Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Danke. Ma mar nincs erom ertelmezni is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Flaser

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-22, 00:48:18
Quote from: Kvikveg on 2008-11-21, 23:04:22
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-17, 16:58:16
大成功!!!1

Sikerült a vinyócsere, e sorok írása közben már az új 250-es WD dübörög a rendszerpartíció alatt.
Nem volt triviális az eljárás, ha valakit érdekel, leírhatom.
*jelentkezik*
Nem talaltam meg.  :comp:

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=917.msg243328;topicseen#msg243328

A válaszokat is érdemes talán elolvasni, ahol leírják, miért hülyeség. :)

inb4 túl bonyolult

Már neharagudj kikuchiyo, de ez végtelenül agyonbonyolított.
Ha nem szigorúan a Windows és csakis a windows eszközeit használod sokkal egyszerűbb a dolog. Pl. letöltöd a Clonezilla nevű programot és kiírod egy CD-re, majd arrol be-bootolva:
1. Clonezilla-t inditva klonozod a rendszerparticiodat az uj lemez elejére.
2. A) változat - GParted-et inditva megcsinalod az uj particiokat a lemezen.
3. B) változat - Bebootolsz az uj lemezrol, majd jobb-klikk "Sajátgép"-->Kezelés-->Lemezkezelés, itt új partició létrehozása.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

Eddig a clonezilla miatt nyafogott hogy jó-e akármire, ne utolag magyarázd neki.

Szerintem egyszerűbb lett volna lementeni a documents & settings mappát meg amit használ a program filesból (meg ami oda menti az adatát) és ujratelepiteni a windows, majd visszamásolni. Nem kell hozzá extra progi, plusz az ujratelepités is jót tesz.

Quote from: Fazék on 2008-11-21, 22:58:21
téma az unalomig ismert családi VHS kazetták digitalizálása.
éppenséggel semmi kedvem beadni ezeket egy digitalizálással foglalkozó céghez, inkább elszenvedek én vele.
kérdés: mi az a minimum, amit kell venni, hogy normális minőségben tudjam végrehajtani ezt a feladatot?
(mondjuk nem túl nagy a kínálat a 20k alatti árkategóriában, márpedig én max ennyit szánnék rá...)
van bárki is itt, aki már próbálkozott ilyesmivel?

pl egy ilyen megfelelhet? vagy inkább vmelyik külső egységet érdemes venni?
Ha nem akarod másra is használni azokat a digitalizálókat, akkor egyszerűbb hogyha veszel egy asztali dvd felvevőt. Hidd el nekem, sok macerát spórolsz vele, és sokkal hülyebiztosabb módszer.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Flaser

#9303
Quote from: TurboK on 2008-11-22, 06:09:28
Eddig a clonezilla miatt nyafogott hogy jó-e akármire, ne utolag magyarázd neki.

Szerintem egyszerűbb lett volna lementeni a documents & settings mappát meg amit használ a program filesból (meg ami oda menti az adatát) és ujratelepiteni a windows, majd visszamásolni. Nem kell hozzá extra progi, plusz az ujratelepités is jót tesz.

Nem működik, mert így nem viszed át a regisztárciós adatbázis megfelelő bejegyzéseit.

Igazság szerint egy ujra telepítéssel midig jobban jársz, a gond az archiválással szokott lenni, meg ha nem tartasz rendett akkor tényleg sok időd elmehet vele mire levadászod az összes drivert+szoftvert amit használsz.

Én ezért szoktam szinte kalapáccsal verni az összes user fejébe egy két-partíciós, struktúrált megoldást. Azaz, ha jön új driver ill. szoftver telepítő, akkor azt gondolkodás nélkül tegye fel az adatpartíció megfelelő könyvtárába. Dokumentumok szintúgy. Kb. 1/10-ére csökkenti a Windows újratelepítéssel járó fejfájást.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: Fazék on 2008-11-21, 22:58:21
téma az unalomig ismert családi VHS kazetták digitalizálása.
[...]
van bárki is itt, aki már próbálkozott ilyesmivel?
Fater pl. ilyennel (is) foglalkozik. :)
Két dolog kell hozzá: egy jó minőségű videómagnó és egy asztali DVD-író. Nincs macera a szoftverekkel, nincs formátum probléma, nem kell a gépbe külön betenni semmit, ráadásul, ha van firewire portod, akkor akár lemezre írás nélkül a gépre is rögzítheted (jobb DVD íróknak van IEEE-1394 kimenete).
Egyetértek TurboK-val, fölösleges a tuner kártya, jobb az asztali DVD. Nekem is van egy tuner kártyám, szülőktől kaptam. Halál gagyi kártya, halál gagyi szoftverrel (bár legalább a memóriát nem zabálja fel).

Zsiga

Quote from: Flaser on 2008-11-22, 07:15:24
Én ezért szoktam szinte kalapáccsal verni az összes user fejébe egy két-partíciós, struktúrált megoldást. Azaz, ha jön új driver ill. szoftver telepítő, akkor azt gondolkodás nélkül tegye fel az adatpartíció megfelelő könyvtárába. Dokumentumok szintúgy. Kb. 1/10-ére csökkenti a Windows újratelepítéssel járó fejfájást.
Én meg hogy használjanak Vistát. :) Mióta Vistám van kb. 3 hardverhez kellett külön drivert telepítenem, a többi alapból benne van, ráadásul a WinUpdate frissíti is.
Szoftvereket én is mentem rendszerezve, külön partícióra évek óta, de nagyon ritkán használom őket. Ha már újratelepítem a Wint, akkor rakok fel inkább mindenből frisset.

Moha

Quote from: Flaser on 2008-11-22, 07:15:24
Én ezért szoktam szinte kalapáccsal verni az összes user fejébe egy két-partíciós, struktúrált megoldást. Azaz, ha jön új driver ill. szoftver telepítő, akkor azt gondolkodás nélkül tegye fel az adatpartíció megfelelő könyvtárába. Dokumentumok szintúgy. Kb. 1/10-ére csökkenti a Windows újratelepítéssel járó fejfájást.
Na igen, épp a napokban voltam egy helyen, ahol összeomlott az XP, kérték, hogy telepítsem újra.
Természeresen egy 160GB-os hdd volt egyben, és kellett nekik róla az anyag. Összesen csak 40GB volt rajta, de mivel nem volt nálam semmi, amire elmentsem, kénytelen voltam átparticionálni a vinyót, ami miatt a max 2 órásra tervezett win+szoftver reinstallból 4 és fél órás kínlódás lett...

TurboK

#9307
Quote from: Flaser on 2008-11-22, 07:15:24
Nem működik, mert így nem viszed át a regisztárciós adatbázis megfelelő bejegyzéseit.
A (személyes) regisztrációs adatbázist az ntuser.dat fájlban tárolja a windows, azt meg ugy documents & settingssel eggyüt másolod át. Én mindíg így telepitek ujra, egyedül az outlook express/windows mail-ben kell ujra megadnom a pop3 jelszót, minden más lényegeset megjegyez.

edit: pontosság kedvéért: ugy kell viszamásolni hogy egy más nevű admin fiókot, onnan a saját régi fiókodat. Bejelentkezel egyszer a saját nevű fiókodba (hogy létrehozza a fiók fájljait), aztán vissza a "temp admin" fiókba és onnan írd felül a normál fiókod ujjonnan létrehozott fájljait a backuppal. Legközelebb amikor bejelentkezel, ugyanugy fog kinézni a fiókod mint régen, feltéve hogy minden más fájl a helyén van (pl theme-ek, háttérkép, ikonok, stb).

Aki nem tart strukturált wincseszter rendszert, annak egyszerűbb lementenie mindent, aztán visszamásolni egyesével azt amit kellőnek tart.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Files and Settings Transfer Wizard. Mondjuk ettől még a szoftvereket újra kell rakni. (bár őszínén szólva sose ellenőríztem le, hogy a registryt lementi-e).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Cobra on 2008-11-22, 18:41:42
Files and Settings Transfer Wizard. Mondjuk ettől még a szoftvereket újra kell rakni. (bár őszínén szólva sose ellenőríztem le, hogy a registryt lementi-e).
Én ezzel próbálkoztam, mikor a régi gépemről át akartam pakolni az újra a beállításokat.
Szépen le is mentette a régi gépről a cuccokat, megvolt a file. Összeraktam az új gépet, feltelepítettem, utána meg belőttem a FSTW-t, hogy visszategyem a cuccokat, mire közölte, hogy régebbi verzióval készült a mentés, és tegyem fel a régi gépre az új verziót, és azzal mentsem le. Nos, akkor mondam neki, hogy 'nyádat!  :b+:

TurboK

Nagyon bírom hogy mennyi extra beállitásmentő app van amikor csak egy extra particio és a ctrl+c/ctrl+v kell hozzá.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2008-11-22, 06:09:28Ha nem akarod másra is használni azokat a digitalizálókat, akkor egyszerűbb hogyha veszel egy asztali dvd felvevőt. Hidd el nekem, sok macerát spórolsz vele, és sokkal hülyebiztosabb módszer.
köszi a tippet, azt hiszem ezen megoldás mellett maradok. dvd-felvevőnk van, már csak egy normális minőségű videót kéne kölcsönkérnem vmi ismerőstől és mehet is az átmentés :)

