Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Fazék on 2008-01-11, 23:50:12
Quote from: Cobra on 2008-01-11, 23:48:59
Gondolom nem ismeri fel.
egy legalább fél-1 éves vinyót a legfrissebb HD Sentinel? azt hittem ez a program sikeres és folyamatosan fejlesztik :rolleyes:

szerk: örök kérdés: hogyan tudnék egyéb módon meggyőződni a vinyó hibátlan voltáról?
HD Sentinel az én gépemen nem hajlandó működni, sőt legtöbbször ki is ütötte és csak resettel tudtam életre kelteni a gépet. Szóval ennyire jó szoftver :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-11, 23:47:35
HD Sentinel (ingyenes változat) vajon miért nem hajlandó semmi infót megjeleníteni az új vinyómról? (WD5000AAKS)
2 WD5000AAKS is van a gépemben, simán felismeri. Szerintem a SATA-vezérlőd vagy a drivere nem adja át a SMART adatokat. Más vinyót ugyanarra a csatornára kötve felismer?

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-12, 15:01:16
Quote from: Fazék on 2008-01-11, 23:47:35
HD Sentinel (ingyenes változat) vajon miért nem hajlandó semmi infót megjeleníteni az új vinyómról? (WD5000AAKS)
2 WD5000AAKS is van a gépemben, simán felismeri. Szerintem a SATA-vezérlőd vagy a drivere nem adja át a SMART adatokat. Más vinyót ugyanarra a csatornára kötve felismer?
sajnos nincs másik sata vinyóm, a rendszervinyót meg nem akarnám átkötögetni

Zsiga

#7443
Quote from: Fazék on 2008-01-12, 16:02:15
sajnos nincs másik sata vinyóm, a rendszervinyót meg nem akarnám átkötögetni
Mért, mi baja lesz ha felcseréled a két vinyó kábelét? ::)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-12, 16:58:58
Quote from: Fazék on 2008-01-12, 16:02:15
sajnos nincs másik sata vinyóm, a rendszervinyót meg nem akarnám átkötögetni
Mért, mi baja lesz ha felcseréled a két vinyó kábelét? ::)
jogos, inkább az igazságot kellett volna leírnom, miszerint semmi kedvem lekapni a gép oldalát :D

de szóval megvolt a csere és gond nélkül látta a vinyó adatait.

újabb kérdés: sata-nál hogy van? 3x2 elosztásban vannak az alaplapi port-ok. ha 1 ilyen kettes portra kötöm a kettőt, akkor zavarhatják egymást (elméleti szinten) sávszélességet illetően, mint anno IDE port-oknál, vagy 6x1-nek minősül? tudom láma kérdés, de hát ez van, most ennyire fussa :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-12, 17:15:16
jogos, inkább az igazságot kellett volna leírnom, miszerint semmi kedvem lekapni a gép oldalát :D

de szóval megvolt a csere és gond nélkül látta a vinyó adatait.

újabb kérdés: sata-nál hogy van? 3x2 elosztásban vannak az alaplapi port-ok. ha 1 ilyen kettes portra kötöm a kettőt, akkor zavarhatják egymást (elméleti szinten) sávszélességet illetően, mint anno IDE port-oknál, vagy 6x1-nek minősül? tudom láma kérdés, de hát ez van, most ennyire fussa :)
Úgy tudtam hogy lusta disznó vagy... :D
Tehát a rendszervinyó látszik mindkét portról, az AAKS meg egyikről sem?
A SATA csatornák teljesen különállóak, nem zavarhatják egymást.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-12, 17:24:45
Quote from: Fazék on 2008-01-12, 17:15:16
jogos, inkább az igazságot kellett volna leírnom, miszerint semmi kedvem lekapni a gép oldalát :D

de szóval megvolt a csere és gond nélkül látta a vinyó adatait.

újabb kérdés: sata-nál hogy van? 3x2 elosztásban vannak az alaplapi port-ok. ha 1 ilyen kettes portra kötöm a kettőt, akkor zavarhatják egymást (elméleti szinten) sávszélességet illetően, mint anno IDE port-oknál, vagy 6x1-nek minősül? tudom láma kérdés, de hát ez van, most ennyire fussa :)
Úgy tudtam hogy lusta disznó vagy... :D
Tehát a rendszervinyó látszik mindkét portról, az AAKS meg egyikről sem?
A SATA csatornák teljesen különállóak, nem zavarhatják egymást.
???

Quotede szóval megvolt a csere és gond nélkül látta a vinyó adatait.
ez az én szótáramban azt jelenti, hogy gond nélkül látta a vinyó adatait, vagyis az újét, amit eddig nem látott

ellenben most
[spoiler=explicit rant]bassza szájba a kurva isten a magos eget, de a kibaszott kurva windows nem akar elindulni a büdös picsába. pedig semmi faszom egyéb műveletet nem csináltam, mint fölcseréltem a két vinyón a sata kábelt, akkor még elindult és utána visszacseréltem. a szájbabaszott életbe bele, hogy mindig megszopom az ilyen geci semmi műveleteket is. miakurvaanyja baja lehet?!?![/spoiler]

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-12, 17:29:05
???

Quotede szóval megvolt a csere és gond nélkül látta a vinyó adatait.
ez az én szótáramban azt jelenti, hogy gond nélkül látta a vinyó adatait, vagyis az újét, amit eddig nem látott

ellenben most
[spoiler=explicit rant]bassza szájba a kurva isten a magos eget, de a kibaszott kurva windows nem akar elindulni a büdös picsába. pedig semmi faszom egyéb műveletet nem csináltam, mint fölcseréltem a két vinyón a sata kábelt, akkor még elindult és utána visszacseréltem. a szájbabaszott életbe bele, hogy mindig megszopom az ilyen geci semmi műveleteket is. miakurvaanyja baja lehet?!?![/spoiler]
Így már világos. Hogy mért csinálja arról viszont nincs ötletem. Bizonyos vezérlők (SiI 3112-3114-stb.) csinálják azt hogy csak bizonyos portorkól adnak SMART-visszajelzést, lehet hogy valami ilyesmi a gond nálad is.
A másikra végképp nincs ötletem, nálam rendszeresen cserélődnek ide-oda a vinyók, a rendszervinyók is, és sose volt még belőle baj.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-12, 17:42:10
ez érdekes... hd sentinel azt mondja a rendszervinyómra, hogy működési idő 0 nap 4 óra 56 perc... ennyire megbízhatatlan ez a program?
Nálam pontos minden. Nyomj egy újratesztelést, ha attól sem javul meg akkor küldj egy riportot meg hibaleírást az info@hdsentinel.hu címre.

Szerk.: Akkor új vinyó vissza gariba amíg még három napon belül van.

Fazék

bios fail-safe settings, új vinyó és dvd-rw lehúzva, xp indult
most jön a további kísérletezés, egyesével minden visszaállítása...

szerk: 99%, hogy vhogyan az új vinyó okozza a gondot. megint nem hajlandó elindulni a windows. csak futkároz szépen a csík és egy idő után föladja, újraindul a gép, és még csökkentett módban sem hajlandó elindulni. rohadtjó

igen. új vinyóról sata kábel lehúzva, gép azonnal indul hibátlanul. fasza

3x újrapróba és csak az új vinyó csatlakoztatásától akad ki a gép. ezzel most mi legyen? a 3 nap hogyan számít? a vétel napja is már 1 napnak számít, vagy onnantól +3 napon belül kötelesek cserélni hosszabb bevizsgálás nélkül, ha hibás?
vagy előtte érdemes lenne más gépben is letesztelnem a vinyót? kár hogy senkit nem ismerek a közelben, akinek lenne sata csatlakozó a gépében...

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-12, 18:02:06
3x újrapróba és csak az új vinyó csatlakoztatásától akad ki a gép. ezzel most mi legyen? a 3 nap hogyan számít? a vétel napja is már 1 napnak számít, vagy onnantól +3 napon belül kötelesek cserélni hosszabb bevizsgálás nélkül, ha hibás?
A garjegyen elvileg rajta van, tudtommal a vétel utáni nap az első, és természetesen csak azok a napok számítanak bele amíg az üzlet nyitva van.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-12, 18:03:57
Quote from: Fazék on 2008-01-12, 18:02:06
3x újrapróba és csak az új vinyó csatlakoztatásától akad ki a gép. ezzel most mi legyen? a 3 nap hogyan számít? a vétel napja is már 1 napnak számít, vagy onnantól +3 napon belül kötelesek cserélni hosszabb bevizsgálás nélkül, ha hibás?
A garjegyen elvileg rajta van, tudtommal a vétel utáni nap az első, és természetesen csak azok a napok számítanak bele amíg az üzlet nyitva van.
sajnos a "rohadékok" ma is nyitva voltak 1-ig, ezért aggódom, mert csütörtökön vettem. és nincs kedvem heteket várni, míg bevizsgálják...

most még kipróbálom, hogy csak ez az új vinyó van a gépben és xp telepítőcd-ről formatálom

Zsiga

Sajnos ez az 5000AAKS elég beteges sorozat, két hónap alatt kettő döglött meg nálam, az egyik 3 napon belül.
Ha csütörtökön vetted, szerintem hétfőn még cserélniük kell, ha nem akkor hívd majd fel a fogyasztóvédelmet, de minimum írj be a vásárlók könyvébe. De ha normális helyen vetted akkor szerintem nem lesz belőle probléma.

Fazék

egyelőre csak a partíciót töröltem róla, gép kikapcs, rendszervinyó visszacsatlakoztatva, gép indít, és elindult a windows. (szerencsére direkt nem raktam rá még semmilyen adatot, csak pár dolgot fölmásoltam cd/dvd-ről...)
tud valaki bármilyen magyarázattal előállni?

Selmo

Húzd le a kábelt és csináld meg az átdugós tesztet ismét, ha megint kiakad a win, akkor a winyó hibás, ha nem, akkor szellem a gépben.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-12, 18:12:49
egyelőre csak a partíciót töröltem róla, gép kikapcs, rendszervinyó visszacsatlakoztatva, gép indít, és elindult a windows. (szerencsére direkt nem raktam rá még semmilyen adatot, csak pár dolgot fölmásoltam cd/dvd-ről...)
tud valaki bármilyen magyarázattal előállni?
XP Lemezkezelővel partícionáltad, sima egyszerű partíciónak? Ha a HD Sentinellel nem megy (egyébként is csak a regisztrált verzió tud felületellenőrzést) akkor ezt próbáld ki: http://www.hdtune.com/

Fazék

#7456
amikor beraktam a gépbe, akkor xp lemezkezelővel partícionáltam egybe az egészet (nem szeretem szétdarabolni a vinyókat) és gyorsformatáltam

két vinyó sata kábelt ismét fölcseréltem továbbra is indul a windows. most elindítok egy teljes formázást a vinyón, hátha talál vmi hibát.

de előbb próbaként egy portpárra dugtam a két vinyót és így már mindkettő smart adatait látják a hd* programok
most jön a partícionálás és format

Cobra

Biost figyeld bootolásnál, hogy rendesen írja-e ki a WD adatait. Illetve a tápcsatlakozót cseréld meg, ha tudod. A Sata csatlakozókból elvileg mindegy mi min van, de a legjobb ebben az esetben, ha a rendszerlemez az 1-es porton van, az 500-as meg a 2-n.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

rendszer 2-esen van 500-as 3-ason. még sikerült rájönnöm, hogyan számozták ezeket a port-okat :haha: (gyanús, hogy kettestől indul a számozás és elsőnek az egy darab pata port számít)

boot-olásnál úgy rémlik, hogy jól írta, de majd megnézem legközelebbb.
jelenleg végigfutott az 500-ason a format gond nélkül. most folyik a hdtune-os error scan és egyelőre nem talált hibát.
lehetséges, hogy elsőre valamit rosszul csináltam, mert most nincsen ott az eltávolítható egységek között.
így hogy már lassan 2 órája pörög hibaellenőrzéssel a vinyó, 48 fokosnak írja. az még rendben van?

Kuroi Tenshi

Meleg, de belefér. Mondjuk valami hűtés, vagy légáramlat a házban
nem ártana...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 02:33:10
Meleg, de belefér. Mondjuk valami hűtés, vagy légáramlat a házban
nem ártana...
sajnos unalmas részletekkel teli okokból nem tudtam megvenni a 12 centis ventit ezen a héten, de jövő héten mindenképpen sort kerítek már rá.
illetve a vinyók melletti 2 db így első mérésre 7-8 centis (mennyi a szabvány?) ventihelyre is lehet hogy berakok 2 vacakot, ha ti is jó ötletnek tartjátok.

Kuroi Tenshi

70-80-92-120. Doboz/gyártó oldalán is biztos ott lesz.
Én csak ezért nem vennék egy ilyen kisvackot, valszeg
elég lesz a 120-as; a kicsiknek meg nagyon pörögniük
kell rendes légszállításhoz, és akkor zajosak.

Cobra

Nem tudom milyen háza van fazéknek, de nekem a CT-ben oldalt van egy ventillátor a merevlemezek mellett és alap sebességen valóban zavaró hangja volt, de most a Zalman ellenállással hangtalan és a hőfokok ( a 2 HDD) csak 1 fokot emelkedtek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#7463
Quote from: Cobra on 2008-01-13, 12:05:04
Nem tudom milyen háza van fazéknek, de nekem a CT-ben oldalt van egy ventillátor a merevlemezek mellett és alap sebességen valóban zavaró hangja volt, de most a Zalman ellenállással hangtalan és a hőfokok ( a 2 HDD) csak 1 fokot emelkedtek.
chieftec bh02 b-b-b (sajnos csak a b-b-sl-t találom a honlapjukon, pedig 100x szebb a b-b-b sztem :rolleyes:)
és úgy látom félremértem, mert 1db 12-es és 4 db 9 centis ventinek van hely a leírása szerint.
milyen 9 centis ventit javasolnátok?

chilip

Quote from: Fazék on 2008-01-13, 12:17:01
chieftec bh02 b-b-b (sajnos csak a b-b-sl-t találom a honlapjukon, pedig 100x szebb a b-b-b sztem :rolleyes:)
pont ilyen van nekem is :D jó kis ház (persze tiszta fekete)

Cobra

Zalmant érdemes, mert ahhoz van a lassító ellenállás. Ha csak 2 HDD-d van, akkor meg elég 1db 9-es, plusz hátra természetesen kell a 12-es (ez is lehet Zalman vagy Glacialtech).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-01-13, 13:39:08
Zalmant érdemes, mert ahhoz van a lassító ellenállás.
adnak hozzá ilyen lassító ellenállást? fiinom :)

Kuroi Tenshi

Zalmant nem érdemes, mert a 80-as és 92-es ventijeik asszem
BigRed vagy valami egyéb zörgős kínai borzalom. Zm-ből csak a 12-es
a jó. Inkább vegyél hozzá 5V-os elosztót asszem zm-mc1 a neve, és
párszáz forintért kapni; valamint egy Chieftec (azaz Yate Loon, de
Nexus matricával is kapható) vagy Glacialtech ventit.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 14:48:39
Zalmant nem érdemes, mert a 80-as és 92-es ventijeik asszem
BigRed vagy valami egyéb zörgős kínai borzalom. Zm-ből csak a 12-es
a jó. Inkább vegyél hozzá 5V-os elosztót asszem zm-mc1 a neve, és
párszáz forintért kapni; valamint egy Chieftec (azaz Yate Loon, de
Nexus matricával is kapható) vagy Glacialtech ventit.
A kis Zalmanok tényleg borzalmasak. A 92-es Chieftec jó lenne (van is itthon kettő belőle, valahol a szekrény mélyén), de még 5V-ról is hangos. Bár a 2900Pro mellett talán fel se tűnne... :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-13, 15:24:28A kis Zalmanok tényleg borzalmasak. A 92-es Chieftec jó lenne (van is itthon kettő belőle, valahol a szekrény mélyén), de még 5V-ról is hangos. Bár a 2900Pro mellett talán fel se tűnne... :D
jól értem? aszondod van 2 használatlan ilyen 9 centis chieftec ventid? mennyiért szabadulnál meg tőlük és mennyit engedsz a feliből?