Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Member on 2007-10-14, 17:40:42
És hogyan állapítsam meg akkor most, hogy ez crosslink-e vagy sem? Abba a gyökér ADSL f*sba volt bekötve eredetileg és most mindkét vége a gépekben lenne, ha nem neteznék.
Ez a crosslink. Két érpár fel van cserélve a két csatlakozón. Az amit a modemhez adtak majdnem biztos, hogy nem crosslink kábel.


Member

Már minden menne, látjuk is egymást meg minden, de a játék továbbra sem fut. Kábelem meg persze nincs másik és még én is látom, hogy egyformák. :'(

Próféta

Ha pingelni tudtok és a két SC össze is kapcsolódik, akkor nem a kábellel van a baj.
Még egyszer: lassú kapcsolatra van állítva az SC? (high latency network vagy ilyesmi néven van a beállításokban; NEM azonos a lassú játékmóddal). Ez nekünk is volt probléma, pedig egymástól két méterre volt a két gép.

Ha így se megy, akkor lehet IPX-szel próbálkozni.

Member

#7083
Trollkodok egy kicsit, ez most milyen beállítás? SCben feltűnően nincs Options menü, amikor meg a "Create Game"-re megyek, sehol sincs még csak hasonló sem.

Próféta

#7084
Quote from: Member on 2007-10-14, 19:48:14
Trollkodok egy kicsit, ez most milyen beállítás? SCben feltűnően nincs Options menü, amikor meg a "Create Game"-re megyek, sehol sincs még csak hasonló sem.
Már játékon belül lesz :) Csatlakoztok egymáshoz, és utána menüből.

EDIT: most így visszanézve a postokat mintha ellentmondanál magadnak abban a kérdésben, hogy el tudod-e indítani a meccset.

Member

Szóval sem állítottam, hogy el tudom indítani.
"a játék továbbra sem fut"

Próféta

Quote from: Member on 2007-10-14, 20:28:05
Szóval sem állítottam, hogy el tudom indítani.
Quote from: Member on 2007-10-14, 17:03:20
Pingelés megy, f*sza lenne minden, de elindítom a meccset, visszaszámlál és onnantól nem jelenik meg a játék a csatlakozáshoz. :(
Akkor ezek szerint a fent említett visszaszámlálás nem az, amikor lag miatt ledobja a klienst. Akkor most már sejtem, miről beszélsz. Arról van szó, hogy rányomsz a startra, rögzíti a beállításokat, és pár másodpercet leszámlál, mielőtt indulna a pálya?
A játéknak a másik gépen azelőtt kéne csatlakozásra megjelennie, hogy elindítod a visszaszámlálást. Nem utána.

Selmo

Quote from: Member on 2007-10-14, 17:03:20
Pingelés megy, f*sza lenne minden, de elindítom a meccset, visszaszámlál és onnantól nem jelenik meg a játék a csatlakozáshoz. :(
Ezt nem értem, előtte kell csatlakozni, mielőtt indítanád a játékot. SC-ben multi->UDP->create game, ide belép a másik gép, és utána lehet indítani. Ha ezek után száll el, amikor játszanátok, akkor gáz van, szerintem a kábel nem jó.

A tökéletesség unalmas.

Member

Jó, akkor leírom, látom, félreérthető:
Eddig azt hittem, hogy az 5 sec alatt kell becsatlakozni és most már tudom (bár eddig is gyanús volt a chat ablak), hogy nem, szóval már a játékhoz sem tud Araki csatlakozni, nem jelenik meg semmi nála mint játék a Create Game-es résznél.

Manitu

Quote from: Member on 2007-10-14, 23:35:10... Create Game-es résznél.
Úgyan életemben nem játszottam multiban Sc-t, de tuti, hogy nem a Create Game-nél kell csatlakozni. Kell lennie valami join, play multiplayer vagy hasonló menüpontnak. Ha mindketten indítatok egy szervert, akkor persze, hogy nem tudtok játszani. (Tudom, triviális, de hátha tényleg az a pobléma :))


Selmo

Pedig nincs. :) Van egy ablak ahol listázza a játékokat és ott van a create game opció is, ha ugyanaz az SC verzió és az IP is jól van megadva és nem látja, amit csinálsz, akkor próbáljátok ki fordítva, hogy ő csinál, ha így sem, akkor kábelgond, 2 gép közé cross kábel kell, azt meg nem adnak semmihez; modem, router, switch, mind simát használ.

A tökéletesség unalmas.

Member

Amúgy érdekes, hogy míg WinME engedte feltenni az egyik patch-et, WinXP nem, mindkettőn 1.08 van kiírva, de így pl. egyikünknél 300 életereje van a Sunken Colony-nak, amott meg 400.

Selmo

Átmásolod az ME-st könyvtárostól az XP-re? ::) Amúgy BW1.15 alatt meg se álljatok.

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

,A tárgyra térek azonnal: outpost ot használtam idáig de az  kinyírja a routeremet s nem lehet alóla netezni. esetleg ötletetek vagy tippetek h milyen tűzfalat használjak s milyen beállításokkal?

Kuroi Tenshi

Jó vírusírtót, biztonságosabb browsert és elég lesz a windows tűzfal is.
Bejövők ellen az is véd, ha meg már kimenőkre kerül a sor, akkor már
úgyis bajban vagy.

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-16, 17:53:02
Jó vírusírtót, biztonságosabb browsert és elég lesz a windows tűzfal is.
Bejövők ellen az is véd, ha meg már kimenőkre kerül a sor, akkor már
úgyis bajban vagy.
friss nod32, friss firefox s az mindig online:)
más tényleg nem is kell?Oo


Kuroi Tenshi

Ha nem csinálsz nagy baromságokat, letöltött fájlokat ellenőrzöd, akkor
ez is elég - nálam kb egy éve van így főgépen és notin, és még nem volt
vírusom *kop-kop*

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-16, 18:38:20
Ha nem csinálsz nagy baromságokat, letöltött fájlokat ellenőrzöd, akkor
ez is elég - nálam kb egy éve van így főgépen és notin, és még nem volt
vírusom *kop-kop*
9)
ÉN nem csinálok hülyeséget.már rég leszoktam róla.... de van egy húgom s egy öcsém..bár ők akkor se ülhetnének laposhoz ha akarnának...(megtiltottam nekik..)
viszont a másik gépet rendszeresen hazavágják vlmvel.-.-

köszönöm a segítséget.^^ remélem semmi gondom nem lesz vele.

Selmo

Ha okosan csinálod és a letöltött cuccokat ellenőrzöd, nem kattintgatsz ész nélkül linkekre, akkor igen. Én gyak fél éve aktív tűzfal és vírusírtó nélkül netezek és ez idő alatt összeszedtem 3 kémprogramot. Persze ha warez oldalra megyek törésért, akkor beizzítom a zonealarmot. :)

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Nos, az ugy kezdodott, hogy a gep inditaskor nem talalta a floppyt. Ezen meg tullendultunk. Aztan az ido krepalt be. Beallitottam. Aztan lassu volt az egesz, ugyhogy reset kovetkezett. A kilepeshez par nehany nappal ezelotti kiserlet utan es a cegnel tortent idegolo varakozas miatt nem volt ... kedvem. Egyaltalan nem.
Eredmeny: Firefox valami kokorszakbeli bookmarklistat mutatott fel. De hogy ezt hogy a francba csinalta???!  :Eztneked:
Ujraelesztesre tud vki vmit?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Írás közben megsérült, vagy mi? Profilkönyvtárban szoktak lenni a bookmarks.html mellett bookmarks-1.html és egyéb backup változatok, nézz rá a módosítási időbélyegükre és/vagy beléjük, hogy valamelyik elég up-to-date-e (ez a szó így vicces lett).

A fenti problémák tekintetében viszont nem tudok értelmes újraélesztési tippet adni. Felrázódott gép, kimozdult csatlakozók? Alaplapi elem csere? Nincs sérülés az alaplapon repedés vagy kidurrant alkatrész formájában? Memtest?

