Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

SOS kérdés.
Próbálom feltenni az oracle 9.2.0.1-et.
Már azon vért izzadtam, hogy le tudjam szedni (500 mega, a c-n meg 150 mega volt szabadon, rittige oda tette temporaryben a letöltést...), de lejött. Kizippeltem. ÉS AZ ISTENNEK NEM TUDOM ELINDÍTANI A SETUPOT. Semmi nem ugrik fel, nem indul rendszerfolyamat... semmi. (Itt van az általunk használandó installer.)
Valakinek ötlete?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fazék

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-02-21, 14:02:37
SOS kérdés.
Próbálom feltenni az oracle 9.2.0.1-et.
Már azon vért izzadtam, hogy le tudjam szedni (500 mega, a c-n meg 150 mega volt szabadon, rittige oda tette temporaryben a letöltést...), de lejött. Kizippeltem. ÉS AZ ISTENNEK NEM TUDOM ELINDÍTANI A SETUPOT. Semmi nem ugrik fel, nem indul rendszerfolyamat... semmi. (Itt van az általunk használandó installer.)
Valakinek ötlete?
én totál nem értek hozzá, csak éppen (szerencsére) unatkozok itt munkahelyen, szóval csak egy tipp:
java legfrissebb fönt van a gépen és rendesen működik?

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-02-21, 14:02:37
SOS kérdés.
Próbálom feltenni az oracle 9.2.0.1-et.
Már azon vért izzadtam, hogy le tudjam szedni (500 mega, a c-n meg 150 mega volt szabadon, rittige oda tette temporaryben a letöltést...), de lejött. Kizippeltem. ÉS AZ ISTENNEK NEM TUDOM ELINDÍTANI A SETUPOT. Semmi nem ugrik fel, nem indul rendszerfolyamat... semmi. (Itt van az általunk használandó installer.)
Valakinek ötlete?
Érdemes ilyenkor parancssorból elindítani, hogy láthasd, tol-e valamilyen kimenetet.
Meg lehet próbálni játszadozni a kompatibilitási mód, stb. beállításokkal is.
Nekem amúgy erősen halvány emlékeim szerint simán ment (mármint a telepítés, mert maga a szoftver amúgy bugos).
Viszont nincs nektek rendes tanulmányi listátok, amin érdeklődni lehetne, kinek hogy sikerült?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Fazék on 2008-02-21, 14:06:41java legfrissebb fönt van a gépen és rendesen működik?
ez nekem is eszembe jutott, megnézem.

Próféta: van, de annyi választ kaptam, hogy "hátő... kétklikk oszt' elindult az installer". kompatibilitási módokat én is cseszegettem, nem ért semmit.

AHAHA, ez nocomment: parancssorból indítottam - és most elindult. thx a helpet... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RedPriest

#7684
Mint már írtam a kodek gondok topicban, épp egy dvd-t próbálok összehozni. Most a következő probléma adódott:
Nero Vision Express 2 SE-t használva, a már évek megszokott módján kezdtem meg az írást DVD-RW lemezre, majd lefeküdtem aludni, és mire géphez jöttem, felment bennem a pumpa. Láthatóan ráírt a lemezre, de a gép nem olvassa be, a Nero is üresnek látja. Nézem Sajátgépben, üres meghajtóként DVD-RAM (ami mellesleg DVD-RW, még Nero szerint is), ha benne van, CD-RW lesz az xp számára, Nero csak nem látja a ráírt anyagot. Most mi lehet a probléma forrása? Nem a max 4X-es sebességgel kellett volna írnom? Vagy az xp bekattant? Esetleg DAEMON Tools bezavar a virtuális meghajtójával? Semmi más író nincs fent a Nero-n kívül, az RW lemez Fuji, a dvd író LabelFlash, nekem meg már elegem van az egészből. Telepítés óta ez az első írásom, reinstall előtt pedig nem volt ilyen gond. Sőt, eddig soha.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Kuroi Tenshi

isobuster-rel nézd meg.
nero fos.

RedPriest

Már nem tudom megnézni, töröltem a lemezt. De ez sem ment simán. Elsőnek teljes törlés, majd a 17perc helyett 2perc után kilöki, mondván, ő végzett. Ott voltam, hogy eltöröm a tetves lemezt, de tettem még egy próbát, remélem, végre üres.
Még soha nem futottam ilyen hibába, hogy egy sima DVD-t ne tudjak csinálni Nero-val. Amúgy azért használom, mert eddig jó volt, illetve sok funkciót kínál, pl. menük készítése, háttér, zene, stb. De ma, most csalódtam az egész programban. Viszont még mindig ott a kérdés, hogy az xp miért nem kezeli normálisan a meghajtót? Hol CD-RW, hol DVD-RAM, döntse már el, mit lát.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Selmo

Ne érdekeljen mit lát, nálam a whereisit ugyanígy dobálózik a formátumokkal, mikor mind ugyanolyan verbatim dvd+r... Persze lehet, hogy azért, mert eleve a wintől veszi ezeket át. Az RW meg lehet, kezd halódni, nálam is sok halt már meg így, nem lehet törölni, vagy olvasni/írni. Mikori az a lemez?

A tökéletesség unalmas.

RedPriest

Quote from: Selmo on 2008-02-22, 18:42:02
Az RW meg lehet, kezd halódni, nálam is sok halt már meg így, nem lehet törölni, vagy olvasni/írni. Mikori az a lemez?

4órája vettem a Media Marktban. :haha: :haha: :haha:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Selmo

MM. Oo Azért írj rá valamit próbaképp, hátha selejtes.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Ért valaki a VHS-kazetták digitalizálásához? (DVD-Video formátum lenne a cél.)
Milyen kábel, kártya, szoftver, akármi kell hozzá? (Szoftverből céges használat miatt legális kell, vagyis nem sokmillás pro cucc, csak valami olcsó.)

Selmo

Elvileg a tv tunerhez adott progival megoldható a dolog. De az szerintem mpeg/avi-ba ment. Összekötni, meg úgy kell, hogy ami a videóból menne a tv-be, azt kell a tunerre dugni. Havernak van kártyája és hozzá talán pinnacle pctv a progi.

A tökéletesség unalmas.



Dreamcleaver

#7694
Egy Core2 Duo E6550-hoz milyen ddrII-es ramot érdemes venni? 800-ast vagy 1066-ost? teljesítményre melyik éri meg?

Also: 500-as táp overkill, megfelelő, épphogy elég?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Ha akarsz tuningolni, akkor vegyél 1066-ot, ha nem, akkor jó a 800-as is. De persze tuninghoz nem árt, ha nem Kingmaxot veszel, hanem Geilt vagy más márkásabb darabot.
500-as táp ha márkás, akkor akkor kell, ha maximumra akarod tuningolni a processzort és mellé be akarsz rakni 2 felső kategóriás videókártyát SLI/CF-ben. Magyarul egy felső-középkategóriás géphez bőven elég egy márkás 400-450-es táp.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#7696
sztetek lehet esélyem megjavítani a notebook-om hang kimenetét?
vagy tudtok ajánlani vmi olcsó usb-s hangkártyát?

szerk: például ez milyen lehet?

(legjobb "hangrendszerem" egy sztereó fülhallgató, szóval 5.1 és társai nem érdekelnek különösebben és kétlem, hogy valaha is beruháznék egyre, és az alaplapi hangkártyákkal általában 100%-osan meg vagyok elégedve)

szerk: vagy esetleg ez a csoda?

