Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Soldier on 2008-11-16, 18:27:20
de amugy ha már itt tartunk hozzánk is jön a digi arrol olvastatok valamit ? mit tudni róla ? en csupa rosszat hallotam csak ,pontosabban azt hogy rengetegszer szakad,és ez nem teszi tulszimpatikusá megéri váltani?
Szaréhugyé adnak nagyon durván jó feltöltést (meg a letöltés is jó, csak az nem olyan kiemelkedő), simán megéri. Én meg még csak jót hallottam róla, több ismerősnek / rokonnak van és elégedettek vele.

Én

Nálam is diginet van, több hónap alatt összesen ha 3x volt szakadás már lehet sokat mondok, 3500 havonta, 30 le 20 fel. Én megelégedett vele vagyok :jee:

Soldier

#9272
köszi az infot akkor pár hét és mar nálunk is lesz remélem /elméltben mar agusztusba itt volt, hát majdnem/

TurboK

Quote from: Soldier on 2008-11-16, 19:50:14
köszi az infot akkor pár hét és mar nálunk is lesz remélem /elméltben mar agusztusba itt volt, hát majdnem/
Mi két évre kötöttünk a chellonál (még a 10/1es csomagot), két hétre rá meg kötötte a digi az optikai kábelt az épületbe. Téptem a hajam rendesen.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Soldier

Quote from: TurboK on 2008-11-16, 20:58:51
Mi két évre kötöttünk a chellonál (még a 10/1es csomagot), két hétre rá meg kötötte a digi az optikai kábelt az épületbe. Téptem a hajam rendesen.
nah ezt megtudom érteni :|

közben meg csak nem segitett a gpu clock lejebbhuzása , és megneztem ezt az esemény naplót amit mondatok, bemásolom hátha ti tudtok segiteni mert én nem értem: bár nem vagyok benne biztos hogy ugyanezeket irja ki kék halál közben is./op rendszer most vista,de amikor elöször xp volt fenn akkor is ezt csinálta, ugyanez a vga driver volt akkor is,esetleg csere?/
[spoiler]Description
A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

Problem signature
Problem Event Name:   LiveKernelEvent
OS Version:   6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID:   1038

Files that help describe the problem
WD-20081115-2029-01.dmp
sysdata.xml
Version.txt

View a temporary copy of these files
Warning: If a virus or other security threat caused the problem, opening a copy of the files could harm your computer.

Extra information about the problem
BCCode:   117
BCP1:   FFFFFA8007E3F4E0
BCP2:   FFFFFA6002A28E34
BCP3:   0000000000000000
BCP4:   0000000000000000
OS Version:   6_0_6001
Service Pack:   1_0
Product:   256_1[/spoiler]

bimanc

Sajnálom, ehhez már nem értek. Próbáltad más játékkal is? Akár az is lehet hibás. De remélem valaki ért ahhoz a bejegyzéshez amit beírtál.

Soldier

=( , köszi azért. hát remélem én is valakinek lesz valami ötlete most felraktam a legfrissebb drivert, hátha. ha reporoltam a microsofnak ezt az üzit kaptam vissza."hogy nincsen megoldás és hogy az Ati Driver okozza".nah kösz.. de hát én ebbe annyira nem vagyok biztos azért. Kicsit utána olvasva elég sok embernek van ez a baja mind nvidia mind atinál, de megoldást még sehol sem találtam.. ha valkinek ötlet akkor please help  :frown:

Xzone

Quote from: Én on 2008-11-16, 19:11:04
Nálam is diginet van, több hónap alatt összesen ha 3x volt szakadás már lehet sokat mondok, 3500 havonta, 30 le 20 fel. Én megelégedett vele vagyok :jee:

Aztak*rva! Szóval én lassabb netért fizetek majdnem háromszor annyit...remek.

Moha

Akinél diginet van, szerintem mindenképpen azt válassza. Én csak jót hallottam eddig róla. Gyakorlatilag optikai kábelt húznak be az épületbe és onnan megy UTP-vel. Emiatt marha gyors és még senkit nem hallottam panaszkodni rá. Vélhetőleg csak később fognak előjönni a gondok, ha majd esetleg telítődik a gerinchálózatuk. De addig, ami a csövön kifér...

Ha itt nálunk lenne (a 100m-el odébb lévő panelházakban van), rögtön váltanék rá a Chello-ról, annak ellenére, hogy nem volt vele sose bajom.

A UPC-nél most az új szerződéseket hűségidő nélkül kötik. Viszont a felfelé módosítás tudtommal nem jelenti a fennálló hűség megszűnését. De majd utánakérdezek, mert nem vagyok benne biztos.
Amúgy a 10 vagy 20 Mbit downstream még jó is, upstream irányban viszont eléggé korlátozott a DOCSIS2 rendszer (amit a UPC használ), ilyen szempontból a diginet előnyösebb, mert az optikának szinte mindegy, hogy upstream vagy downstream...

TurboK

A Digi optikait vezet at épületbe és onnan egy (tudtommal) mezei switch-csel osztja szét a kapcsolatot lakásokon belül. De, állítólag nem mindenhol állitják be rendesen a switchet, és mivel egy bazi lan-nak felel meg az egész, ezért lehetséges hozzáférni az épületben lévő többi géphez (feltéve hogy nincsenek jelszóval védve a windows accountok, és nincsen firewall/router). Tudtommal ez az egyetlen hiba, de ezt is a tanáromtól hallottam, nemtom hogy tényleg így van-e.

Soldier: a log amit bemásoltál kerekperec azt mondja hogy rossz a kártyád. Esetleg frissitsd a drivert, hátha segít, de ha nem akkor tegyél bele uj videokártyát.

Nálam is el van romolva valami, két napon belül 2 ujraindulás, mégcsak nem is kékhalál (le van tiltva a kékhalálos ujrainditás). Eseménynapló nem mond semmit. Tegnap a hangkártya driverével szórakoztam, de az ennyire nem akaszthatja meg a gépet (minimum egy hibaüzenetet hagyna maga után). Videokártyát kb két hete cseréltem, de ilyen lefagyás még nem volt. DVD meghajtót viszont nemrég cseréltem, ez okozhat ilyen durva problémát?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboK on 2008-11-17, 03:09:51
A Digi optikait vezet at épületbe és onnan egy (tudtommal) mezei switch-csel osztja szét a kapcsolatot lakásokon belül. De, állítólag nem mindenhol állitják be rendesen a switchet, és mivel egy bazi lan-nak felel meg az egész, ezért lehetséges hozzáférni az épületben lévő többi géphez (feltéve hogy nincsenek jelszóval védve a windows accountok, és nincsen firewall/router). Tudtommal ez az egyetlen hiba, de ezt is a tanáromtól hallottam, nemtom hogy tényleg így van-e.
Elméletileg lehetséges a dolog. Viszont a digi PPPOE kapcsolattal dolgozik, magyarán nem lesz a hálókártyának közvetlen IP címe, hacsak nem adsz meg neki fixen valamit.
Olyat viszont el tudok képzelni, hogy valamelyik ügyes emberke rosszul köti be a routerét (WAN helyett LAN portba a kábelt) és szépen kiosztja a router DHCP-je az IP-ket a hálózat gépeinek, aztán utána már hozzá lehet férni a le nem védett gépekhez. :P

TurboK

A tanárunk szerint elég valami annyit csinálni hogy \\-t (vagy valami ilyesmit) írni a hálózati kapcsolatok mappa címsorában, és visszalép egy fokot - kilistázva az összes hálózatban lévő gépet. Én is csak hallottam, majd legkozelebb rákérdezek hogy konkrétan hogy is van.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

sirtomi

Felénk semmilyen kábel sincs, úgyhogy marad a lassú adsl sok pénzért :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Soldier on 2008-11-16, 21:40:53
közben meg csak nem segitett a gpu clock lejebbhuzása

:-/

Próbáld meg csökkentett módban letörölni a drivereket,
majd a legfrissebbet újratelepíteni. Ha továbbra sem
működik, akkor vidd vissza a boltba.

Moha

Quote from: sirtomi on 2008-11-17, 09:56:14
Felénk semmilyen kábel sincs, úgyhogy marad a lassú adsl sok pénzért :)
Pedig Pécsett ott van a UPC kábel... De ezek szerint olyan helyen laksz, ahova nem vitték ki, ami azért vicces, mert Komló is be van kötve... de akkor Pécs egyes részei úgy látszik nem.
Bár az igaz, hogy itt Debrecenben is van olyan kertvárosi rész, ahol nincs kábel.

Mindenesetre szerintem az ADSL árban és sebességben is versenyben tud maradni a kábeles nettel. Miért lassú nálad?

sirtomi

Eléggé a város szélén lakom, gyakorlatilag külön falunak is lehetne venni, de van helyi buszjárat. Digi kábel is van már Pécsen, csak felénk nem hoznak semmit.
4mbites adsl van, de a szerelők szerint ezeken a vezetékeken ez a maximum, sőt néha előfordulhat hogy a központ vissza is vesz ha túl sok a veszteség. De a régi kábeleket meg nem cserélik ki.

Kvikveg

Tovabbra is erdekelne, hogy volt-e valakinek dolga clonezilla-val?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Látom az indexen is próbálkoztál... :)


Szerintem hagyd ezt a clonezillát, és keresd meg itt a fórumon, hogy én hogy csináltam. Leírtam részletesen. Azon még lehet finomítani is.

Lényeg, hogy a sima copy parancsnak van egy olyan változata, ami a jogosultságokat is átviszi, az scopy, ezt a microsoftéktól le lehet szedni. Ezután offline módon scopy c:\ /a /s /o vagy mi a túróval át tudsz mindent simán másolni. Azért kell offline, mert az éppen futó rendszer néhány fontos fájlhoz nem enged hozzáférést.

Ez a módszer egyben egy defraggal is felér, szemben pl. a dd-s megoldással.

Szerk: a kasszától távozás után reklamációt nem fogadunk el, stb.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Kérdés:

Ugyebár a testvérem laptopja elromlott; kisírta hát (a testvérem, nem a laptop), hogy kapjon egy usert az én gépemen. Némi másolgatás és a cacls parancs kreatív használata után megkapta.

Viszont az ő korlátozott userjének nem megy az átkozott wireless net.

Mitől lehet? Esetleg az, hogy nem All usernek, hanem csak Current usernek telepítettem annak idején az átkozott Ralink drivert? De akkor be se töltődne neki, nem? Pedig betöltődik, sőt néha még érzékeli is, periodikusan felcsatlakozik, aztán eldobja a kapcsolatot. Ha először az én felhasználómmal lépek be, aztán kilépek és úgy lépek be az övével, akkor egy darabig működik a net.
Failure is the default option

Nakedape

audio cd -> mp3

free,  gyors, egyszerű

program

mit  használjak?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga


Nakedape

#9292
Quote from: Zsiga on 2008-11-19, 20:13:19
Quote from: Nakedape on 2008-11-19, 20:10:12
audio cd -> mp3

free,  gyors, egyszerű

program

mit  használjak?
http://www.exactaudiocopy.de/
1. danke
2. drive does not contain music cd,  nem akarja, /me lame nagyon (másikat berakva szintén ez az info)
3. cdex- viszi, így azzal
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

TurboK

Rákérdeztem az upcs dologra, ügyfélszolgálatis csaj azt mondta hogy felfelé váltáskor megszűnik a jelenlegi szerződés, a helyére ujat kapunk, ami huség nélkülis (csak annyit tartalmaz hogy 2010-ig garantálják a mostani áron a csomagot). De le lehet mondani akár azonnal.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Akkor te gyorsabb voltál, hogy beírd, mert én is megkérdeztem. :)
Érdekes amúgy, mert így akkor simán ki tudnak bújni az előfizetők a meglévő hűség alól...

Hehe... azért ajánlani mégsem fogom, mert az milyen lenne már... :hopp:

Cloud

Egy két gyors kérdésem lenne. Remélem tudtok segíteni.

FSC Amilo Li 1705 laptop VIA Chrome9 HC Integrated videókártyát tartalmaz. Jelenleg 256 mega memóriát zabál el a rendszermemóriából. Hogy lehet azt megcsinálni hogy kevesebbet vegyen el? Bios-t teljesen átnéztem oda vissza ezerszer és sehol nincs olyan kapcsoló hogy be lehessen állítani. Előző gépnél lehetett. Ennél nem. Valaki valami ötlet
_________

Total kezdő embernek milyen programot ajánlanátok amivel tv tunerrel felvett videókat lehetne vágni szerkeszteni, konvertálni egyszerűen?
________
Használtan, a lehető legolcsóbban milyen PDA-GPS-TELEFON kombót lehet kapni? Nem számít hogyha régi típus, esetleg ormótlan vagy nagy, a lényeg hogy minél olcsóbban hozzájussak. Sürgős lenne.


Köszi segítséget előre is.  :merci:

Fazék

#9296
téma az unalomig ismert családi VHS kazetták digitalizálása.
éppenséggel semmi kedvem beadni ezeket egy digitalizálással foglalkozó céghez, inkább elszenvedek én vele.
kérdés: mi az a minimum, amit kell venni, hogy normális minőségben tudjam végrehajtani ezt a feladatot?
(mondjuk nem túl nagy a kínálat a 20k alatti árkategóriában, márpedig én max ennyit szánnék rá...)
van bárki is itt, aki már próbálkozott ilyesmivel?

pl egy ilyen megfelelhet? vagy inkább vmelyik külső egységet érdemes venni?

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-17, 16:58:16
大成功!!!1

Sikerült a vinyócsere, e sorok írása közben már az új 250-es WD dübörög a rendszerpartíció alatt.
Nem volt triviális az eljárás, ha valakit érdekel, leírhatom.
*jelentkezik*
Nem talaltam meg.  :comp:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Fazék on 2008-11-21, 22:58:21
Szerintem az a belső kártya jó lesz. Bár készülj fel lelkileg arra, hogy lehetnek problémák a szoftverével. Talán annyiból jobb, hogy ebben nincs tuner, mert a legtöbb tunerkártyának förltelmesen gagyi szoftverei vannak. Csakhát a gyártó ugyanaz (Pinaccle, Happauge se jobb).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2008-11-21, 23:04:22
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-17, 16:58:16
大成功!!!1

Sikerült a vinyócsere, e sorok írása közben már az új 250-es WD dübörög a rendszerpartíció alatt.
Nem volt triviális az eljárás, ha valakit érdekel, leírhatom.
*jelentkezik*
Nem talaltam meg.  :comp:

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg243328;topicseen#msg243328

A válaszokat is érdemes talán elolvasni, ahol leírják, miért hülyeség. :)

inb4 túl bonyolult
Failure is the default option