Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

Egy egyszerűbb kérdésem volna:
Melyik winfost érdemes feltenni, ami nem Vista és nem XP? A W2000-re gondoltam, de hátha tudtok jobbat.

Cobra

Ha játszani is akarsz, akkor XP (SP2 legalább). Nem értem mi bajod van vele. Win2000 is jó, csak nincs DirectX (illetve talán a 7 vagy 8 volt a max), ezért a játékok 99%-a alapból kiesik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Most nézem, hogy jól emlékeztem, van Win2K3is, szerintem vele teszek egy próbát. A játék része annyira nem izgat, fusson az SC, a W3, meg tudjak animét nézni, ennyi.

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-10-09, 10:41:40
Ha játszani is akarsz, akkor XP (SP2 legalább). Nem értem mi bajod van vele. Win2000 is jó, csak nincs DirectX (illetve talán a 7 vagy 8 volt a max), ezért a játékok 99%-a alapból kiesik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_2000#Games
Van rá 9.0c.

Member: A 2k3 az XP szerver-verziója...

Fazék

Openoffice-ban hogyan tudom egyszerűen megadni, hogy egy dokumentum mely részeinél milyen nyelvű helyesírásellenőrzést alkalmazzon? Mert én hirtelen csak a globális nyelvbeállítási opciót találom... thx.
(a beírás közbeni érdekel, franc fogja ténylegesen a helyesírásellenőrzőt futtatni, azon belül állítgatni és végigmenni vele szavanként)

Member

Köszönöm a segítséget. :)
(Meglepett volna, ha nincs 9.0c, mert WinME alatt is van)

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-10-09, 18:20:37
Openoffice-ban hogyan tudom egyszerűen megadni, hogy egy dokumentum mely részeinél milyen nyelvű helyesírásellenőrzést alkalmazzon? Mert én hirtelen csak a globális nyelvbeállítási opciót találom... thx.
(a beírás közbeni érdekel, franc fogja ténylegesen a helyesírásellenőrzőt futtatni, azon belül állítgatni és végigmenni vele szavanként)
Tools -> Language -> For Selection / For Paragraph / For all text

Quote from: Zsiga on 2008-10-09, 13:40:11
Member: A 2k3 az XP szerver-verziója...
Ja, kb. Csak kicsit kevésbé az otthoni használatra van kitalálva, ellenben nagyon könnyen üzemelhetsz be DNS kiszolgálót, stb. :D
De most tényleg, a felsorolt célokra miért nem XP? Csak hogy jó egyedi legyen? :) Akkor mit szólnál inkább valami DragonflyBSD vagy HURD vagy egyéb exotikus operációs rendszerhez? :D
Van amúgy Windows 2008 Server is, és bár személyesen nem próbáltam, de tudtommal itt nagyobb a különség a Vistához képest, mint XP vs. 2k3 esetén.

Member

Az a cél, hogy konti legyen a mai kodekekkel és miegyebekkel (szóval ne 9x), de ne nyaljon fel pár giga helyet meg ne nyomjon szét mindent biztonsági sz*rokkal/bővítményekkel.
Szép oprendszereket soroltál fel, ha nagyobb lesz a rendszervinyóm, egyszer kipróbálom. :) Anno talán a SkyOS tetszett meg talán?

Moha

Win2000 nem igazán alkalmas játékra. Video lejátszásra és netezésre igen, bár én 6 éve használtam utoljára a régi P2 400-as gépemen. Ha nem túl gyenge a gép, akkor szerintem nyugodtan tegyél fel XP-t. Ha kigyomlálod belőle a fölösleges dolgokat, akkor nem foglal olyan sok helyet, ill. a memóriafogyasztást is lehet redukálni.
Nekem volt, hogy egy 800 Mhz-es P3-ra kellett XP-t raknom, amiben mindössze 256MB ram volt. Alapból 130 MB volt a memória foglalás, a fölösleges szolgáltatások és egyebek lelövése után viszont csak 85.

noriko

a 73,4 Gb-ból mennyi a minimum amit érdemes szabadon hagyni az OS-es meghajtón, hogy még normálisan menjen a gép?
(lehet, hogy abszolút hülye a kérdés, please be patient!  ^^")
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2008-10-11, 14:50:15
a 73,4 Gb-ból mennyi a minimum amit érdemes szabadon hagyni az OS-es meghajtón, hogy még normálisan menjen a gép?
(lehet, hogy abszolút hülye a kérdés, please be patient!  ^^")
Fél giga, egy giga, ha baja van a Windozenak majd sír érte. De inkább telepített programok meg játékok szoktak kiakadni helyhiány miatt, nem az OS.

noriko

köszi!
akkor még töltök dolgokat  :Kiraly:
"I wish I could, but I don't want to."

Zsiga

Quote from: noriko on 2008-10-11, 14:55:58
köszi!
akkor még töltök dolgokat  :Kiraly:
:D
Van/lesz eladó vinyóm óccsóé', nem kell?  ^^

TurboK

#8893
Quote from: Zsiga on 2008-10-11, 14:53:17
Quote from: noriko on 2008-10-11, 14:50:15
a 73,4 Gb-ból mennyi a minimum amit érdemes szabadon hagyni az OS-es meghajtón, hogy még normálisan menjen a gép?
(lehet, hogy abszolút hülye a kérdés, please be patient!  ^^")
Fél giga, egy giga, ha baja van a Windozenak majd sír érte. De inkább telepített programok meg játékok szoktak kiakadni helyhiány miatt, nem az OS.
Kalkuláld bele a service pack installt is.

Én XPnek kb 15 gigát hagyok, Vistának 30at. Ez programokkal is elég, feltéve hogy minden játékot és doksit másik vinyóra mentek. Sokan ezt az utóbbit nem csinálják, és ezért nem is érdemes nagyon particionálni más gépén.



Tud valaki ajánlani olyan gépházat amiben van wincseszter hang tompito? Nem konkrétan a vinyó zaját, hanem a rezgést kell tompitani. Normál háznál egyszerűen egy 3.5ös slotba van csavarozva a vinyó, emiatt a rezgést átadja a háznak, és vibrál az egész placc. Erre kéne megoldás, gondolom egyszerűbb venni egy uj gépházat, csak nemtom melyiknél van ez ellen védelem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Antecnél pl., de azok annyiba is kerülnek...
egyszerűbb és olcsóbb az 5.25 --> 3.5 átalakító
vagy egyéb trükk (pl. 5.25-ös helyre vastag
gumival rögzíteni a winyót)

Zsiga

Quote from: TurboK on 2008-10-11, 15:40:02
Kalkuláld bele a service pack installt is.

Én XPnek kb 15 gigát hagyok, Vistának 30at. Ez programokkal is elég, feltéve hogy minden játékot és doksit másik vinyóra mentek. Sokan ezt az utóbbit nem csinálják, és ezért nem is érdemes nagyon particionálni más gépén.
Olvasd el mégegyszer. ;) Megvan a 80GiB-s rendszerpartíció, kérdés hogy mennyire lehet telepakolni egyéb cuccokkal, pl. filmekkel, anélkül hogy kiakadna tőle a Windows.

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-11, 15:51:18
Antecnél pl., de azok annyiba is kerülnek...
egyszerűbb és olcsóbb az 5.25 --> 3.5 átalakító
vagy egyéb trükk (pl. 5.25-ös helyre vastag
gumival rögzíteni a winyót)
Konkrétan melyik antecnél? Ár nem annyira számít, addig amig nem megy át a házimozi box kategóriába (kb 30e maxot szánok rá). Csak egyszer kell megvennem. De épp ezért olyat akarok ami tényleg rendesen meg van csinálva.

