Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manitu

És mi ebben a meglepő? Az SP1 sem ment föl windows updatetel. Az SP2 sem. Legális és másolt cuccra sem. Mért nem lepődök meg azon, hogy ez sem fog? Majd ha lesz SP3-as install lemez, akkor lekapok egyet. Sok változást úgysem csinálna, az összes lényeges frissítés fönt van, az outlokos, wmp-s meg eredetiség ellenőrző hülyeségeivel meg hagyjon békén :D


Cloud

Valahogy be lehet állítani Gmail-ben hogy lássam azt hogy elolvasta a címzett a levelemet?

Próféta

Quote from: Cloud on 2008-05-09, 22:19:36
Valahogy be lehet állítani Gmail-ben hogy lássam azt hogy elolvasta a címzett a levelemet?
1. Settings / Magic / Telepathy mellé pipa.
2. Ha esetleg a Return Receipt-re gondoltál, akkor az csak annyit csinál, hogy felajánlja a címzettnek a visszajelzést, de mind a küldőnek, mind a fogadónak támogatnia kell, és jópár rendszer nem támogatja; könnyen lehet, hogy a Gmail sem.
3. A legjobb megoldás beleírni az emailbe, hogy légyszi válaszolj.

Kvikveg

CS:S
szerver letrehozasa, klikk
Engine error: Internal driver error in IDirect3DDevice:: Present()
Kozben meg kozli velem a Windows, hogy USB eszkoz eltavolitasa biztonsagos.  :confused:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-05-10, 18:55:08
CS:S
szerver letrehozasa, klikk
Engine error: Internal driver error in IDirect3DDevice:: Present()
Kozben meg kozli velem a Windows, hogy USB eszkoz eltavolitasa biztonsagos.  :confused:
Vidkari-driver frissítés?

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-10, 18:57:50
Quote from: Kvikveg on 2008-05-10, 18:55:08
CS:S
szerver letrehozasa, klikk
Engine error: Internal driver error in IDirect3DDevice:: Present()
Kozben meg kozli velem a Windows, hogy USB eszkoz eltavolitasa biztonsagos.  :confused:
Vidkari-driver frissítés?
Megtortent, alapjaban veve en is arra gondoltam, de mivel tavaly osszel csereltem gepet, azt felteteleztem, hogy ma is lehet gond.
Egyelore nem rohadt le.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soul

#8076
Már korábban talán írtam, de egyes HGame vagy Visual Novel játéknál kiír 1 ilyen hiba üzenetet.
Eddig nem volt erre megoldás és ma kicsit jobban beleástam magam a témába.
Kikötöttem ezen a fórumon, ahol pontosan erről volt szó.A hiba "okozója" 2 kis méretű fájl a system32 mappába.
A fórumban levan vezetve, hogy mit kéne csinálni.Van több link is ami elv megoldást nyújtana, amit tudtam kipróbáltam, volt olyan ami már nem élt.A nyitja elvileg az volna hogy ennél a fájlnál(imaadp32.acm és msadp32.acm), ha jobbklikk tulajdonságok verzió fül, akkor a nyelvnél angol(amerikai) nyelvű kell hogy legyen.Az egyik oldalról szedtem le win98 angol fajtát erre a 2 fájlra (imaadp32.acm és msadp32.acm) de azzal ugyanúgy még mindíg nem volt jó.És a topik alján valaki írta hogy Windows 2000 English setup CD-ről kiszedte ezt a két fájlt 5.0.2134.1verzióval és neki jó lett.

Szóval, van valakinek Windows XP English és Windows 2000 English Cd-je amiből kitudná menteni a 2 fájlt?
[spoiler]XP(magyar) cdről úgy oldottam meg hogy az I386 könyvtárba meg találtam a következő fájlokat : EXPAND.EXE, IMAADP32.AC_, MSADP32.AC_.Ezeket felmásoltam egy könyvtárba a winyóra és, [msadp32]=> expand msadp32.ac_ msadp32.acm és a [imaadp32]=> expand imaadp32.ac_ imaadp32.acm parancsal kibontotta nekem a megfelelő fájlt(de a sima xp-sel sem müködött).[/spoiler]
A legnagyobb wtf dolog az egészben hogy van akinél nem lép fel a probléma pedig magyar windows-a van.Sokáig azt hittem hogy az integrált hangkártyámmal van a gond, bár sokszor furta az oldalam hogy ezeknek a gaméknak úgymond semmi gép igénye nincs, és elvileg a direct sound támogatás az elég alap dolognak számít.A dxdiaggal lefuttatot DirectSound teszt tökéletesen végig megy, mindíg hallom a hangokat.És akkor most megint nézek ki a fejemből hogy, most az integrált hangkártya vagy az a 2 fájl szórakozik velem  :he:.Szóval félnapos szenvedéssel meginn ott vagyok ahol voltam  :smile:.

Alkyra

A kedves programozó emberektől szeretném megkérdezni, hogy a Dell Laptopomon(Vostro 1500) át lehet-e programozni a "Dell Media Center" gombot valami más funkcióra manuálisan?(direktbe nem engedi s nem lehet beállítani)
Én személy szerint a FireFoxot szeretném rárakni, de egyenlőre inkább nem piszkálom a Quickset programot.
A választ előre is köszönöm.

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2008-05-15, 16:50:36
A kedves programozó emberektől szeretném megkérdezni, hogy a Dell Laptopomon(Vostro 1500) át lehet-e programozni a "Dell Media Center" gombot valami más funkcióra manuálisan?(direktbe nem engedi s nem lehet beállítani)
LOL
Csak nekem jutott eszembe a klasszikus "mondjatok egy tuningprogramot amivel kocsis képeket lehet tuningolni"? :D

Btw. 10 sec google.
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=218205
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=155997

Alkyra

#8079
Quote from: Zsiga on 2008-05-15, 17:19:37
Quote from: Alkyra on 2008-05-15, 16:50:36
A kedves programozó emberektől szeretném megkérdezni, hogy a Dell Laptopomon(Vostro 1500) át lehet-e programozni a "Dell Media Center" gombot valami más funkcióra manuálisan?(direktbe nem engedi s nem lehet beállítani)
LOL
Csak nekem jutott eszembe a klasszikus "mondjatok egy tuningprogramot amivel kocsis képeket lehet tuningolni"? :D

Btw. 10 sec google.
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=218205
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=155997

Én akárhogy keresetem rá nem adta ki-.-
Köszönöm szépen azért.

edit: nem jött be.:P keresek tovább akkor. ezt az oldalt úgyse ismerem. hátha kidob valamit.
edit2.: mégis bejött. csak kellett neki egy restart.:)

Mégegyszer köszönöm szépen akkor.:)

Kvikveg

#8080
CS:S versus alaplapra integralt ATI Radeon1200:   sok:0
Per pill valamiert egy ido utan elszall, uj driverrel is. Hosszu ido ota eloszor elveznem a masik fejenek ledurrogtatasat, erre ez a dog szabotal.
-> Videokartyat vennek.
[spoiler=gep]processzor
AMD Athlon64 X2 4600 2x512kb AM2 
Dual-Core, 4,6xx GHz, 2400MHz/2000MHz, 512kb x 2

alaplap Gigabyte MA69G-S3H AMD690G Socket AM2 mATX
Socket AM2, AMD, AMD 690G+SB600, DDRII, PCI-E x16, ATX,
Integrált VGA, Firewire, Gigabit LAN, Raid, HDMI port

memoria Kingston DDR-II 2 x 1GB/667MHz
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Mennyi videoram van engedélyezve a biosban? Illetve Steam oldalát kéne megnézned, hátha írnak rá valamit.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#8082
Quote from: Cobra on 2008-05-16, 22:15:13
Mennyi videoram van engedélyezve a biosban? Illetve Steam oldalát kéne megnézned, hátha írnak rá valamit.
Beallitott videoramot meg lehet nezni gep lelovese nelkul?

edit: shared memory talan.. nezem...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Elvileg igen, pl Everest jó eséllyel kiírja pontosan. Illetve a felhasználható rammenyiségból is kiderül. 128Mb legyen beállítva, vagy ha van 2Gb ramod, akkor lehet 256 is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2008-05-16, 22:23:36
Elvileg igen, pl Everest jó eséllyel kiírja pontosan. Illetve a felhasználható rammenyiségból is kiderül. 128Mb legyen beállítva, vagy ha van 2Gb ramod, akkor lehet 256 is.
teljes fizikai 1024 MB
szabad fizikai 512,23 MB
teljes virtualis 2 GB
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-05-16, 22:12:38
-> Videokartyat vennek.

Keret?

GDDR3-as Nv 8600GT: 15k+
ATi 3850: 25k+
nv 8800GT512: 32k+

Kvikveg

15 koruli ok
Most a video minoseget lejjebb tettem, oknak tunik, de ez semmit sem jelent.
Viszont a szerveren per pill masodpercek alatt kinyirnak. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ebből nekem úgy tűnik, hogy 512Mb van lefoglalva, ezt lejjebb kéne venni 128-ra. Nem biztos, hogy segít, de legalább nem foglalja feleslegesen a ramot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Én viszont arra tippelnék, hogy ez nem az integrált
grafika memória-foglalása, hanem a teljes ram-
használat. Olyan elvetemült beállítást, hogy 512MB
ramot ad az integrált grafnak, nem hinném, hogy
gyárilag beállítanának.

Member

#8089
Úgy "hallom", hogy az alaplapomon bedöglött a hangkimenet. Lehet ilyenkor bármit is tenni? Tegnap este fülhallgatóval hallgattam és még ment, de nem akartam felverni a családot éjfélkor (a hangfal DVDhez lenne és nincs rajta fülldugesz), ma reggel visszadugtam és semmi.

Ja, mégsem, csak néha bealkotnak az olyan cuccok, amit keresztapám a pc-hez vesz, miközben DVDhez való...

Fazék

egy .msg file-t, ami formázott és képek is vannak benne, mi a fenével tudnám eredeti formájában olvashatóan megjeleníteni? :comp:
outlook nem érdekel. azon kívül.
letöltöttem több programot is, de mindegyik csak kóddal teletűzdelten jelenítette meg a szöveget, és a képeket is csak csatolmányként tudtam megnézni.
thunderbird-ben vagy akár outlook express-ben mit kell művelni, ha meg akarok nyitni egyetlen .msg file-t magában? csak mert semmit sem voltak rá hajlandóak reagálni... :comp:

Próféta

Ez valami Outlook-saját formátum lesz. Itt azt mondják, küldesd újra emberibb formátumban.
Létezik az, hogy RTF van benne?
The Bat esetleg viszi? Mintha neki is lenne .MSG formátuma, ami persze nem biztos, hogy egyezik az Outlook / Exchange azonos nevűével.

Liquid Snake

Van egy kis problémám. LimeWire-el töltögettem és van egy kép amit nem szedett le mert megállítottam, és azóta is ottvan félig a mappában nem tudom sehogy kitörölni egyfolytában ezt írja ki: ...fájl nincs meg   Átugrik Újra Megszakít -.- Én törölni akarom em átugrani,újrapróbálni vagy megszakítani :D Vki nem tud vmi megoldást? Nagyon idegesítő mert szeretem ha rend van a gépemen és ez az 1 kép vagy 3 mappát tart fel, mert ugye addig azokat sem lehet törölni míg benne van a kép -.- PLS help  :zomg:

Próféta

Ugye nem használja semmilyen program azt a fájlt? Tehát pl. LimeWire már rég lemondott róla, nem jelenik meg a letöltési listában, ugye?
Rejtett fájl?
Egyedül van már csak abban a könyvtárban? Ha igen, akkor előkapod a cmd-t, odamész abba a könyvtárba, és del *.*?

Liquid Snake

Quote from: Próféta on 2008-05-21, 17:58:33
Ugye nem használja semmilyen program azt a fájlt? Tehát pl. LimeWire már rég lemondott róla, nem jelenik meg a letöltési listában, ugye?
Rejtett fájl?
Egyedül van már csak abban a könyvtárban? Ha igen, akkor előkapod a cmd-t, odamész abba a könyvtárba, és del *.*?

cmd-ben sikerült kitörölni a fájlt de a mappákat nem lehet. Még szenvedek vele kicsit nemtom mivan vele...

edit.: Na sikerült mindent eltűntetni, legközelebb ezt se kell kérdeznem :D Thx Próféta

White SeeD

Mint ps2-t csak képről látott ember feltenném a kérdést.
Emulátort elindítom.
Bejön a browserver meg a system configuration.
Jó, beállítgatok mindent, leformázom a mem cardot.

De hol a *** életbe indítom a gamet?!
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Makos

Quote from: White SeeD on 2008-05-21, 19:52:15
Mint ps2-t csak képről látott ember feltenném a kérdést.
Emulátort elindítom.
Bejön a browserver meg a system configuration.
Jó, beállítgatok mindent, leformázom a mem cardot.

De hol a *** életbe indítom a gamet?!

A problémád megoldódott ha jól láttam (FF topic) :)
Mellesleg felesleges ps2-ős játékokat gépen nyomni mer vagy nem indul el vagy nagyon nagyon lassúúúúú

White SeeD

Megy az, én az FF-eim nagy részét emun nyomtam végig. :smile:
Ha az ember kikapcsolja a hangot tökéletes valós sebeséggel fut :smile:

A DVD-vel meg az volt a probléma (egy tucat felforgatása után) hogy a dc beállításnáll, rosz fajta volt megadva, és noha elindúlt az emulálás, úgy vette ki, hogy nincsen bent lemez.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kikuchiyo

Hibajelenség:
A testvérem laptopja csak akkor tud csatlakozni a wireless hálózatra, ha az én gépem is be van kapcsolva.
Amíg nincs, addig mintha nem is érzékelné.

Ötlet?
Failure is the default option

Próféta

Ad-hoc módban megy a kommunikáció, és te vagy az átjátszóállomás az öcsi és az internetcsatlakozás közt?