Ha a HD Sentinel riportot meg tudod mutatni az bőven elég. Sőt, igazából még több is mint amire szükség van. :)

Szerk.: De röviden elmagyarázom hogyan lehet értelmezni az adatokat, mert egyáltalán nem nehéz.
Az első oszlop a SMART attribútum neve, ez gondolom egyértelmű. A következő három a küszöb, érték és legrosszabb. Az érték oszlop 200-ról indul (de természetesen ez is gyártófüggő mint még sokminden...), és ahogy változik az adott attribútum, úgy csökken (illetve nőhet is ha megszűnik a probléma). A legkisebb mért érték szerepel a legrosszabb oszlopban. A küszöb oszlop pedig azt mutatja meg, hogy a gyártó szerint mennyire kell leesnie az adott attribútum értékének hogy a vinyó hibásnak minősüljön. (Mondjuk általában már jóval hamarabb megdöglik mielőtt valami elérhetné a küszöböt, így ezekkel nem igazán érdemes foglalkozni.) Ami igazán fontos az az Adat oszlop. Ebben egy hexadecimális szám van, ami konkrétan megadja az adott attribútum értékét. Pl. ha a HDD Temperature sorban az Adat mezőben az szerepel hogy 000000000023, akkor ez 35°C-nak felel meg. (Aki esetleg nem tud fejben 16-os és 10-es számrendszer között átváltani :D az használhatja a Windows beépített számológépét, ami tudományos módra állítva tudja ezt az átváltást. Konkrétan úgy, hogy átváltasz Hex-be, beírod a számot, majd visszakapcsolsz decimális módba.)
Amire érdemes figyelni az az, hogy az Off-Line Uncorrectable Sector Count és Reallocated Sectors Count ("magyarul" badsector) lehetőleg legyen nulla. Ha van pár az se a világvége, csak ne szaporodjanak, mert az rosszat jelent... Illetve ha a Current Pending Sector Count (kérdéses szektorok száma, amik a legközelebi írási vagy olvasási művelet sikerességétől függően visszakerülnek normál állapotba vagy mennek a badsectorok közé) nem egyenlő nullával, akkor érdemes lefuttatni valami lemezellenőrzést ami végigmegy a lemez teljes felületén.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-02-03, 23:37:10
PM ment.
Van pár (konkrétan 63) hibás szektor a lemezen, de ez még nem túl nagy probléma, hacsak nem kezdenek el szaporodni. Szerintem hagyd fent a gépen a HD Sentinelt, az majd szól ha tovább nőne a számuk. És ha tényleg elkezdenek szaporodni, akkor sürgős adatmentés javasolt. (Mondjuk addigis érdemes, mert a Maxtorok néha "szó nélkül" adják meg magukat...
A többi érték rendben van.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.