Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

#7740
Én csak aziránt szeretnék érdeklődni h az baj ha a duplamagos procimban az egyik mag 47 a másik meg 45 celsius fokon megy? Veszélyes?

Edit.: Itt egy kép h mi mennyi pls értékeljétek ki h van e esetleg ami melegebb a kelleténél... http://img46.imagevenue.com/img.php?image=41325_H32_122_853lo.JPG



Manitu

47° ? Takargasd be jól, még a végén megfázik :D


Liquid Snake

Quote from: Manitu on 2008-03-05, 20:28:11
47° ? Takargasd be jól, még a végén megfázik :D

Huhhh ezzel megnyugtattál mert 1,6Ghz-ről fel van húzva 2,66ra és féltem h nagyon melegszik vagy vmi :) De akkor így már nyugodt vagyok :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-03-05, 20:04:57
Nem 4x1 gigát, hanem 2x2 gigát néztem ki, mivel csak 3 slot van a lapon :hehe: Persze nem azért. Az alaplaphoz és a procihoz nem szeretek hozzányúlni túl sűrűn, a többi viszont változhat, szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy egy év múlva lecserélem DDR3-ra.

Na ezért kérdeztem. Én csak annyit látok, hogy 7200-as, nem gondoltam volna, hogy azok közt is jelentős különbség lenne. Csak a cache miatt van, vagy más oka is van? A 40 giga pont elég lenne, egy ezressel sem adnék többet a duplájáért, ha a sebességben meg hangerőben nem jobb nála.

Azt eddig elfelejtettem mondani, hogy egy TV-out viszont kellene rá, szóval integrált video vezérlő nem focizik. Különben sem bízok bennük. Megnézem azokat a Radeonokat, amiket Cobra javasolt.

Kölcsönadjam a szemüvegem? :)
Azon (és az összes kombó-lapon) 6db slot van, 4×DDR2 és 2×DD3.
DDR2 most aránytalanul alacsony. DDR3-nál nem hinném, hogy
hasonló túlkínálati árzuhanás alakulna ki az elkövetkező 1-2 évben.
Másrészt: a DDR3 alig gyorsabb a nagyon magas késleltetések
miatt (CL10? heh.) És még a leggyorsabbak sem okoznak érezhető
gyorsulást; a rem mennyisége sokkal inkáb érezhetően befolyásolja
a sebességet. Én a helyedben nem fizetnék ki feleslegesen 3-5k-t
csak ezért.

Az újabb PMR-es vinyók nagyobb kapacitásúak és gyorsabbak; a
halkság több tényezőtől függ. Ilyen kis winyókat pedig már nem
gyártanak, mert a gyártóknak pazarlás, hiszen ebbe is egy 166
vagy 250 vagy 320GB kapacitású tányért raknak, így nekik a többi
kárba vész.

Tv-out is kell? Ha abszolút biztos vagy benne, hogy játszani nem
fogsz, de a hd-filmekhez jól jönne a hardveres gyorsítás, akkor
egy hd3450 vagy -70. Ha gyorsan kell, akkor egy nv 7300GT vagy
8400GS 10k körül.


Quote from: Liquid Snake on 2008-03-05, 20:22:16
Én csak aziránt szeretnék érdeklődni h az baj ha a duplamagos procimban az egyik mag 47 a másik meg 45 celsius fokon megy? Veszélyes
Ha ez terhelés melletti hőmérséklet, akkor jó.
Ha viszont idle, akkor magas. C1E/EIST be van kapcsolva?

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-05, 21:31:28
Kölcsönadjam a szemüvegem? :)
Azon (és az összes kombó-lapon) 6db slot van, 4×DDR2 és 2×DD3.
Igen légyszives :D Hogy lehet ilyen böszmén elrendezni őket :eek: Nos, ez csak mégjobb, kicsit olcsóbb lesz a cucc... vagy veszek 1066MHz-eset :D

Quote
Tv-out is kell? Ha abszolút biztos vagy benne, hogy játszani nem
fogsz, de a hd-filmekhez jól jönne a hardveres gyorsítás, akkor
egy hd3450 vagy -70. Ha gyorsan kell, akkor egy nv 7300GT vagy
8400GS 10k körül.
Semmi sem biztos :D Az sem hátrány, ha az Oblivion fut mondjuk legalább 1024x768-ban. Mondjuk azt a mostaniból is kihoztam :D De az első kettő majd háromszor annyiba kerül, mint amennyit hajlandó vagyok videokártyára költeni, szóval felejtős ::) Nehéz eset vagyok :D
A 8400GS-ről meg azt írják, hogy egy butított 8500GT, amitől az előbb le akartatok beszélni. Mondjuk az a 10k viszont elég meggyőző, és ahogy nézem nagyjából annyit tud, ami nekem kell... Ráadásul ennyiért még akkor sem fog bosszantani, ha két hónapmúlva rájövök, hogy mégis kell egy erős kari :D Hmm... kezd tetszeni :D

Vinyónak meg akkor veszek egy 80-as Samsungot.

Számolhatom újra az egészet :D


Nakedape

iso file-om dvd-n van, telepíteni akrok, alcohol 120% használható hozzá? kérek kezelést lámáknak valót :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: Nakedape on 2008-03-05, 22:35:48
iso file-om dvd-n van, telepíteni akrok, alcohol 120% használható hozzá? kérek kezelést lámáknak valót :)
Daemon tools?

Nakedape

reménykedtem h alc elég, mert nincs fent..:)
de akkor leszedem:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Igen, Alcohol 120% kezeli .iso-t. Csak ezt nem tudtad, vagy nem vagy járatos a progiban?
Utóbbi esetre:

  • Belépsz Alcoholba
  • View/Options/Virtual Drive
  • Number of virtual drives-t beállítod minimum 1-re, ha nincs annyin: megcsinálja a virtuális meghajtót
  • File/Open/megnyitod az .iso-t, bekerül a listába
  • Jobbklikk rá a listán/Mount on device
  • Megvagy

Nakedape

kösz én, pont ez a levezetés kelett volna, csak közbe leért a daemon tools is, azzal meg  el is kezdtem :) de :danke:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

Ha alc már fennvan, akkor a középső képernyőrészen listázza a már használt image-eket. tetszőleges másik file kezelőből (total commander pl) drag&droppolod oda, aztán duplaklikk rá, és megy is.

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-03-05, 22:28:55
Hogy lehet ilyen böszmén elrendezni őket :eek:

Az sem hátrány, ha az Oblivion fut mondjuk legalább 1024x768-ban. Mondjuk azt a mostaniból is kihoztam :D De az első kettő majd háromszor annyiba kerül, mint amennyit hajlandó vagyok videokártyára költeni, szóval felejtős ::) Nehéz eset vagyok :D
A 8400GS-ről meg azt írják, hogy egy butított 8500GT, amitől az előbb le akartatok beszélni.

Vinyónak meg akkor veszek egy 80-as Samsungot.
egyáltalán nincs rosszul elrendezve.
Két-csatornás, egy-egy csatornába tartozó slotok szorosan egymás mellett.

Oblivion? Ahhoz minimum 8600GT (20k) kell, hogy rendesen fusson, és ne csak épphogy,
a minimál-beállítások mellett. Hidd el, az Oblivion grafikailag HDR-rel kel igazán életre
(meg QTP3+ egyébmodokkal, de ahhoz már kell kártya :haha: )

Igen, azért mondtam a 8400GS-t, mert a 8500GT is eléggé lebutított, de még drága
is. A 8400GS legalább olcsó.

Igen, nem vagy egy könnyű eset :D

A vinyó sem olyan egyszerű. Samuból a T166-os szériát keresd, hátha van abból is
80-as. A többi lassabb és kevésbé megbízható (bár úgy hallom ez se túlzottan). Ott
vannak még a WD -AAKS winyói, mint halk és gyors; Seagate 7200.10-11 (bár ezekből
sztem már nincs is 80-as) és hitachi 7k250 vagy 7k500

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-05, 23:15:48
egyáltalán nincs rosszul elrendezve.
Két-csatornás, egy-egy csatornába tartozó slotok szorosan egymás mellett.
Elvetemült mérnöklogika (várjunk csak, elvileg én is az lennék, vagy mifene :he:), DDR2 - DDR3 külön, hogy az egyszeri ember is jól lássa... veszélyes elrendezés ez, vannak erős emberek, láttam én már fordítva bedugott molexdugót vinyóban :D

A vinyós típusjelzés-dobálózásodból meg remélem az eladó majd többet fog érteni, mint én, majd quoteolom neki a postodat :D
Kösz a segítséget, kezd összeállni a jószág :merci:


kikuchiyo

Quote from: Manitu on 2008-03-05, 23:24:23
láttam én már fordítva bedugott molexdugót vinyóban :D

Ja, akkor már értem, hogy miért volt olyan nehéz bedugni azt a csatlakozót!  :facepalm: :)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-03-05, 23:24:23
A vinyós típusjelzés-dobálózásodból meg remélem az eladó majd többet fog érteni, mint én, majd quoteolom neki a postodat :D

Ó, hogy azok a hülyék nem bírták a típusjelzést kiírni mellé...
A legrosszabb, hogy mindegyikből több generációnál is vannak ilyen
paraméterűek. Ez így kibogózhatatlan. Ott helyben legalább ki fog
derülni, mert legalább rájuk van írva...
És most nézem csak, mik ezek a rövid garanciák?

Úgy tűnik a 40-es Seagate egy 7200.9-es (míg a .11-es generáció
is legalább fél éves). Az 5 év garanciájából nagy kegyesen 2 évet
megadnak ::) Nem gyors, de annyira nem is lassú.
Viszont sztem gondold át, hogy egy régebbi 40-est veszel az egyik
legrosszabb Ft/GB áron, vagy 7k helyett máshol 10-11k-ért egy
jobb, gyorsabb és 4× akkora kapacitásút. Depo szerint ennyiért
már kapni Seagate 7200.10-est, Hitachi 7k250-est és WD -AAJSt;
WD Raid Editiont pedig 12k-ért
Én a helyedben nem ezen akarnám megspórolni a keret 2%-át.

Quote from: Manitu on 2008-03-05, 23:24:23
Kösz a segítséget, kezd összeállni a jószág :merci:
Tényleg?
Akkor gyorsan megkavarlak :D
Ha csak a "négy mag" a lényeg, nem pedig az, hogy a leggyorsabb
legyen, akkor AMD Phenomot már 40k alatt lehet kapni :D Hozzá
lapot is olcsóbban kapni, a hamarosan érkező 780G int. grafos alaplap
pedig egy teljes HD2400 magot tartalmaz, messze a legerősebb int.
grafos alaplap.


Még valami: a helyedben a többi boltot is megnézném, nem csak az
Aquat. A Birdben pl. min. 2 fokkal rendesebb és korrektebbek, néhány
dolognak jobb ára van és/vagy nagyobb kínálata. Ugyanígy az A4-ben
is sok dolgot gyorsan meg lehet rendelni, de velük még nem volt dolgom.

Fazék

#7755
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-06, 00:02:09Ugyanígy az A4-ben
is sok dolgot gyorsan meg lehet rendelni, de velük még nem volt dolgom.
én tőlük vettem a gépem 70%-át és abszolút elégedett voltam. ráadásul ők voltak az egyetlenek, akik hajlandóak voltak kivenni a chieftec házamból a tápot és odaadni korrekt áron táp nélkül, szóval ez nagyon nagy + volt a szememben  :jee:
annyi gondom volt csupán, hogy telefonon a hölgy rosszul vette föl a rendelésemet, pedig direkt kihangsúlyoztam :) és ga-p35-ds3 alaplap helyett ga-p35-s3-at akartak adni azt hiszem, de szerencsére kiszúrtam és volt raktáron helyben a másik fajta és még olcsóbb is volt egy-két ezressel :haha:

Cobra

Ha videónézésre kell elsősorban a videókártya, akkor pláne Radeon 2xxx/3xxx sorozatot javaslom. 2400/3400 újabb játékok futtatásához kevés, 2600XT/3650 már elboldogul jobb grafikával is. Egyébként én is azt mondom, hogy ha most nincs szükséged 4 mag folyamatos terhelésére, akkor AMD vonalat is megnézheted, jóval olcsóbban kijössz (780G chipset mellé nem kell videókártya, de később egy másik alsó-középkategóriát belerakva össze tudnak dolgozni). A jelenlegi AMD processzorok sajnos nem túl versenyképesek az Intelekhez viszonyítva, de 2. félévben jönnek a 45nm-es processzorok, amik remélhetőleg elég jó fogyasztás/teljesítmény/ár mutatóval fognak rendelkezni. Kezdének meg vegyél egy 5200+ X2-t, az jelenleg elég jó teljesítményt nyújt és mellette nem fogyaszt sokat. ráadásul 100e alatt kijössz mindennel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#7757
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-06, 00:02:09
AMD Phenom
Ja és jut eszembe, friss cebites hír:
Lesz nemsokára Phenom (x4) 9100e 1.8GHz $100-130 között  :eek: :he:
Még ha az végül $130-150 is lesz, akkor is nagyon olcsó lesz. Egy
éve még a középkategóriás kétmagosok is drágábbak voltak!...
(azért ilyen olcsó, mert ezek fogják a TLB-bugos chipeket használni,
amiket a szerverekbe nem építhettek be. Normál használatnál nem
fog különösebb bajokat okozni (állítólag))

Cobra: kezdésnek én egy 4000 X2-t ajánlanék, már 13k körül kapni,
és avval látná, hogy egy kétmagos is milyen sokra képes. Ha meg
nem elég, akkor eladáskor kisebb lesz rajta a veszteség.

Cobra

#7758
Azért az 1.8-as X4 elég karcsú lehet teljesítményben. Hiába olcsó, ha használhatatlan, mivel nagyon kevés program tudja kihasználni a 4 magot.

Egy SOS help kéne nekem is: kéne Outlook Express helyett egy olyan levelezőprogram, ami hajlandó megnyitni a csatolt pps file-t az üzenet mellet (OE nem nyitja meg, el kell menteni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Failure is the default option

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-06, 00:02:09
Tényleg?
Akkor gyorsan megkavarlak :D
Kösz :D Kezdem úgy érezni, az lesz a legjobb, ha bemegyek a legközelebbi boltba, és rámutatok, hogy azt a szép színes dobozút kérem. A fene sem tudja megjegyezni ezt a sok infót... a hirtelen felindulásból elkövetett "basszunk el 150k-t egy gépre most" akcióból is egész jól jöttem ki a legutóbb, nem kell ennyit tervezgetni :D
Egyébként néztem a többi üzletet is... leginkább A4-et, csak innen könyebb volt linkelni a konkrét cuccot. A legtöbb olcsóbban jön ki A4teamnél.

@Cobra: 2600XT-n van TV-out? Gyártó oldalán említik, de nem világos, hogy minden van-e, vagy csak van olyan amin, viszont árlistákban meg sehol nem írják.
Ami a majd jön ki ez-meg-az típusú elmélkedést illeti, nekem most kell új gép, nem jövő hónapban, vagy fél év múlva, szóval teljesen hidegen hagy, hogy mit terveznek piacra dobni, engem a most kapható tipusok érdekelnek. A másik pedig, hogy hosszú távra veszek cuccokat, nem szoktam hardwaret eladni. Szóval a most veszek egy közepeset, később eladom, és veszek jobbat sem opció, bíbelődjön vele akinek hat anyja van, én inkább elnyűvöm őket :D Ezért mondtam, hogy olyan kell, ami három év múlva is processzor lesz.
AMD ahogy mostanában olvastam eléggé gyengélkedik, és ugyan vannak ígéretes cuccok betervezve a házuk táján, amit érdekesnek tartanék, az mind még egy-két hónap, mire ideér. Szóval lásd előző pont, jelenteg Intel proci felé hajlok, annak ellenére, hogy világ életemben AMD-fan voltam ::)
A mostani procim 64 bitje is egy évig porosodott, mire tényleg használtam, szóval jól jöhet még az a négy mag.


Cobra

Mindegyik jelenleg kapható videókártyán van S-video kimenet :)
Q6600-at akkor sem javaslom, szerintem nem sokkal drágább  és ha itt írják, akkor valószínűleg már be lehet szerezni: http://www.depo.hu/intel/core_2_quad_q9300
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Hy! Valaki nem tudna nekem ajánlani egy jó videoszerkesztő progit mert ez a retkes MovieMaker mindig kilép, nem tudom létrehozni a fájlt amit szeretnék, az Adobe Premiere Pro meg túl bonyolult nekem. Valami köztes megoldás kéne pls segítsetek. Nemtom megcsinálni az Assasin's Creed-es vidimet :)

Manitu

Quote from: Cobra on 2008-03-06, 10:50:35
Q6600-at akkor sem javaslom, szerintem nem sokkal drágább  és ha itt írják, akkor valószínűleg már be lehet szerezni: http://www.depo.hu/intel/core_2_quad_q9300
De ez meg miskolci :( Majd rákérdezek azért, ilyen ár mellett valóban nem nagy ez a különbség.


Kuroi Tenshi

Ehhez képest vettem át tőlük cuccot Bp-en is ;)
Az egyik srác Bpn tanul, a Ráday utcai kolinál át tudod venni.
(Feltéve, hogy tényleg van/lesz náluk. Egyszer már volt úgy
náluk, hogy előre beharangozták, hogy lesz 8800Gt nagyon
jó áron, erre hetekig nem érkezett hozzájuk..)

Xzone

Quote from: Liquid Snake on 2008-03-06, 11:53:12
Hy! Valaki nem tudna nekem ajánlani egy jó videoszerkesztő progit mert ez a retkes MovieMaker mindig kilép, nem tudom létrehozni a fájlt amit szeretnék, az Adobe Premiere Pro meg túl bonyolult nekem. Valami köztes megoldás kéne pls segítsetek. Nemtom megcsinálni az Assasin's Creed-es vidimet :)

Sony Vegas esetleg? Az is viszonylag bonyolult program, de az Adobe Premier Pronál talán mégiscsak egyszerűbb kezelni.

Fazék

excel táblázatban megoldható egy 'onmouseover'-szerű kezelés?
ami konkrétan kell:
termékfelsorolás árakkal, stb
azt szeretném, hogy amikor a terméknév fölé viszi az egeret, akkor megjelenítse a képet a termékről.
ilyen megoldható? vagy csak úgy hogy teletömöm és kb a nyolcszorosára nyújtom a termékek mellé beillesztett képekkel?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-03-07, 10:35:25
excel táblázatban megoldható egy 'onmouseover'-szerű kezelés?
ami konkrétan kell:
termékfelsorolás árakkal, stb
azt szeretném, hogy amikor a terméknév fölé viszi az egeret, akkor megjelenítse a képet a termékről.
ilyen megoldható? vagy csak úgy hogy teletömöm és kb a nyolcszorosára nyújtom a termékek mellé beillesztett képekkel?
Cellán jobbklikk és Megjegyzés beszúrása, de kép nem mehet bele sajnos, max. link a képhez.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-03-07, 11:41:00
Cellán jobbklikk és Megjegyzés beszúrása, de kép nem mehet bele sajnos, max. link a képhez.
kár :(
mindegy, maradtam a kevésbé elegáns, de még viszonylag normális külön munkalapon a képek és simán a lámpa neve link hozzá és a kép vissza link az árajánlat vonatkozó pontjához.

Dreamcleaver

Egy Core2 Duo 2.33Ghz E6550-hez jó a gyári ventillátor vagy érdemes venni egyet külön? Ha külön akkor milyen jó középkategóriás procihűtőt ajánlanátok?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS