Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Solid Snake

#6960
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-22, 22:19:25
SS-nek gb2/xp/ inkább helytálló ;)

Vagy majd maximum öcsém gépére rakom fel a cuccokat (neki XP van), aztán majd megosztást alkalmazok, hogy átküldhessem a saját gépemre.
Vistáról nem szándékozok lemondani, ezen az incidensen kívül eddig nem volt vele gondom.

BTW: A legnagyobb poén az, hogy a másfél éves MP3 lejátszómat gond nélkül felismeri a Vista, csak ezzel az "új" pen drive-al b@sz@kodik.  :ejj:

Cobra

Ez a Pendrive hibája lesz pedig, vagy valami buherált Vista-t raktál fel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rage

Érdekes, nekem ugyan régebbi DataTraveler pendrájvom volt, de azzal nem volt semmi probléma. A visztát viszont gyaluld le szerintem. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Rage on 2007-09-23, 15:01:05
A visztát viszont gyaluld le szerintem. ;)
Szerintem meg ne. ;)

Gregory

Van rá valami mód (XP alatt), h a dokumentumokat egy másik partícióra(vagyis ne a rendszerpartícióra) rakja?(elsősorban a temporary file-ok miatt lenne fontos)

Zsiga

#6965
Quote from: Gregory on 2007-09-29, 17:55:41
Van rá valami mód (XP alatt), h a dokumentumokat egy másik partícióra(vagyis ne a rendszerpartícióra) rakja?(elsősorban a temporary file-ok miatt lenne fontos)
http://en.wikipedia.org/wiki/Tweak_UI
http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

Selmo

Persze, sajátgép, dokumentumokra jobb gomb, tulajdonságok és áthelyezés. De ez csak a dokumentumaidat helyezi át, az IE vagy FF cachet nem. Az FF-ét nem tudom, hogy lehet-e mozgatni, de az IE-t igen; az internetbeállításoknál a beállítás gomb.. Továbbá a temp könyvtárat is át lehet mozgatni, nálam pl., minden program a windows\temp-be pakol, maga a windows is.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Csak nekem jut eszembe az, hogy a kolléga letöltött/le akar tölteni valamit, amit talán mégsem kéne, és nem akarja a rendszerpartícióját is DBAN-olni, ha jön a partyv&?  :__devil:
Failure is the default option

Gregory

 :merci:

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-29, 18:41:15
Csak nekem jut eszembe az, hogy a kolléga letöltött/le akar tölteni valamit, amit talán mégsem kéne, és nem akarja a rendszerpartícióját is DBAN-olni, ha jön a partyv&?  :__devil:
Nem nyert, szimplán túl kicsi a rendszerpartíció, és mostanra gyűlt össze annyi dokumentum/miegyéb, ami a dokuments and settings mappában tárolódik, h olyan 250 mega szabadhely van összesen a c:\-n, és egyszerűbbnek gondoltam az egész mappát átrakni
Also: i lol'd

Cobra

Akkor nem egyszerűbb kézzel átmásolni a file-okat a másik partícióra?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ultimecia

 :merci: az előző infókat a DVD-vel kapcsolatban. Akkor nem ragaszkodok annyira a verbatimhoz, ha a többi is jó.

Most másban kéne a help.
Egy gépet kellene összerakni. Max 80-90K.
Ami kell bele: ház, táp, proci, alaplap, ram, videókártya. (Ramból 1GB egyenlőre elég, majd ha elsz több pénz akkor megy bele több. Tápból sem muszály a legszuperebbet, egy közepesenjó már megfelel, ház meg eleve mind1, csak legyen ami tartja az alkatrészeket.)
Másminden van. Vidéken élek és itt átlag 10-15%al drágább minden így webboltból vennék cuccot, így megköszönném ha azt is ajánlanátok. (jót és gyorsan szállítót. Persze ha ingyen szállít az előny lenne)
A gép otthoni felhasználás, némi game, RO2 és hasonlókra lenne. a monitor hozzá az 19' LCD, van.
Ha lehetne pontos neveket kérnék a hardverekből.
UI: Nem vagyok márkafüggő, teljesen mindegy hogy milyen márka/noname de jó.

Cobra

Errefelé nézelődj: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg293087#msg293087 Egy középkategóriás videókártyával talán belefér az árba, bár én ennyiért inkább AMD-t javaslok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ultimecia

#6972
Quote from: Cobra on 2007-10-04, 13:08:16
Errefelé nézelődj: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg293087#msg293087 Egy középkategóriás videókártyával talán belefér az árba, bár én ennyiért inkább AMD-t javaslok.

