Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2008-01-03, 18:04:48
Kérdésem az, hogy 1.: meg lehet megjavítani?
Valahogy csak szét lehet szedni...
Asszem vannak olyanok, akik mp3-lejátszók javításával is foglalkoznak.

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2008-01-03, 18:04:48
Nu, hosszú évekig szolgált s most úgytűnik meghalt az akuja az mp3 lejátszómnak.-.- (kikapcsol csak úgy random azzal az indokkal h nincs feltölve(persze h fel van...) )
Egy meizu m6om volt. Jó kis mp3 lejátszó volt.(régebben vettem mikor még 40k volt a gép.XD)

Kérdésem az, hogy 1.: meg lehet megjavítani? gondolom nem.(garancia már rég lejárt)
                           2.: tud vlk ajánlani hasonló minőségű lejátszót?(remek hangbeállítások(ViBe, EQ, Tremor, Bass stb stb), könnyű kezelhetőség, strapabíró, sokáig bírja viszonylag, könyvtárkezelés s természetesen tökéletes hangminőség) 
Az M6 elég népszerű dög volt a maga idejében, biztos tud hozzá akkut szerezni a szervíz, dobj nekik egy emailt. (Az infopatika a magyar meizu-disztribútor, és tudtommal a szervízelést is ők intézik.)

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2008-01-03, 18:53:26
Quote from: Alkyra on 2008-01-03, 18:04:48
Nu, hosszú évekig szolgált s most úgytűnik meghalt az akuja az mp3 lejátszómnak.-.- (kikapcsol csak úgy random azzal az indokkal h nincs feltölve(persze h fel van...) )
Egy meizu m6om volt. Jó kis mp3 lejátszó volt.(régebben vettem mikor még 40k volt a gép.XD)

Kérdésem az, hogy 1.: meg lehet megjavítani? gondolom nem.(garancia már rég lejárt)
                           2.: tud vlk ajánlani hasonló minőségű lejátszót?(remek hangbeállítások(ViBe, EQ, Tremor, Bass stb stb), könnyű kezelhetőség, strapabíró, sokáig bírja viszonylag, könyvtárkezelés s természetesen tökéletes hangminőség) 
Az M6 elég népszerű dög volt a maga idejében, biztos tud hozzá akkut szerezni a szervíz, dobj nekik egy emailt. (Az infopatika a magyar meizu-disztribútor, és tudtommal a szervízelést is ők intézik.)

tom. voltam már náluk, egy érintőpad cserére.:P(2 hónapig tartott...-.-)

azt tervezem h írok nekik igen...csak vszeg drágább lesz a javítása mintha vennék vlm strapabíró kis cuccot.(pl ezt az meizu m3mat..)

Selmo

Quote from: Makos on 2008-01-03, 17:32:57
Lenne egy hatalmas problémám :angyali:

Hogy tudok avi-ból dvdre filmet írni...mármint nem divx-es dvdlejáccóhoz (régebben tudtam, csak nem találok hozzá most progit xD)
Nero Vision.

A tökéletesség unalmas.

Makos

Quote from: Selmo on 2008-01-03, 23:25:19
Quote from: Makos on 2008-01-03, 17:32:57
Lenne egy hatalmas problémám :angyali:

Hogy tudok avi-ból dvdre filmet írni...mármint nem divx-es dvdlejáccóhoz (régebben tudtam, csak nem találok hozzá most progit xD)
Nero Vision.
Joh leesett mi a probléma xD
A Nero-ba ami most fel van rakva nekem, abba nincs benne a Vision :hopp:

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Hülye voltam. Hivatalos support-hoz fordultam, ahelyett, hogy itt tettem volna föl a kérdést.

Van-e bármiféle lehetőség, hogy egy játékot ablakban futásra erőszakoljak? Jelen esetben a GUN-ról lenne szó, ami a wide monitor miatt tele lett törpecowboy-okkal és törpeindiánokkal, amik nem annyira félelmetesek, de inkább mókásak.
Sajnos a program 100%, hogy nem támogat 16:10-es felbontásokat és nem is fog. (ami egy vicc, mert a konzol verzió wide volt... :rolleyes:)
Nincsen a beállításai közt semmi opció fullscreen/windowed futást illetően. Ami config file-t találtam, abba is belenéztem, sajnos ott se találtam semmit, amit átállíthattam volna, hogy ablakban fusson. (Kotor2-nél pl szerencsére volt egy ilyen kapcsoló, amivel rá tudtam venni az ablakban futásra)

Activision support válasza: küldjek dxdiag.txt-t...
erre megírtam nekik, hogy de ehhez semmi köze a gépem specifikációihoz, egyszerűen csak azt kérdezem, hogy lehet-e valahogy ablakban futtatni a játékot
újabb válasz: küldjek dxdiag.txt-t
majdnem visszaírtam nekik valami nem túl szépet...

