Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

ultimecia

#6990
Hmm, akkor alaplapból mondjuk ez: http://ipon.hu/?product_id=6777
(Asus csöppet drága :smile: )
Videókártyából meg a a 8600 GT jobb lenne?
Nézegettem ezt a tesztet:
http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=712&model2=855&chart=310
És gyakorlatilag csak ezen a teszten jobb a 7900GS nél. (mondjuk ezt sem értem hogyan, hiszen az összestöbbin magasan a 79000GS mutatott jobb teljesítményt.  :eek: (Legalább is az én felbontásomnál: 1248*1024.)
((doh, tényleg, most esik csak le, hogy a 7900GS csak direkt 9es.. Akkor tényleg a 8600GT lesz.))

Kuroi Tenshi

SLI-re sztem nem sok szükség, de úgy látom szűkös a kínálat.
Azok közül sztem jó, bár sztem egy M52S-S3P vagy 56S-S3P
is elég lesz, ami pár ezressel olcsóbb.
Összehasonlítás: http://www.nvidia.com/page/nforce5_specs_amd.html
560 vs 520: Gbit hálózat, raid5. Bár sztem egyiket se fogod kihasználni.
570 vs 560: SLI, +2 sata.

THG -> nagyon régi teszt, akkor még kiforratlan driverekkel. A mostani
driverek javítottak a 8600 teljesítményén, már csak kicsivel marad le; de
jól látod, még mindig gyengébb. Nem csoda, feleolyan széles a membusza,
hiába jobb a programozható pipeline: nv túl sikeresen butította le ::)

Cobra

Gigabyte-ból néztem az ATX-es 690G-s lapot és nem rossz árban. Én az Nvidia chipseteket már annyira nem ajánlom. A GA-MA69G-S3H 17500Ft és van rajta Gigabit Lan, Firewire és integrált videó. Az Nforce 560 chipes 16500 és annyiban különbözik, hogy nincs rajta videóvezérlő. Innen az Iponról csak ezt a kettőt ajánlom. Esetleg az Asus M2A-VM 14400-ért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ultimecia

 :merci: az infókat. Valószínű az lesz, hogy a videókártya egyenlőre nem, jó lesz az az integrált ami az alaplapon lesz, és kivárom azt a pár hónapot míg kijönnek az újj kártyák és lejebb megy a mostaniak ára.
Gondolom ezek az integráltak már eleve jobbak mint a mostani Raedon9600 128mb C3D6035 passzívhűtésesem, ami 4szeres agp-n töszörög mivel utálják egymást az alaplappal :mad:.
(Legalább is remélem hogy jobbak :smile:)

Kuroi Tenshi

Öhmm... talán.
A 690G/X1250 az X700-on alapul, azt kissé lebutítva.
4 shader - 4 shader
2 vertex - 2 vertex
saját DDR - rendszer DDR2
Tehát talán egy kicsivel jobb lesz, vagy ugyanolyan. Sajnos az
alaplapiakat annyira butítják le, hogy attól még az alsókategóriás
kártyákat el tudják adni.

Gregory

#6995
Egy 128 mega RAM-mal rendelkező gépre kéne felnyomni a win98-at, de nem hajlandó cd-ről/floppy-ról sem bootolni.
Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy shit sucks? Esetleg próbáljam meg a Moron Edition-t?


Selmo

ME is vígan elmegy rajta, de definiálhatnád a nem hajlandó bootolni dolgot. BIOSban be vannak állítva a dolgok, FDD be van kötve, engedélyezve van?

A tökéletesség unalmas.

Gregory

Kipróbáltam, h BIOSban elsődlegesnek a floppy van beállítva, de "insert proper boot sector, and then press a key" vagy vmi ilyesmi szöveget dob ki, ugyanez cd-vel.

Selmo

A bennlévő winyón mi van fent? Mert ha valami régebbi OS, akkor CD átmásol és setup.

A tökéletesség unalmas.

