Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: ultimecia on 2007-09-20, 10:39:32
Legfőbb tényező nálam hogy sokáig jól olvashatók legyenek az adatok.
Akkor írd lassan (4x) a lemezeket, és tartsd őket fénymentes, száraz, hűvös helyen.
Hacsak nem hibás az író, ezek a tényezők jó eséllyel többet számítanak a tartósságban.

ultimecia

Lemezeket lassan írom és a tárolás is igen szigorúan van megolva.

Csak nem tudom, hogy a jelenlegi írók mennyivel jobbak a régi írómnál. mit tudom én, jobb fejek, erősebb írás. az újonnan kijövő lemezeket jobban írja stb.  (bár az enyémhez is találtam firmwiret, hogy a TY technológiát írja, mert azt még nem tudta anno.)

+Valaki nem tudna egy megbízható helyet ahonnan olcsón tudok TY-s Verbatim lemezeket venni? Ahonnan eddig vásároltam azok eltűntek. Itt találtam a múltkor egy porthardveres emberkét aki ajánlva volt, de annak meg egyszerűen kifogytak a készletei, és sehol nem találok megbízható helyet ahol tudnék Verbatim minuszos TY lemezeket :frown:

Zsiga

Ha van firmware az íródhoz amivel tudja rendesen írni a mai lemezeket is akkor nem biztos hogy érdemes cserélni, viszont kisker bruttó 7k körül kaphatsz már pl. egy Pio-112D-t, szóval végülis nem olyan nagy kiadás.
Ha a prohardver fórumán körülnézel biztos találsz pár embernél TY lemezeket (nem csak Verbatim szitázással, van Plextor és Panasonic is, ugyanaz). Egyébként ha teheted inkáb +R lemezeket használj, a TY jelenlegi szériájából a +R jobban sikerült mint a -R, általában az írók is jobban szeretik, főleg a régi íróknak szokott baja lenni a -R lemezekkel. (Cserébe a nagyon régi asztali játékosok nem olvassák be csak ha bitsettinggel írod, és 6 megával kevesebb fér rá, viszont megfelelő íróban 2-300MB-tal túl lehet írni.)
Egyébként ha hasonló minőségű lemezt akarsz, a Ricoh Gold (asszem RICOHJPN R03 a MID-je) és a Verbatim MCC-s médiakódú lemezei is teljesen jók. Annyival nem jobb a TY mint amekkora hype van körülötte mostanában, ráadásul sokkal rosszabbul kezeli jónéhány író.

sirtomi

Én csak azért cserélnék írót, mert pl az új TDK lemezeket nem hajlandó megírni, pedig semmi baja az írónak és a legújabb firmware van rajta. Persze újabb már nem is lesz hozzá szerintem, mindenhol ugyanazt találom meg még mindig.

Selmo

SMC7908VoWBRB routerhez volt már valakinek szerencséje? A wizardnál az ADSL fülön nem engedi állítani az ISP típusát, szürke a sor. :oops:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Battlefield Vietnam ilyet produkál:
képek

kipróbáltam a legfrissebb omega és catalyst driver-ekkel is, mindkettővel ezt műveli kb 10-15 perc játék után. (látható még a desktop-on is elszúrja a megjelenítést). csak készenléti és vissza, vagy újraindítás állítja helyre a dolgot.
tegnap este még fölraktam a CS:S-t, ma este teszek vele terhelési próbát. ha annál is hasonló hiba lép föl, akkor ugye jól sejtem, hogy a kedves mobility radeon 9700 kezdi bemondani az unalmast?
amennyiben CS:S mégiscsak jól fut majd, nem jelentkezik hasonló hiba ott, akkor viszont mi lehet a baj?
köszi előre is.

Cobra

Ez pedig nagyon hardverhibára utal. Múltkor végül ki lett tisztitva a gép? Mert túlmelegedés is okozhatja, de inkább a videoram szokott ilyet csinálni (már ha van egyáltalán dedikált memóriája a GPU-nak).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-09-21, 15:30:35
Ez pedig nagyon hardverhibára utal. Múltkor végül ki lett tisztitva a gép? Mert túlmelegedés is okozhatja, de inkább a videoram szokott ilyet csinálni (már ha van egyáltalán dedikált memóriája a GPU-nak).
van, 128 MB.
hogy lehet ilyet szoftveresen leellenőrizni?

megvolt a tisztítás a múltkor. kisebb gondok akadtak az összerakásnál, mert az egyik nyák hozzáragadt egy kivett alkatrészhez, ezért kijött a helyéről és még jobban szét kellett szedni a gépet, hogy úgy legyen összerakva, hogy be is tudjam kapcsolni, de egyéb gond nem volt.

Soldier

#6938
Quote from: Fazék on 2007-09-21, 12:08:15
Battlefield Vietnam ilyet produkál:
képek

amennyiben CS:S mégiscsak jól fut majd, nem jelentkezik hasonló hiba ott, akkor viszont mi lehet a baj?
köszi előre is.

hát amennyiben az hibátlanul fut akkor biztos vmi szoftveres(probaltad amit irtam masik topicba| csak mert ujabb driverrel volt amivel ien képetet kaptam ^^| bár volt amikor nyultak a shaderek de az más ..). de sajna kötve hiszem hogy a css jol futna majd :( en is komolyabb probra tippelek

Fazék

most kipróbáltam CS:S-ben mit produkál és továbbra is siralmas a teljesítmény. amíg egyedül járkálok a pályákon, addig a javasolt beállításokkal frankón ment a dust (ide vmiért nem volt hajlandó bot-okat berakni), majd indítottam egy ccble-t és beraktam 7 bot-ot. ekkor hullára belassult és minimálra véve a grafot 1280x800-ban is teljesen játszhatatlan volt...

de nem is fagyott ki

futtattam egy stress test-et, 41.67 vagy vmi hasonló FPS értéket adott vissza

Alkyra

tanácsra lenne szükségem: öcsém s húgom msn őrültek s éjjel nappal beszélgetnek az ismeröseikkel s küldözgetik a fájlokat egymásnak s megosztják őket(az új msn tulajdonsága). A gondom a z lenne, hogy 10 gigát adtam a windows particónak, demár csak 800mb szabad.Nézem a méreteket:
windows 3 giga;program files 1 giga; pagefile, 1.6 giga; dokumentumok:4.5 giga. WTF 4.5 GIGA??? Micsoda?

belekukkantottam s kiderült, hogy a sharingmetadaták foglalják az összes helyet.a gond az, hogy nem lehet őket kitörölni, mert írásvédetettek s nem lehet módosítani őket.

kérdés: ismer vlk esetleg egy programot ami leszedné ezt a szemetet?

Kuroi Tenshi

Írásvédet != kitörölhetetlen. Csak annyit jelent, hogy nem enged
egykönnyen felülírni, de törölni lehet.
A pagefilet is lejjebb veheted, sztem 1GB lapozófájl is bőven sok.

Selmo

#6942
Először is tiltsd le a megosztási mappákat. Másodszor, töröld azt a sok szemetet.
KT: Win nem engedi RAM ×1,5 alá állítani a page-t. Ill. engedi, de újraindításkor visszateszi. :|

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Vagy közvetlenül a Messenger kliensből tudod törölni (ez lenne a legokosabb megoldás), vagy pl. az Unlocker nevű kis programmal le tudod takarítani, de nem hiszem hogy ezt szeretni fogja a Messenger, főleg ha még fut is az akció közben.

Egyébként ha kikapcsolod a Windowsban a Simple File Sharing-et (Egyszerű fájlmegosztás néven fut a magyar XP-ben), akkor a mappa tulajdonságainál a Biztonság fülön tudsz magadnak törlési jogot adni akármilyen védett file-ra. (Ez pl. akkor jön jól ha egy korábbi, másik partíción lévő Windows maradékát akarod letakarítani, bár ebben az esetben először saját használatúvá kell tenned a file-t/mappát, amit ugyanott tehetsz meg.)

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2007-09-22, 16:48:57
Vagy közvetlenül a Messenger kliensből tudod törölni (ez lenne a legokosabb megoldás), vagy pl. az Unlocker nevű kis programmal le tudod takarítani, de nem hiszem hogy ezt szeretni fogja a Messenger, főleg ha még fut is az akció közben.

Egyébként ha kikapcsolod a Windowsban a Simple File Sharing-et (Egyszerű fájlmegosztás néven fut a magyar XP-ben), akkor a mappa tulajdonságainál a Biztonság fülön tudsz magadnak törlési jogot adni akármilyen védett file-ra. (Ez pl. akkor jön jól ha egy korábbi, másik partíción lévő Windows maradékát akarod letakarítani, bár ebben az esetben először saját használatúvá kell tenned a file-t/mappát, amit ugyanott tehetsz meg.)

Jogom van rá, de amikor törölni akarom akkor azt mondja, hogy a fájl nincs is ott.Oo (pedig ott van....) mindegyik mappára s fájlra ezt mondja ami a SharingMetaData könyvtárban van.

Selmo

MSN-ben el kell távolítanod az összes megosztási mappát, ehhez persze be kell jelentkezned öcsi és hugi nevével is. Ezek után tiltsd le a lehetőséget mindenkinél, majd MSN kikapcsol és utána töröld a cuccokat. Ha így sem menne, akkor csökkentett módban.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2007-09-22, 17:05:49
Jogom van rá, de amikor törölni akarom akkor azt mondja, hogy a fájl nincs is ott.Oo (pedig ott van....) mindegyik mappára s fájlra ezt mondja ami a SharingMetaData könyvtárban van.
Akkor fut valami process (gondolom az MSN) ami használja, az Unlocker megoldja, vagy akár simán TaskManagerből is kilőheted. De ahogy Selmo mondja, először gyilkold ki az MSN kliensben mert különben könnyen megfeküdhet tőle.
Mellesleg az hogy látszólag van írási/törlési jogod még nem jelenti azt hogy valóban is van. ;)

Manitu

Quote from: Selmo on 2007-09-22, 16:48:28
KT: Win nem engedi RAM ×1,5 alá állítani a page-t. Ill. engedi, de újraindításkor visszateszi. :|
A fenéket nem. Simán lehet még a ram mérete alá is rakni. Most Vistán másfél giga ramhoz van fix másfél giga pagefile állítva, XP-n ugyanennyi ramhoz egy gigát használtam.


