Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nihilus

Szerintetek miért lehet,hogy a Splinter Cellek(még csak az elsőt és a Pandorát próbáltam feltenni)meghalnak a HD 3870-emtől?...Remélem nem azért,mert "túl jó" a régieknek,mert retrodömpinget tartanék,minden ami kimaradt,az FFVII-től a Starcraftig.

chilip

Quote from: Fazék on 2008-08-08, 22:09:59
Quote from: chilip on 2008-08-08, 14:21:17egér legyen infrás és ne elemes
miért infrás? nem rádiósra gondoltál véletlenül?

arra gondoltam hogy infrás és egyben ne rádiós legyen (ergo legyen kábele és ne elemmel/aksival menjen), mert azokat nem szeressem :D

Flaser

Quote from: Cobra on 2008-08-08, 17:57:19
Kürt Rt :)
Szóval amit nem látsz adatot rajta, azt nem tudod már megmenteni.

Hmm...étmentek Zrt-be? Tőlük ajánlott olvasmány: http://www.kurt.hu/u/document/infostrazsa_v6.pdf
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: chilip on 2008-08-09, 01:53:34
Quote from: Fazék on 2008-08-08, 22:09:59
Quote from: chilip on 2008-08-08, 14:21:17egér legyen infrás és ne elemes
miért infrás? nem rádiósra gondoltál véletlenül?

arra gondoltam hogy infrás és egyben ne rádiós legyen (ergo legyen kábele és ne elemmel/aksival menjen), mert azokat nem szeressem :D
na akkor tisztázzunk pár dolgot (ma annyira jólesik mindent pontokba szedni :D)
1. már tisztáztuk, hogy félreértettem mire gondoltál
2. egerek igencsak egyszerűsített lebontása:
- hanyattegér - ezeket nem ismerem
- hagyományos mezei rágcsáló
  -  a, golyós érzékelő
     b, optikai érzékelő (ez lehet "sima" optikai (nem rémlik, hogy hallottam volna rá az "infrás" kifejezést, de vszleg igazatok van), illetve mostanában a lézeres a "divat")
  -  i, vezetéknélküli (ez lehet infra, ami nem annyira nyerő, mert látnia kell egymást a vevőegységnek és az egérnek, illetve rádiós, ami már egy fokkal elfogadhatóbb)
     ii, vezetékes

persze lehetne gondolom jócskán bővíteni a listát, de sztem egy átlagfelhasználót max ennyi információ érint egy egérrel kapcsolatban

chilip

és nem is mondtam többet, a pontjaid alapján én azt mondtam, hogy ii/b egeret szeretnék, semmi mást

Liquid Snake

Mi a különbség a pluszos és minuszos DVD-k közt? Ki akarnék írni egy játékot de a DVD-n 4,38 hely van pl a játék meg 4,39GB és +os amire írni akarom, valószínű, hogy egy minuszosra ráférne?

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2008-08-09, 11:10:56
és nem is mondtam többet, a pontjaid alapján én azt mondtam, hogy ii/b egeret szeretnék, semmi mást
Tehát egy vezetékes OPTIKAI egeret keresel ::)
(Nem, NEM infrásnak hívják az optikait, és nem is infrás. Egy led
van bennük és egy képfeldolgozó chip (meg egyéb dolgok))

Én egy mx518-ast használok, nem rossz, és bár az ára már 8k alá
esett, de így sem olcsó. Használtam már néhány logitech value
egeret is, amik 1-1,5k között vannak, és bár semmi extra és
kicsit recsegnek-ropognak, de jól működnek: tehát az olcsóbb
egerek között is biztos lehet még valami jó, attól függ, hogy mi
kell: gombok, görgők, felbontás, összeszerelés minősége, tartósság?

Draconire

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-09, 11:38:12
Tehát egy vezetékes OPTIKAI egeret keresel ::)
(Nem, NEM infrásnak hívják az optikait, és nem is infrás.


Pedig van olyan is. :P

chilip

tehát kommunikációs probléma volt a részemről :D sorry

kikuchiyo

Ha már az egerekről esik szó:

Nekem kb. az összessel, amit eddig láttam, az a bajom, hogy kicsik. Beleférnek a tenyerembe, és a mancsom széle, pontosabban a csuklóm már lelóg róluk, így vagy feszítve, a levegőben kell tartanom a kezemet, vagy engedni, hogy kifacsarodott pózban az asztalhoz nyomódjon. Ettől aztán mostanában fáj és zsibbad a kezem, és szép piros bütyök nő rajta a csuklómnál.

Szóval olyan kéne, ami elég nagy ahhoz, hogy a kezembe pont beleférjen, és ne tűnjön el benne.
Failure is the default option

Draconire

Nem inkább egy csuklótámaszos egérpad kéne neked?

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-08-09, 12:08:58
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-09, 11:38:12
Tehát egy vezetékes OPTIKAI egeret keresel ::)
(Nem, NEM infrásnak hívják az optikait, és nem is infrás.

Pedig van olyan is. :P

Akkor mutass olyat, aminek az érzékelője infrás, mert olyat még nem láttam,
és hirtelenjében nem is tudom elképzelni, hogy hogyan működne.

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-09, 13:40:15
Nekem kb. az összessel, amit eddig láttam, az a bajom, hogy kicsik. Beleférnek a tenyerembe, és a mancsom széle, pontosabban a csuklóm már lelóg róluk, így vagy feszítve, a levegőben kell tartanom a kezemet, vagy engedni, hogy kifacsarodott pózban az asztalhoz nyomódjon.

MS énnemtudommi 4-es pl bunkó nagy, és elég jónak mondják.
De a leírásodból inkább úgy tűnik, hogy
a) rosszul fogod az egeret (UR DOIN IT RONG!) és ezért kényelmetlen, vagy
b) alacsony az egér érzékenysége, ezért nagy mozdulatokat kell tenned.
Még 800dpi-vel és 1680-as kijelzővel is lehet akkorára állítani az érzékenységet
xp-ben, hogy a csuklóm az asztalon fekve egyhelyben marad, csak a kezem
mozgatom.
De a csuklótámasz sem rossz ötlet.

Draconire

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-09, 14:03:51
Akkor mutass olyat, aminek az érzékelője infrás, mert olyat még nem láttam,
és hirtelenjében nem is tudom elképzelni, hogy hogyan működne.

Razer DeathAdder (such a cool name)

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-08-09, 14:23:38
Razer DeathAdder (such a cool name)

Hmm akkor mégiscsak van ilyesmi.
De az ilyen különleges dolgok nem ez az árkategória, önmaga több, mint
a bill+egér keret ;)

Kvikveg

Asszem van egy felesleges csuklotamaszos egerpadom... ha erdekel korulnezek a szobamban. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Microsoft Explorer egerek elég nagyok, meg Logitechnek is van 1-2 a drágább kategóriákban (MX1000 ha jól rémlik elég méretes darab).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-08-09, 21:49:41Microsoft Explorer egerek elég nagyok,
és sztem jók is. nekem kettő is volt. kár hogy ugyanaz a típus, és mindkétszer tönkrement kb 3/4 év után a bal gombja :(
de legalább lehetett őket cserélni garanciálisan :D
"sajnos" legutóbbi alkalommal, már inkább más típusra cseréltettem, egy hasonló árú Logitech RX1000-est adtak helyette, de ez már jó másfél éve hibátlanul működik :(
és sajnos a szokványos mindkét kézre jó egér és persze túl kicsi, szóval kényelmesebb volt az MS Int Explorer egér, maradtam volna inkább annál a típusnál :(

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Gep particionalassal kapcsolatban van kerdesem.
1. Win XP NTFS
2. maradek meret NTFS
3. /home az Ubuntunak - nem vagyok biztos benne, hogy akarom. Nem hinnem, hogy olyan gyakran fogom ujrainstallalni, hogy ez kene, vagy ha pl sima copy-paste-vel meg lehet orizni, akkor urainstallnal a 2. particiora atmasolnam egyszeruen. Kerdes, hogy ide miket rak, es azok mekkorak? Alapvetoen 2. particiot akarom hasznalni linuxszal is. Ha az NTFSt tudja hasznalni. Ha nem akkor valoszinuleg FAT32 lesz, meg nem latom teljesen, hogy az milyen hatranyokkal jar azon kivul, hogy max 4GB lehet egy file.
3. Ubuntu ?GB - min 4-et mond a hivatalos oldal, ha van 8 akkor az ajanlott. Kollega most 15ot mondott kb. Minel kevesebbet hasznalok, annal jobb.
4. swap 2GB memoriam van, neten annyi volt a hivatalos oldalon, hogy a memoria ketszerese kell, de 4GB baromsagnak tunik. Valahol meg azt irtak, hogy ennyi IRL memoriaval eleg minimalis swap. En 1-2GBt meg raszanhatok.

Illetve kerdes, hogy ha ugy ahogy van megszuntetem az ubuntu reszeket, vagy rajovok, hogy eleg kevesebb hely neki, akkor a 2. particiot ki tudom-e boviteni anelkul, hogy a rajta levo cuccokat el kene masolnom. Kvazi a vegehez hozzacsapni a felszabadult reszeket.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Régen volt már, hogy a linux nem tudott rendesen NTFS-t kezelni, egy mai Ubuntu gond nélkül, biztonságosan elboldogul vele.

Az ubuntu rendszerpartíciónak (persze attól függ, mit akarsz majd telepítgetni rá) tényleg kell a 4 GB.
A home induláskor gyakorlatilag üres. Ide nyilván a te dolgaid kerülnek, annyi, amennyit te odaraksz :)

persze úgy is lehet, hogy a te /home/kvikveg könyvtáradat nem is használod, hanem bemountolod a 2. partíciót mondjuk /data (vagy /dwarrowdelf) néven, és arra szemetelsz, csak akkor ezt minden programmal külön meg kell értetni.
Failure is the default option

motifator

Jaja, a home könyvtáradat kb. úgy kell elképzelni, mint a "My Documents" windows alatt (nem, nem a Documents and Settings). A legtöbb program rögtön oda akarna dolgozni, de ha nem akarod, nem kerül oda semmi.
Ha van 2 giga ramod, akkor további 2 bőven elég lesz swapnek. A linux amúgy is úgy szokta, hogy folyamatosan telerakja a memóriádat, és csak minimálisat swappel. De a 2 giga azért nem árt, ha van.
Régen linuxoztam utóljára, akkoriban még annyira nem szerette az NTFS-t a linux, csak olvasni tudta, de ha a többiek mind azt mondják, hogy mostmár gond nélkül elboldogul vele, akkor biztos úgy van. Most még azt mondod, hogy nem baj, hogy max 4gig lehet egy fájl, aztán majd ha töltenél valahová egy DVD image-et, bajban leszel. Szerintem felejtsd el a FAT32-t.
Az Ubuntu rendszerparticionak szerintem még a 4GB se sok, sőt. Én inkább 8-at adnék. Mondjuk ha csak viccnek kell, és sose/csak ritkán fogod használni, akkor nem gond, de elég kellemetlen tud lenni, ha kifogy alólad a tárhely, és egy olyan rendszeren kell rendezgetni a cuccaidat, amit nem ismersz. Ha elfogy a rendszerpartíciódon a hely, akkor foghatod a fejed, hogy hogy kéne programokat/egyéb rendszercuccokat áthelyezni úgy, hogy ne haljon meg tőle semmi. Ha rendszeresen akarod használni a linuxod, akkor nyugodtan mehet neki 8GB.
Utólagos partició-átméretezés/összevonás meg jó kérdés. PQMagic elvileg megoldja, csináltam már én is ilyet többször, de egy adatmentés sosem árt előtte, mert sokszor láttam már partició-átméretezés/összevonás miatt megdöglött particiós táblát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2008-08-10, 15:28:25
Jaja, a home könyvtáradat kb. úgy kell elképzelni, mint a "My Documents" windows alatt (nem, nem a Documents and Settings).

Annyiban emlékeztet a Dox&Settings-re, hogy sok program a home könyvtáradba tárolja a beállításait, cache-eit és egyéb hulladékát. Nyomj egy ls -la-t a ~-ben, és meglátod a sok ponttal kezdődő könyvtárat.
Failure is the default option

Próféta

/home az olyan, mint XP-n a Documents and Settings, Vistán a Users (oops, ezzel megelőztek). Tehát mindenféle programok ott tarják a profilodat rejtett fájlokban, meg ott van a Desktopod, meg amit még odapakolsz. Nálam most másfél év használat után 1.8G, de ebből 6-700 megát néhány fejlesztőkörnyezet zipje vesz el, amit máshova is rakhatnék akár. Firefox cache foglalhat itt sokat, torrent adatbázis, ha használsz wine-t akkor egy 2-300 megás kiswindows (+telepített programok), meg mondjuk kábé száz megára megnőhet a thumbnail gyűjtemény, és minden más beállítás együtt szintén pár száz MB.