Cobra

Szervizben nem tudják kicserélni a csatlakozót? Csak olcsóbb, mint 7e-ért egy külső valami, ami ráadásul semmivel nem jobb, mint az integrált.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-02-28, 21:03:39
Szervizben nem tudják kicserélni a csatlakozót? Csak olcsóbb, mint 7e-ért egy külső valami, ami ráadásul semmivel nem jobb, mint az integrált.
akkor te nem igazán vagy tisztában a szervízárakkal :)
alaphangon 4k az hogy ránéznek :)
aztán a javítással még vszleg megpróbálnak duplán lehúzni :)
usb-s hangkártya az a vacak megvan 6500-ból a 2. link-en lévő König, meg 3000-ből, szóval ilyen árak mellett a szervíz kizárva.
vagy én csinálom meg jóatyám segítségével, aki azért ért is valamennyire az ilyen javításokhoz, vagy usb-s hangkártya.

Kuroi Tenshi

De azt még mindig nem írtad le, hogy mik a tünetek :)
szóval akár sw-es is lehet, vagy egy kisebb kh is, amihez
kontaktspray is elég, vagy egy forrasztás, ami elengedte
magát, stb.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-28, 21:24:28
De azt még mindig nem írtad le, hogy mik a tünetek :)
szóval akár sw-es is lehet, vagy egy kisebb kh is, amihez
kontaktspray is elég, vagy egy forrasztás, ami elengedte
magát, stb.
ja igen, bocsi :redface:
kicsit megfeledkeztem róla, hogy legutóbb pár hónappal ezelőtt vetettem föl a problémát, és hogy nem valószínű, hogy bárki is emlékezne rá :redface:
szóval igen, KH. de nem tudom, hogy forrasztás segíthet-e rajta, még nem mertem kipróbálni, hogy csak ezért újból szétkapom a gépet, legutóbb is akadtak belőle problémák.
szóval a tünet, hogy általában mondjuk csak a fele hangsáv szól, meg kell feszítenem az egyik irányba a csatlakozót, hogy rendesen szóljon és mondjuk a beszédhangok is átjöjjenek egy-egy filmnél. szóval KH. csak kérdés, hogy javítható-e házibarkács-módszerrel...

Kuroi Tenshi

Beszédhangok? Sztereó TRS/jack, azaz csak 3 érintkezés,
két jel és egy föld, tehát ennél vagy az egyik vagy mindkét
oldal kiesik, vagy pedig működik rendesen.
Először adj neki egy kis kontakt-sprayt a csatlakozóba, ha
laza benne a rugó, próbáld megpiszkálni; ha továbbra sem
működik, akkor vagy újra kell forrasztani a csatlakozót, vagy
új csatlakozót kell betenni helyette.
Javítható, ha rendesen szét tudod szedni és jól, finoman
tudsz forrasztani, csak óvatosnak kell vele lenni.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-28, 22:43:53
Beszédhangok? Sztereó TRS/jack, azaz csak 3 érintkezés,
két jel és egy föld, tehát ennél vagy az egyik vagy mindkét
oldal kiesik, vagy pedig működik rendesen.
pont ezért nem értem én sem a dolgot, nem az van, hogy az egyik oldal nem szól, hanem mondjuk csak a hangsávok fele, vagy nemtom hogy mondjam, pl filmek többségénél halál komolyan csak a háttérzene (egy része talán) és pár hangeffekt jönnek át, beszéd általában nem, amikor rosszul van bedugva (szóval persze nem csak a beszédhang hiányzik ilyenkor, de azt a legkönnyebb észrevenni :)). nem egyszer fordult már elő, hogy onnan vettem észre, hogy meg kell még birizgálni, hogy rendesen menjen, hogy gyanúsan hápogtak már a szereplők a képernyőn, de hangjuk nem volt :haha:
na majd megpróbálkozom a szétkapásával, hátha túléli a gép az újabb merényletemet :)

Kuroi Tenshi

Szóval az egyik oldal nem érintkezik rendesen?
Sztem előbb egy kis kontakspray, hátha annyi elég.
Ha laza, lötyög a dugó a csatlakozóban, akkor a rugót
kell kijjebb halászni, ami nem megy egykönnyen, de
szétszedés nélkül is meg lehet csinálni. Csak valami
vékony, de erős kampó/hurok kell hozzá. A rugó olyan
mélyen van, ahol a jacknél a csúcs alatt látod a
bemélyedést.

Fazék

hozzászólásod elmentve. holnap összekaparom munkahelyi műhelyből a szükséges cuccokat és a hétvégén azt hiszem rávetem magam, mert már tényleg bosszantó, hogy vacakolni kell minden filmnézéskor...
és persze aztán megunom és elindítom a nagygépet, vacak filmnézéshez, ami így teljesen fölöslegesen zabál extra 130W-ot...

Manitu

Kellene nekem egy új gép. Alaplap, proci (hűtővel), 2 giga ram, videokártya, vinyó, DVD-író, táp, ház. A keret nagyjából 150k, mit ajánlanátok?
Tuningra nem kell számítani, és nagyon bütykölni sem szoktam a gépet, szóval házból egy sima kocka-doboz is megfelel, ha összetartja a többit (a jelenlegit egy sörért sefteltem, szóval a színvonal adott :D) Proci ami belefér, a vinyó legyen gyors és halk, egy vindowson kívül más nem nagyon lesz rajta. Videokártyán lehet spórolni, a jelenlegi Radeon 9600 pro-mmal is tökéletesen elégedett vagyok, amire nekem 3D kell, azt már ez is tudja.


Kuroi Tenshi

Proci mennyire legyen "ami belefér"? 4magos? Mire fog kelleni?
Normális gépet, ha vidkari nem számít, már 60-70k-ból ki lehet
hozni akár, a többit az szabja meg, hogy mi kell.

Manitu

Akár. Nem nagyon néztem még utánna a felhozatalnak. Leginkább filmnézéshez, 1080p menjen rajta szépen. Meg programozás, esetleg egy kis photoshop (bár ezekhez inkább a memória a fontos), néha játék, de inkább régi darabokkal. Valami olyasmire gondoltam, ami három év múlva is még processzor lesz.


Zsiga

#7708
150k-ból én beledobnék egy 4magos 45nm-es intelt, 4GB ramot (úgyis szaréhugyé adják mostanában), egy alap deszkát integrált grafkártyával, egy olcsó házat egy 400w körüli FSP/Seasonic (belű) táppal, valami tisztességes hűtőt a procira, meg ha nem kell a hely akkor mondjuk egy 37-es Raptort. (Ha a csend az elsődleges szempont akkor egy 7200-as notivinyó is szóbajöhet, de az meg nem lesz sebességbajnok.) DVD-írónak én Pioneer-t vennék, olcsó és jó.
Ezen elmegy egyszerre 8 1080p film, és közben még photoshopolhatsz is. :)

Kuroi Tenshi

#7709
Quote from: Manitu on 2008-02-29, 00:13:03
Valami olyasmire gondoltam, ami három év múlva is még processzor lesz.
Miért, szerinted 3 év alatt átalakul helikopterré? :haha:

A leginkább ktg-hatékony:
Fogsz egy ilyet (Asus M2A-HDMI (690G, mATX), 300W FSP táp, ház, 26k),
raksz bele egy X2 4x00+ procit, pl egy dobozos (hűtős) 4000+ már 13k,
még 2×1GB 800-as ram már 9k-ból megvan; HDD és ODD meg még az
egyéb igényektől függ (mekkora lemezterület kell?)

Quote from: Zsiga on 2008-02-29, 00:24:17
150k-ból én beledobnék egy 4magos 45nm-es intelt, 4GB ramot (úgyis szaréhugyé adják mostanában), egy alap deszkát integrált grafkártyával
A 45nm-es QC-k még elég drágák, és az alacsonyabb
fogyasztáson kívűl használatban nincs annyira nagy
előnyük a 65nm-esekkel szemben.
A 4GB ram viszont jól jöhet, amilyen olcsók.