Selmo

#6948
Nos nálam és jópár gépen hiába állítod be kisebbre, akkor is visszarakja magát. Szépen látod, hogy be van állítva 1 giga, a swap mérete meg közben másfél. De elmondhatnád a módszert, mert csak a helyet foglalja.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

#6949
Quote from: Selmo on 2007-09-22, 16:48:28
KT: Win nem engedi RAM ×1,5 alá állítani a page-t. Ill. engedi, de újraindításkor visszateszi. :|
Dehogyisnem. 1G ram mellett fél G pagefilet használtam kb egy évig; egészen
addig, amíg kb 1 hónapja a stalker-patch miatt 1+1-re kellett állítanom; de még
ez se 1.5×. Ha akarom, ki is kapcsolhatom (ahogy azt már tettem is régebben.)

Csinálta nekem is azt, hogy kiírta, hogy kevés a virtuális memória, ezért bővíti,
és a 2. vinyón lévő pf mellett az 1.-n is létrehozott egyet; ezután visszaállítottam
(illetve az eredetit nagyobbra vettem), kikapcsoltam az 1. vinyón, de otthagyta;
következő újraindítás után töröltem a nem-használatos pf-et az 1. vinyót, nem
szólt semmit sem.

Selmo

A pagefile manuális törlését még nem próbáltam, de akkor megteszem.

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Tegnapi nap során vettem egy pen drive-ot, egyetemi tanulmányaimat megkönnyítendő.

Kingston DataTraveler USB DTI/1GB-os adattárolóról van szó.
Egyetlen bökkenő van csupán: a gép nem hajlandó felismerni.  :ejj:

Illesztőprogramot a Vista egyből elkezd hozzá keresni, sikertelenül. A gyártó honlapján mindőssze Win98SE driver van fent, szóval tanácstalan vagyok.
Megnéztem egy barátom gépén is, nála tökéletesen felismerte a gép az eszközt XP alatt.

Próféta

#6952
Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 19:20:22Kingston DataTraveler USB DTI/1GB-os adattárolóról van szó.
Egyetlen bökkenő van csupán: a gép nem hajlandó felismerni.  :ejj:
Jó hír: az egyetemi gépek jó eséllyel szintén nem fogják felismerni, viszont oda valószínűleg telepítési jogod se lesz ;)

EDIT: amúgy az alaplappal adott driverek fel vannak telepítve a gépre? Lehet, hogy ott a gond, és mégsem az USB kulcsod olyan egzotikus. És akkor az egyetemi használatra is van remény.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-09-22, 19:24:31
EDIT: amúgy az alaplappal adott driverek fel vannak telepítve a gépre? Lehet, hogy ott a gond, és mégsem az USB kulcsod olyan egzotikus. És akkor az egyetemi használatra is van remény.

Igen, fel vannak rakva.
Akkor ezek szerint most kidobtam 3300 Ft-ot az ablakon.

Kuroi Tenshi

XP alapból felismer mindenféle usbs ums flashdriveot, tehát itt valamit te
szúrtál el. Ha egyetemen a gépeken 98 vagy régebbi van, ott lehetnek a
bajok, mivel azokhoz driver szükséges.

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-22, 19:39:58
XP alapból felismer mindenféle usbs ums flashdriveot, tehát itt valamit te szúrtál el.

Nekem Vista Ultimate van.  :hehe:

Kuroi Tenshi

self-pwnd. úgy kell neked :hehe:

kikuchiyo

Ezzel a Kingston DataTravelerrel én is szívtam, mert nem hagyta magát feltelepíteni 98-ra... írtam a supportnak, hogy mit lehet tenni, de azt válaszolták, hogy megszüntették a Win 98 támogatását, használjak másik oprendszert.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-22, 21:34:42
Ezzel a Kingston DataTravelerrel én is szívtam, mert nem hagyta magát feltelepíteni 98-ra... írtam a supportnak, hogy mit lehet tenni, de azt válaszolták, hogy megszüntették a Win 98 támogatását, használjak másik oprendszert.
lol

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-22, 21:23:24
self-pwnd. úgy kell neked :hehe:
gb2/linsux/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2007-09-22, 21:49:44
gb2/linsux/
Már megint kezded ::)
Vista hibája, xp-vel működik. SS-nek gb2/xp/ inkább helytálló ;)