Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2007-08-07, 11:08:11
H264+AAC+gondolom ASS felirat, szóval nem csoda, hogy akármivel nem tudod megnézni.
Ha a legújabb CCCP-t raktad fel, akkor mennie kéne (kérdés mit szól hozzá a géped teljesítményügyileg).
Enyhen horog es majdnem-kepregenyt csinal belole... (szakallas PIII + WMP)
Azert meglepodtem, elso amit az mplayer nem vitt el. :(
Koszi a segitseget mindenkinek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

mplayer -lavdopts fast:skiploopfilter=all
Failure is the default option

Cobra

Szerintem P3-on esélytelen a 25fps-es lejátszás. Nézz inkább egy LQ avi-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#6783
Quote from: kikuchiyo on 2007-08-07, 15:52:48
mplayer -lavdopts fast:skiploopfilter=all
Ezzel el sem indul. Raadasul semmi hibauzenetszerut nem latok semelyik kimeneten.
A -lavdopts fast -ot megtalaltam a manpagen, de a tovabbiakrol semmit.
Yay! uj mplayerrel megy. Igaz, lassu, de megy.  :appl:
Erdekes, az ujjal a fenti opcio nelkul is megy. Fenebe, mplayerfrissites kellett alapvetoen, aaa.

avi lesz mar latom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

a CoreAVC codec az utolsó reménységed az avi előtt.

(Szerezz "csávázott" 1.3-asat a szokásos helyről, telepítsd, és az MPC-ben állítsd be, hogy azt használja a H264 videókhoz, vagy használd ezt az mplayert hozzá)
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Gondolom crackelt akar lenni, mivel a CoreAVC fizetős.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Hali, tud valaki egy olyan progit mondani, amivel ki tudom lopni a hangot wavba vagy mp3-ba egy avi-ból és utána valamit, amivel le tudom cserélni az eredeti hangot az újra? :)

Zsiga

Quote from: Member on 2007-08-11, 20:44:28
Hali, tud valaki egy olyan progit mondani, amivel ki tudom lopni a hangot wavba vagy mp3-ba egy avi-ból és utána valamit, amivel le tudom cserélni az eredeti hangot az újra? :)
VirtualDub(MOD). (Streams/Stream List)

Member

Mit kell tennem ahhoz, hogy miután inaktiváltam a régit és beraktam az újat, azzal játssza le? Vagy kimentés nélkül nem is tudom ellenőrizni?

Manitu

Természetesen nem. A vdub, és általában a videoszerkesztők nem csinálnak semmit a fájllal addig, amíg meg nem nyomod a mentés gombot.


ultimecia

Némi problémám lenne egy program indításával.
Jobban mondva már eleve  A CD beolvasásával.
Van egy jwood os progi, aminek cd-je BWI BWT bwa  -ban van mentve. Már mindennel próbálkoztam. Leszedtem blink write 6ot, kiírtam cd-re de nem moccan. Illetve szenved a lemezzel. Előtte 10 percre írtam neroval vele semmi baja nincsen annak a lemeznek.
Mikor megpróbáltam másolni a lemezt csak úgy natúrban 200kb/sel kezdte el, és mindössze egy órát vett volna igénybe a 700mb átmásolása.
DT4.09-el próbáltam még. Azt írja hogy vagy nem accesolható, ha leválasztom a fizikális meghajtókat akkor pedig a nem tartalmaz adatokat címszóval elutasít.
Alcohol 120% fail, nem engedi megnyitni.
Magic iso: "nem képfájlt"

És ekkor fogytam ki az 5letekből. Valakinek valami 5let?
(op rendszer XP sp2)

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-08-13, 18:40:55
Némi problémám lenne egy program indításával.
Jobban mondva már eleve  A CD beolvasásával.
Van egy jwood os progi, aminek cd-je BWI BWT bwa  -ban van mentve. Már mindennel próbálkoztam. Leszedtem blink write 6ot, kiírtam cd-re de nem moccan. Illetve szenved a lemezzel. Előtte 10 percre írtam neroval vele semmi baja nincsen annak a lemeznek.
Mikor megpróbáltam másolni a lemezt csak úgy natúrban 200kb/sel kezdte el, és mindössze egy órát vett volna igénybe a 700mb átmásolása.
DT4.09-el próbáltam még. Azt írja hogy vagy nem accesolható, ha leválasztom a fizikális meghajtókat akkor pedig a nem tartalmaz adatokat címszóval elutasít.
Alcohol 120% fail, nem engedi megnyitni.
Magic iso: "nem képfájlt"

És ekkor fogytam ki az 5letekből. Valakinek valami 5let?
(op rendszer XP sp2)
Ha a legfrissebb D-T nem olvassa be akkor hibás az iso.

ultimecia

Quote from: Zsiga on 2007-08-13, 19:07:18
Ha a legfrissebb D-T nem olvassa be akkor hibás az iso.

Na igen, de akkor hogyan tudtam kiírni blinkwriterrel?
Meg nem igazán értem a "no constain data"-t ha egyszer az megnyitotta és beolvasta kiíráskor a BW. Viszont ez a try verzió túl gagyi ahhoz hogy írjon.

Nincs valami program amivel át lehetne konvertálni isoba vagy bármi olvashatóba?

kikuchiyo

Failure is the default option

ultimecia

Quote from: kikuchiyo on 2007-08-13, 19:34:10
esetleg Isobuster...


:merci: A nap hőse címet ezennel ön birtokolja  :smile:

Kitépte a fájlból az adatokat és megy az install. :jee:

Fazék

#6796
Tudtok valami megbízható olcsó szervízt, ahol kellően kitisztítják a notebook-omat és esetleg meg is kenik egy kicsit a ventillátorokat? mert ha ti sem tudtok, akkor nekiállok egymagam... (de persze előtte lementek minden adatot a gépről, fő az önbizalom)

ugyanis sajnos úgy néz ki, hogy a dvd combo meghajtó totál megadta magát, már szinte semmit sem olvas, szóval a cseréhez úgyis szét kell kapnom a gépet valamennyire és akkor már egy tisztításnak is ideje lenne, utoljára 2006 novemberében volt szervízben...

amúgy ezt a dvd-írót néztem ki cserének, kicsit gyanúsan olcsó, csak 11k-t kérnek érte...
jesszusom! csak most hogy kerestem róla google-lal oldalt találtam meg a fenti link-et. ezek szerint a Sony a felelős az NEC családért? vagy akkor most mi van? (nem igazán szeretem a Sony termékeket, pár negatív tapasztalatból kifolyólag, ugyanakkor külső rack-ben már jó ideje használok egy 100%-osan jól működő NEC-ND3200-as DVD-írót...)

Member

Nem tudjtátok, mi okozhatja, hogy az íróm rendesen csak újraindítás után olvassa be a DVDket? 1-es régiót ezen nézek és kicsit zavaró, hogy addig gyk. minden progi megadja magát a felismerésekor, és a meghajtó is adatDVDként értelmezi, amíg újra nem indítom, benne a DVDvel.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-13, 23:41:02
amúgy ezt a dvd-írót néztem ki cserének, kicsit gyanúsan olcsó, csak 11k-t kérnek érte...
jesszusom! csak most hogy kerestem róla google-lal oldalt találtam meg a fenti link-et. ezek szerint a Sony a felelős az NEC családért? vagy akkor most mi van? (nem igazán szeretem a Sony termékeket, pár negatív tapasztalatból kifolyólag, ugyanakkor külső rack-ben már jó ideje használok egy 100%-osan jól működő NEC-ND3200-as DVD-írót...)
Az NEC és a Sony kb. két éve közös ODD-gyártó leányvállalatot hozott létre, az Optiarc-ot. Teljesen jó írókat gyártanak egyébként. :)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-08-13, 23:55:49
Quote from: Fazék on 2007-08-13, 23:41:02
amúgy ezt a dvd-írót néztem ki cserének, kicsit gyanúsan olcsó, csak 11k-t kérnek érte...
jesszusom! csak most hogy kerestem róla google-lal oldalt találtam meg a fenti link-et. ezek szerint a Sony a felelős az NEC családért? vagy akkor most mi van? (nem igazán szeretem a Sony termékeket, pár negatív tapasztalatból kifolyólag, ugyanakkor külső rack-ben már jó ideje használok egy 100%-osan jól működő NEC-ND3200-as DVD-írót...)
Az NEC és a Sony kb. két éve közös ODD-gyártó leányvállalatot hozott létre, az Optiarc-ot. Teljesen jó írókat gyártanak egyébként. :)

Akkor ez nem teljesen olyan, mint az én Asus íróm, ami Pio :D Optikai meghajtókban egyébként nagyon jó a Sony, még a CD-ROM korában volt egy Sony olvasóm, kenterbe vert mindent, amit akkoriban lehetett kapni. Tudtommal azóta is ugyanolyan megbízható cuccokat gyárt.


Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-08-13, 23:55:49
Quote from: Fazék on 2007-08-13, 23:41:02
amúgy ezt a dvd-írót néztem ki cserének, kicsit gyanúsan olcsó, csak 11k-t kérnek érte...
jesszusom! csak most hogy kerestem róla google-lal oldalt találtam meg a fenti link-et. ezek szerint a Sony a felelős az NEC családért? vagy akkor most mi van? (nem igazán szeretem a Sony termékeket, pár negatív tapasztalatból kifolyólag, ugyanakkor külső rack-ben már jó ideje használok egy 100%-osan jól működő NEC-ND3200-as DVD-írót...)
Az NEC és a Sony kb. két éve közös ODD-gyártó leányvállalatot hozott létre, az Optiarc-ot. Teljesen jó írókat gyártanak egyébként. :)

az ember minden nap tanul vmit, thx :) örülök, hogy nem romlott a minőség azóta :)

Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-08-14, 00:05:18
Akkor ez nem teljesen olyan, mint az én Asus íróm, ami Pio :D Optikai meghajtókban egyébként nagyon jó a Sony, még a CD-ROM korában volt egy Sony olvasóm, kenterbe vert mindent, amit akkoriban lehetett kapni. Tudtommal azóta is ugyanolyan megbízható cuccokat gyárt.
Valóban nem, az Asus (meg még 1-2 másik cég) csak megveszi a kész drive-ot és rányomja a saját matricáját. :)
A Sony optikai meghajtók viszont nem teljesítettek túl fényesen az utóbbi pár évben, köszönhezően annak hogy még a CD-írók idejében leálltak a saját fejlesztéssel és ők is készen vették a meghajtókat, csak sajnos nem épp a legjobb helyekről...

Fazék

#6802
újabb kérdés: sztetek egy ilyennek van értelme? sajnos rettentően melegszik a notebook-om - ugyebár asztali P4-3GHz NW proci van benne és egy mobility radeon 9700-as kártya, és a vinyó se a legszimpatikusabb hőmérsékletű általában. jelenleg is csak úgy merem ezekben a melegekben bekapcsolva hagyni, hogy 2-2 cd tokon fekszik a gép, hogy rendesen tudjon mozogni alatta a levegő, illetve folyton "nyitvahagyom" a gépet, vagyis fölhajtott kijelzővel áll az asztalon. namármost a cd tokok is kényelmetlenek, mert időnként hajlamos vagyok meglökni pancserságomban az asztalt/gépet/akármit és ilyenkor előfordult már, hogy hozzáütődik az asztalhoz a tokokról lecsúszva, és nem kicsit frászt kapok a vinyó miatt, de ez a forróság amit produkál időnként, még jobban zavar... és ha mondjuk úgy ítélitek meg, hogy van értelme a fenti hűtőnek, sztetek van esély rá, hogy valahogy kilőjem belőle a vacak fényeket garanciavesztés nélkül? csak mert aludni is szeretnék mellette, és amúgy is rühellem az ilyesmi díszkivilágítást... vagy esetleg tudtok jobb alternatívát? Előre is köszi :)


