Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Írta a mag hőmérsékletét? Alapórajelen nem kéne csak úgy lefagynia,
esetleg nem illeszkedik a hűtő rendesen és túlhevült.
Simán előfordulhat, hogy nem egy legújabb játéknál jön ki a hiba,
hanem egy réginél. Nálam a 7900GS 675-ön és felette is ment
Crysisban, de CSS-ben ugyanígy kifagyott, míg lejjebb vettem 650-re.

8800GT már 37-38k körül van, és sztem a 112sp > 64sp, azért a 4k
különbségért.

Oh, jamegpersze: 1950pro fesszabjai nagyon tudnak melegedni,
azokon rajta van a borda? Ramokon is?

Lt. Simoan Blarke

Írta... 40-ről indult, aztán 6 sec-nél 47, 10-nél 55, aztán death.

8800GT nekem nem tetszik. 10%-kal ha gyorsabb, mint a 9600... és más GPU-ra épül. De még meggondolom. HD3870-et akartam, de ugyanannyi, mint a 9600GT, és a GeF jobb lett... elég sokkal. Tény, hogy alaplapom Crossfire-t supportol csak. Na mindegy, túlélem.

Rendesen van rajta a borda, igen. És a hűtő is jól lett rátéve, azért kezeskedem (8x szedtem le és tettem vissza, hogy perfaktly klappoljon :D).
Mindenesetre most kilőttem az OC-t, így érdekes módon nem fagy az IWD2 (de a hV még mindig). :fejvakar:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-20, 22:59:12
8800GT nekem nem tetszik. 10%-kal ha gyorsabb, mint a 9600...

Rendesen van rajta a borda, igen.
Vagy többel, főleg a legújabb játékoknál.
Pl xbitlabs tesztjénél eléggé alázza 9600GT-t Crysisban - és Unreal-
motoros játékokban, amiből még várható, hogy lesz néhány, ugyancsak
sokat ver rá. A nemsokára érkező játékok pedig nem hinném, hogy
kevésbé shader-intenzívvé válnának, szóval az, hogy a mostani
játékokkal jól teljesít, nem jelenti azt, hogy az érkező játékokkal
is jól fog szerepelni.

A főborda nyilvánvaló, de a fesszab-bordát nem felejtetted el?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-21, 03:16:25A főborda nyilvánvaló, de a fesszab-bordát nem felejtetted el?
Ez nem tudom, melyik akar lenni. Volt 8 ram-borda, meg maga a hűtő a bazinagy rézbordával. Mindegyik a felrakási manual szerint van rajta.

Mindenesetre ok, akkor majd 8800GT-t veszek. Hosszú hétvégén kitermelem rá a dellát.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-21, 14:13:40
Ez nem tudom, melyik akar lenni.
ld: link
A csupasz-kártyás képeken látszik, hogy Pro-nál ugyan nem olyan
összetett a fesszab rész (memók után, a kártya végéig) mint az
XTX-en, de ha megnézed a még hűtős képeket lenn, látszik, hogy
azért a Pro-nál a hűtőborda ezekre is kinyúlik; az XTX-en pedig
egy külön borda van. Szóval a Pro-nál a két nagy ic melletti 3
kisebb lapos szürke négyzetes ic.

Lehet, hogy a Pro-nál elég így borda nélkül is, de akár ez is
okozhat instabilitást.

Lt. Simoan Blarke

Ja látom. A hűtő csak a GPU-ra illeszkedik, szóval tippre akkor azt nem hűtöm. De most nem fogom szétszedni a gépet :) Az eredeti hűtő se hűtötte egyébként, az is simán a GPU-ra illeszkedett, meg 8 hűtőborda. (Az ne tévesszen meg, hogy olyan baromi hosszú...) [Asus]

Vagy az a kis u alak a tetején akar az lenni? (Az se illeszkedik a kártyához, az elvileg a hűtés hűtését szolgálja, mivel egy műanyag bóvli az egész)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-20, 22:03:27
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-20, 21:57:41
(GPU temperature mondjuk SEHOL nem látható, se BIOS-ban, se Everestben, SEHOL, kézi mérőm meg nincs.)
AtiTool

Tudom hülye kérdés, de itt hol mutatja a GPU hőmérsékletet? Nekem valami olyan kéne, ahol C°-ban látom. nTune monitorát próbáltam ,de ott meg 0 C°-t írg GPU-ra.  :confused: Everest meg nem mutatja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Milyen videkártya DC? Lehet nincs benne hőmérő.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2008-04-21, 16:38:25
Milyen videkártya DC? Lehet nincs benne hőmérő.

8800GT. Lehet nem kötöttem be valamit?  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Lehet amilyen új, még nem nagyon ismeri fel semmi. Legújabb Everest?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-21, 16:13:27
Tudom hülye kérdés, de itt hol mutatja a GPU hőmérsékletet? Nekem valami olyan kéne, ahol C°-ban látom. nTune monitorát próbáltam ,de ott meg 0 C°-t írg GPU-ra.  :confused: Everest meg nem mutatja.
Főoldalán balra alul két rubrika, valamint a grafikonon.
De ha nem vetted észre, akkor nincs ott. w1zzard rég fejlesztette
az atitoolt, így lehet, hogy a 8800GT-t már/még nem ismeri fel;
ezesetben próbáld meg a rivatuner-t, unwinder folyamatosan frissíti.

Próféta

Egy gépen elkezdtek mindenféle érdekes effektusok feltünedezni a monitoron, időről időre eltűnve és aztán újra visszajőve. Betűk szétcsúsznak, az alakzatoknak piros/zöld szélük lesz, olajfestmény jelleget ölt a látvány, stb. A képernyő és a kábelek cseréje eredménytelen volt, szóval a videokártyára gyanakszom - és valóban, a közelebbi vizsgálat kiderítette, hogy a Radeon 9800 Pro gyári hűtőventilátora nem forog.

Kérdés a nálam tapasztaltabbakhoz: van-e esély arra, hogy új ventilátort beszerezve a kártya meggyógyul? Vagy végleg halálra olvadta magát? Lehet egyáltalán olyan ventilátort kapni, ami fájdalommentesen rászerelhető?

Előre is köszi minden tippet.

kikuchiyo

Én cseréltem ventilátort az én videokártyámon (igaz, az még egy ősi Ti4200). Ha azóta nem hülyült meg teljesen az ipar, akkor a ventilátorok félig-meddig szabványosak kell legyenek, azaz van esély, hogy egy új venti rászerelhető.

De megpróbálhatod a régit megjavítani: meg kell olajozni a tengelyét. Ha hozzáférsz az olajozóval, akkor úgy (egy-két csepp is elég, először offline próbáld ki utána, csak a tápot ráadva, hogy forog-e), ha nem, akkor óvatosan fejtsd le a forgórészt a tengelyről, vigyázva, hogy ne törd le a lapátokat.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Ha leszeded a hűtést és kitisztítod, megolajozod a ventit,
van esély rá, hogy újra menjen. Az, hogy a kártya sérült-e
csak akkor derül ki, ha kipróbálod; de ha csak néha jöttek
elő ilyen dolgok, akkor van esély rá, hogy még megy. Ha
súlyosan sérült volna, akkor már nem menne.

Hasonló ventit ha jól emlékszem nehéz lesz szerezni, mert
valami keret nélküli darab, ami rá van csavarozva a bordára.
Ph aprón hátha találni 9800 gyári bordát. Olcsó bordák,
amik erre is felmennek, 1-2-3k-tól már vannak; vagy pedig
házibarkács módszerekkel (befőzőgumi, kábelkötegelő, stb)
ráeszkábálsz egy 40×10/50×10-es ventit ;)

kikuchiyo

Google ezt mondja a PDF-ből szövegkibányászásra: Your mileage may vary

de ha arról van szó, hogy van egy táblázat az eredetiben, pl. a b c d e f g
h i j k l m n
...
, és a sima copypasta ezeket egy oszlopba egymás alá betossza, akkor simán írjhatsz egy scriptet, ami az egy oszlopból hetet csinál. Az egyszerűbb, mint ellopni az Adobe Acrobatot.

Wait, wat? Eltűnt a hsz, amire válaszoltam!  :eek:
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-24, 13:06:38Wait, wat? Eltűnt a hsz, amire válaszoltam!  :eek:
Bocsánat :D
Csak közben véletlenül egy újabb beillesztéspróbánál rájöttem, hogy az OpenOffice egy állatijó dolog, mert van olyan beillesztési lehetőség, ahol megadhatom, hogy mit vegyen az eredeti szövegből elválasztójelnek, vagyis mik után pakolja új oszlopokba soronként a szöveget és meg lehetett adni a szóközt  :cool:
innen már csak 20-30 sort kellett manuálisan átjavítanom, de így is nem kis munkát spórolt nekem az OO Calc :)
Most már csak azzal küzdök, hogy megadtam egy cellát, mint jelenlegi EURO árfolyam és minden Ft számolásnál azt kéne használnia, de a sima jobb-sarkot megfogom és lehúzom ameddig kell képletmásolásnál sajnos ragaszkodik hozzá, hogy továbblépjen az euro-s cella alá, ahol nincs semmi érték ugyebár. hiába 3-4 mintacellát csinálok neki, akkor is továbblép, csak 3-4 cellánként :) na mindegy, de persze biztos rájövök a megoldásra pár percen belül, csak most elzavartak a géptől, mert tárgyalás lészen a jó gépes teremben :)

de azért köszönöm a segítéget, reméltem hogy még időben töröltem és senkinek sem raboltam az idejét :redface:

kikuchiyo

$-jellel lehet abszolút cellahivatkozást kreálni. Tehát ha a B7 cellában van az euróárfolyam, akkor a =A1*$B$7 képletet írd mondjuk a C1 cellába, és másold a
Quotea sima jobb-sarkot megfogom és lehúzom ameddig kell képletmásolással.

Lehet variálni is, pl. B$7, vagy $B7.
Failure is the default option

Fazék

#7997
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-24, 14:21:53
$-jellel lehet abszolút cellahivatkozást kreálni. Tehát ha a B7 cellában van az euróárfolyam, akkor a =A1*$B$7 képletet írd mondjuk a C1 cellába, és másold a
Quotea sima jobb-sarkot megfogom és lehúzom ameddig kell képletmásolással.

Lehet variálni is, pl. B$7, vagy $B7.
:merci:

amint visszajutok a gép elé, már ki is próbálom.  :D

szerk: amiről most írok, ez a második legjobb (legkevésbé rossz) gép az irodában, de amikor azt mertem mondani neki, hogy 150KB-os csak szöveget tartalmazó 47 oldalas pdf file-ban jelöljön ki mindent és ctrl+c, akkor ő azt mondta, hogy *szórakozz-az-anyáddal* :haha:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-04-24, 14:04:15
az OpenOffice egy állatijó dolog
Nekem is jópárszor megspórólta ugyanezt a feladatot.
OpenOffice Writer, Calc =  :Kiraly: (a .ppt-megfelelőjük viszont még
mindig nem valami felhasználóbarát...)

Quote from: Fazék on 2008-04-24, 14:23:45
szerk: amiről most írok, ez a második legjobb (legkevésbé rossz) gép az irodában, de amikor azt mertem mondani neki, hogy 150KB-os csak szöveget tartalmazó 47 oldalas pdf file-ban jelöljön ki mindent és ctrl+c, akkor ő azt mondta, hogy *szórakozz-az-anyáddal* :haha:
Az adobe néha rakás fos.
Ma bent munkahelyi gépnél egy 8 oldalas pdf megnézésére ~1.1GB
memóriát fogyasztott el - és mivel csak 512MB volt a gépben,
ezután csak egy újraindítással gyorsult újra fel... a firefox, amit
itt egyesek előszeretettel hívnak bugrókának, ehhez képest nudli.

biomage

Hali

Remélem jó helyre irok :), na szóval ugy döntötem lecserélem az IEt FireFoxra, és lett egy kis problémám, a problémám anyi hogy ha új ablakba jövök a forumra újból be kell jelentkeznem :S, ötlet mit csináljak?
hm

Cobra

A cookiekezelésnél lesz valami gond.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

#8001
Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
Hali

Remélem jó helyre irok :), na szóval ugy döntötem lecserélem az IEt FireFoxra, és lett egy kis problémám, a problémám anyi hogy ha új ablakba jövök a forumra újból be kell jelentkeznem :S, ötlet mit csináljak?

ha a jelszot megjegyezteted illetve kiválasztod bejelnkezésnél h "forever" emlekzzen "rád" akkor nekem sajna nincs ötletem
(sztem altalanos kerdesek jobb topic but nvm  ^^ )

Quote from: Cobra on 2008-04-24, 21:43:05
A cookiekezelésnél lesz valami gond.

idd, lehet, van egy olyan opcio meddig tartsa meg a cookie-kat eszkösz>beállitások>Adatvédelem es ott nem lehet a legördülö menübe az van hogy "megerösites minden alkalommal" ?

biomage

Quote from: Soldier on 2008-04-24, 21:46:35
Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
Hali

Remélem jó helyre irok :), na szóval ugy döntötem lecserélem az IEt FireFoxra, és lett egy kis problémám, a problémám anyi hogy ha új ablakba jövök a forumra újból be kell jelentkeznem :S, ötlet mit csináljak?

ha a jelszot megjegyezteted illetve kiválasztod bejelnkezésnél h "forever" emlekzzen "rád" akkor nekem sajna nincs ötletem
(sztem altalanos kerdesek jobb topic but nvm  ^^ )

Quote from: Cobra on 2008-04-24, 21:43:05
A cookiekezelésnél lesz valami gond.

idd, lehet, van egy olyan opcio meddig tartsa meg a cookie-kat eszkösz>beállitások>Adatvédelem es ott nem lehet a legördülö menübe az van hogy "megerösites minden alkalommal" ?
Ja van egy olyan, most a "amig le nem járnak"ban van állitva
hm

Soldier

Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:50:39
[spoiler]
Quote from: Soldier on 2008-04-24, 21:46:35
Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
Hali

Remélem jó helyre irok :), na szóval ugy döntötem lecserélem az IEt FireFoxra, és lett egy kis problémám, a problémám anyi hogy ha új ablakba jövök a forumra újból be kell jelentkeznem :S, ötlet mit csináljak?

ha a jelszot megjegyezteted illetve kiválasztod bejelnkezésnél h "forever" emlekzzen "rád" akkor nekem sajna nincs ötletem
(sztem altalanos kerdesek jobb topic but nvm  ^^ )

Quote from: Cobra on 2008-04-24, 21:43:05
A cookiekezelésnél lesz valami gond.

idd, lehet, van egy olyan opcio meddig tartsa meg a cookie-kat eszkösz>beállitások>Adatvédelem es ott nem lehet a legördülö menübe az van hogy "megerösites minden alkalommal" ?
Ja van egy olyan, most a "amig le nem járnak"ban van állitva[/spoiler]

az akkor jo ugy , hat varj "picit", vki okosabb minjart segit akkor  :redface:

biomage

Mielött ide érne az az okos valaki, leirom mit találtam a cookiek közt :)
Süti neve        / lejárat
PHPSESSID      /a munkamenet végén
SMFCookie956  / 2008. május 24. 20:48:33 "ez biztonyára a fö cookie" kiprobáltam valamit :) kijelentkeztem és visza jelentkezek az idö pont modosul ara az idöre amin létre jött a cookie :S, úgy hogy az a lejárat valamiért nem akar müködni :S
hm

Próféta

Quote from: biomage on 2008-04-24, 22:06:56SMFCookie956  / 2008. május 24. 20:48:33 "ez biztonyára a fö cookie" kiprobáltam valamit :) kijelentkeztem és visza jelentkezek az idö pont modosul ara az idöre amin létre jött a cookie :S, úgy hogy az a lejárat valamiért nem akar müködni :S
Ha kijelentkezel, akkor természetesen törlődik. Egyébként meg látszólag a bejelentkezéstől számítva egy hónap az érvényességi ideje, szóval jónak kell lennie.

Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46ha új ablakba jövök a forumra
Ez pontosan mit takar? Ha az egyik ablakban böngészed a fórumot, és közben nyitsz egy másik ablakot, abban újra be kell jelentkezned? Ha új lapfület nyitsz, ahhoz ugye nem?

Kuroi Tenshi

Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
Remélem jó helyre irok :)

Nem igazán...

Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
na szóval ugy döntötem lecserélem az IEt FireFoxra, és lett egy kis problémám, a problémám anyi hogy ha új ablakba jövök a forumra újból be kell jelentkeznem :S, ötlet mit csináljak?

Ööö valamit kicsit elszúrhattál...
Próbáld meg a usteam cookie-készletet törölni, cache-t törölni,
firefoxt lezárni, majd újra megnyitni, usteamnél írd be a nevet és
jelszót és pipáld be a Stay logged in opciót, majd a felugró kis
panelnél a Remember this pw opcióra is kattinthatsz.

Quote from: biomage on 2008-04-24, 22:06:56
Mielött ide érne az az okos valaki, leirom mit találtam a cookiek közt :)
Süti neve     
PHPSESSID     
SMFCookie956 
Nálam ennél több is van: password, name, email, smfcookie956,
wakabastyle (ez gondolok képgaléria), phpsessid, postnukesid.

biomage

#8007
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-24, 22:25:24
Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
Remélem jó helyre irok :)

Nem igazán...

Quote from: biomage on 2008-04-24, 21:34:46
na szóval ugy döntötem lecserélem az IEt FireFoxra, és lett egy kis problémám, a problémám anyi hogy ha új ablakba jövök a forumra újból be kell jelentkeznem :S, ötlet mit csináljak?

Ööö valamit kicsit elszúrhattál...
Próbáld meg a usteam cookie-készletet törölni, cache-t törölni,
firefoxt lezárni, majd újra megnyitni, usteamnél írd be a nevet és
jelszót és pipáld be a Stay logged in opciót, majd a felugró kis
panelnél a Remember this pw opcióra is kattinthatsz.

Quote from: biomage on 2008-04-24, 22:06:56
Mielött ide érne az az okos valaki, leirom mit találtam a cookiek közt :)
Süti neve     
PHPSESSID     
SMFCookie956 
Nálam ennél több is van: password, name, email, smfcookie956,
wakabastyle (ez gondolok képgaléria), phpsessid, postnukesid.
Kiprobáltam amit javasoltál, de nem müxik
Akkor még1x, akkor kell ujból bejelentkeznek ha bezárom az a firefoxos ablakot amivel bejelentkeztem és viszajövök
Edit:
Söt bejelentkezek a forumra aztán nyomok egy másik weblapot bármit, aztán  könyvjelzö klikelek a usteamre és ismét be kell jelentkeznem :S, ez az egészt csak ezen a forumon tapasztaltam eddig
hm

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-24, 20:44:13
Az adobe néha rakás fos.

Néha? Mindig!

Pár napja kaptam egy EU-s pályázati anyagot pdf-ben, amit semmivel sem lehetett megnyitni, csak az Adobe legújabb szutykával. Nőtt pár ősz hajszálam, mire végül megnyitotta.

Azt is bírom, amikor a barmok letiltják, hogy egy-egy oldalt kimásolj a dokumentumukból. Főleg, hogy a főnököm azt találta ki, hogy azt az egy oldalt elektronikusan kéne szerkeszteni, ahelyett, hogy kézzel firkálnánk be a vonalra az intézet nevét és címét.

Ezt úgy sikerült megoldanom, hogy a linuxhoz járó PDF-nyomtatóval azt az egy oldalt "kinyomtattam" PDF-be, és azt a fájlt már lehetett szerkeszteni a PDFEdit nevű csodával. (A kezelőfelülete kissé nehézkes és nem túl felhasználóbarát, viszont cserébe tényleg lehet vele PDF-et szerkeszteni.)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: biomage on 2008-04-24, 23:10:45
Kiprobáltam amit javasoltál, de nem müxik
Akkor még1x, akkor kell ujból bejelentkeznek ha bezárom az a firefoxos ablakot amivel bejelentkeztem és viszajövök

Ott valami nagyon nem stimmel.
Legrosszabb esetben installáld újra - akkor akár már a pre-release 3 beta 5-
öt is kipróbálhatod egyből :)