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2007-10-18, 00:42:20
Írás közben megsérült, vagy mi? Profilkönyvtárban szoktak lenni a bookmarks.html mellett bookmarks-1.html és egyéb backup változatok, nézz rá a módosítási időbélyegükre és/vagy beléjük, hogy valamelyik elég up-to-date-e (ez a szó így vicces lett).

A fenti problémák tekintetében viszont nem tudok értelmes újraélesztési tippet adni. Felrázódott gép, kimozdult csatlakozók? Alaplapi elem csere? Nincs sérülés az alaplapon repedés vagy kidurrant alkatrész formájában? Memtest?
A floppy/ido az OK, marmint floppy valszleg kabel kh(volt mar ilyen), alaplap elemet meg iden mar csereltem, es kollega fiokjabol jott az elem, tehat realis, hogy beadta a kulcsot. Dehat jovo heten uj alaplap jon, ugyhogy nem fogok kuzdeni miatta. A bookmarkot meg megneeezemmm...
Prog files alatti profile kvtban valami teljesen unrelated bookmarks.html van.
Hah, megvan! Eees importalas! :appl:
Halam orokke uldozni fog.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Továbbra sem jelenik meg egyikünknél a másik, pedig legfrissebb patch (amit erről a gépről osztottam át amoda), crosslink kábel. Mi a fenét tehetnék még, hogy menjen? :confused: :(

Selmo

Tedd fel az SPX/IPX protokollt és azzal próbáld meg.

A tökéletesség unalmas.

Member

A patch segítségével bejön egy új cucc, amivel már megy, pedig a neve alapján nem az lenne a logikus. :/

Selmo

Új cucc? Oo Azt ne mondd, hogy eddig nem az UDP-t próbáltad.

A tökéletesség unalmas.

Member

Eddig nem volt olyan, csak a patch óta.
Na mind1, ma elszenvedtem az első vereséget a hugitól, most már azonnal lerohanom az elején, nem várom ki jó bátyus módjára, hogy sereget toborozzon. :morci:

Fazék

#7107
tudnátok helyet mondani ahol lehet venni olyan átalakítót, ami 2 db "hagyományos" molex 4 pin peripheral tápcsatlakozóból csinál egy 8 pin-es PCI-E csatit?

csak azért kérdem, mert a HD2900pro-nak egy 6-os és egy 8-as PCI-E tápcsatlakozó kéne és sajnos az ajánlott és megvett Corsair VX450-en nincsen 8-as PCI-E, csak 1 db 6-os... :(

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-10-20, 00:07:58
tudnátok helyet mondani ahol lehet venni olyan átalakítót, ami 2 db "hagyományos" molex 4 pin peripheral tápcsatlakozóból csinál egy 8 pin-es PCI-E csatit?

csak azért kérdem, mert a HD2900pro-nak egy 6-os és egy 8-as PCI-E tápcsatlakozó kéne és sajnos az ajánlott és megvett Corsair VX450-en nincsen 8-as PCI-E, csak 1 db 6-os... :(
A tápcsatit igénylő kártyák 99%-ához van elosztó-átalakító kábel.

Fazék

#7109
Quote from: Zsiga on 2007-10-20, 00:20:09
Quote from: Fazék on 2007-10-20, 00:07:58
tudnátok helyet mondani ahol lehet venni olyan átalakítót, ami 2 db "hagyományos" molex 4 pin peripheral tápcsatlakozóból csinál egy 8 pin-es PCI-E csatit?

csak azért kérdem, mert a HD2900pro-nak egy 6-os és egy 8-as PCI-E tápcsatlakozó kéne és sajnos az ajánlott és megvett Corsair VX450-en nincsen 8-as PCI-E, csak 1 db 6-os... :(
A tápcsatit igénylő kártyák 99%-ához van elosztó-átalakító kábel.
ebben reménykedtem :)

szerk: és igen, végre képet is találtam, ahol ezt megerősítik :D
:merci: