Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#6810
Es honnan a rakbol lehet latni, hogy jo-e az en alaplapomra?
370es socket... pffhhh
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-08-14, 17:46:05
ti melyiket vennétek és miért? :D
A Titan ventije 70-es, a Zalman kisebbnek néz ki, és magasabb fordulatszámokat
is ír, ami nagyobb zajt jelent. Meg duplaannyi. Az a +1 év meg minek, lehet, hogy
addigra meg is unod azt a notit, és az újabb, sokkal alacsonyabb fogyasztású és
kevésbé melegedő notikhoz ez már nem kell annyira :)

Quote from: Kvikveg on 2007-08-14, 17:47:45
Es honnan a rakbol lehet latni, hogy jo-e az en alaplapomra?
370es socket...
Pont onnan ;) 2-2 beakasztós-pántos.
De ha jól tévedek, a pántot kicserélve a SktA-hűtőkkel is kompatibilis.

Fazék

#6812
K_T: hát igen, én is erre a döntésre jutottam végül, csak szerettem volna, hogy megerősítsen vki ebben :)
új notit garantáltan nem fogok venni még egy jó ideig. egyelőre szeretnék egy tisztességes asztali gépet, a jelenlegi notebook-om örülnék, ha még bírná legalább 2 évig :)
játszani már majd úgyse akarok rajta, minden egyébre meg elég a teljesítménye :)

Kvikveg

Heh, kozben megoldodott... cegben volt felesleges... LOL
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ultimecia

Újjra kellett raknom a gépet, és a megaupload átveréséhez lenne szükségem segítségre.
Úgy emlékszem hogy így kellett kinéznie a regnek hogy kilehessen cselezni:

http://ren.uw.hu/megaupload.jpg
http://ren.uw.hu/megaupload2.jpg

Ehhez képest nem megy  :mad:

XP sp2-vel,
IE verzió: 6.0.2900.2180

Vagy megszűnt ez a kijátszási lehetőség?

Fazék

#6815
idézőjelek és egyenlő jel nélkül kell :)

vagyis simán:
MEGAUPLOAD 1.0
nevű karakterlánc típusú üres bejegyzés kell :)
most nincs kedvem kipróbálni, de pár napja 100%-osan működött még

és elég csak az első képen látható helyre a bejegyzés, a másodikról kitörölheted
szóval csak ide kell: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\5.0\User Agent\Post Platform

Member

Ezt most jól jött, a Toolbar reggel kibelezte a winfosomat és fagyott minden oldal 1 perc után.

Fazék

Quote from: Member on 2007-08-14, 22:59:39
Ezt most jól jött, a Toolbar reggel kibelezte a winfosomat és fagyott minden oldal 1 perc után.
neked működik? :eek:

fél órája próbáltam ki és nekem már nem működött...

Member

Őőő, nálam totál máshol vannak ezek a sz@rok (5.0 és User Agent két teljesen külön kategória) és nem megy egyikkel sem. Korai volt a lelkesedésem. :/

kikuchiyo

A firefoxos megaupload plugin elvileg még működik... sőt, szerintem az is, ha a portugál megauploadot próbálod. (Be kell szúrni egy /pt/-t az url-ba.)
Failure is the default option

Dreamcleaver

Gyerekek, régi AGP slotos videokarinál mi a jobb? 128 mb DDR3 vagy 256 mb DDR2? Mert hallottam, hogy ezek az AGP-s karik meghalnak, ha a rendszermemóriára kell hagyatkozniuk, szóval ott kell a 256, míg a PCI-e-nél nem annyira.

Az a lényeg, hogy kéne nekem egy shader 3.0-t támogató AGP-s vidókari a régi gépembe, hogy ezzel kihúzzam jövő tavaszig.

Egy Galaxy 7300GT 128mb DDR3-ra gondoltam (kb 18k zalman hűtéssel, 15,7k a nélkül), de ezt ne mtalálom 256 mb rammal.  :frown:

Ja egyébbként egy ilyen 7300-as kártya mennyit feszt zabál? Mert ha új táp is kell hozzá, akkor hagyom a fenébe az egészet...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

milyen eszközöket javasoltok notebook-tisztításhoz, ha feltétlenül ragaszkodok hozzá, hogy én csináljam? tudom ez rettentően kockázatos engem ismerve, de vállalom :)
szóval sűrített levegő és még mi kell mondjuk a ventillátorokat meg kell olajozni? de mivel? vagy hogy és mi?  :merci:

Kuroi Tenshi

Evvel sztem nem igazán fogod kihúzni jövő tavaszig :)
Mi a mostani karid? Megéri még erre rákölteni?
Sztem 1-2 ezerrel többért a 7600GS-sel másfélszer annyi pipelinet kapsz magasabb
mag frekivel, 256 DDR2-vel (Depo: 16680)
A G73-karik (7300GT, 7600GS és GT) fogyasztása elég alacsony, már nem emlékszem
pontosan, hogy mennyi.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-08-15, 20:50:42
milyen eszközöket javasoltok notebook-tisztításhoz, ha feltétlenül ragaszkodok hozzá, hogy én csináljam? tudom ez rettentően kockázatos engem ismerve, de vállalom :)
Kell egy rakás különleges csavarhúzó, ugyanis sok gyártó torx és hasonló
csavarokat használ, hogy ne szedhesse bármely otthoni laikus szét.
MIelőtt sűrített levegővel nekiállnál, ecset. Utána pumpás ecset; majd a
nem hozzáférhető helyekre a sűrített levegő.
Arra nagyon figyelj, hogy mit milyen sorrendben szedtél ki, melyik csavar
hova való; szétszedéskor figyelj a kábelekre is.
Olajat nem tudom, milyet, én apámtól szoktam lenyúlni :o

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-15, 21:04:14
Quote from: Fazék on 2007-08-15, 20:50:42
milyen eszközöket javasoltok notebook-tisztításhoz, ha feltétlenül ragaszkodok hozzá, hogy én csináljam? tudom ez rettentően kockázatos engem ismerve, de vállalom :)
Kell egy rakás különleges csavarhúzó, ugyanis sok gyártó torx és hasonló
csavarokat használ, hogy ne szedhesse bármely otthoni laikus szét.
no igen ettől tartok én is, hogy rákészülök, aztán beszívom, hogy az első 4 csavar után ott állok hülyén, hogy most hogyan tovább :haha: torx  szerencsére még van, de a többinél már kárt tudnék okozni azt hiszem :redface:

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-08-15, 20:34:55
Gyerekek, régi AGP slotos videokarinál mi a jobb? 128 mb DDR3 vagy 256 mb DDR2? Mert hallottam, hogy ezek az AGP-s karik meghalnak, ha a rendszermemóriára kell hagyatkozniuk, szóval ott kell a 256, míg a PCI-e-nél nem annyira.

Az a lényeg, hogy kéne nekem egy shader 3.0-t támogató AGP-s vidókari a régi gépembe, hogy ezzel kihúzzam jövő tavaszig.

Egy Galaxy 7300GT 128mb DDR3-ra gondoltam (kb 18k zalman hűtéssel, 15,7k a nélkül), de ezt ne mtalálom 256 mb rammal.  :frown:

Ja egyébbként egy ilyen 7300-as kártya mennyit feszt zabál? Mert ha új táp is kell hozzá, akkor hagyom a fenébe az egészet...
Ha van legalább egy 300W-os normális minőségű tápod akkor egy procival és egy videokártyával nem tudod maximumra terhelni akármit is csinálsz velük. :) 330W-os tápom van, az adatlapja alapján 40%-os terhelésnél kezdi feljebb pörgetni a ventijeit, de ez még sosem fordult elő. (X2 3800+, 7800GT, 6 vinyó...)

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-08-15, 20:50:42
milyen eszközöket javasoltok notebook-tisztításhoz, ha feltétlenül ragaszkodok hozzá, hogy én csináljam? tudom ez rettentően kockázatos engem ismerve, de vállalom :)
szóval sűrített levegő és még mi kell mondjuk a ventillátorokat meg kell olajozni? de mivel? vagy hogy és mi?  :merci:
Szétszedéskor ha tudsz csinálj fázisképeket a cuccról, hogy mi hova való. Sokat tud segíteni, mikor egy tök ismeretlen felépítésű kütyüt először próbálsz összerakni, elkerülendő a kimaradó csavarokat :D

Olajnak meg varrógépolajat ajánlom, kis flakonban lehet kapni háztartási boltokban, a régi böhöm zingerek igényelték.


Liquid Snake

Hi all! Segítségre lenne szükségem. Haverom áthozta a laptopját és sehogy nem tudtam LAN-on keresztül összekötni az én gépemet és az ő laptopját... Viszont ha egy normális asztali számítógép van itt azzal csak annyit kell csinálni h bedugom a LAN kábelt, megosztom az egyik meghajtóm és már látja is a másik gép. A laptoppal meg akármit csináltunk egyszerűen nem látta a gépemet... :( Az IP címet is piszkáltuk (bár az is lehet h egy nagy hülyeséget alkottunk :D ) de úgyse sikerült... Akinek van vmi tanácsa vagy esetleg TUDJA hogy hogy kell nagyon megköszönném mert fontos lenne. Előre is köszi a segítséget!

Fazék

kapcsoljátok ki a windows tűzfalat :)

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-08-15, 23:38:36
kapcsoljátok ki a windows tűzfalat :)

Mindketten vagy csak a laptopon?

Fazék

Quote from: Liquid Snake on 2007-08-15, 23:49:46
Quote from: Fazék on 2007-08-15, 23:38:36
kapcsoljátok ki a windows tűzfalat :)

Mindketten vagy csak a laptopon?
mindketten. ideiglenesen sztem ennyit megér. net-re úgyse lesztek csatlakoztatva, egymás ellen meg talán nem kell védeni :)

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-08-15, 23:50:52
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-15, 23:49:46
Quote from: Fazék on 2007-08-15, 23:38:36
kapcsoljátok ki a windows tűzfalat :)

Mindketten vagy csak a laptopon?
mindketten. ideiglenesen sztem ennyit megér. net-re úgyse lesztek csatlakoztatva, egymás ellen meg talán nem kell védeni :)

És ezzel biztos h jó lesz? Mert már hazament és mondtam neki h addig nem nyugszok míg megtalálom valahol h hogy kell megcsinálni... És ha holnap jön akkor biztosra akarom tudni. Tehát előfordul h így sem jó?

Fazék

én úgy tapasztaltam, hogy a tűzfal jócskán meg tudja kavarni a kapcsolat létrehozását, szóval kár hogy már nem tudjátok tesztelni csak holnap, nem mondom 100%-ra hogy ez volt hiba, de nálam több alkalommal is ez jelentette a megoldást.

Liquid Snake

Quote from: Fazék on 2007-08-15, 23:54:30
én úgy tapasztaltam, hogy a tűzfal jócskán meg tudja kavarni a kapcsolat létrehozását, szóval kár hogy már nem tudjátok tesztelni csak holnap, nem mondom 100%-ra hogy ez volt hiba, de nálam több alkalommal is ez jelentette a megoldást.

Okok. Megnézzük holnap hátha jó lesz :) Ha meg nem úgyis jövök és kérdezek megint :) Köszi a segítséget!

Cobra

Sima vagy cross kábellel kötöttétek össze? IP-t fixre kell rakni mindkét gépen és egy tartományba (pl 192.168.1.1 + 192.168.1.2). Továbbá kell egyforma nevű munkacsoport mindkét gépen. Talán a legegyszerűbb, ha a hálózatvarázslót lefuttatjátok a gépeken.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Quote from: Cobra on 2007-08-16, 00:04:01
Sima vagy cross kábellel kötöttétek össze? IP-t fixre kell rakni mindkét gépen és egy tartományba (pl 192.168.1.1 + 192.168.1.2). Továbbá kell egyforma nevű munkacsoport mindkét gépen. Talán a legegyszerűbb, ha a hálózatvarázslót lefuttatjátok a gépeken.

OK. EZt is megpóbálom holnap, bár ilyesmit csináltunk és nem lett jó... A mukacsoport is zgyanaz volt. A Hálozati Átjáró meg üresen volt hagyva.

Próféta

Quote from: Cobra on 2007-08-16, 00:28:27
A Hálózati átjáró gondolom a Dafault Gateway akar lenni az TCP/IP beállítások alatt, ide a 255.255.255.0-t kell beírni LAN esetén.
??? Erre én nem vennék mérget. Ide a az átjáró (pl. router) címét kell beírni, vagy semmit.
A 255.255.255.0 inkább hálózati maszknak való.

Amit még érdemes kipróbálni: pingelik-e egymást a gépek? Tehát ha az egyikről beírod parancssorba, hogy "ping másik.gép.IP.címe" (értelemszerűen idézőjel nélkül), akkor sikeresen eléri?

Ha nem, akkor az összeköttetéssel vagy a tcp/ip konfigurációval lesz gond. IP címek legyenek pl. 192.168.1.1 és 192.168.1.2, alhálózati maszk 255.255.255.0, és ellenőrizzétek, hogy pontosan arra a hálózati interfészre (Ethernet kártya, WiFi kártya, stb.) legyen megadva, amelyikbe az összekötő kábel be van dugva! + természetesen megnézni, hogy a tűázval biztos nem blokkol, és kábel jól be van-e dugva.

Ha viszont tudják egymést pingelni, akkor már csak az SMB-t kell összelőni. Ilyenkor próbáld meg, hogy például egy Intéző címsorba beírod, hogy "\\MÁSIKGÉPHÁLÓZATINEVE\MEGOSZTOTTMAPPANEVE", akkor meg tudja nyitni?

Ha nem, akkor még gond lehet pl. a workgroup és számítógépnév beállításokkal, tűzfal tiltással, a megosztott mappára adott jogosultságok esetleg nem elegendők, a megosztó gép hálózati tulajdonságaiban globálisan le van tiltva az SMB megosztás, vagy nagyon-nagyon ritkán valamelyik szükséges service nem fut (network sharing, network discovery, stb. a vezérlőpult/felügyeleti eszk/számítógépkezelés/szolgáltatások alatt).

Ha viszont így közvetlenül a nevet beírva behozza a megosztás tartalmát, akkor kész, minden rendben, már használatba is lehet venni, pl. meghajtó betűjelet rendelni hozzá. Az sohase zavarjon, hogy az asztalon lévő Hálózatok ikonon keresztül nem látják egymást a gépek, az SMB ilyen kishibás, ez bőven előfordulhat, emiatt nem kell aggódnotok (ha valami Windows fájlmegosztás stabilan kell, akkor inkább W2k3 vagy linux szervert használnak).


kikuchiyo

Egy 13 karakteres jelszóval védett rart ugye esélytelen brute force módszerrel feltörni (értelmes idő alatt)?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Küldd el a CIA-nak, hogy ez Osama titkos üzenete, a hivatalosan nem
is létező kvantumszámítógépeikkel pár óra alatt feltörik ;)

Sajnos normál számgépekkel brute force módszerrel iszonyatosan
sokáig tartana.

kikuchiyo

#6839
Mindjárt gondoltam... sajnos a nem passwordolt változat meg nem akar lejönni.
Ígyjárás.exe

Szerk.: f*szom ebbe a sz*rba... baromarcúja úgy töltötte fel Share-ra a cuccot, hogy zipbe csomagolta a jelszavas rart, és mellérakott egy útmutatót, hogy a jelszóhoz regisztráljak valami hulladék japán facebook-utánzatba és vegyem fel kontaktnak a csávót, és a profiljából nézzem ki a 13 betűs jelszót.
Én tulok végigcsináltam a procedúrát (kamucím@freemail.hu for cases just like this), nézem a köcsög profilját, erre valami mocsok rejtvény van a jelszó helyett. Hát kapja be.
Nem baj. Tarzan lenni erős, Tarzan csinál másik lyuk.
Failure is the default option