Gregory

A winchesterre eredetileg egy Windows XP-t raktak fel, ami bármilyen meglepő nem nagyon ment 128 mega RAM-mal. Aztán vmi n00b még hozzápiszkált a rendszerfile-okhoz, (gondolom, h ) ennek köszönhetően mikor megpróbáltam winchesterről bootolni --> itt jönne a képbe a 98 telepítő cd/floppy, aminél a fentebb említett probléma áll fenn.

Selmo

Próbálj meg egy BIOS defaultsot és utána állítsd be, hogy CD-ről bootoljon. Ha így sem megy, akkor csak úgy megoldható, hogy kiveszed a winyót és egy másik gépben elindítod rajta a telepítőt és a fájlmásolás után, mikor kéri az újraindítást, visszarakod.
Jut eszembe, nem NTFS az a winyó? Mert akkor előtte FAT32-re le kell formázni, hogy lássa a Win9x.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Gregory on 2007-10-05, 16:15:32
mikor megpróbáltam winchesterről bootolni --> itt jönne a képbe a 98 telepítő cd/floppy
?
Még előtte kéne jönnie.
Biosban boot order floppy, cd-rom, hdd.

Quote from: Gregory on 2007-10-05, 16:03:01
Kipróbáltam, h BIOSban elsődlegesnek a floppy van beállítva, de "insert proper boot sector, and then press a key" vagy vmi ilyesmi szöveget dob ki, ugyanez cd-vel.
Jó a floppy? A rajtalévő fájl is? És a meghajtó? A kábel? stb.

Win98 és Moron Edition helyett Win2k talán jobb ötlet...

Cobra

SOS help: Thunderbird hova rakja az olvasott leveleket? Telefonon kérdezték tőlem, de mivel még életemben nem láttam Thunderbird-öt közelről, így foglamam sincs hova tűnnek az olvasott levelek a beérkezett levelek mappából.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

#7003
Quote from: Cobra on 2007-10-05, 17:03:51
SOS help: Thunderbird hova rakja az olvasott leveleket? Telefonon kérdezték tőlem, de mivel még életemben nem láttam Thunderbird-öt közelről, így foglamam sincs hova tűnnek az olvasott levelek a beérkezett levelek mappából.
Bebillenti rajtuk az "olvasott" jelzést, nem vastag betűvel szedi őket, de maradnak a beérkezett levelek között. Ha nincs ott, akkor valahova el lett rakva (kézzel vagy üzenetszűrővel). Van kereső a Thunderbirdben, név vagy tartalom vagy feladó alapján meg kell próbálni megtalálni.

Vagy fájl szinten érdekes?

Cobra

Azt mondta az illető, hogy nincsenek ott a régebbi levelek, de hogy ő nem törölte őket. Elég lenne, ha meg tudná őket nézni a Thunderbird-ön keresztül is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Nem kell törölni, elég egy elegáns mozdulattal áthúzni valamelyik levélgyűjtő mappába.
Üzenetszűrő?
Amúgy milyen értelemben régebbi levelek? Amit már olvasott, az rögtön/újraindítás után eltűnik? Vagy mondjuk egy hónapnál régebbi levelek eltűntek?
Ha az utóbbi, akkor lehet, hogy retention policy van beállítva; valamelyik mappára (beérkezett levelek jelen esetben) vagy az egész accountra jobb gombbal klikkelni, és tulajdonságok, és ott van olyan fül, hogy régi levelek kidobása. De alapértelmezésben nem töröl.

Cobra

#7006
Nem tudok hozzászólni, mert csak telefonon kérdezték, a gépet nem láttam. A kérdező meg a legalapabb dolgokat is csak nehezen tudja megoldani, szóval ilyenek megnézését már nem is próbálom kérni. Végülis csak annyi érdekelt, hogy a TB csinál-e valamit az olvasott levelekkel, vagy nagyrészt olyan, mint az Outlook.
Közben most felhívtam, azt mondja a tegnapi leveleket akarta most megnézni. Tegnap meg tudta nézni még másodszor is letöltés után, de most már nem találja őket. És állítólag már régóta így van, hgy eltűnnek az olvasott levelek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ultimecia

Hmm, ugye ez egy minőségi alacsonyzajszintű ház minőségi alacsonyzajszintű táppal? (Legalább is az ára alapján :smile:)
http://ipon.hu/?product_id=15205
(És persze az ára is korrekt?)