5.25be függesztést csinált egy haverom, felfüggesztette a vinyót hogy a levegőbe lógjon (fekvő házzal). Abszolút hangtalan volt a gépe, nem lehetett észrevenni hogy be volt kapcsolva. Én ilyet azért nem csinállok mert 1. álló ház, 2. nincs elég 5.25ös slot, 3. rossz helyen vannak 5.25ös slotok (túl magasan, nem fuj rá venti, stb).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

Quote from: TurboK on 2008-10-11, 16:40:43
Konkrétan melyik antecnél? Ár nem annyira számít, addig amig nem megy át a házimozi box kategóriába (kb 30e maxot szánok rá). Csak egyszer kell megvennem. De épp ezért olyat akarok ami tényleg rendesen meg van csinálva.

5.25be függesztést csinált egy haverom, felfüggesztette a vinyót hogy a levegőbe lógjon (fekvő házzal). Abszolút hangtalan volt a gépe, nem lehetett észrevenni hogy be volt kapcsolva. Én ilyet azért nem csinállok mert 1. álló ház, 2. nincs elég 5.25ös slot, 3. rossz helyen vannak 5.25ös slotok (túl magasan, nem fuj rá venti, stb).
30 max nagyon határeset emlékeim szerint, bár attól is függ mennyi vinyóhely kell. Álló házban milyen kontraindikációja van a vinyó-lógatásnak btw? :) Ventit meg lehet berakni eléjük (ha gyári megoldást akarsz akkor pl. ott a Scythe Kama Bay), és tapasztalatból mondom hogy tökéletesen működnek az egy méteres SATA-kábelek is, szóval a magasság se téma.

TurboK

#8898
Annyi hogy a gépem legtetején van csak szabad 5.25ös slot, olyan magasba meg nem teszem a vinyót biztos felfüggesztés nélkül. Extra ventit meg nem akarok barkácsolni oda ahova nem valo, egyszerűbb az uj gépház (amit amugy is muszáj vennem mert a jelenlegiben nincs elég hely normális videokártyának).

Másik kérdés, van értelme alsó táphelyes gépházat venni, olyan táppal aminek alul van a ventilátora? Marad benne elég hely a táp szellőzésnek? (konkrétan a tápom Corsair 520w)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga


Kuroi Tenshi

#8900
Quote from: TurboK on 2008-10-11, 16:40:43
Konkrétan melyik antecnél? Ár nem annyira számít, addig amig nem megy át a házimozi box kategóriába (kb 30e maxot szánok rá). Csak egyszer kell megvennem. De épp ezért olyat akarok ami tényleg rendesen meg van csinálva.

P és NSK széria. P a kereted határán van, NSK talán van azon belül.
Pl NSK6000 Viszont ennél bajod gyűlhet hosszú vidkarival.
Én a P180-amból kivettem a felső winyódobozt, és csak az alsó van
benne.
Házibarkács között is láttam már olyat, ami elég rendesen működött.
Pl. sok 5.25-slotos házban lelógatva 2-2 vastag gumicsík, és azokra
csavarozva a winyók. Egyszerű és nagyszerű.
A témában ajánlom még a silentpcreview oldalt.

Az alsótápos gépekben nem a fenéklemezen csücsül a táp, kap
levegőt.

Cobra

Viszont alsó tápos háznál a házat nem szabad közvetlenül szőnyegre rakni. Parketta/kő jó, vagy a szőnyegre valami lap és úgy rá a ház.
Rezgéscsillapításra szerintem a Chieftec kihúzható HDD fiókjai is jók, pl ennél a háznál: http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=289&Itemid=556#
De a legtöbb újabb Chieftec házban is ilyen van, és jóval olcsóbbak, mint az Antecek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2008-10-11, 20:14:45
Rezgéscsillapításra szerintem a Chieftec kihúzható HDD fiókjai is jók, pl ennél a háznál: http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=289&Itemid=556#
De a legtöbb újabb Chieftec házban is ilyen van, és jóval olcsóbbak, mint az Antecek.
Sajnos nem, gyönyörűen átadják a rezgéseket a háznak. Viszont mivel így szélesebbek egy kicsit a 3,5" helyek ezért oda is be lehet barkácsolni valami gumiszalagos felfüggesztést. (Tervezem már egy ideje mert néha az agyamra megy, de még lusta voltam nekiállni.)

