Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Draconire


kikuchiyo

Hardverláma kérdés: olyan géphez vetett a sors, amiben csak 256 mega RAM van, (abból is csak 224 használható a megosztott memóriájú videokártya miatt), és ez biza kevés a zikszpének.
Az alaplapon van (kék) DDR és (fekete) SDRAM foglalat is, az előbbiben foglal helyet a 256 megás modul.

Az elfekvő hulladék gépek egyikében találtam egy 64 megás SDRAM modult, és beraktam az egyik slotba, de nem érzékelte, továbbra is 224 mega a használható memória. A CPU-Z viszont látta, hogy az egyik slotban van SDRAM, és ki is írta a modul típusát.

How do i enabled memory? Vagy hiába próbálkozom, a két fajtát együtt nem lehet használni?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Egyszerre csak az egyik fajta megy.

Nincs még egy DDR slot?

És: próbálkozhatsz xp-ben nem szükséges szolgáltalások leállításával

Damnatus

S.O.S

Sikeresen leformáztam a vinyómat, amin a nagyon fontos adataim voltak. Ráadásul már egy windows is felment rá. a maradék adatot kellene megmenteni. Mit lehet tenni?

Az eredeti vinyóról is töröltem az adatokat (lomtárból is). Ezt vissza lehet hozni? Ha igen, vmi ingyenes visszahozó progi kellene!

A segítséget előre is köszönöm!

Zsiga

Quote from: Damnatus on 2007-09-06, 18:37:11
S.O.S

Sikeresen leformáztam a vinyómat, amin a nagyon fontos adataim voltak. Ráadásul már egy windows is felment rá. a maradék adatot kellene megmenteni. Mit lehet tenni?

Az eredeti vinyóról is töröltem az adatokat (lomtárból is). Ezt vissza lehet hozni? Ha igen, vmi ingyenes visszahozó progi kellene!

A segítséget előre is köszönöm!
Törölt de nem felülírt adatokra jó pl. a Back2Life nevű TotalCommander plugin (attached), illetve a GetDataBack nevű program.

Damnatus

#6875
A GDB, és a Back2Life is sajna fizetős!  :bruhuhu:

Zsiga


Kuroi Tenshi

Esetleg még királyvízzel öntsd le, biztos, ami biztos.

Én már egyszer egy sérült xp-re újratelepítettem és utána megpróbáltam
róla adatot menteni, de nem volt túl eredményes. De ez, hogy törlés,
lomtárból is, formázás, újratelepítés... sztem ne reménykedj.
Azért próbálkozhatsz a GetDataBack programmal (nem ingyenes - torrent),
de: másik vinyóra tedd és másik vinyóra mentsél, és legyen elég RAM a
gépben vagy/és másik vinyón legyen a pagefile.

Damnatus

az egyik vinyóról töröltem, a másikról formáztam.

Selmo

Ha már írtál rá, a dolgaidat temetheted. Eredeti winyóról, ha még nem írtál rá adatot, vissza lehet hozni, van egy csomó program, az egyik legegyszerűbb a back2life commander plugin. Hátrányai, hogy csak másik meghajtóra tud visszaállítani és 15 sec várakozási idő van minden fájl esetén. Vagy TuneUp 2007, ebben van undelete, 30 napig használható próbaverzió.
Ha kell küldök hozzá kódot.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Ha az egyik vinyóról még csak a lomtárból törölted, és azóta még nem írtál
rá nagy mennyiségű adatot, akkor még van esély rá, hogy vissza tudd
szerezni.

Damnatus

#6881
Én is ebben reménykedem, de hogyan?  :lame:
Szóval az eredeti vinyót használom most, de max 10 mb új adat került rá.

Selmo

Tedd fel a tuneupot egy usb meghajtóra és ereszd rá a c:-re, meglátod, mennyi törölt cuccot lát.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Lomtár, törlés, format, akármi, egyremegy mind, amíg nincs felülírva addig visszahozza akármelyik adatmentő program, ha felül van írva akkor viszont semmi.

Member

Valaki tudja, hogy mitől lehet az, hogy mostanában ha ftp-vel töltök fel, TC minden nagybetűt kisbetűre cserél és így a linkjeimet kiheréli?

Zsiga

Quote from: Member on 2007-09-06, 19:45:37
Valaki tudja, hogy mitől lehet az, hogy mostanában ha ftp-vel töltök fel, TC minden nagybetűt kisbetűre cserél és így a linkjeimet kiheréli?
Ki van pipálva a 'Fájlnév kisbetűsre alakítása' opció a feltöltésnél.

Member

Egy hatalmas
[spoiler][/spoiler]
magamnak és :merci:

kikuchiyo

Lehetséges lenne, hogy egy 2.0 GHz-s Celeronnak 3 perc 40 s-ig tartson kiszámolni a π-t 1 000 000 számjegyig? (Super PI ugyebár)  :eek:

Összehasonlításként: az otthoni Northwood magos P4 2.4-emnek 1:08 kell ugyanehhez a feladathoz, a testvérem Turion TL-50 2magos laptopjának 48 s (egy maggal), a világrekord meg 9 s alatt van  :ejj:

Ez most vagy tényleg ennyire szar, vagy valami el van cseszve a rendszerben. Kérdés, hogy mi.
Failure is the default option

zsozso

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-07, 16:03:32
Lehetséges lenne, hogy egy 2.0 GHz-s Celeronnak 3 perc 40 s-ig tartson kiszámolni a π-t 1 000 000 számjegyig? (Super PI ugyebár)  :eek:

Összehasonlításként: az otthoni Northwood magos P4 2.4-emnek 1:08 kell ugyanehhez a feladathoz, a testvérem Turion TL-50 2magos laptopjának 48 s (egy maggal), a világrekord meg 9 s alatt van  :ejj:

Ez most vagy tényleg ennyire szar, vagy valami el van cseszve a rendszerben. Kérdés, hogy mi.
A celeroncsok mondjuk ugy, hogy nem epp gyorsvonatok.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2007-09-07, 16:12:41
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-07, 16:03:32
Lehetséges lenne, hogy egy 2.0 GHz-s Celeronnak 3 perc 40 s-ig tartson kiszámolni a π-t 1 000 000 számjegyig? (Super PI ugyebár)  :eek:

Összehasonlításként: az otthoni Northwood magos P4 2.4-emnek 1:08 kell ugyanehhez a feladathoz, a testvérem Turion TL-50 2magos laptopjának 48 s (egy maggal), a világrekord meg 9 s alatt van  :ejj:

Ez most vagy tényleg ennyire szar, vagy valami el van cseszve a rendszerben. Kérdés, hogy mi.
A celeroncsok mondjuk ugy, hogy nem epp gyorsvonatok.
De nem ennyire... Valami ott nagyon nem kóser, 2-2:30 körüli idő lenne reális. Tesóm notijában az 1,2-es Palomino kiszámolta 2:08 alatt, és apám gépén (1,8 cerka) is csak 2:31 volt.
3:40 alatt szerintem a 800-as Coppermine (PIII) szerverem is végezne.

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-07, 16:03:32
Lehetséges lenne, hogy egy 2.0 GHz-s Celeronnak 3 perc 40 s-ig tartson kiszámolni a π-t 1 000 000 számjegyig? (Super PI ugyebár)  :eek:
Ha az éppen az L2 cache-mentes Celeroncs verzió, akkor még elképzelhető.
Bár már akkor is nehéz...
Ha már SPit rátettél, akkor cpu-z is elfér mellette, fél perc alatt megmondja,
hogy mi is az a processzor, alaplap, ram.

Damnatus

Köszönöm a segítségeteket, sikerült az adatok 90%-át visszanyernem.

.Attila

Quote from: Gmer on 2007-09-05, 18:26:04
Ha Zsiga megoldása nem menne:
http://pstwalker.narod.ru/
http://alioth.debian.org/projects/libpst/

Sajnos Thunderbird nem olvas be pst filet, a pst walker fizetős, törést nem találok, az utolsó meg nem éppen noob barát, arról nem is beszélve, hogy a UNIX mbox formátumot sem ismerem. Ezek szerint be kell szereznem egy Outlook 2003-at.

Kvikveg

Helphelp
Feladat: kazettarol hangot ->wav, raadasul kb 45 percet.
Van winamp, hangrogzito es egyeb szabvany kellekek, illetve a magno-PC kapcsolathoz van kabel, mindket felen szokasos dugasszal.
A hangrogzitobe a mikrofonbemeneten keresztul siralmas. Mondjuk hogy halkabban milyen nem tudom, de igy kapasbol remes volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#6894
Quote from: Kvikveg on 2007-09-12, 23:24:55
Helphelp
Feladat: kazettarol hangot ->wav, raadasul kb 45 percet.
Van winamp, hangrogzito es egyeb szabvany kellekek, illetve a magno-PC kapcsolathoz van kabel, mindket felen szokasos dugasszal.
A hangrogzitobe a mikrofonbemeneten keresztul siralmas. Mondjuk hogy halkabban milyen nem tudom, de igy kapasbol remes volt.
vszleg van jobb és ráadásul ingyenes megoldás, de én pl a spanyol nyelvkazettáim bedigitalizálásakor Sonic Foundry Sound Forge vagy micsoda nevű programot használtam és nagyon szépen kiszűrte a zörejt a háttérből :)

írás közben beugrott, (de nincs róla tapasztalatom) ingyenes program neve: Audicity
állítólag mindenre jó, még a szemetet is kiviszi helyetted :D

Kvikveg

LOL, Audicityt megneztem, asve as, szokasos konyvtart kivalasztom.... es mar ott volt.  :lul:
De legalabb most az mp3 adalekot is leszedtem hozza.
Danke!
Harcra fel! :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Ne a mikrofonbemenetet használd, hanem a line int.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-13, 00:49:09
Ne a mikrofonbemenetet használd, hanem a line int.
Ok, azzal inditottam, de a hangfelvevo azt nem ismerte.

Amugy jelentem, beszivtam. Marmint a kazettat a gepbe. Glorious victory.
Tenyleg nagyon jol allithato. Minimalis ido alatt sikerult beloni.
Es most mar semmi sem allja utamat, hogy a neten nem fellelheto oskovulet 80as evekbeli szamokat lemenekitsem a kazettakrol.  :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kazenokizu

Újabb segélykiáltásom következik.  :redface:
Letöltöttem egy .rar fájlt, amiben japán zenék vannak, a címeik pedig természetesen japán karakterekkel vannak írva. Emiatt -gondolom én- nem tudja szerencsétlen Winrarom kicsomagolni őket (Kicsomagolja, be is teszi a megadott mappába egy rakás kérdőjellel jelölve a karaktereket, de mikor meg akarnám hallgatni, azt írja ki, hogy nem találhatók, plusz törölni sem tudom őket, mert a hozzáférés le van tiltva.). (Azt a 3 számot persze simán sikerült neki kicsomagolni, aminek angol címe volt.) Más programjaimnak nem volt gondja eddig a japán karakterekkel. Mit lehet vele kezdeni?

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fazék

Quote from: Kazenokizu on 2007-09-16, 13:23:17
Újabb segélykiáltásom következik.  :redface:
Letöltöttem egy .rar fájlt, amiben japán zenék vannak, a címeik pedig természetesen japán karakterekkel vannak írva. Emiatt -gondolom én- nem tudja szerencsétlen Winrarom kicsomagolni őket (Kicsomagolja, be is teszi a megadott mappába egy rakás kérdőjellel jelölve a karaktereket, de mikor meg akarnám hallgatni, azt írja ki, hogy nem találhatók, plusz törölni sem tudom őket, mert a hozzáférés le van tiltva.). (Azt a 3 számot persze simán sikerült neki kicsomagolni, aminek angol címe volt.) Más programjaimnak nem volt gondja eddig a japán karakterekkel. Mit lehet vele kezdeni?
intézőből még így is lehet törölni őket. totalcommander-ben gondolom át kéne állítani valami fogalmamsincsmit.
windows intézőben simán nevezd át a file-okat. nekem működni szokott