Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Cobra on 2007-02-18, 00:03:16
Több drive jobb megoldás szerintem (így ha meghal, minden elveszik :) ).
Ez igaz, de ha több vinyód van, akkor gyakrabban halnak meg vinyóid :)

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-02-18, 00:03:16
Több drive jobb megoldás szerintem (így ha meghal, minden elveszik :) ).
Meg több pénz, meg több hő, meg több zaj, meg több hely, meg több tápcsatlakozó, meg több adatkábel... :)
Nálam is egy 250-es vinyón van a rendszer (40GB-s partíció), meg mellette a ritkán piszkált vagy kevés és rövid ideig tartó adatforgalommal járó cuccok (Dokumentumok, Zene, stb.) a maradék helyen. Egyébként én is a particionálás ellen vagyok, mivel azonos meghajtón lévő partíciók között tetűlassú a másolás/áthelyezés, illetve ha egyszerre sok I/O feladatot kap ugyanaz a meghajtó (aminek az esélye a partíciók számával kb. egyenesen arányos) akkor az elég rendesen belassítja a rendszert. Ezért tartok a külön rendszervinyó mellett külön letöltővinyót is pl. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2007-02-18, 00:03:16
Több drive jobb megoldás szerintem (így ha meghal, minden elveszik :) ).
Még a RAID1 (vagy ha elég sok vinyód van, 5 vagy 6) sem véd az emberi
hülyeség vagy figyelmetlenség ellen. Ez utóbbi a gyakoribb pedig...

Fazék

Általában igyekszem nem hülyének tűnni, de most már föl kell tennem ezt a kérdést:
melyik vacak cd/dvd-író program képes nem csak képfile-ból dolgozni a nero-n kívül??

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-02-18, 13:52:39
Általában igyekszem nem hülyének tűnni, de most már föl kell tennem ezt a kérdést:
melyik vacak cd/dvd-író program képes nem csak képfile-ból dolgozni a nero-n kívül??
ImgBurn pl. nem csak képfájlból tud dolgozni. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-02-18, 14:04:49
Quote from: Fazék on 2007-02-18, 13:52:39
Általában igyekszem nem hülyének tűnni, de most már föl kell tennem ezt a kérdést:
melyik vacak cd/dvd-író program képes nem csak képfile-ból dolgozni a nero-n kívül??
ImgBurn pl. nem csak képfájlból tud dolgozni. :)
argh... pedig pont abban próbálkoztam, csak nem váltottam át build módra, hanem write módban keresgéltem az opciót... :lame:

Darkstar

Vajon miért kapom ezt a hibát? Többnyire rendesen megy a hang (egyedül DC alatt csinál néha hibákat) állítani is tudom, meg minden, de ha jack sensing-et akarok futtatni, leáll. Most épp a Vista által felpakolt driver van alatta, ugyanis mikor feltettem a Realtek honlapjáról az állítólag Vistához készült verziót, az induláskor egyből megölte a rundll32 processt (solution-> az innen letöltött driverrel ugyanúgy leáll a rundll futása...)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: Fazék on 2007-02-18, 13:52:39
Általában igyekszem nem hülyének tűnni, de most már föl kell tennem ezt a kérdést:
melyik vacak cd/dvd-író program képes nem csak képfile-ból dolgozni a nero-n kívül??

Ashampoo. Remek magyar program. Pár megabájtos s legalább olyan jó mint a nero s ingyenes.^^
Én már csak azt használom s idáig nem volt vele gond.

Pirula

Valaki mentsen meg az őszüléstől és a gyomorfekélytől!
Itthon próbálok routeren keresztül kapcsolatot teremteni a honi gép és a laptopom között, hogy utóbbiról Total Commander alatt át tudjak másolni pár filmet a másikra. De hiába választom ki a helyi hálózat beállításában hogy két gép, átjárón keresztül, nem működik a dolog, a laptop csak magát látja, vagy a másik küld olyan hibaüzenetet hogy az egész munkacsoporthoz nincs hozzáférési joga.  :wtf: Próbáltam már úgy is hogy netkapcsolat nélküli hálózatként akarjanak viselkedni. Úgy működött a dolog pár hétig, de egyszer csak másolás közben gondolt egyet és azóta ismét nem látja egymást a két gép.
Mit kéne máshogy csinálnom?

Cobra

Ugyanaz a munkacsoport van megadva és meg van osztva az igényelt könyvtár/meghajtó? Ha igen, akkor elm;letileg nem kell semmit állítgatni, csak a File and Printer Sharing legyen kipipálva.
Persze ha nem egyforma az oprendszer, akkor már csak szerencse kérdése, hogy lássák egymást :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Pirula

Quote from: Cobra on 2007-02-19, 19:03:32
Ugyanaz a munkacsoport van megadva és meg van osztva az igényelt könyvtár/meghajtó? Ha igen, akkor elm;letileg nem kell semmit állítgatni, csak a File and Printer Sharing legyen kipipálva.
Persze ha nem egyforma az oprendszer, akkor már csak szerencse kérdése, hogy lássák egymást :)
Mindkettőn ugyanolyan XP figyel, ugyanaz a munkacsoport van megadva, igényelt könyvtár megosztva. Mégsem megy. Azért nem értem mert ugyanezekkel a feltételekkel már tudtam működő kapcsolatot teremteni közöttük, most meg semmi. Gőzöm sincs hogy miért.

Bishop

Volt régebben egy olyan gondom, hogy a játék amivel játszok mindig ledob és újraindítja a gépet. Ez idáig nem született megoldás, de most lehet, elvileg a hackelés ellen védő progival van a baj. A játék Xtrap-et használ, és nem jó, de a SRo és a 9Dragons GameGuard-ot használ és semmi baj.
Megtudnátok mondani hogy,hogy tudnám lecserélni az Xtrap-et GameGuard-ra? Neten próbáltam valami telepíthető verziót találni de nem sikerült. Ha tudtok linket is adni stb az jó lenne.
Remélem sikerült érthetően fogalmazni :angyali:

Zsiga

Quote from: carfanatic on 2007-02-19, 19:10:05
Volt régebben egy olyan gondom, hogy a játék amivel játszok mindig ledob és újraindítja a gépet. Ez idáig nem született megoldás, de most lehet, elvileg a hackelés ellen védő progival van a baj. A játék Xtrap-et használ, és nem jó, de a SRo és a 9Dragons GameGuard-ot használ és semmi baj.
Megtudnátok mondani hogy,hogy tudnám lecserélni az Xtrap-et GameGuard-ra? Neten próbáltam valami telepíthető verziót találni de nem sikerült. Ha tudtok linket is adni stb az jó lenne.
Remélem sikerült érthetően fogalmazni :angyali:
Az anti-cheat programokat nem lehet lecserélni.

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2007-02-19, 19:17:59
Quote from: carfanatic on 2007-02-19, 19:10:05
Volt régebben egy olyan gondom, hogy a játék amivel játszok mindig ledob és újraindítja a gépet. Ez idáig nem született megoldás, de most lehet, elvileg a hackelés ellen védő progival van a baj. A játék Xtrap-et használ, és nem jó, de a SRo és a 9Dragons GameGuard-ot használ és semmi baj.
Megtudnátok mondani hogy,hogy tudnám lecserélni az Xtrap-et GameGuard-ra? Neten próbáltam valami telepíthető verziót találni de nem sikerült. Ha tudtok linket is adni stb az jó lenne.
Remélem sikerült érthetően fogalmazni :angyali:
Az anti-cheat programokat nem lehet lecserélni.

Aye.

Bishop

ok :frown:
amugy zet nem értem,mindenki azt mondja hogy a játék és a a progi nem kompatibilis(mármint az xtrap-el van valami baj  de hagyjuk mielött még nagyobb hülyeséget mondok),de azért ezt lehet csak használni

Cobra

GameGuard is egy rakás ***, pl a legújab update óta nem megy olyan gépen, amin Kerio tűzfal van. Punkbuster is csak a cheatek nélkül játszók életét keseríti meg. Sajnos a legtöbb cheatvédelem semmit nem ér, cserébe úgy működnek, mint a rootkitek, ezért jobb védelemmel ellátott gépeken okozhatnak gondokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

ettől nekem nem kell tartani,a rakás sz** gépemhez pont jó :D

Próféta

Quote from: Pirula on 2007-02-19, 19:06:57
Quote from: Cobra on 2007-02-19, 19:03:32
Ugyanaz a munkacsoport van megadva és meg van osztva az igényelt könyvtár/meghajtó? Ha igen, akkor elm;letileg nem kell semmit állítgatni, csak a File and Printer Sharing legyen kipipálva.
Persze ha nem egyforma az oprendszer, akkor már csak szerencse kérdése, hogy lássák egymást :)
Mindkettőn ugyanolyan XP figyel, ugyanaz a munkacsoport van megadva, igényelt könyvtár megosztva. Mégsem megy. Azért nem értem mert ugyanezekkel a feltételekkel már tudtam működő kapcsolatot teremteni közöttük, most meg semmi. Gőzöm sincs hogy miért.
Mit értesz azalatt, hogy nem látják egymást?
Legyen az egyik gép neve Jancsi (sajátgép tulajdonságai alatt), a másiké Juliska. Legyen a Jancsi gépen megosztva egy mappa "Vasorrú" álnéven.

Juliska gépen parancssorba írd be: ping Jancsi

Ha nem látja Jancsit, akkor a hálózati beállításokkal lehet gond (3. szint és alatta). Ellenőrzőlista (vázlat): minden kábel bedugva, lan-kártya lámpák égnek, dhcp-re vannak-e beállítva, a router kioszt-e nekik egy subnetbe tartozó ip-címet, nincsenek egymástól eldemilitarizálva, tűzfal nem szűri az icmp-t (csak a bénábbja szokta). Ha minden stimmel, és mégse, akkor lehet, hogy valami miatt a névfeloldás rossz, pingeld meg Juliskáról Jancsi helyihálózati IP címét.

Ha viszont Juliska fel tudja oldani a Jancsi nevet, és el is éri, akkor kapj elő egy explorer (intéző) ablakot, és a címsorába írd be: \\Jancsi\Vasorrú. Ha megjelenik, akkor mountold fel egy meghajtó-betűjel alá (eszközök menü), és kész, jöhet a TC. Ha nem jelenik meg, akkor van gebasz.

Quick checklist (vázlat): Jancsi részéről legyen megosztva a mappa Vasorrú néven, ne legyen rajta hozzáférési korlátozás, tartozzanak egy munkacsoportba, mindkét gépen a megfelelő hálókártya tulajdonságlapján a protocoll stack-be legyen feltelepítve és bepipálva és engedélyezve a Microsoft Networks (magyarul SMB) kliens ill. fájl/nyomtató megosztás, és tulajdonságlapjaikon ne legyen semmi gyanús tiltás.


kikuchiyo

Pirula: hosszú gondolkodás után feldob egy ablakot azzal, hogy "ez a szolgáltatás mittomén nem elérhető. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdájával."?
Failure is the default option

Selmo

Véletlenül nem azt írja, hogy nincs engedélye hozzáférni az erőforráshoz?

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Tud valaki jo bevezetot PChasznalathoz? Olyannak kene, aki eleteben nem hasznalta meg, tehat rovid of kene hardver es oprendszer ööö.. hat az Win lesz, szoval Win temaban. Kb ez a harver, ebbe lehet belerugni, oprendszer az, ami, stb-stb. Annyi kene, hogy nagyjabol felfogja hogyan is mukodik, de semmi elborult infos adathalmaz. Es magyar kene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Kvikveg: amikor anyukám tanult (tanították...) számítógépezni, akkor ilyen kisalakú kék ECDL-füzetkékből tanultak.

Kossuth kiadó, Egyedül is megy (ECDL és számítógép-kezelői vizsga-előkészítő) sorozat. Téged az első két kötet (Az informatika alapjai és az Operációs rendszerek) érdekelhet.

Elég vacak egyébként (Operációs rendszerek alatt a win98-at érti, szövegszerkesztés alatt a Word 2000-et :)), de jobbat nem tudok. Van még egy olyan könyv, hogy Mindenkinek a PC-ről, jó vastag és talán értelmesebb egy picit, de az meg nagyon elavult.

Pirula: azt megpróbálhatod, hogy a laptopon kikapcsolod a Computer Browser (Számítógép tallózó vagy milyen) nevű szolgáltatást.
Administrative Tools (vagy Sajátgépen jobb klikk és Manage...) -> Computer Management -> Services and Applications, jobboldalt a Servicesre katt -> Computer Browser megkeres, beállít, hogy ne induljon el bekapcsoláskor.
Failure is the default option

Kvikveg

:D Ennyire nem komoly a dolog, csak lusta vagyok, es ha a kezukbe lehet adni valamit, akkor nem szivok a gepelessel.
Megnezem azert oket, bar a szgepes konyvekkel kapcsolatban nagyon szkeptikus vagyok.
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Van egy ilyen Computers for Dummies sorozat, és abból tudtommal jelent meg pár rész kishazánkban is. Nem tudok nyilatkozni róla.
A Windows Vista beépített oktatója is pofás, ahogy most nézem, de csak ezért ne szerezz be Vistát, meg kissé szűkszavú is.

Cobra

Szerintem nagyon gyorsan mentsd le a HDD-ről a fontos adatokat és csinálj egy formatálást (ne gyorsat), utána még egy darabig talán használható lesz a HDD, de semmiképp ne legyen rajta olyan adat, ami nincs máshova is elmentve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Vista használóktól kérdezném, hogy milyen virtuális cd programot használtok? Lehetőleg ingyenes vagy ello... khm... szóval használható legyen. Alcoholt próbáltam, de rendszervisszaállítás lett belőle...


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu



Darkstar

Miért játsza velem a Vista azt, hogy ha egyedi nézetet adok egy mappának (beállítom, hogy egy konkrét kép jelenjen meg a mappa ikonján), akkor azt egy idő után csodálatosan megkavarja? Pl vagy fél napig tartott, míg az összes mangás könyvtárra kitettem az adott borítót, ezután ezt a Win pár nap alatt jól elkúrta... Van, hogy egyszerűen nem azt a képet jeleníti meg, amelyiket beállítottam, van, hogy csak a mappa ikon van, megint másik, hogy random pár lapot mutat a tartalomból (elvileg ez a default, mielőtt átálllítom). Sőt, tegnap pl az egyik doujin borítoja jelent meg a global Anime mappán. o.O
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Az ujabb alaplapokon ugye van meg IDE csatlakozo?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.