Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Szerintem ezt a gépet el kell, hogy bírja ez a táp. Mielőtt vennél feleslegesen egy tápot, ki kellene valahogy próbálni egy erősebbel, de szerinem nem ott lesz a gond, inkább a videókártya körül. Első nekifutásra és kivenném a videókártyát és újból a helyére raknám, figyelve, hogy 100% a helyére menjen, illetve a tápkábele is jól csatlakozzon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

#8281
C&C 3-nál egyszer nem jött elő a hibája :D CSAK Crysis, CoD4, FEAR, STALKER-nél maxra húzva. pedig nemegyszer C&C-ztünk együtt.

Kuroi Tenshi

#8282
Quote from: Cobra on 2008-06-18, 21:55:42
Szerintem ezt a gépet el kell, hogy bírja ez a táp.
Kéne: az a 400W-os szám még csak a történet fele.
1.) Mennyit ad le/mennyire van korlátozva a táp egy ágon.
A 8800GT maximális fogyasztása közel jár ahhoz, amit az
alaplapi és a tápcsatlakozón együtt kaphat (ld. pl. gts-en
dupla tápcsati van).
2.) Ahogy nő a terhelés, úgy csökken a feszültségek
stabilitása, és maguk a feszültségek is. Lehet, hogy ami
60W-nál 12.0V, az 240W-nál már csak 11.0V.

Quote from: chilip on 2008-06-18, 21:59:11
C&C 3-nál egyszer nem jött elő a hibája :D CSAK Crysis, CoD4, FEAR, STALKER-nél maxra húzva. pedig nemegyszer C&C-ztünk együtt.
Ami logikus, hiszen C&C3 nem megterhelő a gépnek, a többi
sokkal inkább terheli az egész gépet ::)


Sztem vagy vidkari-hiba, vagy a táp nem bírja.
Előbb nézd meg másik gépben, majd/vagy nézesd meg/cseréltetsd
ki a bolttal a vidkarit, és ha továbbra sem jó, akkor vegyél egy
új, jobb tápot. Pl Corsair VX-450, ~12k ,halk, és erős egyágas
Seasonic a bele. Ha még bővítenéd a gépet később pl. erősebb
és nagyobb fogyasztású vidkarival, akkor a VX-550. Azért egy
~>120k-s géphez illik 5k-nál többet költeni már tápra... ::)

Tierce

A tápon 3 érték szerepel egy sorban a DC OUTPUT résznél:

- 140W MAX

- 168W

- 180W

Az alatta levő sorban az összesítés: 390W MAX


Ezekre az értékekre gondoltál?



Kuroi Tenshi

Az sem ártana, hogy odaírnád, hogy melyikhez tartoznak :hehe:
Az első (140W) az a 3.3 és az 5V összevonva, a másik kettő
pedig 12V-1 (14A) és 12V-2 (15A), jól sejtem?
Ha több fogyasztó van egy ágra terhelve, akkor lehet, hogy
csúcsterhelésnél nem marad elég áram a kártya ellátásához,
a túláram-védelem nem enged többet.
Gondolom nincs másik pci-e tápcsatlakozó, de megpróbálhatsz
pl. néhány molexet (4-tűs dvd-hez, egyebekhez) másik
madzagra átdugni, hátha az már a másik ághoz tartozik. Bár
annak a valószínűsége, hogy ennyivel megoldódjon, elenyésző,
és ha mégis sikerülne, a táp degradációjával megint visszatérne
a probléma. Ex has 67%, hogy a vidkarival van valami, 25%,
hogy a táp túl gyenge és az okozza, a maradék meg az egyéb.

Tierce

Igen, megnéztem. Jól sejtetted  :haha:

Hát nem tudom. Akkor lehet, hogy az lesz, hogy kölcsönkérek egy erősebb tápot azt megpróbálom azzal. Ha azzal is rosszalkodni fog, akkor kicserélem a Vidkarit.

Fazék

még egy kérdés: raid1-ben a lassabb vinyó határoz sebességet, vagy hogyan történik ez pontosan?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-06-19, 20:38:16
még egy kérdés: raid1-ben a lassabb vinyó határoz sebességet, vagy hogyan történik ez pontosan?
Rövid válasz: többnyire.
Hosszabb válasz: attól függ.
Kis adatmennyiség írásánál gyorsabb a raid1, mint a gyorsabb winyó
önmagában. Kis olvasásnál is gyorsabb, mert egyszerre két winyón
kereshet, és így amelyik gyorsabban éri el, onnan olvas.
Nagyobb adatmennyiség írásánál és olvasásánál viszont már a lassabb
visszafogja a gyorsabbat.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-20, 01:36:52
Quote from: Fazék on 2008-06-19, 20:38:16
még egy kérdés: raid1-ben a lassabb vinyó határoz sebességet, vagy hogyan történik ez pontosan?
Rövid válasz: többnyire.
Hosszabb válasz: attól függ.
Kis adatmennyiség írásánál gyorsabb a raid1, mint a gyorsabb winyó
önmagában. Kis olvasásnál is gyorsabb, mert egyszerre két winyón
kereshet, és így amelyik gyorsabban éri el, onnan olvas.
Nagyobb adatmennyiség írásánál és olvasásánál viszont már a lassabb
visszafogja a gyorsabbat.
thx, akkor nem zavartatom magam és 500-as WD GP-t veszek mellé

White SeeD

#8289
Frissen vett HDD-mel némi problémám lenne.
Sata2 F1 szériás 750gb samsung. Ezen kívűl még van 2 hdd a gépben egy 260-as samsung és egy 160-as maxtor, mindkettő sata1-es.
Már az elején érdekes volt, hogy nem látta rendesen az újj hdd-t a biosban, noha a winfos felismerte. Már látja a bios is rendesen.
Szé újj hdd, gyors, halk. Egyetlen probléma, hogy mikor ma bekapcsoltam a "windows nem tudja olvasni az eszközt stb..." szöveg jött be.
Újjraindítottam, gond nélkül elindult, mint ahogy elötte vagy 10szer.
Minden patriciót lát (Bár most jelenleg 13 patrició van összesen a gépen), mindenhva ír és olvas.

Valakinek 5let mi baja lehet? Szektorhibás? Kábelgond? alaplapgond? Ütközik a Sata1 a 2-vel? (Tápgond nem lehet, 450-es Corsairem van, és azon az ágon csak ez az egy hdd van, régebben arról ment a másik 2 hdd)
(alaplap sata2 ready)

Valaki ajánlana egy ingyenes és jó + gyors bad szektor kereső programot? Még van 2 nap cseregaranciám az eszközre. Ha egyértelműen hdd bad sector hibás akkor kicseréltetem, csak 100%ra tudni kéne, hogy hibás-e.

edit: Jelenleg a boot system disk failure, helyezzen be bootolós disket és folytassa szöveg jön be. Bios sem ismeri fel. Winfos (a régebbi (még jó hogy fennhagytam a másik lemezen) viszont látja ::)
Mikor egyedül van a lemez, akkor a bios látja.
Ha mellette a másik 2 akkor nem.
Egyedűl az új lemez boot failureval jön, tegnap telepítéskor számtalanszor újraindúlt és ment.  :comp:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Próféta

Quote from: White SeeD on 2008-06-21, 09:08:20Minden patriciót lát
Van mellette josé manuel és daniel carlos is?  :ejnye:

1. Jól értem, hogy csak egy vinyó bizonytalankodik?
2. Nem lehetne kihagyni a boot orderből azt a vinyót? Akkor a BIOS nyilván kevesebbet panaszkodna rá.
3. Nem lehet, hogy hideg rendszerindításkor még nem kapcsol be a vinyó időben? Ha egy egyszerű újraindítás megoldja, akkor ez simán lehet a baj.
4. Szektorhiba: meglepne, de próbálkozz a SMART adatok nézegetésével, pl. HDD sentinel. Az OS-be épített lemezellenőrző nem jó?
5. Szokásos bölcsességek: kábelcsere, vinyó átdugása másik portra / másik vezérlőre?