Köszi. Picit javasolhatnál konkrétabban:)

edit: Meg videókártyából kérnék ajánlást 25K ig. max 27-28 még belefér.

Itt keresgélek jelenleg de a jelzések 90%áról fogalmam sincsen :smile:
http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/440-pci-e-kw33.html?ob=priceasc

Kuroi Tenshi

Picit írhatnál konkrétabban is :)
ATX/mATX, otthoni=?, némi game=?, hasonlók=?; oc?
arukereso (rip-off, így gyorsan ránézve) helyett használd a depo.hu-t
és argepet.

Olcsó, de jó:
- AMD X2 3800+ (vagy az alacsonyabb fogyasztású 65nm-es, kicsit
gyengébb X2 3600+)
- RO2 és régebbi játékokhoz talán egy erősebb alaplapi integrált 690G
is elég, azaz Gigabyte ... ööö GA-MA69G-S3H, ha jól emlékszem. ATX+
690G csak ez van. Ha video nélküli, akkor van pár nv570-es lap, Asus,
Giga, Biostar, Abit okés általában, de a többi is működik.
- (2×)1GB 667 vagy 800MHz ram, Samsung, Kingston, Kingmax, ...
- táp: Chieftec vagy FSP jó ár/minőség. 400W ajánlott.
- vinyó: fej vagy írás. Maxtor inkább kerülendő, Samsungnál is voltak
rosszabbak.
- ház: rád van bízva. Érdemes olyat keresni, aminek 12-es ventijei vannak
(nagyobb légszállítás, kisebb zaj - megfelelő ventikkel)
- vidkari: 25k-ba épp belefér egy nv8600GT. 7900GS és 1950GT itt-ott
még picivel gyorsabb, de nem Dx10-es. Attól függően, hogy mennyire új
a játék, ill milyen beállításokkal akarsz játszani, talán egy 7600GT is elég,
20k alatt.

noriko

ehh...valamit nagyon elszúrtam a Firefox-al.
Néztem, hogy milyen felesleges programok vannak a gépen, és a listán szerepelt a Firefox 2.0.0.4 és a 2.0.0.7 is. Gondoltam minek kettő, és leszedtem a korábbit. Igenám, de mivel úgy tűnik, egymásra épültek, lejött a másik is. uh-oh. Oké, akkor System restore. Ezzel ugyan visszajöttek, de nem tudom mégsem elindítani, nem reagál.
Kérdéseim:
1. ezt így még vissza lehet-e hozni valahogy?
2. ha nem, a Kedvenceket hogy tudom kimenteni mielőtt törlöm az egészet? Csak ezért zavar a dolog, mert a kedvencek között van egy csomó olyan link, amit mégegyszer nem biztos, hogy megtalálnék...
help!
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

c:\Documents and Settings\te felhasználód\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\valamilyen profilnév\bookmarks.html
aztán van ott olyan, hogy bookmarks.bak és egy bookmarkbackups könyvtár is.

Elképzelhető, hogy ezek kimentése után célszerű lenne újratelepíteni a Firefoxot, aztán bemásolni a megmentett bookmarks.html-t a gyári helyére.
Failure is the default option

noriko

Application Datát nem találtam, de közben mégis kockáztattam, és rátöltöttem a mostanira mégegyszer a 2.0.0.7-et, és azt leszámítva, hogy felnyomott 3 shortcut-ot a desktopra (de nem tudok magyarul XD), mostmár működik. És megmaradtak a kedvencek is :) huhh
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Az a könyvtár alapból rejtett. :) És igen, ez FF hiba, de reinstall gond nélkül megoldja.

A tökéletesség unalmas.

ultimecia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-04, 15:23:51

:merci:

Otthoni használat= Egyenlőre XP, és ha talámn kijön egy normális vista akkor talán fel lesz pakolva. Erőteljes FF használat (minimum 10 ablak, mellette videó, letöltés, képszerkesztés, egyéb kisebb dolgok.
Game= hátő, azért a most kijövő gamek elmenjenek rajta. Nem kell a legnagyobb felbontás, de pl ilyen mint gothic3, Supreme Commander ne szaggasa magát mint mostani konfiguráción legpocsékabb felbontáson is :frown:
Meg úgy az elkövetkező évben kijövő gamek menyenek rajta közepes/alapon.
A lövöldözős szupergépzabáló gamek nemigen érdekelnek, de pl startégia, meg a néha kijövő jobb RPG-k menyen rajta probléma nélkül.
( PS2 emulátor eldöcöghetne rajta, játszható szinten) :D
ATX/mATX= őőőő, atx meg mini atx? Lényegtelen, minél olcsóbb annál jobb. (Ugye ez az alapalap mérete lenne, ha nem akkor nem tudom mit jelent) :smile:
Videókártyából: Érdemes divx10-est venni? MElyek azok és kb mibe vannak? (Egyáltalán érdemes-e olyat vennem?)
Úgy venném hogy az elkövetkező 2 évben nem akarok gépet fejleszteni.
Ramból ddr2 vagy 3? bár árkülönbséget/alaplapárkülönbséget nem tudom.
:lame: kérdés: ugye az mind1, hogy pl a gépben ddr2 van, a videókártya meg ddr3mas ramot használ?
Vagy ha különbözőt veszek megszívom?

Selmo

Quote from: ultimecia on 2007-10-04, 16:38:04
:lame: kérdés: ugye az mind1, hogy pl a gépben ddr2 van, a videókártya meg ddr3mas ramot használ?
Vagy ha különbözőt veszek megszívom?
Mindegy, a 3-as ramok gyorsabbak, így olyan vidkarit érdemes venni. :)

A tökéletesség unalmas.

noriko

Ha a magyar nyelvű Firefox-ot töltöttem le, ezt meg lehet változtatni valahol angolra? Csak mert már megszoktam az angol terminológiát.  or wait.... jé magyar a helyesírás ellenőrző is!  :cool: Hm..ez viszont hasznos...akkor lehet, hogy inkább szokom ezt :D
Azért a válasz érdekelne!
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

#6981
ha egy hálózati kábel egyik pillanatról a másikra azt mondja, hogy *nyaff* és onnantól sztrájkol, akkor lehet még vmit kezdeni vele mozgatáson kívül, hátha csak KH, és beállítás után, mozgatás nélkül még működhet, vagy garantáltan kuka? csak mert éppenséggel 2 falon és kb 5 méternyi álmennyezeten van áthúzva, összesen kb 10 m és kb fél órával ezelőttig hibátlanul működött... a végét birizgáltam kényszerből, a router irányából (mert valami hihetetlenül kretén volt, aki kitalálta ennek a router-nek falra rögzítési módját) és attól mehetett el esetleg... én lenni boldog, ha húzhat be új kábel ide messze... szóval valahogy ki lehet mérni a hibát?

Selmo

Noriko: Uninstall, angol felrak.

Fazék: Ha nem valahol közvetlenül a csatlakozó előtt van megtörve, akkor új kábel. Egyéb esetben elég levágni a hibás részt és új csatlakozót rátenni, bár nem hinném, hogy lenne kéznél hozzá fogó. :)

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

noriko: a helyesírásellenőrzőt (mármint a magyar szótárat) külön is le lehet tölteni :)

Fazék: esetleg multiméterrel méregetheted, hogy melyik ér szakadt meg (mondjuk az egyik végén összekötsz fémesen két kivezetést, és a másikon azt a két eret méred ohm-mérő üzemmódban.
Ha 0, az a két ér jó, ha kvázi végtelen, akkor abból a kettőből vmelyik szar.

repeat {} until all_wires_checked;
Failure is the default option

ultimecia

#6984
Melyiket éri meg jobban?:
http://boon.arukereso.hu/videokartya-c3142/gigabyte-gf-8600gt-256mb-ddr3-pci-e-nx86t256h-p17201307.html
http://boon.arukereso.hu/videokartya-c3142/gigabyte-gf-8600gt-512mb-ddr2-pci-e-nx86t512h-p18241052.html
Vagy keressek másik gyártót, és ez a passive hűtés = fail?
MEg még ezt találtam abban a kategóriában, de ez meg gyanúsan olcsó a többihez képest:
http://ipon.hu/?product_id=17837

Közben ezt a céget szemeltem ki. Így áraiból ítélve egész jó. Szállítás is olcsón kijön majd (Már ha egy csomagban lehet az összes cuccot szállítatni :smile:
Meg elvileg másnapra (Ami tutira nem, de szép ígéret)
http://ipon.hu/?page=start

Egyéb kérdés: A sata2 foglalat alaplapon az lefele kompatibilis igaz? Vagyis sata1-es hdd-m ráköthetem?

