Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2007-02-26, 12:38:33
Az ujabb alaplapokon ugye van meg IDE csatlakozo?
Van.

Kvikveg

Quote from: sirtomi on 2007-02-26, 14:37:19
Quote from: Kvikveg on 2007-02-26, 12:38:33
Az ujabb alaplapokon ugye van meg IDE csatlakozo?
Van.
Halleluja. Akkor uj alaplapot meg nem veszek. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

#5792
Oké, elegem van ebből. Windows megy.Bármimás megy. WoWot elíndítiom: Azonnal kifagy a videókártya.
Mármint hallom, hogy megy a zene tovább de fekete a képernyő s állandóan ki be kapcsoljgatja magát.Oo
(s ezt is csak akkor miután már beléptem a játékba. maga a karakterválasztó képernyőn semmi gond nincs.)
Mintha nem kapna jelet vagy mi....A videókártyát most vettem szal csak egy dolog maradt hátra ami hibás lehet: az alaplap....Szerintetek mi lehet a hiba? Oh és visszatérni a Windowsba(alt+tab) azt nehezen teszi, mintha majdmeghalna a gép az erőlködéstől.Oo(de megy még.)
Reggel még minden ok volt minden...

u.i.: más játék normálisan megy.Pl, HomeWorld 2, Sims 2 csak a WoW alatt hal meg....

u.i:2: futattam repair. az asszondja, hogy rakjam újra a játékot....


edit: Hö csiga. :Eztneked: Ez vlm általános hiba a wownál s csak nvidiasoknal fordul elő.Oo(maradtam volna az atinal....beh) illetve azoknál akiknek a videókártyájában nvidia chip van.
Nem hardware hiba s nem a windowsal van a gond...vlm más...a játék esetleg, de ma reggelig semmi gondja nem volt.Oo(sőt reggel még csináltam is egy két dolgot..)
Most épp azon vok, hogy felinstalláljam újra a játékot...

Selmo

Ilyenkor örülök, hogy nem játszom MMORPG-vel. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

#5794
A Post ideje óta most értem véget a feltelepítéssel. :_piszka:
No meglássuk, hogy mit mond a játék erre...

edit.: Semmi baja.Oo Mármint a játék fut rendesen.:) Ám egyenlőre az addonokat még csak most fogom aktivizálni...
edit2: érdekes. meg se nyikkan.Oo megy mint a hasmenéses rinocérosz.*vállat* ez mi volt... :__devil:

sirtomi

Wireless router és hálókártya érdekelne!
Használható és olcsót keresek, de azt sem tudom mekkora ezeknek a hatótávolsága, meg ilyesmi. Fölöslegesen meg nem akarok beruházni ilyesmibe.
Szóval két gép között kellene netet megosztani, de a 2. gép az emeleten van, légvonalban kb 10 méterrre, de jó kis 30-40 centis vasbeton födém túloldalán :) Érdemes próbálkoznom vezetéknélküli eszközökkel, vagy vegyek inkább kábelt? Így is rengeteg vezeték van már a szobámban, ha nem muszály nem szeretnék mégegyet.

Cobra

Nálam már ajtón keresztül a szemközti szobában lévő laptop térereje is erősen ugrál, szóval az emeletkülönbség max kiegészítő antennával oldható meg. Jobban jársz az UTP kábellel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Kérdés, hogy az a vasbeton födém pontosan milyen?

Igazi vasbeton, pl. olyan, mint a házgyári födémek a panelházakban? Akkor eléggé esélytelen.
Vagy vasbeton gerendák, közötte béléstestekkel, mint egy tipikus családi házban? Akkor jó eséllyel menni fog.

Nálam a Linksys WRT54G router lent van a pincében, én meg két emelettel fölötte netezek. :) A jelerősség nem éppen 100%, de stabilan használható.

A laptopal mért ugráló térerő a laptopba épített vacak wifi modul következménye is lehet.
Failure is the default option

Cobra

Lehet, mert nekem is WRT54G van. Mondjuk most talán találtam olyan sávot, amin viszonylag jó a helyzet. Valószínűleg valami elektromos zavar van a ház vonalában, mert a vezetéknélküli fejhallgatom is sistereg a lakás néhány pontján.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Asszem 20-as vagy 30-as g-gerengák, jó régiek, úgyhogy még van bennük vas is :) Plusz ezen kiegyenlítésnek 10-15 cm könnyített beton arrafelé ahol a másik gép lesz. Jó régi családiház amiben alkunk.

noriko

Tudtok ajánlani valami jó képlopót? Lehetőleg freeware. (ha az előbbi két mondat nem üti egymást :P)

Nem kell bele semmi extraság, csak maga a capture funkció. VirtualDubMod eddig bevált erre a célra is, de mostanában sajna egyre kevesebb esetben működik. Meg hát dvd-knél alapból nem. :(
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Mplayer −vf screenshot opcióval? :redface:

A tökéletesség unalmas.

noriko

szánom bánom, de mplayer beüzemeléséig sosem jutottam el...
other options pörhepsz?  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Media Player Classic, File->Save Image As...?
Failure is the default option

Manitu



noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-28, 00:37:26
Media Player Classic, File->Save Image As...?
:eek: surprise of the week: noriko megtalálta gépén a Media Player Classic-ot. date modified: 2005... basszus, már két éve itt lapult kis .rar csomagocskában, és nem is tudtam róla! És még csodálkozom, hogy alig van hely a gépen!
Valamiért mindig a windows media playerrel azonosítottam. sok egyforma név...  :ejj:

naszóval, köszi a tippet!   :cool:
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Szerintem szedj le egy frissebbet, két év alatt elég sokat fejlődött a program.
Failure is the default option

Alkyra

Kéne egy kis help AGTH terén. Leszedtem egy játékot. Tökéletesen meg tudom hackelni.
AGTH gyönyörűen kiszedi belőle a szöveget...csak az atlas nem akarja lefordítani. Kérdőjelek jelennek meg
amikor be másolom s nem tudja értelmezni a szöveget...nem tudom miért.
Minden engedélyezve van...Hpmf..-.- Ötlete vlknek?

Draconire

Quote from: Alkyra on 2007-03-03, 17:56:22
Kéne egy kis help AGTH terén. Leszedtem egy játékot. Tökéletesen meg tudom hackelni.
AGTH gyönyörűen kiszedi belőle a szöveget...csak az atlas nem akarja lefordítani. Kérdőjelek jelennek meg
amikor be másolom s nem tudja értelmezni a szöveget...nem tudom miért.
Minden engedélyezve van...Hpmf..-.- Ötlete vlknek?
vezérlőpult->területi és nyelvi beáll.->speciális->japán
(tudom triviális, de hátha nincs beállítva)

Fazék

tudnátok Windows ME-hoz tisztességes töredezettségmentesítő programot ajánlani? csak mert perfectdisk 7 és 8 már nem támogatja :(

(oprendszer marad, a váltás nem alternatíva)

akár shareware, bundle akármi program is megteszi, nem rendszeres használatra kellene, csak egyszeri futtatásra, de nem akarnám a windows belső borzalmát használni...

Selmo

Én norton utilityt használtam, gondolom nincs nálad elfekvőben egy ősi példány.

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Quote from: Gmer on 2007-03-03, 18:02:19
Quote from: Alkyra on 2007-03-03, 17:56:22
Kéne egy kis help AGTH terén. Leszedtem egy játékot. Tökéletesen meg tudom hackelni.
AGTH gyönyörűen kiszedi belőle a szöveget...csak az atlas nem akarja lefordítani. Kérdőjelek jelennek meg
amikor be másolom s nem tudja értelmezni a szöveget...nem tudom miért.
Minden engedélyezve van...Hpmf..-.- Ötlete vlknek?
vezérlőpult->területi és nyelvi beáll.->speciális->japán
(tudom triviális, de hátha nincs beállítva)

Be van állítva...S érdekes dolog történt. az automata fordító érzékeli s működik is.Xd csak eszméletlen engrish...vlk
van egy jó szótára hozzá ?:)

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-03-03, 18:30:08
Én norton utilityt használtam, gondolom nincs nálad elfekvőben egy ősi példány.
norton systemworks 2005 úgy látom még támogatta a winme-t, köszi a tippet :)

Fazék

#5813
új kérdés:
jelenleg már a frász kerülget.

van egy HP Business Inkjet 1100 kötve az egyik hálózati gépre. de valamiért rendszeresen ezt csinálja mostanában újraindítás/leállítás esetén:

úgy tudom ez a nyomtatási sorral  kapcsolatos hibaüzenet.

ha azt mondom neki, hogy feladat bezárása, akkor egy ideig úgy néz ki, hogy rendben van a dolog, megy tovább az újraindítási/leállítási folyamat, de pár másodperc múlva egy kék halál vár rám...

oké, gondoltam lehet hogy ideje a nyomtatót eltávolítani és újratelepíteni a driver-t. nyomtató uninstall behalt kb 30%-nál, sokadik próbálkozásra is.
oké, akkor lépjünk be, és nézzük meg milyen nyomtatók vannak a gépen beállítva. ... nem nyílik meg a nyomtatók mappa a vezérlőpultban. és ezt szó szerint értsétek. semmit sem reagál rá. a gép hibátlanul használható, nem romlik a reakcióideje, tehát szimplán semmit sem csinál, ha meg akarom nyitni a nyomtatók mappát...

és most egy másik gép is elkezdte ugyanezt csinálni, amire nincsen közvetlenül kapcsolva ez a nyomtató, csak hálózati nyomtatóként van ott, mint opció...

mit tudok ezzel csinálni? :comp:

szerk: végső esetben persze jön a winme újratelepítés, elvégre már 2 éve vannak a gépeken a mostani rendszerek ha minden igaz, de szerettem volna megúszni enélkül... :(

Selmo

Próbálj meg egy registry tisztítást és directx újratelepítést.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-03-03, 19:56:08
Próbálj meg egy registry tisztítást és directx újratelepítést.
registry tisztítás kéthetente 1x megvan (jv16), most is megvolt, directx telepítést máris próbálom
vajon hányas directx-et bír befogadni a winme?... :)

Selmo

8.1-esnél újabb nem kell szerintem.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Az AGTH-hoz: én nem javaslom a nem Unicode programok alapértelmezett nyelvét japánra állítani, mert az sok másra is hatással van, többek között jen-jel lesz a \ helyett. Inkább használj Applocale-t.

Az ATLAS meg ennyit tud. Mivel inkább szakmai szövegek (dokumentációk, műszaki leírások) fordítására tervezték (gondolom én), a だめお兄ちゃん!中に出していやぁぁぁ! jellegű, j-game környezetben tipikus élőnyelvi mondatokkal nem tud sokat kezdeni.

Fazék: a futó service-eket lehetne még megnézni, hogy nincs-e ott valami elállítva, vagy ha van olyan Win ME alatt, hogy helyreállító telepítés, akkor azt megpróbálni....
Failure is the default option

Selmo

ME alatt van egy olyan, hogy fájl ellenőrzés, asszem sfc.exe néven, de ha ez a gép 2 éve megy, hát mit sem ér, mert frissíteni kéne a fájllistát. :D De valóban rá lehet telepíteni a meglévőre újból az talán segít.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-03-03, 20:28:15
ME alatt van egy olyan, hogy fájl ellenőrzés, asszem sfc.exe néven, de ha ez a gép 2 éve megy, hát mit sem ér, mert frissíteni kéne a fájllistát. :D De valóban rá lehet telepíteni a meglévőre újból az talán segít.
sfc.dll-t találtam a system könyvtárban, de nem tudom mit kéne kezdenem vele

futó alkalmazások része a windows-nak sajnos itt még elég basic módban működik, szóval kvázi használhatatlan :)
ellenben lehet hogy van valami program, amivel a ténylegeseket is láthatnám... de jó lenne érteni a ME-hoz :haha:

9.0c directx van a gépeken, vszleg windows update-nél nulláról engedélyeztem neki, hogy menjen föl ez nyugodtan. sztetek ezt rakjam föl újból, vagy vhogy lehet a korábbi változatot?

azt hiszem egyéb javaslat híján megpróbálkozom egy helyreállító telepítéssel, ha van ilyenje neki...