Manitu

Kicsit ágyúval a verébre, de... futtasd vmwareből.


Fazék

#7418
Quote from: Manitu on 2008-01-08, 19:13:34
Kicsit ágyúval a verébre, de... futtasd vmwareből.
én is gondoltam rá, de sztem meg se érdemes próbálni, mert azért a gépigénye megvan a játéknak, kétlem hogy jól menne vmware alatt :(


másik kérdés: mennyi esélyem van, hogy egy vacak 4GB-os SDHC memóriakártyát olvasson egy frissen vett elta autórádió, illetve a 3 éves notebook-om?

rohadtul nem voltam tisztában ezzel, hogy csak 2GB-ig tart a normál SD szabvány... és én hülye megvettem egy 4GB-osat és most nem merem kibontani.
kötelesek a boltban visszafizetni az árát, vagy megtehetik, hogy csak levásárolhatom?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-08, 19:19:19
én is gondoltam rá, de sztem meg se érdemes próbálni, mert azért a gépigénye megvan a játéknak, kétlem hogy jól menne vmware alatt :(


másik kérdés: mennyi esélyem van, hogy egy vacak 4GB-os SDHC memóriakártyát olvasson egy frissen vett elta autórádió, illetve a 3 éves notebook-om?

rohadtul nem voltam tisztában ezzel, hogy csak 2GB-ig tart a normál SD szabvány... és én hülye megvettem egy 4GB-osat és most nem merem kibontani.
kötelesek a boltban visszafizetni az árát, vagy megtehetik, hogy csak levásárolhatom?
Ne viccelj már, simán menni fog virtuális gép alatt. C2D-d van, ugye?
A notid valószínűleg olvasni fogja a kártyát, az autórádiónak meg nézd meg a leírásában. Visszacserélni viszont nem fogják, csak hibás árut kell visszavenniük 3 napon belül. Ha rendesek levásárolhatod az árát, ha nem elhajtanak a fenébe.

Fazék

#7420
Quote from: Zsiga on 2008-01-08, 20:30:45
Ne viccelj már, simán menni fog virtuális gép alatt. C2D-d van, ugye?
igazad van, egy próbát megérhet. mondjuk steam-en van meg a játék, szóval lesz egy szép kör, mire vmware-ben beüzemelem...
Quote from: Zsiga on 2008-01-08, 20:30:45A notid valószínűleg olvasni fogja a kártyát, az autórádiónak meg nézd meg a leírásában. Visszacserélni viszont nem fogják, csak hibás árut kell visszavenniük 3 napon belül. Ha rendesek levásárolhatod az árát, ha nem elhajtanak a fenébe.
rendesek, a levásárlást említették már helyben, és ők hívták föl a hc szabványeltérésre is a figyelmemet, de akkor még nem vettem elég komolyan a dolgot. na mindegy, holnapig nem bontom ki, megkérdezem mi van náluk készleten, ha találok vmi jót, akkor inkább levásárolom, ha nem, akkor fölbontom és lesz ami lesz.

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-01-08, 19:10:05
Hülye voltam. Hivatalos support-hoz fordultam, ahelyett, hogy itt tettem volna föl a kérdést.

Van-e bármiféle lehetőség, hogy egy játékot ablakban futásra erőszakoljak? Jelen esetben a GUN-ról lenne szó, ami a wide monitor miatt tele lett törpecowboy-okkal és törpeindiánokkal, amik nem annyira félelmetesek, de inkább mókásak.
Sajnos a program 100%, hogy nem támogat 16:10-es felbontásokat és nem is fog. (ami egy vicc, mert a konzol verzió wide volt... :rolleyes:)
Nincsen a beállításai közt semmi opció fullscreen/windowed futást illetően. Ami config file-t találtam, abba is belenéztem, sajnos ott se találtam semmit, amit átállíthattam volna, hogy ablakban fusson. (Kotor2-nél pl szerencsére volt egy ilyen kapcsoló, amivel rá tudtam venni az ablakban futásra)

Activision support válasza: küldjek dxdiag.txt-t...
erre megírtam nekik, hogy de ehhez semmi köze a gépem specifikációihoz, egyszerűen csak azt kérdezem, hogy lehet-e valahogy ablakban futtatni a játékot
újabb válasz: küldjek dxdiag.txt-t
majdnem visszaírtam nekik valami nem túl szépet...

Ha Nvidia kártyád van, akkor az "Nvidia vezérlőpultban" -ami a Képernyő-beállításoknál van- be tudsz állítani olyat, hogy "NVIDIA méretarány-beállítás használata rögzített oldalaránnyal". Ez gyakorlatilag két fekete csíkot rak a képernyőd szélére, ha a játék 4:3 képaránnyal dolgozik, és nem torzulnak el a dolgok. Ati kártyáknál is biztos van hasonló beállítás.

Fazék

Quote from: Xzone on 2008-01-09, 07:01:15Ha Nvidia kártyád van, akkor az "Nvidia vezérlőpultban" -ami a Képernyő-beállításoknál van- be tudsz állítani olyat, hogy "NVIDIA méretarány-beállítás használata rögzített oldalaránnyal". Ez gyakorlatilag két fekete csíkot rak a képernyőd szélére, ha a játék 4:3 képaránnyal dolgozik, és nem torzulnak el a dolgok. Ati kártyáknál is biztos van hasonló beállítás.
igen. már többszörösen is megbántam, hogy nem nvidia kártyát vettem.
amúgy ati beállításoknál is van egy hasonló lehetőség, de dvi kimenetnél vagy le van tiltva vagy nem működik, már nem emlékszem, de a végeredmény szempontjából sajnos lényegtelen...

Lythis

ATI általábban nem rak bele vertikális nyújtási opciót (van valami konkrét neve, de most nem vágom hirtelen, a lényeg az, hogy megőrzi a képarányt, és emellett függőlegesen olyan nagyra nyújtja a képet, amekkora a monitorod - vízszintesen evvel arányosan növekszik). Van nekik egy képet középre, meg egy teljes képernyőre húzás opció, és ennyi. Ha mázlid van, akkor a monitorodnak van 4:3-as képarányt támogató funkciója (egyes újabbakban már van gyárilag, és sz*rnak bele, hogy a videókártyád tudja e, beölik a képet 4:3-ba).
Fazék: ATI beállításoknál hol találkoztál ilyennel, és milyen kártyán?

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-01-09, 11:56:38Fazék: ATI beállításoknál hol találkoztál ilyennel, és milyen kártyán?[/color]
Radeon 2900HD Pro 512MB
így fejből már nem vágom milyen menüpont alatt van, majd ha hazaértem és nem felejtem el, megnézem. de akármit állítottam ott, nem volt semmi hatása, csak még inkább összenyomta a képet...

sajnos az én monitorom nem barátságos 4:3 támogatás szempontjából (DELL E228WFP - DVI bemenet esetében, le is tiltja a monitor menüje az aspect ratio és társai állítási opciókat, mert hogy úgyis a szoftver lehetővé teszi :rolleyes:). gépvásárlásokat általában ilyen sikeresen elszúrom, de hát ez van. saját magával mindenki úgy baszik ki, ahogy akar. :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-09, 12:04:04
Quote from: Lythis on 2008-01-09, 11:56:38Fazék: ATI beállításoknál hol találkoztál ilyennel, és milyen kártyán?[/color]
Radeon 2900HD Pro 512MB
így fejből már nem vágom milyen menüpont alatt van, majd ha hazaértem és nem felejtem el, megnézem. de akármit állítottam ott, nem volt semmi hatása, csak még inkább összenyomta a képet...

sajnos az én monitorom nem barátságos 4:3 támogatás szempontjából (DELL E228WFP - DVI bemenet esetében, le is tiltja a monitor menüje az aspect ratio és társai állítási opciókat, mert hogy úgyis a szoftver lehetővé teszi :rolleyes:). gépvásárlásokat általában ilyen sikeresen elszúrom, de hát ez van. saját magával mindenki úgy baszik ki, ahogy akar. :)
Próbáltad már DVI helyett sima D-SUB kábellel? A minőségen szerintem nem ront észrevehetően (a DVI előnye akkor jön ki ha 5m+ a kábel vagy összeszed menet közben valami zavarást, pl. mikrosütőt tartasz a monitor mellett vagy ilyesmi :) ), viszont lehet hogy megoldaná a problémáidat.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-09, 12:20:33
Próbáltad már DVI helyett sima D-SUB kábellel? A minőségen szerintem nem ront észrevehetően (a DVI előnye akkor jön ki ha 5m+ a kábel vagy összeszed menet közben valami zavarást, pl. mikrosütőt tartasz a monitor mellett vagy ilyesmi :) ), viszont lehet hogy megoldaná a problémáidat.
D-SUB kábellel a notebook megy bele. De igazad van, egy próbát megérhet, hogy ideiglenesen rádugom az új gépet D-SUB csatlakozóval, és meglátom mit produkál. de ha még be is válna, nem tudom mennyire lesz majd kedvem folyton átdugdosni... :redface:

(filmeket/sorozatokat a notebook-ról szoktam nézni, mert annak is elég a teljesítménye és minek legyen csak ezért bekapcsolva a nagy gép a 125-130W-os alapfogyasztásával)

Fazék

Ha jól emlékszem másnak is volt már ugyanez a problémája, csak nem emlékszem a megoldásra. mitől van az, hogy a frissen berakott sata vinyót leválasztható egységként kezeli a windows?

Cobra

Mert a Sata-t annak látja (mivel az is tulajdonképpen).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-01-11, 20:35:36
Mert a Sata-t annak látja (mivel az is tulajdonképpen).
oké, de örülnék, ha mégse lenne ott leválaszthatóként, mert ha véletlenül más eszköz helyett félrenyomok és ezt távolítom el, akkor indíthatom újra a gépet, ha hozzá akarnék férni :)

szerk: amúgy ha eltávolítom, akkor onnantól nem is fogyaszt áramot?

Manitu

Hsaználj Vistát :p Amúgy ha éppen használja valami, akkor úgysem tudod véletlenül eltávolítani.

És nem fogyaszt áramot. Akár ki is szedheted a gépből. (Pont ezért találták ki)


Cobra

#7431
Mondjuk érdekes, mert nekem nincs a leválasztható meghajtók között egyik Sata HDD sem.

Saját kérdés: XP SP3 nem tudjátok mikor jön ki hivatalosan? Újra kéne raknom az XP-t, de ha 1 hónapon belül kijön az SP3, akkor azt megvárnám.
ja és még egy :)
WD GP 500-as HDD-t ha látna valaki magyar árlistában, az szóljon plz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: Cobra on 2008-01-11, 20:59:34
Mondjuk érdekes, mert nekem nincs a leválasztható meghajtók között egyik Sata HDD sem.
Chipsetfüggő.

Quote from: Cobra on 2008-01-11, 20:59:34
Saját kérdés: XP SP3 nem tudjátok mikor jön ki hivatalosan? Újra kéne raknom az XP-t, de ha 1 hónapon belül kijön az SP3, akkor azt megvárnám.
ja és még egy :)

QuoteSP3 for Windows XP Professional is currently planned for 1H CY2008. This date is preliminary.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-01-11, 20:59:34WD GP 500-as HDD-t ha látna valaki magyar árlistában, az szóljon plz.
én már régóta nézem, de sehol semmi, csak az 1 TB-os, de 60k pénzt még életembe nem láttam egy helyen, szóval azt inkább passzolnám egyelőre :D
meg is untam és vettem egy sima caviar 500-asat 23k bruttóért, mert kellett már a hely...

Cobra

2008 első fele...jajj de pontos az Ms...na mindegy, akkor jövő héten reinstall.
Vicc, hogy nem hoz be senki ilyet, így azt hiszem marad a 320-as Hitachi vagy Samsung. Samsungból is jó lett volna az F1 széria, de az is még csak tesztekben szerepelt, még a Samsung weboldalán sincs bent, mint aktuális modell.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

HD Sentinel (ingyenes változat) vajon miért nem hajlandó semmi infót megjeleníteni az új vinyómról? (WD5000AAKS)

Cobra

Gondolom nem ismeri fel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#7437
Quote from: Cobra on 2008-01-11, 23:48:59
Gondolom nem ismeri fel.
egy legalább fél-1 éves vinyót a legfrissebb HD Sentinel? azt hittem ez a program sikeres és folyamatosan fejlesztik :rolleyes:

szerk: örök kérdés: hogyan tudnék egyéb módon meggyőződni a vinyó hibátlan voltáról?

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-01-11, 21:57:15
2008 első fele...jajj de pontos az Ms...
Folyamatosan javítgatják. A béta/RC már régóta kint van, de pl a hetekben
is találtak egy nagy bugot benne (nem ismeri fel a régebbi dokumentumokat,
köztük az office-éit sem), ez is megtoldja még a késlekedését.

A GP500-at vagy P7K500-at én is várom, egy vicc, hogy még mindig nem
kapható.

Fazék: checkdisk/chkdsk?
+1-2 monitorozó-program is olvas smart értékeket, pl speedfan, hwmonitor

Selmo

Quote from: Fazék on 2008-01-11, 23:50:12
szerk: örök kérdés: hogyan tudnék egyéb módon meggyőződni a vinyó hibátlan voltáról?
Lemeztesztelő programokkal vagy chkdsk/format a teljes lemezfelületre.

A tökéletesség unalmas.