Kvikveg

Hehe, erdekes ki hogy oldja meg.
Nos, en nem akarok Win-t telepiteni, egyszeruen ugy ahogy van akarom atvenni a regit. Semmi kedvem vadaszgatni azokat a programokat amiket regen tettem fel. Ha egyaltalan meg megvan a setup CD/DVD/etc valahol ugye...
Eees megtalaltam a ghost floppymat.  :hopp:
Mentem ghostolni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

van parancssorból futtatható sfv készítő program? vagy olyan, aminek megadok egy könyvtárat és a teljes azon belül lévő könyvtárfát befutja és minden könyvtárba egyesével készít az adott könyvtár nevével a benne lévő file-okról egy sfv file-t?
csak mert hirtelen rámjött az sfv-zhetnék, de egyesével rohadt macera lenne

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-11-23, 23:47:00
van parancssorból futtatható sfv készítő program? vagy olyan, aminek megadok egy könyvtárat és a teljes azon belül lévő könyvtárfát befutja és minden könyvtárba egyesével készít az adott könyvtár nevével a benne lévő file-okról egy sfv file-t?
csak mert hirtelen rámjött az sfv-zhetnék, de egyesével rohadt macera lenne

Nem próbáltam ki, gondolom nem is lett kapásból helyes, de szerintem ebben az irányban elindulhatsz:
Code (c:\izé\a.cmd) Select

for /R %D in (.) do call c:\izé\b.cmd %D%

Code (c:\izé\b.cmd) Select

echo Túrás alatt: %1
cd %1
c:\izé\kedvenc_egykönyvtáras_sfv_készítőm.exe

Irodalom

Szóval már csak le kell töltened egy tetszőleges parancssori sfv készítőt, vagy egy egyszerű crc készítő és >> operátor segítségével kézzel összeütni a b.cmd batch fájlban. Így szerintem már könnyebben vadászol le a netről megfelelő cuccot.

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-11-24, 00:24:03
Quote from: Fazék on 2008-11-23, 23:47:00
van parancssorból futtatható sfv készítő program? vagy olyan, aminek megadok egy könyvtárat és a teljes azon belül lévő könyvtárfát befutja és minden könyvtárba egyesével készít az adott könyvtár nevével a benne lévő file-okról egy sfv file-t?
csak mert hirtelen rámjött az sfv-zhetnék, de egyesével rohadt macera lenne

Nem próbáltam ki, gondolom nem is lett kapásból helyes, de szerintem ebben az irányban elindulhatsz:
Code (c:\izé\a.cmd) Select

for /R %D in (.) do call c:\izé\b.cmd %D%

Code (c:\izé\b.cmd) Select

echo Túrás alatt: %1
cd %1
c:\izé\kedvenc_egykönyvtáras_sfv_készítőm.exe

Irodalom

Szóval már csak le kell töltened egy tetszőleges parancssori sfv készítőt, vagy egy egyszerű crc készítő és >> operátor segítségével kézzel összeütni a b.cmd batch fájlban. Így szerintem már könnyebben vadászol le a netről megfelelő cuccot.
no igen, ezért akarok parancssorosat mert ahhoz még talán én is össze tudok dobni egy batch file-t.

és igencsak helytelen cselekedet volt az Ön részéről segíteni, mert ezzel csak alátámasztotta azon tézisemet, miszerint megéri továbbra is lustának lenni és mással elvégeztetni a piszkos munkát, vagy legalábbis annak egy jó részét :D

Cobra

Igaz ki kell jelölni a fileokat, de a Total Commander is megcsinálja sok filera.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Cobra on 2008-11-24, 01:25:01
Igaz ki kell jelölni a fileokat, de a Total Commander is megcsinálja sok filera.
Igen, de ha jól értem, Fazék olyan módszert keres, ami rekurzívan megcsinálja az alkönyvtárakban is, a commander viszont csak az aktuális könyvtárban tud dolgozni.

Fazék

Quote from: Moha on 2008-11-24, 10:59:15
Quote from: Cobra on 2008-11-24, 01:25:01
Igaz ki kell jelölni a fileokat, de a Total Commander is megcsinálja sok filera.
Igen, de ha jól értem, Fazék olyan módszert keres, ami rekurzívan megcsinálja az alkönyvtárakban is, a commander viszont csak az aktuális könyvtárban tud dolgozni.
hajszálpontosan :)

TurboK

#9319
commandlineosat nem tudok de a hksfv tud komplett mappákat + összes alkönyvtárt átellenőrizni. Egyszerű jobb klikkes app, tud egyszerre több sfvt lekezelni (sorba szedi őket, lehet pl egyszerre megnyitni 50 sfv fájlt és sorban ellenőriz mindent, nem egyszerre mint más sfv ellenőrzők, és ugyanezt tudja sfv készitésnél is) kár hogy már nem fejlesztik. Nemigen találtam más ellenőrzőt ami ilyen jól kezelt egyszerre több sfvt, pedig sokat kerestem. md5öt is kezel.

edit: de, nem egyesével dob ki sfvt minden fájlhoz, ugyhogy neked lehet nem jó.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

egy nyamvadt c-media 8330 pci kártya van a jó kis compaq gépben. a gépen win me van (áldott legyen a microsoft...) egyik pillanatról másikra úgy döntött, hogy nem működik. eltűnt a hangerőszabályzó az eszköztárról és a vezérlőpult / hang résznél is szürke a választási lehetőség, hogy min adja a hangot. ugyanakkor azon túl, hogy hangkiadásra nem használható, semmi egyéb hibát nem jelez az eszköznél. garantáltan nem nyúlt hozzá senki se a driver-éhez. leszedtem már 2.0-s, meg 4.17-es driver-t is hozzá, ez a kettő volt általam is megtalálható állapotban, de egyik föltelepítésével se oldódik meg a probléma.
gyanítom teljesen el kéne távolítanám minden rohadt driver maradványt a gépről, mert így a köcsög hajlamos megtalálni ugyanazokat a driver-eket, amik már fönt voltak és össze-vissza kavarodik azokkal, amit most akarnék fölrakni. tetves ME és tetves hangkártya.
ötlet?

Selmo

Szedd ki a kártyát és tedd át másik slotba.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Nem tudom, ME esetében ez hogy műxik (hála Istennek sosem kellett használnom), de XP-n én találkoztam ilyen hibával és ott az okozta, hogy a windows audio szolgáltatás leállt. Ha kézzel elindítottam a szolgáltatást, akkor utána működött minden, de egy restart után megint semmi, úgyhogy reinstall lett belőle.

Cloud

#9323
Átrakni másik slotba, minden driver le, registry cleaner, új driver fel. Ha így se működik akkor kipróbálni másik gépben kártyát. Ha ott se műxik behalt kártya.
Anno nekem így sikerült régi kártyámat megcsinálni.

Szerk:

Van itthon egy sima 1megás adsl  netem, meg egy voda-s mobilnet(tudjátok usb-be bedugni feltelepíteni és megy is már. :D)
Na szóval. ADSL 1 megás, vodás 6 megás.
Fizikailag megoldható az hogy egy laptopon egyszerre mindkét netet használjam letöltésre?(ADSL--torrent, Voda-rapid meg egyebek)
Mert nagyon jó lenne és csomó cuccot tudnék egyszerre leszedni... Más gép sajna most nincs itthon.
Van erre valami megoldás?

TurboK

#9324
Eszközkezelőnél megnézted már hogy mit ír ki?

edit: ez a trükk (ventillátor 7voltra állitása) hosszú távon károsíthatja a tápot?
http://www.silentpcreview.com/article6-page1.html

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2008-11-25, 22:43:35
Eszközkezelőnél megnézted már hogy mit ír ki?
igen, írtam is, hogy "semmi egyéb hibát nem jelez az eszköznél"

ezt az áttenni más slot-ba dolgot kipróbálom majd.

Moha

Quote from: TurboK on 2008-11-25, 22:43:35
edit: ez a trükk (ventillátor 7voltra állitása) hosszú távon károsíthatja a tápot?
http://www.silentpcreview.com/article6-page1.html
7 volt?  :confused: Az még oké, hogy a 12 volt helyett az 5 voltos ágra kötni a ventit, olyat én is csináltam, hogy halkabb legyen, de két különböző feszültségű pozitív ágra rákötni, az nem biztos, hogy jó ötlet!  :3x3:

TurboK

Működni működik, kérdés az hogy hosszú távon mennyire káros a tápra. (corsair 520x, nem gagyi)

5v-on az egyik ventim nem megy, a másik meg nem fuj eleget, 12v-on meg túl hangosak. 7v-on pont jó mindkettő, és szeretném ígyhagyni, feltéve hogy nem rontja el a gépet.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Én tuti nem kísérleteznék vele, bár minden téren kockázatkerülő vagyok.
Szerintem keress utána fórumokon, hátha találsz olyat, aki hosszabb távon használta és leírta a tapasztalatait.
Még ha a táp nem bírja, az egy dolog, de mi van, ha valami más eszközre (pl HDD) van esetleg káros hatással...?!

kikuchiyo

Ha már barkácsolni akarsz, ahogy a tag teszi a cikkben, akkor csinálj két ellenállásból egy osztót, azzal sokkal célszerűbben lehet 7 (vagy 12 és 0 között valamennyi) voltot előállítani.

Vagy még célszerűbben tegyél be egy potenciométert, azzal még szabályozni is lehet.
Failure is the default option