Kuroi Tenshi

Nem, az egy ronda kínai QUALITY ház egy hangos táppal.  :__devil:

Csúftec; kínai ház kicsit jobb minőséggel és kiépítéssel, mint a többi
kínai (mindegy, belefér); ha deltás táp van benne, akkor az jó, de
hangos; de ha sirteces, akkor rossz és hangos.
Az ár nagyjából rendben van.

ultimecia

Akkor marad az olcsóbb kínai ház ezzel a hangos táppal :angyali:

Zsiga

Quote from: ultimecia on 2007-10-05, 18:12:32
Hmm, ugye ez egy minőségi alacsonyzajszintű ház minőségi alacsonyzajszintű táppal? (Legalább is az ára alapján :smile:)
http://ipon.hu/?product_id=15205
(És persze az ára is korrekt?)
Ne higyj Tenshinek, beszél itt össze-vissza.  :__devil: Ez maga A ház,  egy középkategóriás viszont elég hangos táppal, elfogadható árban. Come to the Dark Side, we have cookies... :D

K_T : Honnan szeded hogy átlagkínainál kicsit jobbak a Chieftek házak? Antec, Lian-Li meg Cooler Master ház vágta már meg a kezem, Chieftec még nem... Mellesleg a chief házak tisztességes vastagságú acéllemezből vannak ellentétben a sok trendy eszemfaszom alumínium-hullámkarton-szivacs szarral, amikre egy doboz DVD-t nem merek rárakni mert összeszakad szerencsétlen, a Bravo-m tetején meg ugrált már az egyik 100 kilós haverom részegen házibuliban...

Soldier

Olyan kérdésem lenne hogy:
Van egy gép, ami p2.4ghz,256ram,80gb hdd. XP/sp2 van telepitve rá.Nah most a kérdés pedig az:hogy a bootolas ugy történik, hogy eljut egészen a Windows Logo allat töltö kis csikig majd eltünik, legalább 40mp fekete képernyö(se kép/se hang),majd bejön a személyes bealitások betöltése , es minden esetben kivétel nélkül feláll a rendszer utána es tökéletesen müködik.Ez a memoria miatt van ?en arra gyanakodtam mikor ott voltam havernál, hisz ha joltudom az nagyon a minimum a XPnek.Esetleg okozhatja ezt más is ? mert nekem ez a idö elég irreálisnak tünik. A win-t már telepitettem neki ujra az nem segitett, csont formázott vinyoval is ezt müvelte. (elötte 5-6 évig ugyanazt a win-t használta  :eek: ) Ha ram akkor azon lehet segiteni,de nekem mas tippem nincs,szvl?

Zsiga

Quote from: Soldier on 2007-10-05, 18:31:57
Olyan kérdésem lenne hogy:
Van egy gép, ami p2.4ghz,256ram,80gb hdd. XP/sp2 van telepitve rá.Nah most a kérdés pedig az:hogy a bootolas ugy történik, hogy eljut egészen a Windows Logo allat töltö kis csikig majd eltünik, legalább 40mp fekete képernyö(se kép/se hang),majd bejön a személyes bealitások betöltése , es minden esetben kivétel nélkül feláll a rendszer utána es tökéletesen müködik.Ez a memoria miatt van ?en arra gyanakodtam mikor ott voltam havernál, hisz ha joltudom az nagyon a minimum a XPnek.Esetleg okozhatja ezt más is ? mert nekem ez a idö elég irreálisnak tünik. A win-t már telepitettem neki ujra az nem segitett, csont formázott vinyoval is ezt müvelte. (elötte 5-6 évig ugyanazt a win-t használta  :eek: ) Ha ram akkor azon lehet segiteni,de nekem mas tippem nincs,szvl?
Ram lesz, jól sejted. Esetleg még szanaszét töredezett rendszerpartíció tudna ilyesmi tünetet produkálni, de egyrészt akkor említetted volna a fél percnyi kávédarálást a vinyók irányából, másrészt meg friss formatos install után ez a probléma egyből kiesik.