Ubuntu rendszerpartíció: ha nem nagyon használod, akkor elég lehet 4 G. Ha sok programot raksz majd föl rá, akkor /usr (nem rendszerkritikus programok, ~ Program Files) megnő, nálam most csak ő egymagában 5.7 GB.

Ez a kettő nyugodtan mehet egybe, tényleg csak a reinstallt könnyítené meg a szeparálásuk. Ha használni is akarod gyakran a linuxot, a kettőre együtt 15G szerintem hosszú távon elég biztonságos. Ebből én most kb. 10-11 GBt használok, takarítottságtól meg ideiglenes cuccoktól függően.

Quote from: Kvikveg on 2008-08-10, 14:24:51
Ha nem akkor valoszinuleg FAT32 lesz, meg nem latom teljesen, hogy az milyen hatranyokkal jar azon kivul, hogy max 4GB lehet egy file.
Nem naplózott, így mondjuk egy áramszünet után sokkal rosszabbak az esélyeid az egyes fájlok ill. a fájlstruktúra megmentésére. Továbbá mikrofragmentálódik -> belassul. Ahogy motifator mondja, felejtsd el.

Quote from: Kvikveg on 2008-08-10, 14:24:51
4. swap 2GB memoriam van, neten annyi volt a hivatalos oldalon, hogy a memoria ketszerese kell, de 4GB baromsagnak tunik. Valahol meg azt irtak, hogy ennyi IRL memoriaval eleg minimalis swap. En 1-2GBt meg raszanhatok.
Abszolút a te döntésed, de tényleg soknak érzem a 4G-t. Fogsz nagyon RAM igényes programokat futtatni, vagy sok programot egyszerre? Ha biztosan, akkor érdemes 1-2 gigát lefoglalni rá, just to be on the safe side. Ha viszont nem, akkor pl. nálam működik külön swap terület nélkül is. Utólag is meggondolhatod magad: (a) csinálhatsz swap partíciót, (b) vagy ha ez nem járható, simán fájlba is lehet swappolni, mint a Windows, csak az persze picit lassabb lesz, (c) vehetsz RAMot.

Quote from: Kvikveg on 2008-08-10, 14:24:51
Illetve kerdes, hogy ha ugy ahogy van megszuntetem az ubuntu reszeket, vagy rajovok, hogy eleg kevesebb hely neki, akkor a 2. particiot ki tudom-e boviteni anelkul, hogy a rajta levo cuccokat el kene masolnom. Kvazi a vegehez hozzacsapni a felszabadult reszeket.
http://support.microsoft.com/kb/325590
Itt olvashatók a feltételek is.

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-10, 14:52:18
persze úgy is lehet, hogy a te /home/kvikveg könyvtáradat nem is használod, hanem bemountolod a 2. partíciót mondjuk /data (vagy /dwarrowdelf) néven, és arra szemetelsz, csak akkor ezt minden programmal külön meg kell értetni.
Vagy úgy is lehet, hogy a /home, esetleg egy része (pl. /home/kvikveg/mozilla) csak szoftlink a nagy NTFS partíció valamelyik könyvtárára. Ekkor persze a másik partíció nélkül nem nagyon fogod tudni használni a linuxodat se.

Kvikveg

#8543
Koszonom!
A softlink jo otlet, nem is gondoltam ra.
Mentem winchestert szadizni.

kiku: hehe, nem gondoltam, hogy valaki barmikor is emlekezni/reagalni fog az offos meghajto-elnevezgetos ejjeli agyhalott postomra.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Nem értem, miért raknak a gyártók egy windows-matricát a
laptop aljára, ha úgysem azzal a kóddal működik (egysezerűen
az image-fájlokat másolják fel a winyóra, nem telepítik) - és
ami még rosszabb, az a kód még nem is jó.
Evvel szenvedek egy napja, noti alján xp tablet címke és kód,
gondoltam letöltöm a tabletet és beírom ezt a kódot, és kész,
legális. Na de azt a kódot nem fogadta el. A letöltöttnek a
kódját elfogadta, de az az új, fifikás wga-n akadt fenn.
Próbáltam utána windows alól átírni, de ott sem fogadja el az
eredeti kódját. Megint vissza letöltött kódja, de így nem lehet
frissítéseket letölteni.
Lehet egyszerűbb lenne pista business vagy ultimate-et
szerezni rá, azokban van még tablet-támogatás, és nem pedig
evvel a ritka, forgalomba nem is kerülő (és már ki is vont) os-
szel szenvedni.
Tips, tricks, ideas?
Milyen a pista védelme?

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-10, 20:41:12
Nem értem, miért raknak a gyártók egy windows-matricát a
laptop aljára, ha úgysem azzal a kóddal működik (egysezerűen
az image-fájlokat másolják fel a winyóra, nem telepítik) - és
ami még rosszabb, az a kód még nem is jó.
Benne volt az árban a működő Tablet XP? Ha igen, pörlekedj.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-10, 20:41:12
Lehet egyszerűbb lenne pista business vagy ultimate-et
szerezni rá, azokban van még tablet-támogatás, és nem pedig
evvel a ritka, forgalomba nem is kerülő (és már ki is vont) os-
szel szenvedni.
Tips, tricks, ideas?
Milyen a pista védelme?
Szó sincs arról, hogy az XP ki lenne vonva a forgalomból, továbbra is bőszen árulja a Microsoft. Mindössze arról van szó, hogy "Vista Business" néven kell megvásárolni, ahhoz jár downgrade opció, hogy mégis XP-t raksz fel a licenszeddel, de a MS könyveiben a Vistához húzható be a strigula.

Mit értesz Pista védelmén? Csak nem kalózkodni akarsz? :D

Kuroi Tenshi

#8546
Quote from: Próféta on 2008-08-10, 21:24:43
Benne volt az árban a működő Tablet XP? Ha igen, pörlekedj.

Mit értesz Pista védelmén? Csak nem kalózkodni akarsz? :D

Használt gép, aktiválatlan vista ulti volt rajta kipróbálásra, restore-cd-je
már nem volt meg, és a gép is újra volt telepítve. Az alján meg az xp tablet
matrica, ezért feltételeztem az xp licensze megvan, csak telepíteni kell.
Tévedtem.

Hát nem is tudom, talán azért vettem tabletet, hogy használni is tudjam
az extra funkciókat ;) Jobban örülnék xp-nek, mert ahhoz már hozzászoktam
és futó programok nélkül 650+ helyett 200MB-tal is megelégszik; de ha nem
megy, akkor nincs más választás.
Még megkérdezem húgom, hogy van-e náluk campus-vista, illetve, hogy
melyik (home-ban nincs tablet)...

Ja és amúgy az xp tablet oldalán már nincs is más, mint vista-reklám,
meg hogy miért váltsunk arra... tudtommal hivatalosan ms már nem is
forgalmaz xp-t gépekre a netbookok kivételével.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-10, 21:40:50
Ja és amúgy az xp tablet oldalán már nincs is más, mint vista-reklám,
meg hogy miért váltsunk arra... tudtommal hivatalosan ms már nem is
forgalmaz xp-t gépekre a netbookok kivételével.
http://www.computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&articleId=9040318
http://hup.hu/node/53542
Tömören: ha legális Tablet XP-t akarsz venni, akkor rakd fel netről letöltött imageből és sorozatszámmal, vásárolj egy Vista Business-t, és a felrakott XP telefonos aktiválásakor mondjad be, hogy arról a licenszről downgradelsz. Ennyi erővel persze megkóstolhatod a Vistát is.

De azért én még megpróbálnám az eladóból kiverni.

Kuroi Tenshi

Az eladónak nincs meg a restore cd, és a lemez is formázva lett... :/

Vista business = 27k = drága. +office...
wiki szerint van tablet-támogatás néhány disztróban és le is lehet
csomagokat tölteni hozzá, asszem kipróbálom; remélem ooffice
fejlődött azóta, mert office-t sokat használok.

Cobra

Esetleg egy telefont megérne, hogy MS-t megkérdezd nem lehet-e utánrendelni az install lemezt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !