Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-07-17, 01:48:39
Reboot helyett Feladatkezelőből lőjj ki minden olyan folyamatot ami esetleg egy korábbi telepítés maradéka lehet,ha nem találsz ilyet akkor meg mindent amiről nem tudod hogy mi és nem biztos hogy kell. :)
Találtam 3(!) msiexec.exe-t... Ez volt az, thx. Hogy honnan maradhattak, lövésem nincs, napok óta nem telepítettem semmit, update sem volt.
Gz az 1.8k-hoz! :appl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#6631
Van valami alternatíva Adobe Reader-re WinME alá, amivel több oldalt is lehet 1 oldalra nyomtatni? csak mert WinME-re a 6.0-s AR telepíthető csak föl, amiben nincsen ilyen opció...  :comp:

szerk: már találtam egyet és ez túl szép egyelőre, hogy igaz legyen :eek: Foxit Reader

szerk2: tényleg túl szép volt, hogy igaz legyen... annyira agyonterheli a gépet ez az ici-pici program, hogy frankón le is fagyott és a nyomtatót is sikerült kiakasztania... nem nyert... :(

Cobra

Nálam hibátanul működik a Foxit, valószínűleg az ME-t nem szereti.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-07-19, 12:18:08
Nálam hibátanul működik a Foxit, valószínűleg az ME-t nem szereti.
meg vszleg a P3-as gépeket a 128 MB ramokkal és az ezer éves lézernyomtatót se komálja különösebben :)

abban biztos voltam hogy frissebb gépen működik :)

Zsiga


Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-07-19, 12:45:17
http://pages.cs.wisc.edu/~ghost/gsview/
bocsi, vszleg én vagyok a béna, de az istennek se találom hol lehet ebben több oldalt 1-re kinyomtatni...  :lame:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-07-19, 13:06:15
Quote from: Zsiga on 2007-07-19, 12:45:17
http://pages.cs.wisc.edu/~ghost/gsview/
bocsi, vszleg én vagyok a béna, de az istennek se találom hol lehet ebben több oldalt 1-re kinyomtatni...  :lame:
Valahogy tuti lehet, de hogy hogyan arra már nem emlékszem, az ELTE-n használtam utoljára ezt a borzalmat. FAQ/help? :)

Fazék

#6637
én is ELTE-n használtam utoljára, ezért is nem ugrott be mint pdf olvasó lehetőség, de így hirtelen a help-jében sem találtam infót erről, hogy lehetne így nyomtatni vele. nem lehetséges, hogy az ELTE-s nyomtató szoftvere volt képes erre a funkcióra? mert a drágább nyomtatóknál már vannak ilyen funkciók beépítve is.

de a probléma megoldódott, mert találtam egy programot, FinePrint a neve és képes arra, hogy ha bármilyen programból őt jelölöm meg nyomtatónak, akkor rajta keresztül megy a benne kijelölt nyomtatóhoz az anyag és aztán olyan szépen egyedire szabhatod benne a nyomtatásodat, hogy nem győzöl pelust cserélni :D

Groven

Tudnátok olyan prg-t mondani, ami amv szerkesztésre felhasználóbarát + elbír az mkv-s fájlokkal is?

Cobra

Mkv-t szét kell szedned, utána bármivel tudod szerkeszteni a video meg audio részt. MKV szétszedésére jó pl a MediaCoder (direct stream copy a videora és kiszedi neked a konténerből).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Groven

Quote from: Cobra on 2007-07-20, 16:44:24
Mkv-t szét kell szedned, utána bármivel tudod szerkeszteni a video meg audio részt. MKV szétszedésére jó pl a MediaCoder (direct stream copy a videora és kiszedi neked a konténerből).

Na ez a szétszedés nemigen világos. Megköszönném, ha Pm-ben elmagyaráznád.

Cobra

Vedd úgy, hogy nem szóltam, mkv-t még mindíg nem lehet ezzel szétszedni sajnos. Múltkor valószínűleg sima avi-t szedtem szét vele. Az Mplayer topicbna nézz körül, mintha ott írtak volna valamit, hogy lehet valahogy vele (bár a MediaCoder is Mplayer alapú, szóval nem tudom GUI-ból miért nem lehet megcsinálni).
Virtualdubmoddal sajnos szintén nem tudod szerkeszteni az mkv-t, max a hangot tudod kiszedni vele.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

Quote from: Groven on 2007-07-20, 16:01:26
Tudnátok olyan prg-t mondani, ami amv szerkesztésre felhasználóbarát + elbír az mkv-s fájlokkal is?


-amugy a VirtualDubMod lekezeli a mkv-t bar nem mind1-ket , egyprobat megér ,arra talan joh hogy kivágd ami kell es lemensd aviba.. bar en nem igen szertem se ezt se az alapot ^^
-lehet jobbanjarnal mkvtoavi-val , lehet nem erdemes bajlodni a mkv-val illetve nem éri meg,

Selmo

A FAQ-ban írtam, mivel lehet szétszedni MKV-t, az új simpleblock opcióval összerakott MKV-kat a VDM nem kezeli. Ez biztosan kezeli, de arra nem vállalok garanciát, hogy minden kódolást lekezel. A szerkesztéshez, meg nem értek, ahhoz más program kell.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

A vdm az mkv-t kezeli, csak azokat a kódolásokat nem, amiket az mkv-ba tesznek, szóval nem az a legmegfelelőbb tool hozzá. mkvtoolnix-al tökéletesen lehet kezelni. A MediaCoder is boldogul vele (btw, az a progi nem más mint egy mencoder gui), a nagyobb probléma megint a kódolás, ugyanis rengeteg egyéb előnye mellett azért szokták mkv vagy mp4 konténerbe rakni a filmeket, mert az alkalmazott videokódolást nem lehet belegyömöszölni egy avi konténerbe. (h264 elsősorban) Illetve lehet, csak nem triviális a probléma, és nincs semmi értelme :D Szóval valószínűleg a MediaCoder is szépen kiszedte a videostreamet, csak éppen a kívánt avi konténerbe nem tudta beletenni.


Groven

Köszi szépen. Őszintén a témához egyáltalán nem konyítok csak megfordult a fejemben 1 amv készítés és pont mkv-ban van meg a cucc. Amit írtatok elég kínai nekem, de akkor szerzek 1 szótárt, hátha felfogom :smile:, meg utánanézek azoknak, amiket mondtatok.

Selmo

Akkor egyszerűen; az új kódolásokat nem lehet avi formátumban használni, mert egyszerűen nem kezeli őket, ergó ha mindenképpen avit akarsz csinálni, kénytelen vagy a h264-et átkódolni divx-é pl. Vagy beszerzel egy olyan szerkesztőt, ami elboldogul ezekkel és a végeredmény is marad mkv-ban. Ja, az előbb hülyeséget írtam, úgy van ahogy Manitu írta, a kódolás a baj, nem az mkv formátum, biztos nem voltam itt agyilag. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Hmm, lehet ezért lett 0 byteos az avi, mert h.264+ AAC+ -t akartam belerakni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Igen. Szokj át MKV formátumra.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Csak tesztelésként akartam egy mkv-t átalakítani avi-ra, higy tudjak segíteni Grovennek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Tudtok mondani olyan progit, amivel egyszerűen nyerhető ki a felirat egy OGMből?

Eddig nem is vettem észre, hogy az alltoavi_Batcher mennyivel egyszerűbb és használhatóbb, mint a alltoavi_GUI. :redface:

Cobra

VirtualDubMod elvileg jól kezeli az .ogm-et, azon belül meg a Stream List alatt a feliratfile-ra nyomsz egy demux-ot és kiszedi neked a feliratfile-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Vmiért nem volt hajlandó olvasni az OGM-jeimet (Stainless Night), ezért inkább elkezdtem avivá konvertálva ráégetett módban nyomni, arra vhogy ráidőzítem majd.

Soldier

Quote from: Black on 2007-07-25, 18:50:57
Hello!Új vagyok a fórumon/weben  ezért nem tudom:Alap kérdésem ,hogy mi az Ftp címe?Mert nekem meg adták ezt a címet:usteam.hu:31337 De azt írja ,hogy nincs itt semmi.
ennek pedig jonnak kénne lennie ha minden mas jolvan bealitva. vki min mond valmi okosat remeljük :) mivel probalod ? tc-veL?

Selmo

Természetes, hogy rossz a cím, hiányzik a protokoll az elejéről, innen meg szegény program döntse már el magától, hogy a kedves felhasználó éppen mit is akar... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Member

Ugye nem IE-ben próbáltad? :D

Soldier


Selmo

#6657
Nem értem a vígadás okát. IE alól ugyanúgy elérhető az FTP és a winuser még jobban el is igazodik rajta, számára kényelmesebb, ha nem történik szálbug éppen. Az más kérdés, hogy egy normális kliens funkcióival nem ér fel és akkor már inkább FF-ot használjon. :P

A tökéletesség unalmas.

Member

Ha csak annyit írok be IE-be, amit ő leírt (usteam.hu:31337), akkor nálam is üresség az eredmény.

noriko

Ismét bajom van. Ugrál a kurzor, és nagyon idegesítő. Amikor rákerestem a problémára, csak olyanok jöttek ki, hogy szöveg gépelése közben ugrál nekik, de a gépelés nálam rendben megy.

Van amikor egy ideig simán marad, ahol hagyom, de néha elkezd össze vissza ugrálni, úgy, hogy hozzá sem nyúltam. Pl. a képernyő közepéről a tetejére, vagy kicsit feljebb, vagy oldalra...stb. :/

Spyware és vírus keresőket lefuttattam, de még mindig csinálja.

Majd kerítek másik egeret és megnézem azzal is, de gondoltam addigis megkérdezem, hátha ti tudtok valami megoldást, vagy oldalt ahol van megoldás!
( :comp:)
"I wish I could, but I don't want to."