Soldier

Quote from: Zsiga on 2007-10-05, 18:36:32
Ram lesz, jól sejted.

okey köszi, akkor majd adok neki valmi réggebi cuccot itthonrol, bár már megszokta benyomja a gépet az elmegy kajalni addig ^^

Kuroi Tenshi

Egy ideig a csúftec jó volt, csak azóta elfelejtett fejlődni: maradtak
ugyanolyan rondák a házaik, nem használtak 120-as ventiket, stb.
Lehet, hogy tisztességesen összevannak rakva, de nekem az ilyen
kis dolgok többet érnek, mint az, hogy egy 100kilós embert is kibírna,
mert azt nem is hagynám, hogy bárki is merészelje :hehe:

Soldier: ramot ellenőrizni pl memtest86+-al lehet.
Vinyó hibaellenőrzés?

ultimecia

#7015
Már nem tudom kinek higyek :smile:
Akkor melyik márka ami halk? (Már mint a megfizethető kategóriából)
A zajszint nálam elég fontos lenne, mert kb 40-50cm-re van a fülemtől a ventilátor.
Bár ez ilyen noname 400w-os 8cm-s olcsótáp volt még 2005 vége körülről :smile:

A ház nálam mind1 hogy néz ki, amúgy is karfának használom :D
Lényeg hogy ne zörögjön és halk legyen a venti.
Szellőzni meg szellőzik mert egyik oldala télen nyáron lent van a sűrű hdd cserék miatt. (Van 3 hdd, 2 dvd és nincs elég vezeték, így az íróm és az olvasóm felváltva van bedugva :D

Kuroi Tenshi

Halk táphoz kicsit jobban a zsebedbe kell nyúlni:
http://ipon.hu/?product_id=18015
Ez igazán halk. Ennél még a vinyók is hangosabbak lesznek.
De ha a nóném 8cm-est kibírtad, végülis a Chieftec deltás
GPS sem annyira vészes... talán a vidkari hűtője hangosabb
lesz, vagy a procié...

Az alaplaphoz ált. szokott lenni 1-1 ide és sata, tehát evvel
remélem megoldódik ::)

ultimecia

#7017
Hát, ez már csöppet drágább. Bár ha olcsó házat venném meg hozzá, akor ugyan ott lennék mint a másiknál. De akkor meg a ház fog zörögni. :smile:

Már mint a tápnál kevés a vezeték. Van ugye 2*2. Vagy ezeket tovább lehetne még osztogatni?



Cobra

A GPS400-on igaz, hogy csak 2 Sata tápcsatlakozó van, de olcsón lehet kapni Molex->Sata átalakítót (sőt az alaplapokhoz is szoktak adni). Ha 1-1 merevlemezt meg sűrűn akarsz cserélgetni, akkor érdemes egy mobil rack-et berakni. Nekem már régóta Chieftec házam van (volt egy Apollo, most egy Bravo BG van) és meg vagyok velük elégedve. Az árukhoz képest jó a minőségük és a szellőzés is rendben van. Nemrég raktam össze egy Asus házba egy gépet, hát az szépnek szép, de legközelebb csak védőkesztyűben szerelek olyat :) Tény, hogy a legújabb CT-k designja megkérdőjelezhető, de ebbe naz árban jobb minőségűt nem kapsz. Ami szebb (vagy nem) és jobb, az mind táp nélkül 20e környékén kezdődik. A Bravo 350-es tápja meg elég csendes, alig hallani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-10-05, 20:13:32
Nemrég raktam össze egy Asus házba egy gépet, hát az szépnek szép, de legközelebb csak védőkesztyűben szerelek olyat :)
Ne is mondd, egy tetves rohadt Asus Vento is véresre vagdalta egyszer a kezem, ráadásul olyan kicsi hogy semmihez nem lehet rendesen hozzáférni benne. Ezért is szeretem a nagy Bravo-t, annyi hely van benne hogy autót is lehetne benne szerelni nemhogy PC-t. :D