Selmo

Quote from: ultimecia on 2007-10-04, 17:34:05
Egyéb kérdés: A sata2 foglalat alaplapon az lefele kompatibilis igaz? Vagyis sata1-es hdd-m ráköthetem?
Igen. Csak a sebességszabványa más. (Ami ugye átverés. ::))

A tökéletesség unalmas.

ultimecia

#6986
Összeállítottam a dolgot:

alaplap: http://ipon.hu/?product_id=17936
proci:http://ipon.hu/?product_id=15001
memória: 2X http://ipon.hu/?product_id=9583
Táp: http://ipon.hu/?product_id=11742 vagy http://ipon.hu/?product_id=11743
(Lesz a gép maga, 2 dvd ebből egyik író, és 3 hdd. Kell az a 400w?)
Ház: http://ipon.hu/?product_id=17747
Videókártya: http://ipon.hu/?product_id=12650

Vémemények/miből érdemes mást választani/valamiből picit drágábbat venni, ami látványos teljesítményjavulást eredményez?

Cobra

#6987
Az alaplapot annyira nem ajánlom, mindjárt írok másikat.
A processzor jó lesz, SC ezzel már elmegyeget.
Memória jó választás, bár nem írják a frissítéseket, de majd ennek is megpróbálok utánanézni.
Tápból szerintem elég lesz a 350-es, de ha akarsz majd még merevlemezt vagy komolyabb videókártyát, akkor inkább a 400-as.
Háznál elsősorban a design számít, és mivel ez nem noname, talán a szerelhetősége és a szellőzés is rendben van.
Videókártyából szerintem az elsőnek felhozott Gigabyte 8600GT a jó választás (256Mb GDDR3 ramos), vagy egy Ati/AMD 2600XT. A passzív hűtések a nevesebb gyártóktól általában jók, max a tuningról kell lemondanod. Én hosszabb távú beruházásra DX9-es (DirectX, nem DivX :D ) kártyát már nem javasolnék.
Alaplapból én Asus-t, Gigabyte-ot és Abitot javaslok, ebben a sorrendben. Chipsetből vagy AMD 690G (ezen van ugyan integrált grafika, de nem kell azt használni) vagy Nvidia 520 és 570 között valamelyik. Sajnos már nem nagyon tudom követni, hogy az 5xx-es chipsetek között mi a különbség, az 520-as is jónak tűnt (520LE nem jó, mert a Gigabyte-on csak 2 Sata volt). Hoigy normál vagy mikroATX az alaplap szerintem már mindegy, nemrég volt teszt és sebességben nem volt különbség, ráadásul a normál ATX lapokon is általában már csak 2 PCI foglalat van. Ha hangkártyának elég az alaplapi, akkor én olyan lapot javaslok, amin a Realtek 88x-es chipje van, ez elég jó az integráltak között.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Selmo on 2007-10-04, 17:27:24
Fazék: Ha nem valahol közvetlenül a csatlakozó előtt van megtörve, akkor új kábel. Egyéb esetben elég levágni a hibás részt és új csatlakozót rátenni, bár nem hinném, hogy lenne kéznél hozzá fogó. :)
Meg lehet azt csinálni spéci fogó nélül is, csak rohadt pepecselős. Mindenképpen érdemes megpróbálni, ha a falban megy a kábel, akkor nagyon máshol nem törhetett meg, mint a csatlakozónál.


Kuroi Tenshi

#6989
Quote from: ultimecia on 2007-10-04, 16:38:04
Game= hátő, azért a most kijövő gamek elmenjenek rajta. Nem kell a legnagyobb felbontás, de pl ilyen mint gothic3, Supreme Commander ne szaggasa magát mint mostani konfiguráción legpocsékabb felbontáson is :frown:
Meg úgy az elkövetkező évben kijövő gamek menyenek rajta közepes/alapon.
A lövöldözős szupergépzabáló gamek nemigen érdekelnek, de pl startégia, meg a néha kijövő jobb RPG-k menyen rajta probléma nélkül.
Videókártyából: Érdemes divx10-est venni? MElyek azok és kb mibe vannak? (Egyáltalán érdemes-e olyat vennem?)
Úgy venném hogy az elkövetkező 2 évben nem akarok gépet fejleszteni.
Ramból ddr2 vagy 3? bár árkülönbséget/alaplapárkülönbséget nem tudom.
:lame: kérdés: ugye az mind1, hogy pl a gépben ddr2 van, a videókártya meg ddr3mas ramot használ?
Vagy ha különbözőt veszek megszívom?

Most kijövő játékok + elkövetkező évben -> felső-középkategóriás vidkarik. Amik most
sajnos nincsenek. Várhatóan pár héten belül kijön a 2900GT, az ebbe a kategóriába
fog esni, de az is várhatóan 40-50k lesz. Novemberben jön még az 8800GT és 2950Pro,
az újabb generáció, de azok is hasonló árkategóriában. 25-30k-ból nem lehet még
mérsékelten jövőálló vidkarit sem kapni; azok már a mostani játékoknál is csak jóval
alacsonyabb beállításokkal bírkoznak meg.
A vicc az, hogy nem csak az fps-ek a szupergépzabálók; már az rpg-k és rts-ek is.
SupComm pl még egy négymagos, 8800GTX-es rendszert is meg tud izzasztani,
pedig az pár árkategóriával feljebb van ;)
DirectX10 (10.1): újabb játékok már dx10-re is vannak (át)írva, 1-2 éven belül pedig
kizárólagos is lehet. Dx10-es kártyák jelenleg: nv8xxx széria, Amd/Ati hd 2xxx széria.
Dx10.1 lesz már a 8800GT és a 2950 széria. Szóval ha szeretnéd, hogy két évet
kihúzzon, akkor nincs más választás; de két év alatt bőven kiöregszik a kártya, ha
az időközben megjelenő játékokkal is akarsz játszani. Én idén már a harmadik vidkarinál
tartok :o (igaz, ez 3 év alatt még csak 4 kártya, de akkor is. Egy játékosnál ez a
leggyorsabban elavuló alkatrész.)
Gép-ramnál DDR3 még épp csak megjelent, ezért elég drága. Vidkariknál GDDR3 már
pár éve van, és az a jobb választás, mert 2× olyan sebességű lehet, mint a DDR2.
Igen, mindegy, mert a vidkari ált. a saját memóriáját használja.

Quote from: ultimecia on 2007-10-04, 17:34:05
Melyiket éri meg jobban?:

MEg még ezt találtam abban a kategóriában, de ez meg gyanúsan olcsó a többihez képest:

Egyéb kérdés: A sata2 foglalat alaplapon az lefele kompatibilis igaz? Vagyis sata1-es hdd-m ráköthetem?

Mondtam már, hogy arukereso=túlárazott. depo.hu.
Passzív - csak jó szellőzésű házhoz!!! Különben sem ajánlom az alsó-közép-
kategóriától felfelé, hacsaknem nem zavarnak a 70-80C+-os hőmérsékletek...
Nem gyanúsan olcsó az a ventis, kb annyi, csak arukereso rácsal pár ezrest.
Sata1.5 megy sata3.0-ról is.

Quote from: Selmo on 2007-10-04, 18:24:10
Igen. Csak a sebességszabványa más. (Ami ugye átverés. ::))
Az átverés az túlzás, mert vannak olyan vinyók, amiknél a burst>sata korlát;
de tény, hogy a vinyók tartós írás/olvasásban nem tudják kihasználni a sata-t
sem. Majd az ssd-k ;)

Quote from: ultimecia on 2007-10-04, 19:22:46
Összeállítottam a dolgot:

MSI ... szódával elmegy, de sztem Giga, Abit, Biostar, Asus mind jobb nála.
X2 4000 - csak a fontos dolgokat nem írják oda ::) Ez most lehet a 89W/90nm,
a 65W/90nm és a 65W(-)/65nm változat is, és van különbség közöttük. Valszeg
az utóbbi kettő közül az egyik; ekkor csak a húzhatóságban és a fogyasztásban
van különbség. Jó teljesítmény/ár.
Ram: jó
Táp: 400W ajánlott. Olcsóbb kicsit nagyobbat venni, mint később nagyobbra
cserélni.
Ház: bár minden ~20k alatti ház ugyanolyan kínai vacak, mégis érdemes olyat
keresni, aminek elől-hátul 120-as a szellőzése. Számít a hőmérsékleteknél +
csendesebb.
7900GS: most még erős középkategória, de csak dx9-es, szóval nem jövőálló.
8600GT nem túl erős, 2600XT sem: a mostani "középkategória" szar. Egy hónapon
belül kijön 1-2 jobb kártya, amik majd lejjebb nyomják az árakat.