Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Szedj le mindent, tegyél fel egy CCCP-t és ha úgy is hibás, akkor filmprobléma, ez esetben lejátszásnál az FFDShow video decoderre - szép piros FFv ikon - jobb gomb és a flip bekapcsolása. Csak ne felejtsd el kikapcsolni. :P

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Sztem meg egy gui-s mplayer a kodekjeivel.
Nem kell a kodekek keresgélésével szenvedni, azon idegeskedni,
hogy melyik mivel akad; a gui+ skineken megvan a legtöbb fontos
dolog, tehát parancssorral se kell annyit szenvedni (sőt, én pl
nagyon ritkán használom). Nálam eddig mindent lejátszott.

Kazenokizu

Kösz a segítséget mindenkinek!

Quote from: Cobra on 2007-08-04, 18:52:40Lejátszónak meg ajánlom a Media Player Classicot.
Azt használom én is. ;)

Quote from: Selmo on 2007-08-04, 18:58:24
Szedj le mindent, tegyél fel egy CCCP-t és ha úgy is hibás, akkor filmprobléma, ez esetben lejátszásnál az FFDShow video decoderre - szép piros FFv ikon - jobb gomb és a flip bekapcsolása. Csak ne felejtsd el kikapcsolni. :P
Mielőtt nekiesnék, egy kérdés: ha leszedem a Matroskát, nem lesz problémám az mkv-lejátszással? (Csak mert ez anno azt hiszem azért lett feltéve, hogy tudjak mkv-ből avit csinálni az asztali dvd-lejátszóhoz.)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

CCCP-t amikor felteszed, lesz benne alapból egy opció (restore all?), ami minden kodeket alapállapotra rak, menni fog.

Selmo

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-04, 19:05:00
Mielőtt nekiesnék, egy kérdés: ha leszedem a Matroskát, nem lesz problémám az mkv-lejátszással? (Csak mert ez anno azt hiszem azért lett feltéve, hogy tudjak mkv-ből avit csinálni az asztali dvd-lejátszóhoz.)
A Haali splitter elintézi neked az OGM és MKV sávokat. Szép kék-fehér ikon azon jobb gombbal tudod kiválasztani a sávokat lejátszásnál.

A tökéletesség unalmas.

Kazenokizu

Na jó, nekilátok, kívánjatok szerencsét!  :haha:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Cobra

MPC tartalmaz mkv splittert, szóval amellé nem kell a Haali vagy Gabest splitter.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kazenokizu

Na ügyködtem egy kicsit a gépen, és -mint mindig ::) - igazatok volt, valóban kodek-gond volt a lúdas, ugyanis már nem fejjel lefelé megy a film. :whoah: Viszont mkv-t még nem volt időm konvertálgatni, hát remélem, hogy nem lesz vele gond.
:merci:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Solid Snake

Kicsit  :lame: kérdés lehet, de azért felteszem: a Windows Vista képes partícionálni a merevlemezt?

Jövő hétfőn jön meg ugyanis az új gépem, szeretnék átállni Vista-ra, az 500 Gb-os vinyót pedig 3 partícióra osztani:


  • ~100GB a rendszernek
  • ~200GB a filmeknek, játékoknak
  • ~200GB az animéknek, programoknak

Ha esetleg nem oldható meg Vista-val, akkor tudtok ajánlani valamiféle partícionáló programot? Teljesen újoncnak számítok ezen a téren.

Soldier

#6759
Quote from: Solid Snake on 2007-08-06, 17:25:43
Kicsit  :lame: kérdés lehet, de azért felteszem: a Windows Vista képes partícionálni a merevlemezt?

Jövő hétfőn jön meg ugyanis az új gépem, szeretnék átállni Vista-ra, az 500 Gb-os vinyót pedig 3 partícióra osztani:


  • ~100GB a rendszernek
  • ~200GB a filmeknek, játékoknak
  • ~200GB az animéknek, programoknak

Ha esetleg nem oldható meg Vista-val, akkor tudtok ajánlani valamiféle partícionáló programot? Teljesen újoncnak számítok ezen a téren.

dunno about vista , de nekem 100 gb rendszernek nagyon soknak tünik ha vista ha nem.. Particion Manager/Partition Magic vagy mi a neve azt szoktak ajálgatni ilyen célra bar csak több gondoz okoz mint spare time-ot , bár csodalkoznak ha nem lehetne megoldani alabol a vistaval o.O

Zsiga

Ha nem pakolsz fel túl sok játékot egyszerre, 50GB is elég a rendszerpartíciónak, még Vista mellett is.
A maradékot meg nehogy szétszedd több részre, ha esetleg másolni/áthelyezni akarsz valamit a kettő között (és ha egyszer megtelik akkor fogsz, hidd el...) akkor tetűlassú lesz. Egy vinyón egy partíció az ideális.

Egyébként természetesen tud partícionálni a Vista. :)

Selmo

Quote from: Solid Snake on 2007-08-06, 17:25:43
Kicsit  :lame: kérdés lehet, de azért felteszem: a Windows Vista képes partícionálni a merevlemezt?

Jövő hétfőn jön meg ugyanis az új gépem, szeretnék átállni Vista-ra, az 500 Gb-os vinyót pedig 3 partícióra osztani:
A telepítője képes rá, a Vistában is van ilyen.

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam.  :smile:

Quote from: Zsiga on 2007-08-06, 17:41:27
Ha nem pakolsz fel túl sok játékot egyszerre, 50GB is elég a rendszerpartíciónak, még Vista mellett is.
A maradékot meg nehogy szétszedd több részre, ha esetleg másolni/áthelyezni akarsz valamit a kettő között (és ha egyszer megtelik akkor fogsz, hidd el...) akkor tetűlassú lesz. Egy vinyón egy partíció az ideális.

Akkor 50-450 legyen az arány szerinted? Azárt gondoltam több partícióra, mert 450 GB-ot töredezettségmentesíteni nem lesz két perc... :rolleyes:

Selmo

Akkor kell csinálni, amikor nem vagy ott, másrészt a jobb programok meg tudnak csak töredezett fájlokat is kezelni.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-08-06, 18:04:52
Akkor 50-450 legyen az arány szerinted? Azárt gondoltam több partícióra, mert 450 GB-ot töredezettségmentesíteni nem lesz két perc... :rolleyes:
Nálam az xp a gépeken 8GBos partíciókon van (ebből kb 5-öt foglal pagefilelal),
sztem Vista is bőven elfér 32GB-on, ha a programokat tényleg nem arra a részre
telepíted. Azután pedig a maradék (ami nem 468GB lesz ;) ). Tovább osztogatni
felesleges. Fájlok töredezni pedig inkább akkor szoktak, amikor már kevés a hely
a lemezen. Heti egy töredezettségmentesítést benyomni, amíg elmész kajálni, s
közben akár netezhetsz is... bele ne halj...

Zsiga

A Vista-nak meg a járulékos szemétnek (Temp, Temp.Int.Files, pagefile, hiberfil, stb...) kell kb. 15GB. Emellé ha tényleg semmit nem akarsz rakni akkor akár egy 20GB-s rendszerpartíció is elég lehet (vagy gondolva a jövőre ~30GB ahogy Tenshi mondja), viszont szerintem semmi értelme a programokat meg játékokat másik partícióra pakolni, ha reinstall van úgyis mennek a levesbe. Elég csak a dokumentumokat másik partícióra rakni, én legalábbis régóta így csinálom. 250-es vinyóból ~40GB a rendszer, a maradékon zene+képek+dokumentumok (azért ezek mert ezek ritkán jelentenek komolyabb adatforgalmat így nem lassítják be a rendszervinyót), minden egyéb cucc (videók, letöltési könyvtárak, iso-k, stb) meg külön vinyókon.

Röviden összefoglalva, szerintem 50-415 a megfelelő arány, a kis partícióra a Vista és a programok, minden más a nagyra.

Darkstar

Meg ha mindent indexeltetsz vele (és tégy úgy :D) akkor azis elvisz még pár gigát.
Még1 voks az 50re.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Rendben, akkor így lesz majd. Köszi mindenkinek!  :tezsvir:

Selmo

Ha meg szeretnéd gyorsan elérni a filmeket/játékokat/zenéket, akkor subst. Gondolom a Vistából sem vették ki.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-08-06, 19:02:00
A Vista-nak meg a járulékos szemétnek (Temp, Temp.Int.Files, pagefile, hiberfil, stb...) kell kb. 15GB. Emellé ha tényleg semmit nem akarsz rakni akkor akár egy 20GB-s rendszerpartíció is elég lehet (vagy gondolva a jövőre ~30GB ahogy Tenshi mondja), viszont szerintem semmi értelme a programokat meg játékokat másik partícióra pakolni, ha reinstall van úgyis mennek a levesbe.
Jelentem, 28 gigán tökéletesen muzsikál programokkal együtt. Igaz, én nem játszok, szóval olyasmi nem foglalja a helyet.

Nem hülyeség egyébként progikat külön partícióra telepíteni, legalábbis nem mindent. Officet nyilván ökörség lenne, de van egy csomó apró progim, amit még tugyisten hánnyal ezelőtti OS-re telepítettem, másik vinyóra, így nem száltak el. A legtöbb installer csak fölmásolja a fájlokat, meg csinál egy-két parancsikont. Elég kellemes úgy rendszert telepíteni, hogy már ott van készen a TC, winamp, tugyistenmi, ami ugyan méretre nem sok, de darabra igen, és fél napod rámegy, mire mindent visszapakolsz. Ha mellé még a startmenüt is lemented, akkor fél perc alatt feltelepíthetsz minden ilyen kis vackot.


Selmo

Mondjuk nálam az összes játék így van fent, ami nem pakolgat a windows könyvtárába. Registry lementve és reinstall után csak elindítom, parancsikont csinálok a start menübe és kész is. Meg is őrülnék, ha mondjuk egy Dark Crusade-t kellene felpakolnom, felpatchelnem, modokat újrarakni, vagy mondjuk Jedi Academyvel ugyanezt.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Dennou coil elso resz mkv nem jatssza le mplayer, BSPlayer, Windows Media Player, tipp, hogy mi lehet a gond?
mplayer valami egeszen furcsat produkal: 1x3cm-s ablakot nyit es mintha befagyna. "Illegal short term buffer state detected" wtf??
mkv-val eddig ilyet nem lattam.  :3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

check the crc. Valószínűleg hibás a fájl.


Kvikveg

Quote from: Manitu on 2007-08-06, 23:32:29
check the crc. Valószínűleg hibás a fájl.
Ahhoz sfv-t ker, az nincs. Masodik resszel ugyanezt csinalja.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Nincs a filenévben a crc?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-08-06, 23:50:49
Quote from: Manitu on 2007-08-06, 23:32:29
check the crc. Valószínűleg hibás a fájl.
Ahhoz sfv-t ker, az nincs. Masodik resszel ugyanezt csinalja.
A crc-t megtalálod az aniDB-n, a megfelelő file neve melletti File ID-re kattintva a CRC sorban. http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4345&expand=72573#eid_72573
A videód crc-jét meg a mellékelt programmal ki tudod számolni, és ha bennevan a filenévben is akkor rögtön össze is hasonlítja vele.


Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2007-08-07, 00:02:31
Nincs a filenévben a crc?
De. (Falbafej)
Csinaltattam egyet, eredmeny:
Quote; Generated by WIN-SFV32 v1.0
; (Compatible: Windows Commander 5.0)
[Ureshii]_Dennou_Coil_-_01_v2_[1280x720-H264-AAC]_[EE5C7065].mkv EE5C7065
Szoval a file ok ugy nez ki.

Koszi Zsiga, en vagyok a bena ez esetben. Ehhe-ehhe.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-08-07, 00:13:27
Quote from: Darkstar on 2007-08-07, 00:02:31
Nincs a filenévben a crc?
De. (Falbafej)
Csinaltattam egyet, eredmeny:
Quote; Generated by WIN-SFV32 v1.0
; (Compatible: Windows Commander 5.0)
[Ureshii]_Dennou_Coil_-_01_v2_[1280x720-H264-AAC]_[EE5C7065].mkv EE5C7065
Szoval a file ok ugy nez ki.

Koszi Zsiga, en vagyok a bena ez esetben. Ehhe-ehhe.
Akkor összes codec(-pack) uninstall, legfrissebb CCCP telepít, utána mennie kell.

Kvikveg

Matroska leszed, Krystal Studio codecs pack szerinte fent van, en nem latom, ujraindit, install CCCP, ujraindit, ugyanaz.
BSPlayer: unknown file format.
Mas mkv ami eddig ment most is megy.
Hummm... Windows Media Player lejatssza, csak persze lassu.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

H264+AAC+gondolom ASS felirat, szóval nem csoda, hogy akármivel nem tudod megnézni.
Ha a legújabb CCCP-t raktad fel, akkor mennie kéne (kérdés mit szól hozzá a géped teljesítményügyileg).
Hide and fear, Cobra Commander is here !