White SeeD

Igen, csak az az egy.
Közben változott a felállás. Csak az újj hdd van fent, erre instaláltam fel (24 órán belül harmadszor a  winfost az sp2 pakjával együtt... imádom).
Most megy a gép, bár nem indítgattam túl sokszor újra, bios látja áldás és békesség. De csak úgy nem szeretnék lemondani 410 GB hdd-ről ::). Majd estefelé, vagy holnap megpróbálom azokat is rákötni.
Hát, kihagyni nem nagyon akarnám, mivel ez lenne a rendszer hdd. Sokkal halkabb/újabb/gyorsabb mint a másik kettő.
Közben 2 szer jött össze ez az újraindítással történő bejövetel, utána teljesen kidöglött. Ma reggel raktam újra az egész gépet.
Kábelekkel, nincs gond, a régebbi eszközöket simán viszik. Portok jobbra balra dugdosva, minden ment.

Közben utána olvastam a neten pár okosságnak, mint pl Sata1-2 probléma. De nálam alaplap eleve kezeli a sata2-t így nem hiszem hogy ez lenne a gond.

Kiváncsi vagyok meddig megy a most újrarakott gép. Ha megint kidöglik visszaküldöm hogy cseréljék ki.



Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Baggio

hogy tudom kitöröli az új Firefox-ban a cache-t? nem tud a teljes módban belépni a hotmailbe így csak a classic mód az elérhető, azt meg nem szeretem. és azt irja hogy töröljem ki a cache-t meg a cookie-kat(ezt már megtettem)

Próféta

Quote from: Baggio on 2008-06-23, 19:29:11
hogy tudom kitöröli az új Firefox-ban a cache-t? nem tud a teljes módban belépni a hotmailbe így csak a classic mód az elérhető, azt meg nem szeretem. és azt irja hogy töröljem ki a cache-t meg a cookie-kat(ezt már megtettem)
Ctrl+Shift+Del
vagy: Eszközök, Személyes adatok törlése
(Eszközök, Beállítások, Adatvédelem alatt szintén)

Ha magyar Firefoxot használsz, ott süti=cookie és gyorsítótár=cache a ferdítés.

Baggio

fura... megtettem, de még mindig ugyanazt írja ki....

Selmo

Szvsz az oldal nem ismeri fel az új FF-et és ez a baj.

A tökéletesség unalmas.

Baggio

hmm lehet.... ha így van akkor az elég cigány :) akkor a hotmailt mostantól explolerrrel nézem
kösz a segítséget azért mind2töknek

Próféta

Quote from: Selmo on 2008-06-23, 19:51:17
Szvsz az oldal nem ismeri fel az új FF-et és ez a baj.
Most direkt kipróbáltam FF3-mal, és simán sikerült belépni hotmailre, szóval Baggio készülékében lesz a hiba.

Selmo

Ez esetben FF leszed és legújabb felrak, vagy a cache manuális törlése, bár ez nem hiszem, hogy segítene.

A tökéletesség unalmas.

Baggio

nem az a baj hogy nem tudok belépni. hanem hogy nem a "fell version"be hanem csak a "classic"ba. a 2 között az ablakok elosztása a különbség. csak én már megszoktam a fullt és praktikusabb is, ezért nem akarnék visszaállni a classicra.
leszedtem a legújabb FFot és manuálisan kitöröltem mindent de így se megy. na mind1

Cobra

Egy kis segítség kéne: bootoható iso image filet mivel tudok szerkeszteni (pár filet bele kéne rakni), hogy bootolható maradjon kiírva?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Elvileg bármilyen iso csomagolóval. A boot.images-hez nem kell hozzányúlni és működik.

A tökéletesség unalmas.

RedPriest

Megint szükségem lenne egy kis segítségre.
Az egész ott kezdődött, hogy tegnap este akartam használni a webcamom, és nagy meglepetésemre nem kapcsolt be. Aztán vettem észre, hogy a gép nem is látja. Próbáltam mind a 8 usb portban, de bárhová raktam, ismeretlen eszköz lett. Aztán kipróbáltam mindennel, de bármit csatlakoztattam bármelyik portba, az ismeretlen eszköz maradt. Legyen szó pendriveról, kameráról, webcamról, mobilról, semmit nem ismert fel. Vagy 4órán keresztül próbáltam rájönni a megoldásra, de hajnalban feladtam. Ötletem sincs, mitől halt be az összes usb portom, de nagyon kellemetlen. Többször raktam újra az usb drivert az alaplap cd-jéről, de hasztalan volt, akár csak az, hogy eltávolítottam minden illesztőprogramot usb-ről, hogy utána az xp újra építse. Kerestem a gyártó oldalán újabb drivert, de az a legfrissebb, ami a telepítő cd-n van. A hiba üzenetek is vegyesek, és zavaróak. Az eszközkezelőben, a tulajdonságok alatt azt írja, nincs illesztőprogram fent, részletek alatt azt írja, nem is kell hozzá, mellesleg pedig fent van, még a verziót is kiírja. Próbáltam manuálisan törölni fileokat, majd utána újra tenni, kísérleteztem registry takarítással, de kifogytam az ötletekből, így szeretnék segítséget kérni. Az alaplap Gigabyte 'GA-M55plus-S3G', nyáron lesz másfél éves, erősen kétlem, hogy tönkre ment volna. A gépen eredeti xp van, minden lehetséges frissítéssel.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Próféta

SP2 vagy SP3?
System restore egy működő állapotba?
Próba másik oprendszerrel (akár Live CD)? Ha azzal működne, akkor nem hardver bajról van szó.
Mert amúgy létezik olyan, hogy egy alaplapon meghalnak az USB-k.

RedPriest

Quote from: Próféta on 2008-06-26, 15:37:54
SP2 vagy SP3?
System restore egy működő állapotba?
Próba másik oprendszerrel (akár Live CD)? Ha azzal működne, akkor nem hardver bajról van szó.
Mert amúgy létezik olyan, hogy egy alaplapon meghalnak az USB-k.

Immár SP3 van fent, system restore-t pedig nem alkalmazok. Utolsó lehetőségnek tartanám még az újra telepítést, de előtte minden egyéb megoldást szeretnék végig zongorázni.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Próféta

Az SP3  régen van fent? Nem lehet ő az okozó? Hallani azért néha ilyen problémákról vele, ha nem is gyakran.

Quote from: RedPriest on 2008-06-26, 15:43:46system restore-t pedig nem alkalmazok
½

RedPriest

Leszedtem az sp3-at, maradt a probléma. Néztem a biosban, minden jól van beállítva. Indítottam csökkentett módban, ott is fent áll a gond. Aztán utoljára minden drivert újra raktam alaplaphoz, illetve ismételten eltávolítottam eszközkezelőből az összes usb illesztőt, majd engedtem újra építeni az xp-nek, de még mindig nincs változás. Én már tényleg csak a win reinstall-t nem próbáltam. Esetleg még valami tipp?
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Gregory

Quote from: RedPriest on 2008-06-26, 19:33:46
Esetleg még valami tipp?
Quote from: Próféta on 2008-06-26, 15:37:54
Próba másik oprendszerrel (akár Live CD)?
Live CD-t használva nem kell hozzányúlni a mostani rendszeredhez.

RedPriest

Quote from: Gregory on 2008-06-26, 19:43:36
Quote from: RedPriest on 2008-06-26, 19:33:46
Esetleg még valami tipp?
Quote from: Próféta on 2008-06-26, 15:37:54
Próba másik oprendszerrel (akár Live CD)?
Live CD-t használva nem kell hozzányúlni a mostani rendszeredhez.

Leszedtem, de nincs üres cd/dvd, amire kiírhatnám. Lehet iso fileból bootolni, vagy csak ha lemezen van? És mire számítsak? Hogy a Linux képes kezelni az usb portokat? Illetve, ha ott sem, akkor hardware hiba?
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

White SeeD

#8309
Szerintem csak lemezről tudsz bootolni.
Ha Linuxos liveről bootolsz (pl ubuntu live disc) az nem csinál semmit a jelenlegi rendszereddwl (kiv ha rámész a telepítésre)
Berakod a lemezt, pár perc alatt felismer minden hardwert, és elindul.
Fullértékű op rendszert kapsz, igaz picit lassabb mintha feltelepítetted volna HDD-re. Meg úgy 0,5 GB RAM nem árt ha van.
Persze hogy kezeli USB-t.
Arra számítani kell, hogy beleszeretsz és leszeded a winfost, és helyette felrakod a linuxot :D

Tipp: A nethez való csatlakozásnál rámész a ? ikonra és ott igenhamar megtalálod hogyan tudsz csatlakozni modemmel.
(Ha meg router van ugyanúgy megy mint winfosnál, de lehet majd be kell állítani a jobb felső sarokban ahogy milyen hálózati módon menjen)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6