Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Seggitseg!
Látott már vki olyan programot/oldalt, ami egy adott képnek
megkeresi a forrását? Van egy nagyon jó grafikon-kép még
vmikor régebbről, de már nem találom, hogy honnan szedtem.
Free Intarwebz for teh winrar.
Kösz!

kikuchiyo

Ha az esélytelenségnek lenne mértékegysége, biztosan a K_T lenne az...
Failure is the default option

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 20:17:47
Seggitseg!
Látott már vki olyan programot/oldalt, ami egy adott képnek
megkeresi a forrását?
/r/ ? :D


Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-01-13, 20:53:29
/r/ ? :D
Ha pron lenne vagy animu, akkor nyilván.
Viszont gazdasági grafikonokat nem hinném, hogy gyűjtenék.
F@$zom a gúgölbe, hogy régen még fájlnév alapján is lehetett
keresni, de most már a webcímrészletekkel együtt elűnt ez
belőle, pedig hasznos volt.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-13, 20:58:55F@$zom a gúgölbe, hogy régen még fájlnév alapján is lehetett
keresni
Továbbra is lehet...
Mondjuk ha 3.jpg a kép neve, akkor ez se segít sokat.
A bájtra pontos méret szerinti kereséssel többre mennél.

Kuroi Tenshi

#7475
Hogyan? Nekem nem hajlandó egy jó ideje weboldalakat és
fájlokat megkeresni.
can_energy&gdp.gif; 7997 bájt, 452×336 pixel; kb 2006. 4.hó
körül szedtem le.

(Tudom, hogy nem szép dolog attacholni, de gyors, és a 8k
remélem nem vészes...)

Mindegy, nem halok bele hiányába, csak Kanada lenne az egyik
legjobban viselkedő példa, és most nincs időm még a kanadai
statisztikai hivatalnak is nekiállni.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-13, 20:13:16
jól értem? aszondod van 2 használatlan ilyen 9 centis chieftec ventid? mennyiért szabadulnál meg tőlük és mennyit engedsz a feliből?
Jól érted. :) Hát nemtom, 1k meg egy sör? :)

Dreamcleaver

Hi all, megint én. Tudna nekem valamelyikőtök valami jó audio editor progit ajánlani? vágás, effektezés, gyorsítás-lassítás, ilyesmi. Előre is kösz szépen.  :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-14, 00:28:02
Hi all, megint én. Tudna nekem valamelyikőtök valami jó audio editor progit ajánlani? vágás, effektezés, gyorsítás-lassítás, ilyesmi. Előre is kösz szépen.  :szemuveges:
audicity. ingyenes és magyarul is tud ha jól emlékszem.

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-14, 00:28:02
Hi all, megint én. Tudna nekem valamelyikőtök valami jó audio editor progit ajánlani? vágás, effektezés, gyorsítás-lassítás, ilyesmi. Előre is kösz szépen.  :szemuveges:
Sony SoundForge - fizetős, jó.
Audacity - GNU, állítólag nem rossz.

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-14, 00:28:02
Hi all, megint én. Tudna nekem valamelyikőtök valami jó audio editor progit ajánlani? vágás, effektezés, gyorsítás-lassítás, ilyesmi. Előre is kösz szépen.  :szemuveges:
Mennyire egyszerű vagy bonyolult kell?
Egyszerűnek ott a már említett ingyenes audacity;
összetettnek cubase pl

Fazék

Amennyiben Nero CD-DVD Speed Disc Quility tesztjén vmi lemeznél C2 hibákat talál, az mennyire jelent rosszat? mi a különbség a C1 és C2 hibák között?

Fazék

izé. lámakérdés: hogyan kell berakni a ventit? :D
szóval befelé kell fújja a levegőt, vagy kifelé?  :D
ezzel a beszereléssel kifelé fújja a levegőt
ismét köszönöm türelmüket  :merci:

egyelőre nem raktam be az ellenállást, kíváncsi vagyok, mennyire zavar így max teljesítményen.

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-01-16, 19:43:38
izé. lámakérdés: hogyan kell berakni a ventit? :D
szóval befelé kell fújja a levegőt, vagy kifelé?  :D
ezzel a beszereléssel kifelé fújja a levegőt
ismét köszönöm türelmüket  :merci:

egyelőre nem raktam be az ellenállást, kíváncsi vagyok, mennyire zavar így max teljesítményen.

A legjobb az, ha van egy, ami befelé fúj, meg egy ami kifelé, és ezek jó messze egymástól lehetőleg. Ha csak egy van, akkor nekem a befelé fújás tűnik jobbnak, de valószínű, hogy mindegy :)

Cobra

Ha hátul van, akkor kifelé fújja, ha elöl, akkor befelé.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-01-16, 21:52:50
Ha hátul van, akkor kifelé fújja, ha elöl, akkor befelé.
hátul van. :huh:

nem szívesen fordítottam volna meg  :haha: azok a takonypálcikák, amikkel rögzíteni kellett kicsit az idegeimre mentek már elsőre is  :comp: :D

Kuroi Tenshi

A lapát élei a szívó oldalon laposabbak, a fújó oldalon
meredekebbek. Ált. az oldalán nyilak is szokták mutatni
a fújás és a forgás irányát (persze ez csak a rendesebb
gyártóknál van így, sokan lehagyják elég csúnya módon)
A gumitartót pedig laposfogóval érdemes behúzni, úgy
könnyen megy (kivéve, amikor nem hozzáférhető helyen
van...)

kikuchiyo

Én mindig kipróbálom a ventillátorokat: rádugom egy 12 V-os tápegységre, és megnézem, merre fúj :)
Failure is the default option

Zsiga

Én még nem láttam olyan ventilátort aminek a lapát-kialakításából ne lehetett volna azonnal ránézésre megmondani hogy merre fúj. :confused:
Ki-be fújás témára: Ha valamit konkrétan hűteni akarsz (vinyót, videokártyát, procit) akkor afelé fújjon, ha általános házhűtő akkor mindegy, de a hátsót érdemes kifelé fújóként beszerelni hogy szinkronban legyen a táppal, ne annak a hőjét fújja vissza a ház mögül a gépbe.

Cobra

Ahogy tapasztaltam a ventillátorok 99%-a a motorrész felé fúj.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Irodai gép újjrarakása vírusfelhalmozás miatt.
Frissen rakott winfos xp. videókártya driver felrakását kezdeném meg, a következő hibát kapom mielőtt bármit is csinálna.:
iKernel.exe
hiba(0x10000)
Ugyanez minden programnál.
Újjrarakom. Már alaplapi drivernél előjön ez a hiba.
Semmit nem enged felrakni.
(Előtte ugyanez konfiguráció, ugyanez winfos, semmi nem változott, tökéletesen ment és lehetett újjrarakni.)

Tippek? A memsotból csak az egyikbe rakott memből hajlandó elindúlni.
Tünet még, hogy a gép elindulása közel 3-4 percet vesz igénybe.

Ami feltűnt, hogy elindításkor egy újj sor jelenik meg:
mem information: ddr 400 Tlc:3 Trcb:4 Tros:8 Trp:4v2T timing.

A gép: amd+2800, drr400 5xxmb ram, asus alaplap, 120gb hdd, ocsótáp, ati9600 videó.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Ha egy memóriamodul van a gépben, akkor metest-tel ( www.memtest.org ) megnézi, hogy jó-e, esetleg több slotban is.
Bár csak megközelítő érték, mivel az alaplap mérői se túl pontosak, de biosban nézd meg a feszültésgértékeket. Ezen kívül még sokminden lehet, mg biosban azt nézd meg, hogy auto-n van-e a processzor és a memória kezelése.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Kerestem fordítóprogramot, de csak ezeket találtam:
http://onlinefordito.micom.hu/fordito.php
http://www.webforditas.hu/
Az eredmény elég mókás lett...
ezeken kívül tud még valaki vmi jobb fordítóprogramot v ilyesmit ajánlani?
Olyannak, aminek számtech-szótára is van, külön örülnék.
Kösz

Darkstar

#7495
Valami ötlet, hogy mostanában a utorrent 1.7.6 miért gyilkolja le a netemet abban a pillanatban, ahogy elindítom? Meg akkor is, amikor nincs aktív torrent. Amikor meg van, töltődik rendesen mindkét irányba (felfelé le van korlátozva a sávszél 20%ára, úgyhogy ez nem lehet gond) de böngészni nem tudok. Lehet, hogy a router haldoklik? Ezt azért nem hiszem, mert miután kilövöm a utorrentet, a gépet újra kell indítani és azonnal megy rendesen a net.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Darkstar on 2008-01-21, 14:12:06
Valami ötlet, hogy mostanában a utorrent 1.7.6 miért gyilkolja le a netemet abban a pillanatban, ahogy elindítom? Meg akkor is, amikor nincs aktív torrent. Amikor meg van, töltődik rendesen mindkét irányba (felfelé le van korlátozva a sávszél 20%ára, úgyhogy ez nem lehet gond) de böngészni nem tudok. Lehet, hogy a router haldoklik? Ezt azért nem hiszem, mert miután kilövöm a utorrentet, a gépet újra kell indítani és azonnal megy rendesen a net.

Valahol már beszélgettünk erről...de nem értünk el eredményt szerintem :(

Lythis

Quote from: Darkstar on 2008-01-21, 14:12:06
Valami ötlet, hogy mostanában a utorrent 1.7.6 miért gyilkolja le a netemet abban a pillanatban, ahogy elindítom? Meg akkor is, amikor nincs aktív torrent. Amikor meg van, töltődik rendesen mindkét irányba (felfelé le van korlátozva a sávszél 20%ára, úgyhogy ez nem lehet gond) de böngészni nem tudok. Lehet, hogy a router haldoklik? Ezt azért nem hiszem, mert miután kilövöm a utorrentet, a gépet újra kell indítani és azonnal megy rendesen a net.
Eszméletlen, hogy mennyi mindenre jó az internet manapság, nem? Például utánanézhetsz a hivatalos fórumán, hogy másnak is voltak e hasonló problémái, és láss csodát!!
Elleszel vele egy darabig, szóval rövidebb megoldás: uninstall és tegyél fel másik klienst. Az utolsó postban volt valami olyasmi is, hogy az ESET cuccok (nod32 pl) alapbeállításokkal nem szeretik egyeseknél. Nem olvastam végig, mert nekem semmi bajom vele. Esetleg próbáld más portra átrakni, hátha az segít (asszem nekem sem az alpporton megy).
sok sikert.

Alkyra

#7498
nekem az újraíndítás se segít.-.- most épp egy másik netről megyek.
képtelen vagyok megérteni h mi lehet. egyik gépen sem megy a dolog, pedig elvileg kell lennie netnek. amikor megpróbálok betölteni egy oldalt csak egy idieg bírja s félúton megálll, mintha nem bírná az adatforgalmatOo
Remélem csak a szolgáltató szórakozik, mert most nem esne jól ha meghalna a netem.


edit: szolgáltató zórakozott...

Cobra

Nálam hibátlan az 1.7.6
Tűzfal SP2 saját, víruskereső Symantec Antivirus 1.7.7
Hide and fear, Cobra Commander is here !