Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Soul

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:42:56
:facepalm: Akkor gondolkozzál még

Ez teljesen úgy hangzott mintha full amatőr lennék aki most látott először szg-pet.
Pl gondolkoztam rajta és arra gondoltam, hogy 1 külső adattárolóra folyton mented a fontos adatokat, így amikor tiszta a helyzet arra nem kerül fel virus, és formázás így nem tesz be.Én ezt jobb útnak látom valamiért mint hogy daraboljam a winyóm(ha gáz van és tuti akarsz lenni, akkor formáznod kéne elv minden partíciód), jelenleg nekem is ketté van osztva, de sztem legközelebb az említett dolog mellett fogok maradni, tudom szinte mindenki a winyó darabolás mellett van ez nem új  :smile:.

Kuroi Tenshi

Quote from: Soul on 2008-04-17, 13:52:19
Ez teljesen úgy hangzott mintha full amatőr lennék
Igen, amit írtál az előbb, az úgy hangzott, mintha nem gondoltad volna
alaposan végig :)

A külső tárolóra back-up dologgal csak az a baj, hogy sok adatot elég
lassú átvinni, és gyorsan bele fogsz unni, egyre ritkább lesz, míg végül
teljesen elmarad.
A külön partíció egy biztonsági öv, amit nem értem, miért lenne érdemes
kihagyni. Ha gáz van, egy külön partícióról könnyebb lementeni az
adatokat, valamint ha külön van a partíció, akkor azt nem kell az os-t
tartalmazó partícióval együtt legyalulni; míg ha egybe van, akkor egybe
is gyalulhatod őket le.
Tőlem azt csinálsz, amit akarsz, de sztem nem érdemes.

sirtomi

Quote from: Soul on 2008-04-17, 13:52:19
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:42:56
:facepalm: Akkor gondolkozzál még

Ez teljesen úgy hangzott mintha full amatőr lennék aki most látott először szg-pet.
Pl gondolkoztam rajta és arra gondoltam, hogy 1 külső adattárolóra folyton mented a fontos adatokat, így amikor tiszta a helyzet arra nem kerül fel virus, és formázás így nem tesz be.Én ezt jobb útnak látom valamiért mint hogy daraboljam a winyóm(ha gáz van és tuti akarsz lenni, akkor formáznod kéne elv minden partíciód), jelenleg nekem is ketté van osztva, de sztem legközelebb az említett dolog mellett fogok maradni, tudom szinte mindenki a winyó darabolás mellett van ez nem új  :smile:.
Még mindig hülyeségnek hangzik az ötlet. K_T -vel értek egyet :)

Kvikveg

Outlook 2000 (nem express) archivalas:
a konyvtarrendszert is archivalja, vagy omleszti?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

kiku: mivel én nem fogok ubuntut telepíteni, csak arra kell, hogy megnézzem, hogy látja-e a 4 giga ramot, nem várok, de köszi :D

Kvikveg: thunderbirdben teljes profilt learchiválja, aztán import után tökéletesen működik. Milyen könyvtárrendszer? A user/local baszásokra gondolsz az elejére?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Nem, ceges levelezo. Thunderbird sehol sincs.
A beerkezett uzenetek alatti 30 mappamra gondolok, ahova felado szerint szortirozza a cuccokat...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Mentenie kell elvileg... szűrőkkel, mappákkal, mindennel. Legalábbis nem lenne értelme az outlooknak, ha ezt se tudja (belegondoltam abba a 4 levelezőprogramba, amit eddig használtam, mind tudta). Hint: amikor átálltam tb-re és importáltam az outlook profile-t, újra felépítette a mapparendszeremet.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Kérdés következik: 300-350 W környékén ti milyen gyártó tápját ajánlanátok? FSP volt az első gondolatom, de életben nem hallottam az ebbe a kategóriába eső termékeikről; aztán Enermax, azok meg 10 felett kezdődnek ilyen kategóriában is...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

SeaSonic (nem olcsó, de kiváló)
[nagy szakadék]
FSP, Deltás Chieftec (olcsók és viszonylag jók)
Ennyi. (Enermax már nem. Valami régi szar CWT vagy Topower van
a kisebb tápjaikban.)

