Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-03-07, 10:26:51
Próféta: ha már ennyire rossznak mondod az xp tűzfalat, akkor tudnál valami olyasmit ajánlani helyette, amit egy teljesen béna felhasználó is tud majd barátságosan kezelni? :) csak mert tipikusan olyen ember gépére kerülne föl, aki inkább folyton 'no'-t kattint majd a feldobott kérdésekre, csak hogy mihamarabb túllépjen a gép zaklatásain :)
Ilyet én is szívesen hallanék. Jelenleg bizony xp sp2 tűzfal van a szüleim gépén :(

Alkyra

Quote from: Fazék on 2007-03-07, 10:26:51

más kérdés, inkább átrakom ide a vegyes topic-ból:
szeretnék venni egy webkamerát. kérdés: mire figyeljek? pl most egy ismerősöm vett egy logitech quickcam connect-et és ugyan nagyon szép a képe, de valami tetülassú a képrögzítése. 30 kép/mp-et hazudik a dobozon, de inkább az 5 kép/mp felé közelít... én szúrtam el valamit a beállításoknál, vagy tényleg ennyire átverősek a webkamerák esetén? és akkor melyik az, amelyik már tényleg folyamatos mozgást képes rögzíteni?

Rakd fel a drivert hozzá.^^ Az sokat szokott segíteni.Ált. adnak hozzá nem?:) Egyb. tényleg a képrögzítési sebességét és a felbontását nézd meg.^^
ha  netenhasználod az mindig lassabb(pl msnen) mert ott nehezen küldi át az adatokat.(netfüggő) Egyszer nézd meg hogy csak úgy alapállapotban(vannak hozzá progik asszem...) hogy milyen a kamera.

Gregory

Egy kis webprogramozási helpre lenne szükségem. Egészen pontosan: megoldható-e az, hogy az oldal hátterét automatikusan a képernyő felbontásához igazítja?

Tűzfalak közül azért az se mind1, h mire akarják használni. Mert pl. a böngészéshez szvsz a Kerio tűzfal tökéletes.
Ha már pl. online akar játszani az illető, akkor viszont már akadhatnak problémák (pontosabban problémák azok számára akik nem értenek hozzá). Nekem most perpill a Sygate van, lassan 4 hónapja, eddig tökéletesen bevált.

sirtomi

Quote from: Gregory on 2007-03-07, 15:46:57
Egy kis webprogramozási helpre lenne szükségem. Egészen pontosan: megoldható-e az, hogy az oldal hátterét automatikusan a képernyő felbontásához igazítja?
Megoldható. Hirtelen most az ugrik be hogy javascripttel lekérdezed a felbontást és a megfelelő méretűre cseréled a képet, de ennél lehet hogy van egyszerűbb is. Talán css-el is megoldható.

Fazék

Quote from: Alkyra on 2007-03-07, 14:33:52Rakd fel a drivert hozzá.^^ Az sokat szokott segíteni.Ált. adnak hozzá nem?:) Egyb. tényleg a képrögzítési sebességét és a felbontását nézd meg.^^
te már a múltban is ilyen hozzászólásokkal próbáltál segíteni rajtam minden egyes alkalommal... :) kicsit bosszant, hogy ennyire lámának nézel, de mivel vszleg jóhiszemű volt a hozzászólásod, ezért nem probléma, de azért adjunk már egy minimális bizalmat a kérdezőnek, jó? ;)

szóval természetesen logitech oldaláról leszedett legfrissebb driver van fölrakva hozzá és a hivatalos programjában tetülassú :)

Quote from: Alkyra on 2007-03-07, 14:33:52Egyszer nézd meg hogy csak úgy alapállapotban (vannak hozzá progik asszem...) hogy milyen a kamera.
ha már fölvetetted ajánlhatnál ilyen programot, amivel ki lehet nyerni az adatokat, mert a saját programja nagyon felhasználóbarát, de épp ezért semmi engem érdeklő adatot nem hajlandó megjeleníteni :)

Cobra

#5855
Milyen géped és legfőképpen milyen tápod van? APC-k jók ,de drágák. Én az MGE-t javaslom inkább, jobb az ár/minőség mutatója.
Most nézem, amiket írtál, ezeket meg ne vedd, mert otthonra használhatatlanok. Ha APC, akkor BE-550GR.
MGE-ből az Ellipse-ket nézd meg itt: http://www.mgeups.com/intl/solution/mktseg/soho.htm
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Én is fontolgatom mostanában ups vásárlását, nem igazán az adatvesztés elkerülése miatt, anno egy cikkben mintha olvastam volna, hogy a gépnek is jót tesz, ha ezen keresztül szűrt, "tisztább" (hogy lehet ezt jól, nem tudományoskodva leírni o.O) áramot kap. Meg nem ártana a beépített villámvédelem sem, nem szeretném, ha egyszer csak megsülne a gép. Ezesetben kevésbbé számít az eszköz akkukapacitása, vagy ilyenkor sem árt rá odafigyelni?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: Fazék on 2007-03-07, 17:31:21
Quote from: Alkyra on 2007-03-07, 14:33:52Rakd fel a drivert hozzá.^^ Az sokat szokott segíteni.Ált. adnak hozzá nem?:) Egyb. tényleg a képrögzítési sebességét és a felbontását nézd meg.^^
te már a múltban is ilyen hozzászólásokkal próbáltál segíteni rajtam minden egyes alkalommal... :) kicsit bosszant, hogy ennyire lámának nézel, de mivel vszleg jóhiszemű volt a hozzászólásod, ezért nem probléma, de azért adjunk már egy minimális bizalmat a kérdezőnek, jó? ;)

szóval természetesen logitech oldaláról leszedett legfrissebb driver van fölrakva hozzá és a hivatalos programjában tetülassú :)

Quote from: Alkyra on 2007-03-07, 14:33:52Egyszer nézd meg hogy csak úgy alapállapotban (vannak hozzá progik asszem...) hogy milyen a kamera.
ha már fölvetetted ajánlhatnál ilyen programot, amivel ki lehet nyerni az adatokat, mert a saját programja nagyon felhasználóbarát, de épp ezért semmi engem érdeklő adatot nem hajlandó megjeleníteni :)

A múltban is?.Hahaha. Bocsánat. :lame: Nem tudom megjegyezni hogy ki milyen jó a gépek kezelésében.^^
(túl sok embert ismerek...s a többségüknek ötletük sincs a géphez...)
Egyb. eszembe se jutott lámának tekinteni, csak leírtam pár alapvető dolgot hátha azokat még nem próbáltad ki.
Programot ajánlani? Nekem a Conceptronic Funcam van s ahhoz adtak egy ilyen cdt amin ezek a progik rajta voltak...csak ötletem sincs, hogy hova tűnt...-.-

Selmo

És ezek esetleg nincsenek feltéve, hogy a nevük alapján rá lehessen keresni? :)

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Egy középkategóriás gépet egy 350VA-s egység is ellát pár percig árammal, szóval apróbb kihagyásokra jó az is, illetve hogy gyorsan el tudd menteni a munkádat/hibernáld a gépet. A tápegység típusát meg ne mvéletlenül kérdeztem, ugyanis pár aktív pfc-s táp nem szeret bizonyos ups-eket. Főleg az olcsóbb vagy régebbi ups-ek (nem emlékszem a pontos kifejezésre, ez most elég béna megfogalmazás lesz:) szögletes hullámú frekvenciát adnak ki magukból és pár táp - pl a legtöbb aktív pfc-s Chieftec - ettől megzavarodik és el se indul.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-03-07, 20:38:26
Én is fontolgatom mostanában ups vásárlását, nem igazán az adatvesztés elkerülése miatt, anno egy cikkben mintha olvastam volna, hogy a gépnek is jót tesz, ha ezen keresztül szűrt, "tisztább" áramot kap. Meg nem ártana a beépített villámvédelem sem
Hálózati zavarszűrő + túlfeszvédelem + biztosíték elosztó-formátumban is van.
A mostani (minőségi) tápok viszonylag jól bírják az ingadozást, bár tény, hogy
csökken közben a hatékonyságuk. Ehhez néhány mérést pl itt is találhatsz:
http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html és
http://www.silentpcreview.com/section10.html

Darkstar

 :merci:, majd olvasgatom. Egyébként azt hiszem egy 500W-os Chieftec van a gépben, de a matrica persze úgy van rajta, hogy csak kiszerelve látszik...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

ignus

Quote from: Cobra on 2007-03-07, 20:31:39
Milyen géped és legfőképpen milyen tápod van? APC-k jók ,de drágák. Én az MGE-t javaslom inkább, jobb az ár/minőség mutatója.
Most nézem, amiket írtál, ezeket meg ne vedd, mert otthonra használhatatlanok. Ha APC, akkor BE-550GR.
MGE-ből az Ellipse-ket nézd meg itt: http://www.mgeups.com/intl/solution/mktseg/soho.htm

Hi és köszi! Amúgy miért használhatatlanok? És miért jobb az 550gr?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Cobra

Mert nem normális elektromos aljzat van rajta, hanem olyan, mint a tápegységeken, így csak a gépet meg cserélhető tápkábeles monitort tudsz rádugni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ignus

Quote from: Cobra on 2007-03-08, 10:53:11
Mert nem normális elektromos aljzat van rajta, hanem olyan, mint a tápegységeken, így csak a gépet meg cserélhető tápkábeles monitort tudsz rádugni.

Hát mondjuk erre akarom használni... :D Bár vettem PS2-őt, és annak sem ártana talán.... :) Szóval lehet hogy megveszem azt amit írtál... Az is "szünetmentesít" ugye? :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Darkstar

#5865
Ennyit a jogtiszta Winről. o.ov A tetü 3 nap előbb fog lejárni, minthogy megkapnám az új rendszervinyót (az új kódomat már csak azzal fogom ellőni), így legalább lesz kis időm megnézni, mi plusz van az ultimateben és mennyit számít a 64bit. :)
Ezzel kapcsolatban kérdés: a 80 gigás vinyónak a felét fogja megkapni a Vista, a másik felére mit tegyek, hogy a legkevésbbé befolyásolja a rendszer sebességét? Gondolom ritkán/rövid ideig használt cuccokat, ugye?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

ASUS TA-88
Ismeri valaki ezt a hazat? A 882 (feher/ezust) es a 881(fekete/ezust) kozott vacilalok. A feherrel csak annyi a bajom, hogy szerintem a feher melle az ezustszinu elolap nem biztos, hogy jol nez ki. Pedig amugy jo kis noi kinezete van. :haha:
Fekete+ezust mindenkeppen jol nez ki, de a rackem feher, a floppym feher - illetve sarga... stb. Szoval az jo esellyel tonkrevagja a megjeleneset.
Err.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Én a benne lévő tápot nézem inkább, mint a színét, de szerintem az fdd-t nem kell bekötnöd az új házba. ;)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

#5868
Quote from: Darkstar on 2007-03-08, 13:34:07
Ennyit a jogtiszta Winről. o.ov A tetü 3 nap előbb fog lejárni, minthogy megkapnám az új rendszervinyót (az új kódomat már csak azzal fogom ellőni), így legalább lesz kis időm megnézni, mi plusz van az ultimateben és mennyit számít a 64bit. :)
Ezzel kapcsolatban kérdés: a 80 gigás vinyónak a felét fogja megkapni a Vista, a másik felére mit tegyek, hogy a legkevésbbé befolyásolja a rendszer sebességét? Gondolom ritkán/rövid ideig használt cuccokat, ugye?
A rendszer melletti maradék partíción nálam zene, képek, dokumentumok vannak, ezek a legritkább esetben okoznak jelentős adatmozgást.

Fazék: Valószínűleg semmi baja a kamerának, egyszerűen csak nincs neki elég fény, így 1/30-nál hosszabbra kell vennie a záridőt. Megoldás: erős fényű lámpa a kamera mellé az arcodra irányítva.

Selmo: Az ASUS tudtommal csak táp nélkül árul házat.

Kviki: Ezzel konkrétan nincs tapasztalatom, de az agyondizájnolt übertrendy (és persze k*rvadrága) Vento-val van. Röviden és tömören fos. Én bottal se piszkálnám az ASUS házakat.

Kvikveg

Zsiga::/ most nem viditottal fel... a tobbi valaszthato haz 99%a siman ocsmany, es ez 9600+afa, cegbe.
QuoteFSP 350W PNS táp Fekete-Ezüst ATX
4x5.25", 2+1x3.5", Előlap: 2xUSB, 2xAudio, méretek: 180 x 400 x 412 mm
Szoval van benne tap ha jol latom.

Tied mennyi volt?
Megneztem Asus oldalan, es ilyet 100%, hogy nem vennek...  :eek:

Jah, fdd kihagyasan en is gondolkodtam, de ceges. Valoszinuleg belerakjuk, ha mar van ugye...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

#5870
9600Ft+áfa FSP táppal?
Hol lehet ilyet venni?

Kvikveg

#5871
Quote from: sirtomi on 2007-03-08, 17:19:03
9600Ft+áfa FPS táppal?
Hol lehet ilyet venni?
Olyan helyen, ahol ceg vehet csak...

Halleluja, van vagy 100 bmp-m, amiket A4 ketoldalasra kene nyomtatnom. Valaki, Photoshop automate, akarmi, csak ne egyenkent kelljen...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2007-03-08, 17:24:15
Quote from: sirtomi on 2007-03-08, 17:19:03
9600Ft+áfa FSP táppal?
Hol lehet ilyet venni?
Olyan helyen, ahol ceg vehet csak...
Értem, kár :)

Cobra

Persze, van mindegyiken ellátott és 1-2 csak szűrt aljzat is. Érdemes a szűrtre dugni a TV-t, Hi-Fi-t is, mivel ezeket is megvédi ,de az akkumulátort nem terhelik kiesés esetén. Az akkus kimenetekre meg a teljes PC-t rakjad, ADSL/kébelmodmmel együtt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 16:34:24Fazék: Valószínűleg semmi baja a kamerának, egyszerűen csak nincs neki elég fény, így 1/30-nál hosszabbra kell vennie a záridőt. Megoldás: erős fényű lámpa a kamera mellé az arcodra irányítva.
köszi a tippet, ez tényleg tök logikusan hangzik. most nálam csak ezért nem fogom még egyszer föltelepíteni, de a kamera tulajdonosa számára bőven hasznos a tanács.  :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2007-03-08, 10:53:11
Mert nem normális elektromos aljzat van rajta, hanem olyan, mint a tápegységeken, így csak a gépet meg cserélhető tápkábeles monitort tudsz rádugni.
Ugye tudod, hogy ilyen kábeleket és átalakítókat lehet műszaki boltokban kapni? ;)

Cobra

Átalakítóval még nem talákoztam, a kábellel meg nem sokra mész TFT-nél meg nyomtatónál, mert nem tudod hova bedugni a készülékben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-03-08, 13:34:07
így legalább lesz kis időm megnézni, mi plusz van az ultimateben és mennyit számít a 64bit. :)
Sokak szerint mivel még nincsenek 64bitre írt programok, így semmit.
Sőt, linuxban pl sok csak 32bites program elvileg nem is működik.

Quote from: Zsiga on 2007-03-08, 16:34:24
Selmo: Az ASUS tudtommal csak táp nélkül árul házat.
Pedig igen, a depon is régóta vannak tápos (heh) asus házak.
A legtöbbjük Atlas (már nem tudom, hogy az melyik gyártót rebrandeli), de az
FSP jobb. Ami viszont nem tetszik az asus normál házaiban: a 80as ventik...
2db 120-as szimpibb lenne: halkabb (jó persze modelltől és fesztől függően) és
magasabb a légszállításuk. Bár a 80asakat is ki lehet bírni.


Kuroi Tenshi


Magyar képet sajna nem találtam, de létezik 3-prong/female.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-03-08, 17:03:35
Zsiga::/ most nem viditottal fel... a tobbi valaszthato haz 99%a siman ocsmany, es ez 9600+afa, cegbe.
QuoteFSP 350W PNS táp Fekete-Ezüst ATX
4x5.25", 2+1x3.5", Előlap: 2xUSB, 2xAudio, méretek: 180 x 400 x 412 mm
Szoval van benne tap ha jol latom.

Tied mennyi volt?
Megneztem Asus oldalan, es ilyet 100%, hogy nem vennek...  :eek:

Jah, fdd kihagyasan en is gondolkodtam, de ceges. Valoszinuleg belerakjuk, ha mar van ugye...
A Vento emlékeim szerint 40k körül volt, és ezért az árért egy szűk, melegedős, szerelhetetlen, zörgős gagyi műanyagos szart adtak. :) Nem az enyém volt, az egyik PH!-s ismerősömé, amikor lanpartyra mentem hozzájuk és nem volt kedvem lecipelni Szombathelyre a 20 kilós Chieftec tornyot akkor használtam azt.
Mondjuk nálam elvárás hogy nagy hely legyen a házban mert gyakran szerelgetem, de ha te nem szoktál sűrűn belepiszkálni akkor nem olyan fontos.
Ennyi pénzt viszont simán megér az a ház akármilyen szar is, az a táp magában 6-7ezer Ft legalább.

K_T: Jó tudni, kösz. :) Abban meg teljesen igazad van hogy a 120-as ventik jobbak mint a 80-asok.

Darkstar: A 64bit jelenleg arra jó hogy 1 gigával nagyobb az iso (legalábbis az RC1 és RC2 esetében így volt) és nehezebb hozzá drivert találni, egyébként semmi előnyét nem láttam. :)