Cobra

Az enyémben még nincs ilyen műanyag keret, hanem sima csavaros, mégse olyan vészes a rezgés. Bár nekem csak 2 HDD-m van, és mindkettő elég nyugodtan megy (már amennyit a második, tárolásra szánt megy).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-11, 19:35:13
P és NSK széria. P a kereted határán van, NSK talán van azon belül.
Pl NSK6000 Viszont ennél bajod gyűlhet hosszú vidkarival.
Én a P180-amból kivettem a felső winyódobozt, és csak az alsó van
benne.
Házibarkács között is láttam már olyat, ami elég rendesen működött.
Pl. sok 5.25-slotos házban lelógatva 2-2 vastag gumicsík, és azokra
csavarozva a winyók. Egyszerű és nagyszerű.
A témában ajánlom még a silentpcreview oldalt.

Az alsótápos gépekben nem a fenéklemezen csücsül a táp, kap
levegőt.
OK, megnéztem, P180/182 nyerőnek néz ki (a keret nagyker áron értendő, hehe). Kérdések:
- P180 és P182 között mik a lényeges különbségek? Vízhütés nem érdekel, másról nem nagyon olvastam sehol.
- Leszedhető-e a nyithatos előlap? Ez több okból is fontos lenne (légátmenet, dvd-meghajto miatt nem zárnám vissza hanem ugyhagynám, ha állandóan nyitva van akkor meg előbb utóbb biztos lerugom, ilyenek).
- az előlap mögötti helyre lehet a ventit tenni, légátmenet miatt? A wincsesztereket mindenképpen fújatni akarom. Az alsó régió közepén van egy venti, de ezt nem kéne a vinyókra irányitanom mert a táp pont a másik irányba fújja a levegőt.

Egyébként haverom pont ugy zajtalanitotta a gépházat ahogy montad, gumifelfüggesztéssel. Tényleg abszolut zajmentes lett a gépe, alig akartam elhinni milyen halk. Mondjuk nála egyéb zajproblémák vannak (projektor...).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

A 182-ben sok kis apróságot javítottak még a 180-hoz képest.
(Vízhűtésre pont nem ajánlanám őket, hiába a nagy ház, belül
elég szűkösek, sokat szenvedtem vele).
Az előlapot a helyedben nem szedném le. Nagyon sokat számít,
meglepően sok zajt fog le. ODD-tálcát gondolom nem fogod
állandóan nyitva hagyni, akkor pedig rá lehet csukni; és avval,
hogy rá van csukva, annak is a lefog a hangjából. Ki lehet
pattintani; de egészen az oldallapig ki is lehet nyitni.
A felső winyódoboz előtt van egy 12-es ventinek hely; viszont
ha hosszú vidkarit tennél be, akkor ezt a winyódobozt ki kell
venned. Az alsó kamra winyódobozába 4 db fér el, és mögötte
a venti szívón van, nem fújón. Az előlap mögötti nyíláson
szívja be a levegőt, át a winyókon, aztán a táp felé fújja
(még a tápot is hűti közben, aminek így később pörög fel a
ventije).

A P18x szép és bizonyos keretek között jó is, de én nem
vennék mégegyszer ilyet. Ezt is csak azért vettem meg, mert
használt, de jó állapotban, olcsón adták. Megvannak a maga
hibái is: nagy és nehéz, belül mégis szűkös, főleg az alsó kamra,
ahol a táp és a winyók madzagait kell egy kicsit igazítgani,
hogy a venti ne kapja el őket. Hosszabb vidkarihoz ki kell venni
a felső winyódobozt, így csak 4 winyó fér el.
Legszívesebben saját magam készítenék házat, egy csomó jó
ötletet láttam már hozzá; csak ahhoz hely és idő kéne, azokkal
pedig nem állok valami jól...

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-12, 15:21:22
Az alsó kamra winyódobozába 4 db fér el, és mögötte
a venti szívón van, nem fújón. Az előlap mögötti nyíláson
szívja be a levegőt, át a winyókon, aztán a táp felé fújja
(még a tápot is hűti közben, aminek így később pörög fel a
ventije).
Tehát nem fújja az alsó vinyákat semmi. Csak szívással képes jelentősen hűteni a vinyókat? Főleg ha az ajtaja zárva van, mert akkor meg nincs honnan levegőt szívni.

Quote
A P18x szép és bizonyos keretek között jó is, de én nem
vennék mégegyszer ilyet. Ezt is csak azért vettem meg, mert
használt, de jó állapotban, olcsón adták. Megvannak a maga
hibái is: nagy és nehéz, belül mégis szűkös, főleg az alsó kamra,
ahol a táp és a winyók madzagait kell egy kicsit igazítgani,
hogy a venti ne kapja el őket. Hosszabb vidkarihoz ki kell venni
a felső winyódobozt, így csak 4 winyó fér el.
4 vinyó csak elég lesz, feltéve hogy az also rész eléggé hűtve van (rohadt vinyók iszonyat hőt termelnek). Súly nem számit, méretre meg csak 20 centivel nagyobb a mostani házamnál, az még csak elfér. Ha a vinyózajt teljesen leszedi, akkor még a hibáival együtt is rendkívül jónak hangzik, sztem ilyet veszek majd.

QuoteLegszívesebben saját magam készítenék házat, egy csomó jó
ötletet láttam már hozzá; csak ahhoz hely és idő kéne, azokkal
pedig nem állok valami jól...
Van egy pár Lego Technic szettem, ha érdekel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Akarok venni egy rendes egeret. A lényeg, hogy nagy legyen és kényelmes.

Valami olyasmi kéne, mint ami Zsigának volt a lanpartyn.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

#8908
Ha megnézed a képeket, az ajtó mögött van kb 2 cm
oldalt rácsos rész, tehát csukott ajtó mellett is bőven
kap levegőt.
Az alsó részben egy kb 5-6V-on járó 12-es van, ami
így elég halk, de még a nagyon forrófejű wd250-esem
sem ment 50 felé, a hűvösebb samu pedig még a 40-et
sem érte el a legnagyobb nyári hőségben sem (amikor
30-31 fok volt a szobában).

Quote from: TurboK on 2008-10-12, 18:41:58
QuoteLegszívesebben saját magam készítenék házat, egy csomó jó
ötletet láttam már hozzá; csak ahhoz hely és idő kéne, azokkal
pedig nem állok valami jól...
Van egy pár Lego Technic szettem, ha érdekel.

hehe, abból érdekes házat lehetne összehozni...
Kicsit másra gondoltam: nagy fa ház, ami elölről teljesen zárt,
belül hangszigetelő szivacs, felül külön rekesz tápnak, kihúzható
alaplap-tálca, alaplap proci-környék hátulját hűtő venti, kártya-
támasztó konzol; két részre osztott központi kamra, amiből az
egyikben van az alaplap, a másikban a gumicsíkra függesztett
winyók és a radiátorok. Szóval kb kisszekrény méretű kocka...
Kockát a kockának...

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-12, 19:06:35
Akarok venni egy rendes egeret. A lényeg, hogy nagy legyen és kényelmes.

Valami olyasmi kéne, mint ami Zsigának volt a lanpartyn.

mindkettőnknek mx518-asunk van, de az a depo szerint 7.8k
(anno még 10-12k is volt...). szóval mennyi az annyi? :)

Cobra

MS egerek is kényelmesek és nagyok (persze nem a notebook egerek).
Hide and fear, Cobra Commander is here !