Quote from: Zsiga on 2007-08-14, 00:26:50A Sony optikai meghajtók viszont nem teljesítettek túl fényesen az utóbbi pár évben, köszönhezően annak hogy még a CD-írók idejében leálltak a saját fejlesztéssel és ők is készen vették a meghajtókat, csak sajnos nem épp a legjobb helyekről...
no igen, ezt sajnos 100%-osan igazolni tudom. ezért is rémültem meg annyira, amikor megláttam a Sony feliratot az oldalon :haha:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-14, 01:00:58
újabb kérdés: sztetek egy ilyennek van értelme? sajnos rettentően melegszik a notebook-om - ugyebár asztali P4-3GHz NW proci van benne és egy mobility radeon 9700-as kártya, és a vinyó se a legszimpatikusabb hőmérsékletű általában. jelenleg is csak úgy merem ezekben a melegekben bekapcsolva hagyni, hogy 2-2 cd tokon fekszik a gép, hogy rendesen tudjon mozogni alatta a levegő, illetve folyton "nyitvahagyom" a gépet, vagyis fölhajtott kijelzővel áll az asztalon. namármost a cd tokok is kényelmetlenek, mert időnként hajlamos vagyok meglökni pancserságomban az asztalt/gépet/akármit és ilyenkor előfordult már, hogy hozzáütődik az asztalhoz a tokokról lecsúszva, és nem kicsit frászt kapok a vinyó miatt, de ez a forróság amit produkál időnként, még jobban zavar... és ha mondjuk úgy ítélitek meg, hogy van értelme a fenti hűtőnek, sztetek van esély rá, hogy valahogy kilőjem belőle a vacak fényeket garanciavesztés nélkül? csak mert aludni is szeretnék mellette, és amúgy is rühellem az ilyesmi díszkivilágítást... vagy esetleg tudtok jobb alternatívát? Előre is köszi :)
Jók ezek a notihűtők, tényleg hasznosak. Viszont inkább olyat vegyél amit közvetlenül a noti alá kell rakni (általában egy nagy alumíniumdarab ventivel a közepén és lábakkal a végén hogy mozoghasson alatta a levegő), azok jobbak. A ledeket garivesztés nélkül nem tudod sajnos kiiktatni, volt ilyen kékledes Spire ventim.

Fazék

no igen, próbáltam keresni olyan típusú noti hűtőket is, de vagy béna vagyok, vagy nem igazán vannak ilyenek a hazai boltokban, mert nem találtam egyebet :( depo, notebook boltok, minden ilyesmit néztem, de egyszerűen nem találtam, csak ezt, amit már említettem.

vmi tipp, hogy hol lehet ilyen?

Darkstar

#6805
Nekem úgy rémlik, hogy a Zónában, ahova járni szoktam, lenne. Mindjárt megnézem.

Ed.: jól emlékeztem
http://www.zonacomputers.hu/product_info.php?cPath=24_31&products_id=1433

http://www.zonacomputers.hu/product_info.php?cPath=24_31&products_id=1381
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-08-14, 14:12:12
Nekem úgy rémlik, hogy a Zónában, ahova járni szoktam, lenne. Mindjárt megnézem.
azannya! köszi szépen!  :merci:
nem is szórakozok tovább a keresgéléssel, ezek közül megkaparintom az egyiket, ezresnél többet úgyse spórolhatnék rajta, ha máshol hosszas szenvedés után találnék másikat :)

Kvikveg

Mondjon valaki boltot, ahol tudok 50x50mmes ventillatort szerezni ASUS TUSL-C szakallas alaplapomon ucsorgo venseges ven PIIIas procimra. Hutoborda nem kell. Nyugati es Moszkva ter kornyeke elonyben.
Van ventillatorom, csak mar zorog mint allat.
Danke.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

50×50-es ritka (lehet azért találni, néhány ötletem is van), de mivel
kicsi, ezért nagyon pörög és hangos. Sztem jobban jársz, ha az egész
hűtőt lecseréled, vmi olyasmire, ami rézbordás és szenzoros 7-es vagy
8-as venti van rajta. Mivel P!!! már elég régi cucc, ezért néhány bolt
olcsón megválik tőle. Olyan 1-1.5 éve egy ezresért vettem egy réz
hűtőt SktA-ra Mistralban, a ventije még most is egy vinyómon van.

Fazék

#6809
mégse bírtam ki, és keresgéltem még egy picit, és találtam egy ilyen szépséget:
Zalman NC1000
most azon dilemmázok, hogy megéri-e a dupláját árban +1 év garanciával, azzal a Darkstar által link-elt
TITAN - G3TZ-vel szemben...
ti melyiket vennétek és miért? :D