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 15:05:32
Kérdés következik: 300-350 W környékén ti milyen gyártó tápját ajánlanátok? FSP volt az első gondolatom, de életben nem hallottam az ebbe a kategóriába eső termékeikről; aztán Enermax, azok meg 10 felett kezdődnek ilyen kategóriában is...
Pedig van 300W körüli FSP táp, nem is egyféle, hanem vagy három. Vannak a simák, van 350-es Bluestorm, meg abból az új olcsó fehér szériából is van ilyen teljesytményû.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 15:13:47van 350-es Bluestorm
Jól emlékeztem, csak vak voltam. A fehér széria milyen néven fut? Mert depo-n keresve csak ATX-(n)PNF-eket láttam, ami így szemre fehér...

K_T: SeaSonic az már túl drága a delikvensnek :) (Ráadásul depo-n a legkisebb 430 W)
Chieftecből meg én is néztem hogy Delták vannak-e, de (szintén depo-s) keresésből nekem nem derült ki, hogy melyikek a Delta verziók...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 15:19:29
Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 15:13:47van 350-es Bluestorm
Jól emlékeztem, csak vak voltam. A fehér széria milyen néven fut? Mert depo-n keresve csak ATX-(n)PNF-eket láttam, ami így szemre fehér...
http://prohardver.hu/teszt/fsp_saga_tapegyseg/kulso.html

Lt. Simoan Blarke

#7963
Quote from: Zsiga on 2008-04-17, 15:21:13http://prohardver.hu/teszt/fsp_saga_tapegyseg/kulso.html
Oh. :merci:

Depo-n viszont egy darab ilyen (értsd: SAGA+) sincs. :( De azt látom, hogy az ATX-PNF-eket szerették.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 15:19:29
A fehér széria milyen néven fut? Mert depo-n keresve csak ATX-(n)PNF-eket láttam, ami így szemre fehér...

K_T: SeaSonic az már túl drága a delikvensnek :) (Ráadásul depo-n a legkisebb 430 W)
Chieftecből meg én is néztem hogy Delták vannak-e, de (szintén depo-s) keresésből nekem nem derült ki, hogy melyikek a Delta verziók...
Fehér = SAGA; de a régiek is jók, a húgom gépében is egy olyan van.
SeaSonicból pedig még van 380 és 300. Depo se mindenható, de tény, hogy
nehezebben beszerezhetőek idehaza.
A GPS-széria a Deltás Chieftec.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 13:42:56
Hanem honnan?  :3x3: Vízbű a zokszigént? Vagy a cég küldözgessen
gyorspostával floppykon frissítéseket?
Arra gondoltam, hogy az aktuált dobja fel magának és esetleg ne az otthoni gépen keljen letöltenem a javát, mert akkor b*szhatom.

QuoteDe, végső esetben egy format+reinstall meg szokta tudni oldani a
dolgokat. :D Csak az embernek rohadtul nincs hozzá kedve...
Mármint hogy csak format C:, mert a D:-n van pár dolog, ami saját anyag és nincs lementve máshova, aztán nem akarom mondjuk 3 hónap munkáját így elbukni.

Quote from: Soul on 2008-04-17, 13:23:10
Sztem próbáld kia NOD32 1 hónapos verzióját, elv 1 hónapig tudod frissíteni.
Azt hiszem, ezt kipróbálom majd. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2008-04-17, 18:35:57
Arra gondoltam, hogy az aktuált dobja fel magának és esetleg ne az otthoni gépen keljen letöltenem a javát, mert akkor b*szhatom.
Amiket én eddig láttam, azok mind úgy kezdték, hogy telepítés
után érdemes volt frissíteni, mert a bennük lévő adatbázis bőven
elavult volt addigra.

Ennek ellenére sztem működnie kéne.

Végső esetben egy pendrivera telepített os (dsl)-ről futtatott
vírusirtó, ha semmi más nem ment.

Liquid Snake

Esetleg véletlen van vki szerény körinkben akinek van PS3 a tulajdonában? :) Az a kérdésem lenne h vajon a gépről a cuccaimat rá tom e másolni a PS3 winyójára... Tehát mondjuk leszedek egy gamet torrenről legyen 6GB azt felrakni a gépről a PS3 winyójára és már gondolom van olyan progi ami lehetővé teszi, hogy játszak is vele... Nagyon érdekelne a téma mert fontolgatom h veszek egy PS3at (jó persze csak ha meglesz rá a pénz, ami elég kemény dió) és felkészülten akarom a kezeim közé kapni :)

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-17, 15:50:06
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-17, 15:19:29
A fehér széria milyen néven fut? Mert depo-n keresve csak ATX-(n)PNF-eket láttam, ami így szemre fehér...

K_T: SeaSonic az már túl drága a delikvensnek :) (Ráadásul depo-n a legkisebb 430 W)
Chieftecből meg én is néztem hogy Delták vannak-e, de (szintén depo-s) keresésből nekem nem derült ki, hogy melyikek a Delta verziók...
Fehér = SAGA; de a régiek is jók, a húgom gépében is egy olyan van.
SeaSonicból pedig még van 380 és 300. Depo se mindenható, de tény, hogy
nehezebben beszerezhetőek idehaza.
A GPS-széria a Deltás Chieftec.
Most futottam egy kort a deltas chieftecekkel, a 650 es chieftec 10 diskel mar nem indult el mig az 550 es enermax dupla annyival vigan megy ugy hogy ket 40W os ventit pluszba rakotottem.
Death is the only redemption

Zsiga



Zsiga


Kuroi Tenshi

Quote from: zsozso on 2008-04-17, 22:46:03
Ilyenek: http://www.nidec.com/fanpdfs/va450dcf.pdf
Akkor jól sejtettem... egyik tippem nidec volt, a másik a delta
ultrabrutálszörnyei (1212akármi). Néhány nagyon elvetemült
tuningosnál kerülnek elő, a szervereken és egyéb ipari
felhasználásokon kívül...

Quote from: Zsiga on 2008-04-18, 00:09:57
Nem tudnék aludni mellettük. :D
fix'd. Az ilyenek mellett a normál beszédhangerőt se hallani,
csak ordibálva lehet "társalogni"...

Dreamcleaver

Valaki tudja, hogy Media Player Classicba miért van az, hogy a subtitle menüben az override placementnél vagy a Default Style submenüben hiába állítgatok bármit is, a felirat folyton ugyanott jelenik meg? Kissé lejjebb szeretném vinni, a fekete sávba (WS film 4:3-as monitoron), de nem megy. :/ Sima srt felirat, amit nem külön töltök be, hanem csak berakom egy könyvtárba a filmmel és betölti hozzá, szal nem állítgattam a videó beállításokat direct shownál hozzá.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-20, 21:28:41
Valaki tudja, hogy Media Player Classicba miért van az, hogy a subtitle menüben az override placementnél vagy a Default Style submenüben hiába állítgatok bármit is, a felirat folyton ugyanott jelenik meg? Kissé lejjebb szeretném vinni, a fekete sávba (WS film 4:3-as monitoron), de nem megy. :/ Sima srt felirat, amit nem külön töltök be, hanem csak berakom egy könyvtárba a filmmel és betölti hozzá, szal nem állítgattam a videó beállításokat direct shownál hozzá.
Szerintem a VSFilter tölti be azt a feliratot, nem a MPC, próbáld ott állítani. (Zöld nyíl az ikonja a tálcán.)

Manitu

Valószínűleg azért, mert a külső felíratozót használja (vsfilter?) és nem a saját beépítettjét, így annak a beállításai nem is alkalmazódnak a felíratra. Vagy a vsfilterben állítsd át a pozíciót, vagy kapcsold be az MPC saját felíratozóját (és a vsfiltert meg ki, különben két felíratod lesz). Asszem csak annyi kell hozzá, hogy a directshow outputot valamelyik **-al jelölt módba teszed.


Dreamcleaver

Hogy én mekkora hülye, vagyok hát persze hogy a külsőt használja! Valaki lőjjön le. Kösz.  :smile:

**-módókkal az a baj, hogy nálam fakulnak tőle a színek picit.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Valami nem kóser a szisztememmel.

Ha heroes5-tel vagy BÁRMELYIK infinity engine-es játékkal huzamosabb ideig játszom, a hang esetenként váratlanul elmegy és elkezd berregni. Van, hogy újraindul a gép, van, hogy simán beáll ebbe a berregésbe, manuális reset kell neki. CSAK hV, BG2, IWD 1-2 és civIV esetén fordult még elő, máskor nem. Videokártya-túlhevülésre gondoltam alapvetően (hV volt az első, ahol ebbe belefutottam), de bebaszna, ha az infinity engine húzná túl a videokártya hőmérsékletét... (GPU temperature mondjuk SEHOL nem látható, se BIOS-ban, se Everestben, SEHOL, kézi mérőm meg nincs.) Alaplapi túlhevülés is volt ötletként, de az meg a BIOS szerint a mostani, előző fagyáskor 47 fokos volt (mondjuk proci meg 32, de ez a hátránya a szar heatpipe-nak). (Első alkalommal 60 fok volt, szóval behűtöttem a rendszert jól, 4 venti + cpu-gpu hűtőcsere, de az se segített. Ezért is álltam le a hV-ről.) Nem az OC okozza, mert ugyanígy előfordul ez a hiba, ha kiszedek minden overclocking settinget, minden feszt visszateszek defaultra. Ilyenek, hogy Oblivion, Stalker, vagyis amik tényleg hazabasszák erőforrásban a gépet, nem érik ezt el. Orthos, memtest futtatás megvolt szabályszerűen minden OC után, de ismétlem, OC-től függetlenül produkálni tudom...

System: Asus p5wdh deluxe, c2d 6600 @ 3.24 (asus v60 hűtővel), 4 giga kingmax ram @ 900 5-5-5-18, asus x1950pro (zalman vf-900-zal hűtve).

(Vinyó/optikaiegység-error se valószínű, vagy mind a 3 vinyóm és 2 dvd-íróm-m hibás... valamint 500-as FSP Bluestorm II van a gépben, kimért teljesítményfelvétele viszont a gépnek maximális terhelésnél durván 160-180 W volt... szóval a táppal se lehet baj.)

Ötlet? Már kurvára elegem van belőle...  :falba:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-20, 21:57:41
(GPU temperature mondjuk SEHOL nem látható, se BIOS-ban, se Everestben, SEHOL, kézi mérőm meg nincs.)
AtiTool

Nem tudom mi okozza, valami hasonló volt velem is, de ott egyértelműen
a túlhúzás miatt volt, amint lejjebb vettem, már ment rendesen.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-20, 22:03:27AtiTool
Aha, aha... elkezdtem futtatni a search for artifacts-et, 12 sec után se kép, se hang, lehalt a gép, majd a csippanás alapján újraindult, de a monitort már nem hajtotta meg a kártya. Teljes leállítás kellett... ez azért eléggé egyértelmű -.-

Viszont a komplex grafikájú játékok miért nem fingatják meg? :o

Na mindegy, még van rajta garancia, de úgyis akartam egy GeF 9600-at, beszámíttatom a kártyát és újítok...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster