Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Hülye a CD-s beállító, állítsd be kézzel az adatokat a router menüjében. Connection type legyen PPPoE, alá kell a jelszó meg a password és már megy is. Ha lehet állítani, akkor állítsd még be, hogy kérésre kapcsolódjon, ne legyen mindíg aktív. Windowsban a hálókártyádon legyen az IP meg egyebek auto-n. Az most nem rémlik, hogy kell-e a hálózat varázslóval is állítgatni valamit a Windowsban, de szerintem nem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Valahol a leírásában ott kell lennie, hogy milyen IPn éred el. 192.168.x.x szokott lenni általában. Ezt simán beírod a böngészőbe.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Benne van a leírásban, de általában a 192.168.0.0 (vagy 1) címen szokott lenni.
A moderátor beelőzött. :D

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Nagy valószínűséggel a router alján lesz egy matrica az IP-vel és a gyári jelszóval. :)

kikuchiyo

Az IP: 192.168.123.254

A jelszót meg kikeresheted innen.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: Manitu on 2007-02-13, 17:08:52
Mininova nem tracker, szóval amíg áll a géped, addig max a DHT marad.
Köszi. Azt hittem működik trackerként is.  :lame: Akkor hova kéne feltöltenem?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

#5706
Darkstar: Deadfrog?
Az a /*/tardok default trackere, nem?

WS: Persze, kívülről egy IP látszik, az, amit a szolgáltató (t-online jelen esetben) hozzád rendel.
Kívülről max. annyi látszik, hogy megváltozott a hálózati eszköz MAC-címe (eddig a géped hálókártyájáé látszott, most a routeré). De elvileg azt is be lehet állítani, hogy a régi MAC-címet hazudja a routered a szolgáltató felé. (Akkor kéne, ha figyelnék, de szerintem nem érdekli őket).

Quote(iszonyatsokmindent be lehet rajta állítani. pl van rajta kézi ki be kapcsoló, és bármikot letilthatok egy vagy több portot ha úgy adódna)

Nem úgy van, hogy alapból minden port le van tiltva és neked kell kiengedni egyenként a programokat?

QuoteA DHCP Server mit jelentene?

Milyen összefüggésben? A kapcsolódási típusnál akkor kéne ezt megadni, ha a szolgáltató DHCP-vel osztaná ki neked az IP-címet, de nem teszi.
A belső hálózaton viszont a router DHCP-t használ a rácsatlakoztatott gépek címzéséhez. A te gépednek is 192.168.x.y most a belső IP-címe.
Failure is the default option

Darkstar

Nem rossz ötlet, most úgyis megint kell nekik valami, kipróbálom mindjárt. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

DHCP. Ez osztja ki az IP címeket is többek között.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Mondhatni létfontosságú. :haha:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Nem létfontosságú, mert ha kikapcsolja, akkor kézzel be kell állítani a gépeknek az IP-t a routeren, illetve a gépen is be kell fixre állítani. Igazából csak wirelessnél van minimális értelme a kézi beállításnak, illetve ha olyan helyen van ,ahol idegen is hozzáférhet, hogy ne lehessen olyan könnyen betörni a hálózatba.
És WS, mindenképpen írd át legalább a router password-jét valami egyedire, különben érhetnek meglepetések, ha nincs szerencséd.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-02-14, 00:29:24...Igazából csak wirelessnél van minimális értelme a kézi beállításnak...
nem értem... csak én tapasztaltam, hogy dhcp esetén sokkal hajlamosabbak a hálózatban lévő gépek nem korrektül észlelni egymást?  :confused:
én szinte azonnal lemondtam erről a dhcp mókáról...

Cobra

Elméletielg ha kiosztotta az IP-ket a router, akkor nem nagyon lenne szabad bezavarnia, főleg kevés gépnél.
ES van külőn szoftveres tűzfal a routerben, vagy hogy érted? A legtöbb routerben alapból megy a hardveres blokkolás és a DMZ-vel tudod kiiktatni. UPnP-t kapcsold be, illetve ha filecserélő nem megy rendesen, akkor kézzel nyisd meg a szükséges portokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-02-14, 00:37:34
Elméletielg ha kiosztotta az IP-ket a router, akkor nem nagyon lenne szabad bezavarnia, főleg kevés gépnél.
ES van külőn szoftveres tűzfal a routerben, vagy hogy érted? A legtöbb routerben alapból megy a hardveres blokkolás és a DMZ-vel tudod kiiktatni. UPnP-t kapcsold be, illetve ha filecserélő nem megy rendesen, akkor kézzel nyisd meg a szükséges portokat.
nekem anno upnp eléggé bekavart játékoknál, rendszeres router fagyást okozva, vagyis inkább kikapcsoltam és kézzel állítottam be a szükséges port-okat

kikuchiyo

Ha már a security-nál tartunk: ne csak a router admin passwordját, hanem minden más jelszót és beállítást célszerű megváltoztatni.
Wirelessnél az SSID-t is, továbbá WPA-t bekapcsolni stb.
Failure is the default option

Fazék

ja igen, ssid broadcast-ot mindenképpen tessék kikapcsolni!

Cobra

WS nem írta, hogy használná a wireless részét (mér ha egyáltalán van benne).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Wireless = vezeték nélküli.:)

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Mai kérdésünk:

Hogyan lehet a rendszerpartícót átköltöztetni egy másik vinyóra úgy, hogy ebből a rendszer semmit se vegyen észre?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-14, 12:19:53
Mai kérdésünk:

Hogyan lehet a rendszerpartícót átköltöztetni egy másik vinyóra úgy, hogy ebből a rendszer semmit se vegyen észre?

Elvileg a Norton Ghost tud ilyet. Nálam működött, de olvastam már többektől hogy nekik nem ment.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 12:46:14
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-14, 12:19:53
Mai kérdésünk:

Hogyan lehet a rendszerpartícót átköltöztetni egy másik vinyóra úgy, hogy ebből a rendszer semmit se vegyen észre?

Elvileg a Norton Ghost tud ilyet. Nálam működött, de olvastam már többektől hogy nekik nem ment.
Nekem is a ghostolás jutott eszembe. Itt melóhelyen is így telepítik a gépeket, hogy mindegyiken ugyanaz az alap legyen fent.

sirtomi

Keresek valami progit, amivel képekből tudok pdf -et generálni!

Csupa olyat találok, amit meg kell venni, különben minden oldalra berak valami feliratot, vagy csak 250 oldalt lehet vele generálni, meg ilyesmik.

Tud valaki olyat ami ingyenesen használható?

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-02-14, 16:19:38
Keresek valami progit, amivel képekből tudok pdf -et generálni!

Csupa olyat találok, amit meg kell venni, különben minden oldalra berak valami feliratot, vagy csak 250 oldalt lehet vele generálni, meg ilyesmik.

Tud valaki olyat ami ingyenesen használható?
:D

sirtomi

#5723
Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 16:22:36
Quote from: sirtomi on 2007-02-14, 16:19:38
Keresek valami progit, amivel képekből tudok pdf -et generálni!

Csupa olyat találok, amit meg kell venni, különben minden oldalra berak valami feliratot, vagy csak 250 oldalt lehet vele generálni, meg ilyesmik.

Tud valaki olyat ami ingyenesen használható?
:D
Ha nincs más, akkor ez is jó lesz, csak legális szoftvereket kellene használni melóhelyen :D

Szerk:
OmniFormat tök jól megcsinálja csak minden egyes képet külön konvertál, nem fűzi egybe és nincs is ilyen beállítási lehetőség benne. Ki találta ki ezt az ökörséget nem tudom.

Próféta

A pdfcreator ingyenes, és nekem hibátlanul műxik. Nem egészen azt csinálja, amit kérsz, hanem feltelepít egy nyomtatót, és amit azon nyomtatsz, azt pdf-fé varázsolja. Ezek után rajtad áll, hogy a képeket hogyan szeded össze (Word?), és hogyan állítasz belőlük össze egy pdf formába konvertálandó dokumentumot.

Próféta

Az normális, hogy a HD Sentinel köpni-nyelni nem tud a SATA-s vinyóra, csak a PATÁsokra? (OS: Vista)

EDIT: köpni nyelni nem tud == látja, de minden adat "?", a SMART fül üres.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-02-14, 18:53:12
Az normális, hogy a HD Sentinel köpni-nyelni nem tud a SATA-s vinyóra, csak a PATÁsokra? (OS: Vista)

EDIT: köpni nyelni nem tud == látja, de minden adat "?", a SMART fül üres.
Milyen SATA-vezérlőn van a vinyó? (Illetve milyen vinyó pontosan?)
Ha a vezérlő+driver kombináció nem ad SMART adatokat akkor normális, előfordul.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 19:04:03
Milyen SATA-vezérlőn van a vinyó? (Illetve milyen vinyó pontosan?)
Ha a vezérlő+driver kombináció nem ad SMART adatokat akkor normális, előfordul.
A kedvenc márkád (Western Digital), és a Gigabyte alaplapi vezérlőn van (\Device\Scsi\JRAID1Port6Path0Target0Lun0).
Az alaplapi RAID-hez kapott preinstall drivert a Vista.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-02-14, 20:36:23
Quote from: Zsiga on 2007-02-14, 19:04:03
Milyen SATA-vezérlőn van a vinyó? (Illetve milyen vinyó pontosan?)
Ha a vezérlő+driver kombináció nem ad SMART adatokat akkor normális, előfordul.
A kedvenc márkád (Western Digital), és a Gigabyte alaplapi vezérlőn van (\Device\Scsi\JRAID1Port6Path0Target0Lun0).
Az alaplapi RAID-hez kapott preinstall drivert a Vista.

Szerintem írj egy emailt a fejlesztőnek. :) info@hdsentinel.hu
Vagy írj a topicjába a PH-n. http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=241426

Darkstar

FFDShowban a videodecodernél milyen postprocessing beállításokat érdemes használni? Illetve van-e egyeltalán értelme?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん