Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2008-03-29, 16:29:12
(mindjárt összetöröm mérgemben)
Ha ennyire rossz, akkor megszabadítalak tőle. Talán még a postaköltséget
is fizetem. :D

Utolsó lehetőségnek még ott van az xp reinstall...
vagy vársz, hátha valakinek van jobb ötlete.

kikuchiyo

Lehet, hogy hülyeség, de nálam segített:

A Computer Browser/Számítógép Tallózó nevű szolgáltatás (is) felelős a fájlmegosztás működéséért. Lényegében az a dolga, hogy figyelemmel kíséri, milyen gépek tartózkodnak a hálózaton. Ha több windowsos gép van a hálózaton, akkor úgymond "vezért választanak maguk közül". Előfordul, hogy ha több gépen is fut ez a bizonyos szolgáltatás, akkor nem tudnak megegyezni, hogy melyik az erősebb.

A megoldás, hogy egy gépet kivéve az összesen ki kell kapcsolni ezt a szolgáltatást.
A te esetedben a másik gépen maradjon bekapcsolva, a laptopon pedig kapcsold ki.
Jobbklikk a Sajtgép ikonon-> Management/Kezelés -> alul Services and Management/Szolgáltaltások és mittoménmi -> Services/Szolgáltatások -> megkeresed és kikapcsolod az említett szolgáltatást, aztán újraindítod a laptopot.

Failure is the default option

Cloud

Nem jött össze.Mindegy újra rakom xp-t. Ha így sem jön össze akkor az adatokat pendrive-on pakolom vissza rá.(20 giga adat 1 gigás drive-on.sokáig fog tartani)

Köszönöm mindenkinek a segítséget...

Selmo

Először szerintem próbáld ki azt, hogy az összes vonatkozó szolgáltatást elindítod, és utána megpróbálni a megosztást, hátha valmelyik tényleg nem ment. Meg nem mondom, hány kell hozzá, de sok; DNS, DHCP, stb.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Köszi a segítséget. Egy másik fórumon már elmondták mit kell csinálnom...
Kiszolgáló nevű szolgáltatás nem futott.Amint elindítottam már jó volt minden.

Manitu

Milyen progit ajánlotok ftpzéshez? Valami olyan kell, ami képes magától újra kapcsolódni, ha megszakad, és folytatni a fel/letöltést onnan, ahol abbamaradt, és nem dobál fel mindenféle párbeszédpanelokat, hogy "megszakadt a kapcsolat, újra I/N", meg "lézezik a fájl, folytassam, I/N". Szóval valami inteligensebb kéne, mint a TC.


Fazék

FileZilla? igazából csak az ingyenessége miatt ajánlanám, csak 1x próbáltam, nem tudom, hogy tudja-e a felsoroltakat.
ami biztosan tudja ezeket az a FlashFXP. régen csak azt használtam, amíg ftp-ztem

Manitu

Quote from: Fazék on 2008-03-30, 19:42:13ami biztosan tudja ezeket az a FlashFXP. régen csak azt használtam, amíg ftp-ztem
Közben én is ráleltem FlashFXPre, csak sajna nem ingyenes... oh well, majd keresek valami "megoldást" erre is :D


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Liquid Snake

Hy! Érdeklődni szeretnék h nem-e tud valaki valamit a PS3-ról olyan téren, hogy ha én most veszek egyet akkor annyi h a winyóra rárakok egy progit, letöltöm a kívánt játék ISO-ját a progival olvasom és emnni is fog a PS3on vagy hogy van ez? Érdekelne nagyon úgyhogy aki tud némi infot adni pls segítsen :)

Baggio

miért van az, hogy ha megnyitok egy képet a windows képnézűvel (Vista ultimate) akkor az egésznek ad egy sárágás szinezetet. ha a kép nem tölti ki az egész képernyőt akkor általában a háttér fehér mellette, de ez is sárágára szineződött. amikor felraktam ezt a Vistát nem volt ilyen, aztán egyszercsak hirtelen besárgult.
Vkinek vmi ötlet?

motifator

Quote from: Baggio on 2008-04-10, 11:26:52
miért van az, hogy ha megnyitok egy képet a windows képnézűvel (Vista ultimate) akkor az egésznek ad egy sárágás szinezetet. ha a kép nem tölti ki az egész képernyőt akkor általában a háttér fehér mellette, de ez is sárágára szineződött. amikor felraktam ezt a Vistát nem volt ilyen, aztán egyszercsak hirtelen besárgult.
Vkinek vmi ötlet?
Májkárosodás?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Csak a Vista saját képnézője csinálja, vagy más képnéző/szerkesztővel is próbáltad? Lehet a videókártya divere csinálja, vagy nem tudom :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

Arra figyelj oda, hogy a Vista minden application-höz hozzá tud rendelni egyedi színkészlet-beállítást, és lehet, hogy a saját képnézőjéhez úgy hasraütésszerűen belőtt valamit (ezt egy bazinagy pop-up Vista has changed the current color scheme settings jelzi). Ha ilyen nincs, akkor kezdd azzal, hogy nézel vmi más képnézőt, ha azzal is sárgul, akkor mégiscsak van, csak nem nyomja a képedbe, és állítsd át a képnézegető színsémáját. (Ha nem lenne épp szabadságon a notim, megnézném hogy hol van, de szerintem megtalálod. :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2008-04-09, 22:41:50
Hy! Érdeklődni szeretnék h nem-e tud valaki valamit a PS3-ról olyan téren, hogy ha én most veszek egyet akkor annyi h a winyóra rárakok egy progit, letöltöm a kívánt játék ISO-ját a progival olvasom és emnni is fog a PS3on vagy hogy van ez? Érdekelne nagyon úgyhogy aki tud némi infot adni pls segítsen :)
PS3-hoz vagy veszel eredeti játékot vagy nem játszol rajta.

Baggio

#7905
neeeem, már ki lehet chippeltetni azt is. ahonnan öcsém szerzi a ps2 játékait ott kilóra van irott ps3as is

más képnézegetővel nem csinálja, és amikor elinditom a windows photo galery-t, akkor a thumbnailek is rendesen néznek ki nincsenek elszineződve. scak ha megnyitom külön a képeket

Zsiga

Quote from: Baggio on 2008-04-10, 13:50:56
neeeem, már ki lehet chippeltetni azt is. ahonnan öcsém szerzi a ps2 játékait ott kilóra van irott ps3as is
Na erről akkor kérek valami linket, mert nem hiszem el. :)

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2008-04-10, 14:27:17
Quote from: Baggio on 2008-04-10, 13:50:56
neeeem, már ki lehet chippeltetni azt is. ahonnan öcsém szerzi a ps2 játékait ott kilóra van irott ps3as is
Na erről akkor kérek valami linket, mert nem hiszem el. :)

/nod

Én is kérnek egy ilyet.(bár még nem tervezem, hogy veszek ps3mat..egyenlőre teljesen jól elvagyok a ps2vel. főleg, hogy most is adnak ki rá jó cuccokat(persona 3, mana khemia, ar tonelico, baroque, re4 stb stb)

Baggio

ok holnap amint hazajön megkérdezem tőle.
nem tudja valaki hogy lehet akkor a vistában ezeket az egyes applicationokhoz rendelt szinsémákat állítani? már felturtam mindent de nem találom

Lt. Simoan Blarke

DC: nick!user@host, így próbálod addolni...?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Baggio

#7910

[spoiler]Ps 3 irott játék az Oktogon és a Király utcai 4,6-os villamosmegálló között féluton. Nintendo felirat és kapubejárón be kell menni és viszonlátás.
[/spoiler]

bocs az off-ért

sirtomi

Win XP alatt hogy tudok Apache-nak olvasási jogot adni php-re?
Már csak ez az egy tippem maradt, NTFS alatt előfordulhat hogy külön meg kell adni, de már eldurrant az agyam az egyéb telepítési gondok miatt és már fogalmam sincs hol keressem   :falba:  :comp:

Próféta

Konkrétan az a baj, hogy nincs az apache-nak olvasási joga? Nem csak a .htaccess (vagy httpd.conf) van úgy beállítva, hogy nem hajlandó olvasni?
Egyébként ha tényleg fájlrendszer szinten hiányzik a jogosultság, nézd meg, milyen user nevében fut az apache, és cacls a fájlra. Bár kétlem, hogy ezzel lenne gond.

sirtomi

Ha az alábbi két sort beírom httpd.conf -ba, akkor nem indul el az apache, ezért gondoltam hogy ezzel az olvasási jog dologgal lesz gond, de egyébként tippem sincs, mert semmi értelmes hibaüzenetet nem kapok és error logba se kerül semmi.

LoadModule php4_module "F:/Program Files/php4/php4apache2.dll"
AddType application/x-httpd-php .php .php4 .php3

Dreamcleaver

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-11, 16:59:25
DC: nick!user@host, így próbálod addolni...?

Bocs azóta töröltem a posztot mert látszólag most müxik.

Amúgy próbáltam, de úgy nem ment. Gondolom azért, mert nem tudom pontosan mit is ért user meg host alatt. Az user infójánál ugye van a nick, a name, az address meg a server. Most a wildcard addressbe a felkiáltó jel után az eredeti név kell a hosthoz meg a szerver?
Szal ez nem ment úgyhogy csak bepasteltem a full addresst nick nélkül és most úgy néz ki müxik. Persze jobb lenne nick szerint látni a trusted usereket, dehát (egyelőre) nincsenek olyan sokan.

Jah és kösz a választ.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Lewhois-olod, nick az egyértelmű, a lofasz@mittudomen.mi.meghogy.hol eleje a user, a @ utáni a host. Az, hogy melyik szerveren van, az nem számít - az nem kell. Nekem pölö így néz ki a userem:
blarke!~blarke@info2k4.hu
(feltéve, hogy épp blarke nicken vagyok fent). Remélem segített - ha nem, whois, bepaste-eled, megmondom mi micsoda :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: sirtomi on 2008-04-12, 12:22:24
Ha az alábbi két sort beírom httpd.conf -ba, akkor nem indul el az apache, ezért gondoltam hogy ezzel az olvasási jog dologgal lesz gond, de egyébként tippem sincs, mert semmi értelmes hibaüzenetet nem kapok és error logba se kerül semmi.
Az apache saját logjaiba se? Asszem van neki olyan valamelyik könyvtárban. Nem tuti, Windowson még nem apacsoltam, és amúgy is elsősorban Tomcat-tel volt dolgom.
Ha cmd-ből indítod, stdoutra kiír esetleg valami használhatót?

sirtomi

Quote from: Próféta on 2008-04-12, 15:40:58
Quote from: sirtomi on 2008-04-12, 12:22:24
Ha az alábbi két sort beírom httpd.conf -ba, akkor nem indul el az apache, ezért gondoltam hogy ezzel az olvasási jog dologgal lesz gond, de egyébként tippem sincs, mert semmi értelmes hibaüzenetet nem kapok és error logba se kerül semmi.
Az apache saját logjaiba se? Asszem van neki olyan valamelyik könyvtárban. Nem tuti, Windowson még nem apacsoltam, és amúgy is elsősorban Tomcat-tel volt dolgom.
Ha cmd-ből indítod, stdoutra kiír esetleg valami használhatót?
Semmilyen logba sem kerül semmi.

Szolgáltatást akarom indítani akkor ezt a hibaüzenetet kapom:
The requested operation has failed!

Ezenkívül mást nem látok sehol.

Az a poén hogy sokszor raktam már fel apache-ot és php4-et win XP-re és eddig sose volt vele gond. Próbáltam korábi verziókat is visszatenni ami legutóbb volt fent és most az se működik.

Kuroi Tenshi

Tudja valaki, hogy egy meghülyült powerpointban hogyan lehet
mindent alapértelmezésekre visszaállítani (újratelepítés nélkül)?
Ez a $z@r valamiért fejébe vette, hogy felsorolásnál a pontok
után nem hagy helyet és nem lehet átállítani, tabbel behúzást
növelve nem vált pont-formát és nem csökkenti a betűméretet,
stb.

Én

Powerpoint 2007-ben a "Kezdőlap" fül "Diák" részében van egy olyan, hogy visszaállítás, az elméletileg minden formázást helyrevág. Vagy nem 2007-est használsz? Vagy egyből ezzel kezdted, és nem jött be? :redface: