Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 02:35:25
Azért azt megjegyezném, hogy nálam azért nem ment 3.6 stabilan, mert bármilyen frekiarányt állítottam hozzá FSB:RAM-ra, a RAM bootoláskor elkezdett sípolni és be se bootolt (3.2 megy csak safe, felette ha elindul memtestnél már megint sípolós-memoryfailure-ös halál). Bár én se nagyon értek hozzá, hogy mi is failel itt - 3.2 viszont megy stabilan, "cserébe" az 1066-ra hitelesített kingmaxaim csak 860-on mennek. (Nabumm...)
Ha valamivel többet leírsz, akkor tudok segíteni, így csak tippelgetek.
Ugye azt nem felejtetted el, hogy az 1000+ ramokhoz apróbetűvel oda
van írva, hogy azt csak 2.0-2.1V-tal tudják? (Sőt, néhány régebbi
800CL4-es is csak 2V-on hozta ezt.)

Quote from: Zsiga on 2008-03-27, 13:22:08
Hosszú távra 2*2GB-t, a mostani 2*1GB-t meg eladnám amíg még az a legkeresettebb méretkategória (vagyis a legkevesebb utánajárással el lehet passzolni normális áron).
Mennyire hosszú távon lesz szükséged 8GB ramra? ::)
Azt nem is említve, hogy addigra már legalább két új processzor-
generáción leszünk túl, és már a DDR3 is régi lesz. Amikorra a 4GB
már "kevés" lesz, addigra rég elavult a gép többi alkatrésze.

Lt. Simoan Blarke

K_T: nem, nem felejtettem el, 2,1-en FSB emelés nélkül stabilan vitte az 1066-ját (olvastam pár OC tutorialt, ott ajánlották, hogy emeljük fel a RAM-ra érkező feszültséget egy pöppet, mert akkor stabilabb lesz), és ezt nem vittem tovább. Mondjuk igazság szerint annyi baj legyen, 3.2 az megy, bár ilyen alapon elég lett volna egy e6300 is e6600 helyett :D

FSB 350-re van emelve, proci 2,7 V-t kap CPU-Z szerint, FSB:DRAM 4:5 (így legalább nem 700-on megy, a 2:3-on már volt sípoló halálom), meg elvileg az északi hídra is (szintén a tutorial leírása szerint) volt egy minimális fesz-emelésem (0,1 V-t írt emlékeim szerint). (Most nem fogok rebootolni, hogy megnézzem a BIOS-ban beállított feszeket, de majd holnap este megteszem.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

A túl szűk timingok is okozhatják még.
Miért aszinkronra állítottad be? 1:1 az optimális, és akkor tuning is
tovább megy.
CPU-Z néhol elég furán olvassa ki a cpu fesz-értékeket, helyette
CoreTemp vagy nagyobb méretű és tudású RMClock ajánlott
(feszültségekre és hőmérsékletekre)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-27, 15:15:03
A túl szűk timingok is okozhatják még.
Miért aszinkronra állítottad be? 1:1 az optimális, és akkor tuning is
tovább megy.
CPU-Z néhol elég furán olvassa ki a cpu fesz-értékeket, helyette
CoreTemp vagy nagyobb méretű és tudású RMClock ajánlott
(feszültségekre és hőmérsékletekre)
Timingok gyk defaulton mennek, 5:5:6:18.
Azért aszinkron, mert ha már 1066-os RAM, ne menjen 800 alatt - márpedig 400 fölé nem tudtam húzni az FSB-t, és már akkor is instabil volt (akkor próbáltam még 1:1-et), főleg a RAM miatt akkor is, ezért visszább húztam az FSB-t, de állítottam az arányon, hogy legalább ne a 667-es szintjén menjen :)
Mondom, majd megnézem a BIOS beállításokat, csak nem most, mert el fogom felejteni, hogy milyen ablakaim voltak nyitva :D (Meg egyébként is, csak érdeklődés szintjén vetettem fel, mivel most teljesen korrekten megy a gépezet, egyedül túlhevülés miatt indul időnként újra -.-", de azzal meg nem tudok mit csinálni, szar és nem cserekompatibilis a heatpipe a deszkán.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2008-03-27, 11:37:47
Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-27, 09:45:23
Van egy kis gondom. Van egy GA-P35-DS3-as alaplapon.

Kábeleket megcserélted (tápot is)?
Illetve ne az 1 és 2-re legyen dugva a 2 Sata, hanem az 1 és 3-ra (vagy 2 és 4, de a lényeg, hogy ne egymás mellé dugd őket).

Ez alatt azt érted, hogy ne egy chanelen legyenek? Mert ugye 3 db SATA csatlakozó van, mindegyiken 2 hely, és úgy 1-en vannak, de asszem csak oda lehet IDE módba tenni őket, de majd megnézem.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-27, 16:41:54
Mert ugye 3 db SATA csatlakozó van, mindegyiken 2 hely, és úgy 1-en vannak, de asszem csak oda lehet IDE módba tenni őket, de majd megnézem.
6 db van (azért vannak kettesével, mert csak); és miért is akarod IDE
módba rakni őket?
nincs a biosban valami on chip sata mode beállítás?

Cloud

Csak egy gyors kérdés.Mozilla-ban van valami kapcsoló, vagy beállítási lehetőség hogy bizonyos időközönként(mondjuk 10 percenként) frissítse az adott oldalt?

Draconire

Quote from: Cloud on 2008-03-27, 17:45:25
Csak egy gyors kérdés.Mozilla-ban van valami kapcsoló, vagy beállítási lehetőség hogy bizonyos időközönként(mondjuk 10 percenként) frissítse az adott oldalt?
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/115

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-27, 17:17:10
Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-27, 16:41:54
Mert ugye 3 db SATA csatlakozó van, mindegyiken 2 hely, és úgy 1-en vannak, de asszem csak oda lehet IDE módba tenni őket, de majd megnézem.
6 db van (azért vannak kettesével, mert csak); és miért is akarod IDE
módba rakni őket?
nincs a biosban valami on chip sata mode beállítás?

Az 500 gigás SATA2-est, mert arra került a rendszer, és alaplapi driverek nélkül még nem tudta. A SATA1-est meg csak IDE módban látja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Nálad lesz valami gubanc, mert nekem egy régebbi alaplapon simán
felismerte és ment Sata3Gbps-os winyó.

Dreamcleaver

Gondoltam ,csak nem értem mi. A régebbi alaplapom látta a SATA1-es vinyót normálisan. Ez az alaplap látja a SATA2-es vinyót normálisan, de a SATA1-est csak IDE módban. Fene se érti.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Dreamcleaver, most hogy mondod, nálam is volt gyanúsan hasonló probléma, és ugyanezen alaplapom van.
Volt egy 320-as samsung sata rendszervinyóm. vettem mellé egy 500-as sata wd vinyót és teljesen hülyeségeket csinált. volt hogy eltávolítható eszközként jelent meg az 500-as, volt, hogy nem is észlelte. kicsit variáltam, hogy melyik sata bus-ra melyik legyen kötve és megjavult, azóta is korrektül működik.
de az okára természetesen nem jöttem rá. bios-ban, windows-ban semmit sem állítottam át, csak máshova dugtam a kábelét... ???

Zsiga

[off]Ezért kell nForce chipsetes lapot venni, az nem zsákbamacska, ott nem ér meglepetésként senkit hogy egy foshalom az IDE/SATA-kezelése... :D[/off]

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-03-27, 19:44:58
csak máshova dugtam a kábelét... ???
Pont ennyi az egész. Vagy átdugod, vagy biosban beállítod, hogy
on chip sata mode, és kezelje mindegyik sata portot.

Zsiga: és télen még fűt is :D

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 14:46:48
Még a 32 bites címzésre visszatérve: az alaplapom miért 3200 megával indít? Az addig oké, hogy a win utána csak annyit lát, de már bootoláskor 3200 megát látok a bootscreenen. :3x3: Tudomásom szerint a c2d 64 bites architektúra, tehát nehezen tudom elképzelni hogy maga az alaplap nem látja a többit...  :wtf: (Asus P5W DH Deluxe)
Ez gáz.
1. Az Asus QUALITY* BIOS-t használ. Ezesetben semmi gond nincs, az oprendszert elvileg nem bántja.
2. A chipsetet ekkora memóriára méretezték, szívás.
3. Hibás / kisebb / kevesebb RAM van a gépben. Szívás.

Az 1-es esetet megpróbálhatod elkülöníteni, ha gyorsan kipróbálod a gépet egy 64 bites operációs rendszerrel, akár csak egy live CD erejéig.
* -> itt a QUALITY esetleg csak annyit jelent, hogy a BIOS maga 32 bites, ami tulajdonképpen hihető, tekintve, hogy valószínűleg valós módú is.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Próféta on 2008-03-27, 20:03:57Ez gáz.
1. Az Asus QUALITY* BIOS-t használ. Ezesetben semmi gond nincs, az oprendszert elvileg nem bántja.
2. A chipsetet ekkora memóriára méretezték, szívás.
3. Hibás / kisebb / kevesebb RAM van a gépben. Szívás.

Az 1-es esetet megpróbálhatod elkülöníteni, ha gyorsan kipróbálod a gépet egy 64 bites operációs rendszerrel, akár csak egy live CD erejéig.
* -> itt a QUALITY esetleg csak annyit jelent, hogy a BIOS maga 32 bites, ami tulajdonképpen hihető, tekintve, hogy valószínűleg valós módú is.
mit jelent ez a valós módú meg stb?

chipset nem hiszem hogy ekkorára van méretezve, leírás szerint 4x2 giga ram fogadására alkalmas a lap, 975x, akkoriban ez volt a legfejlettebb, és pont a memóriakezeléséről (és nem a tuning supportjáról) volt aránylag híres (és emiatt ajánlottak mindenkinek 965-öt e6400-hoz). kicsit visszásnak érezném.
4x1 giga ram van benne, felismeri everest, látja cpu-z... biosban viszont ugyanúgy 3200 jelenik meg a system infonál, mint boot-upkor. (Meg cserélgettem, variáltam a ram-okat, tetszőleges kombinációban 2 darab 2 giga volt...)

a Live cd-t meg fogom nézni majd. van valami ubuntu live, ami 64 bites?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Cobra

Legújabb bios van rajta? Nem tudom mennyire befolyásolhatja, de van egy olyan opció a biosban, hogy OS2>4Gb vagy valami hasonló nevű, ezt állítsd át enabled-re (vagy ha be van kapcsolva, akkor kapcsold ki).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

Amikor megvettem a ramokat karácsonykor, frissítettem rajta biost. Ilyen opciót pedig nem találtam benne, amikor néztem (feltűnt volna), majd ezt is megnézem akkor bios-t turkálok a feszültségek miatt, hátha csak vak voltam. Viszont azt nem értem, hogy ha a bios 3200 megával indít (ennyit lát kereken a win is), akkor most ez elvileg azt kéne, hogy jelentse, hogy maga az alaplap nem tudja lekezelni (ami ellenkezik a specifikációkkal :3x3: ), mivel nem tudhatja, hogy milyen OS-t akarok bootolni. (Gondolom azt így nem szopja ki boot közben, hogy ennek a baromnak csak egy 32 bites XP-je van telepítve, akkor csak ennyi ramot használhat.) Tévedek?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 20:10:52mit jelent ez a valós módú meg stb?
http://en.wikipedia.org/wiki/Real_mode
A régi 8086 processzorral kompatibilis üzemmódja a későbbi gépeknek. 16 bites a címzés, nincsenek privilegizált utasítások / címek, faultok, nincs multitasking, memórialapozás. 286-tól van védett mód, amely tudja a fentieket. Alapból valós módban bootolnak a processzorok.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 20:10:52a Live cd-t meg fogom nézni majd. van valami ubuntu live, ami 64 bites?
Van. A sima telepítő egyben Live CD is.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 20:22:17Tévedek?
Reméljük tévedsz. Megvan az esélye, hogy csak a BIOS hibája, és hogy az operációs rendszer abszolút ne építsen ilyen tekintetben a BIOSra. Majd kiderül.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Próféta on 2008-03-27, 20:32:06A régi 8086 processzorral kompatibilis üzemmódja a későbbi gépeknek. 16 bites a címzés, nincsenek privilegizált utasítások / címek, faultok, nincs multitasking, memórialapozás. 286-tól van védett mód, amely tudja a fentieket. Alapból valós módban bootolnak a processzorok.
A szúrt wiki cikk azt írja, hogy max 1 megányi memóriát tud címezni Real mode-ban, mégis lefut valahogy az összes későbbi architektúrában a memory-counter meg hasonlók, szóval erről gondolom át kell állnia elég hamar startupkor... nem e?

Quote from: Próféta on 2008-03-27, 20:32:06Van. A sima telepítő egyben Live CD is.
a kérdés arra irányult, hogy ez 64 bites-e, mert én ezt full nem vágom, bár jogos, jfgi... mindenesetre ez megvan, majd bootolok vele ha végeztem ezzel a rohadt házival -.-

Mindenesetre amikor én ennek kapcsán gugliztam, az asus tech fórumán is volt erről szó, megválaszolatlanul, 2006 vége fele feltéve... szóval :szemöldökhúzgálás:

Majd jelentek live cd-s boot után.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 20:38:17A szúrt wiki cikk azt írja, hogy max 1 megányi memóriát tud címezni Real mode-ban, mégis lefut valahogy az összes későbbi architektúrában a memory-counter meg hasonlók, szóval erről gondolom át kell állnia elég hamar startupkor... nem e?
Ravasz... nem tudom, mi az igazság. Gyanítom, hogy a POST-hoz nem is kell végigcímeznie a memóriát, csak valahogy beszélget a memóriamodulokkal egyet. De nem értek hozzá, mi zajlik le tulajdonképpen.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-27, 20:38:17
Quote from: Próféta on 2008-03-27, 20:32:06Van. A sima telepítő egyben Live CD is.
a kérdés arra irányult, hogy ez 64 bites-e
Második kérdés a linkelt oldalon...

Cloud


Szerintetek mi a fenét kéne csinálnom haver laptopjával(Toshiba tecra s1) hogy felismerje az xp, hogy van benne sd kártya olvasó?Többfajta driver-t is felraktam már, de az istenért sem ismeri fel az sd kártyát amit berakunk.
Kártya működik azt tuti, és az olvasóval sincs gond mert xp telepítés előtt minden rendben volt.

Kuroi Tenshi

Gyári driveres cd/dvd?
Gyártó support fóruma?
Gyártó tech supportnak írni?

Jobbat most sajnos nem tudok mondani.

Cloud

Gyári driver cd  már nincs meg. Igazából nem is volt hozzá, használtan lett véve gép.Gyártó oldalán mindenhez van driver kivéve SD kártyaolvasóhoz...Fórumot még átolvasom...

Fazék

nem tudom segít-e, de találtam pár driver-t a notebook-odhoz és CardBus Driver is van köztük (az link-en a 2.). gond nélkül le is jött nekem, remélem beválik.

Cloud

 :merci:
Köszi.Sikerült ezzel feltelepítenem megy is rendesen. Hálám üldözni fog.


újabb probléma:sorry de már mindent próbáltam

Két gép hálózatba kötve router segítségével.Pc kábellal csatlakozik routerhez.Laptop wifin. Pc-n megosztottam partíciót. Laptopon nem engedi megosztani.
Partíción jobb egérgomb megosztás és biztonság-->mappa megosztása a hálózaton->megosztási név: X  ->más felhasználók módosíthatják a fájljaimat
Katt Alkalmazra, és ezt dobja ki:

"Hiba történt a(z) X megosztása közben.A Kiszolgáló szolgáltatás nem indult el.Az erőforrás megosztása nem történt meg."


Valami ötlet esetleg.(én már kezdek nagyon ideges lenni hogy ma semmi nem jön össze. :Eztneked:)

Cobra

Milyen XP van fent, illetve rendszergazda jogokkal felszerelt felhasználóprofillal próbálkozol?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

XP SP2 Rendszergazdai jogokkal.
A furcsa az egészben hogy formázás illetve telepítés előtt működött rendesen a hálózat. Tudtam másolni a gépek között.Most hogy felraktam ugyanazt az XP-t, nem értem hogy miért szemétkedik.(türelmem meg már kezd elfogyni.)

Kuroi Tenshi

Újraindítottad már közben a laptopot?
Lehet, hogy csak valamelyik hálózati szolgáltatás
leállt, és egy újraindítás kell, hogy újból elinduljon.
Vagy az is lehet, hogy tűzfal blokkolja.
Esetleg Fájl- és nyomtatómegosztás ki van kapcsolva?

Cloud

laptop újraindítva
tűzfal kikapcsolva
fájl-és nyomtatómegosztás bekapcsolva
(mindjárt összetöröm mérgemben)