Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud

#10800
Hamarosan új noti vásárlására adom a fejem.

Olyan kérdésem lenne hogy:

-az megoldható e hogy mondjuk egy 32 gigás pendrivera teszem fel xp-t, és onnan futtatok minden? (körülményes, de elvileg gyorsabb tőle gép nem?)

vagy

-kártyaolvasóba belegyömöszölni egy nagyon nagy memóriakártyát és arra telepíteni xp-t?


Vagy ha ezek nem megoldhatóak akkor marad az hogy kártyaolvasóban lévő kártyára rakom a lapozófájlt(esetleg pendrive-ra)


Más kérdés:  :)

OpenOffice sokban különbözik sima MS Office-tól?

Próféta

Quote from: Cloud on 2009-05-09, 14:45:46
Más kérdés?
Nekem nincs :)

Quote from: Cloud on 2009-05-09, 14:45:46
OpenOffice sokban különbözik sima MS Office-tól?
Sokban. Például ingyenes, valamivel lassabb, illetve nem ugyanazt tudja, hanem kevesebbet is meg többet is (éppen ezért én kénytelen vagyok mindkét irodai csomagot aktívan és rendszeresen használni).

Ha egy nem túl hozzáértő vagy elmélyült Office XP/2003 felhasználó orra elé odatolod az OpenOffice-t, nagyjából annyit vesz észre, hogy kicsit máshogy vannak rajzolva a gombok (gondolok itt Word, Excel dolgokra, nem ilyen ritkább eszközökre). Az ISO szabványos ODF fájlformátumokat használja, de természetesen megbirkózik a gyakorlatban elterjedtebb .doc, .xls, .ppt, stb. fájlokkal is. Viszont ahogy MS Office verziók közt váltva is mindig szétcsúszik valamennyire a formázás, OO-ra átállva még erősebb ez az effekt, de általában nem vészes (bár Powerpointban könnyen az lehet). A legújabb xlsx, docx fájlokat csak olvasni tudja.

Más különösebben lényeges, egységsugarú felhasználó számára fontos különbség most nem jutott eszembe.

kikuchiyo

Kivéve, ha ez a nem túl hozzáértő vagy elmélyült Office XP/2003 felhasználó az anyukám vagy a testvérem, mert ők sírnak, hogy miért nem ugyanolyan.

Egyébként nagyjából úgy van, ahogy Próféta mondja. A formázás szétcsúszását megerősíthetem, gyakran van, hogy a doc-ban kapott, egyoldalasnak szánt dokumentum vége új oldalra csúszik.

Az OO előnye viszont a beépített és jól működő PDF-gyártás.
Failure is the default option

Member

#10803
Olyan bajom van, hogy újraindítottam a gépet, miután gyanúsan lassan mentette ki a videót és opera lefagyott, azóta, ha normál üzemmódban indítom a gépet, a Nod32 betöltése körül auto nyom egy reset-et.  Éppen csökkentett módban nyomok egy nod keresést, de nem hiszem, hogy bármit is találna. Most szép lassan nyomjak ki minden progit vagy mit tanácsoltok?

EDIT: Már be sem akar boot-olni (debugging mode). :/

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-09, 16:04:22
Az OO előnye viszont a beépített és jól működő PDF-gyártás.
Gyakorlatilag a 2007-es MS Office is tudja, csak jogi okok miatt külön kell letölteni hozzá.

Quote from: Member on 2009-05-09, 16:13:14
auto nyom egy reset-et. 
Ez nem kékhalál véletlenül? Be van kapcsolva, hogy újraindulás helyett jelezze ki? Mindenesetre utánanézhetsz csökkentett módban az eseménynaplóban.
Ha nem valami túlmelegedés / ram hiba / stb., akkor egy rendszer-visszaállításnak jók az esélyei.

Member

Most, hogy végre log-golt boot-ot kértem, bejött, gondolom titokban akarja tartani, hogy mi a sz*r.

Gondoltam én is kékhalálra, de már láttam ezen a windows-on kékhalált, szóval nem volna szabad akkor újraindulnia.
Majd ránézek a hardware monitorra. Winfosból nem érhető el valahogyan? Csak hátha megint eljátszaná az előbbi kört.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2009-05-09, 16:24:10
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-09, 16:04:22
Az OO előnye viszont a beépített és jól működő PDF-gyártás.
Gyakorlatilag a 2007-es MS Office is tudja, csak jogi okok miatt külön kell letölteni hozzá.

Na ja, csak a 2007-es MS Office nem olcsó, és a megváltozott kezelőfelület miatt már nem csak a nem túl hozzáértő vagy elmélyült Office XP/2003 felhasználókat hökkenti meg az első találkozáskor.
Failure is the default option

White SeeD

Yeah, és elvileg lejött. A probléma már csak annyi, hogy a flasbackel letöltött az2530 mb, míg a firefoxolt az 2147  :redface:
Mindjárt kiderül melyiket lehet írni. Ha egyiket sem feladom, és nézek valami megbízhatónak tűnő helyet ahonnan leszedhető rendesen.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-09, 18:13:58
Na ja, csak a 2007-es MS Office nem olcsó, és a megváltozott kezelőfelület miatt már nem csak a nem túl hozzáértő vagy elmélyült Office XP/2003 felhasználókat hökkenti meg az első találkozáskor.
Az az a zseles csicsafortelem?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2009-05-09, 18:30:45
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-09, 18:13:58
Na ja, csak a 2007-es MS Office nem olcsó, és a megváltozott kezelőfelület miatt már nem csak a nem túl hozzáértő vagy elmélyült Office XP/2003 felhasználókat hökkenti meg az első találkozáskor.
Az az a zseles csicsafortelem?
You mean az a milliószor átgondoltabb, logikusabb és korrektebb kezelőfelület? ::)

Flaser

Quote from: Zsiga on 2009-05-09, 18:44:24
Quote from: Kvikveg on 2009-05-09, 18:30:45
Quote from: kikuchiyo on 2009-05-09, 18:13:58
Na ja, csak a 2007-es MS Office nem olcsó, és a megváltozott kezelőfelület miatt már nem csak a nem túl hozzáértő vagy elmélyült Office XP/2003 felhasználókat hökkenti meg az első találkozáskor.
Az az a zseles csicsafortelem?
You mean az a milliószor átgondoltabb, logikusabb és korrektebb kezelőfelület? ::)

You mean that piece of shit that still uses a closed format, creates a binary file to store text and still won't enforce typesetting sensibilities, but allows "freedom" to screw you document in unimaginably complex ways?

Sokszor mondom, de még mindig kevesen hiszik el, pedig így van:
A word perfect volt a Word legjobb változata és a legjobb WYSWYG szövegszerkesztő. Messze nem tökéletes, de a fenti problémák közül egyedül a "szabadsággal" volt gond.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én

Nekem a 2007-es worddel egyedül az volt a bajom, hogy valamit meg kellett baszni registryben, hogy megnyissa a régi fájlokat. A kezelőfelületétől először én is összeszomorkodtam a nadrágomat, de aztán megszoktam, most már a régebbi furcsa. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-05-09, 14:45:46
Hamarosan új noti vásárlására adom a fejem.
Olyan kérdésem lenne hogy:
-az megoldható e hogy mondjuk egy 32 gigás pendrivera teszem fel xp-t, és onnan futtatok minden? (körülményes, de elvileg gyorsabb tőle gép nem?)
vagy
-kártyaolvasóba belegyömöszölni egy nagyon nagy memóriakártyát és arra telepíteni xp-t?
Vagy ha ezek nem megoldhatóak akkor marad az hogy kártyaolvasóban lévő kártyára rakom a lapozófájlt(esetleg pendrive-ra)

Le akarod lassítani a gépet, talán túl gyors? ::)
1.) Pendrive és memkártya is sokkal lassabb, mint egy winyó
(2.5" winyó 50MBps max, 35MBps átl.; pendrive, gyors mem-
kártya: 25 ill. 16 max, 10 ill. 8 átlag)
2.) A pendrive és a memkártya nem szereti a sok írást. Ezért
ezek egy oprendszerrel nagyon gyorsan meg fognak halni,
és viszik magukkal minden adatod.
Ilyen hülyeségeket honnan veszel?

Selmo

Quote from: White SeeD on 2009-05-09, 18:28:17
Yeah, és elvileg lejött. A probléma már csak annyi, hogy a flasbackel letöltött az2530 mb, míg a firefoxolt az 2147  :redface:
Mindjárt kiderül melyiket lehet írni. Ha egyiket sem feladom, és nézek valami megbízhatónak tűnő helyet ahonnan leszedhető rendesen.
Az én verzióm 2 413 mega. :) 2 530 975 744 pontosan.

+1 KT mellé, Cloud te élvezed saját magad szopatását?

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2009-05-09, 18:44:24
You mean az a milliószor átgondoltabb, logikusabb és korrektebb kezelőfelület? ::)
0*millió = 0
Igen, arról beszélt, ahol az Excel űrlap zárolása a Korrektúra tabon, a makrók beállítása a Nézet tabon van, a Powerpoint helyesírás-ellenőrzőjének nem lehet megmondani, milyen nyelvű prezentációt ellenőriz (illetve de, minden bullet pointra egyenként, de globálisan nem). A Powerpoint egyik legfontosabb eszközének mondható "kijelöléspanel" megtalálása szinte beavatott, ezoterikus tudást igényel (BTW, most már tudom, hogy lehet megnyitni, bibibí).

Komolyra fordítva a szót, a ribbon felület alapkoncepciója nagyon szimpatikus. De a megvalósítás tényleg nem volt átgondolva, de legalábbis élő emberen tesztelve biztosan nem. A munka jelentős része ugyanis azzal megy el, hogy a "Kezdőlap" és az egyik másik lap között kell oda-vissza váltogatni. Pedig sokkal egyszerűbb lenne a dolog, ha a kezdőlap eszköztárként állandóan maradna, és a többi között lehetne váltogatni. Valamennyire ezt pótolná az a repülő pult vagy mi, de inkább kevesebb, mint több sikerrel. Arra a kis gyorseszköztárra meg csak nem fogok mindent egyenként felrakosgatni.

Kvikveg

En csak azert haragszom rajuk, mert rokoneknak az van, nekem a regi, es mindig szivas valamit megtalalni, a telefonos segitsegrol ne is beszeljunk. A default betutipus meg valami olyan amirol meg az eletben nem hallottam.
Van par dolog, amit konnyebb megtalalni, de neha eleg szivatos tud lenni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#10816
Cry moer linux/freewarefags  :__devil:

[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Hmm, egész gyorsan felment a 7....45 perc.
A sebessége is megfelelő. Bár nem találok meg benne még semmit.

Ami elsőre feltűnt hogy hang az speciel nincsen :D Aztmondja headphones not pluged in, pedig igencsak bevan dugva.
Nagyban keresem az ezközkezelőt, de ahogy nézem teljesen fel van forgatva és szét van bontva minden.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

xp
vistát meg még egyszer sem láttam :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Darkstar

Ahhoz képest tényleg elég más :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Nem rossz nem rossz.
Bár valószínű zabálja a gépet.
btw, az az aeros vizuáltechnikai bűvészkedés az nem az lenne, hogy az ablakok térszerűen egymás mögött vannak és lapozni lehet köztük? Vagy azok a képek csak reklámcéllal készültek, és az aero az amikor a tálcán ha rámegyek feljön kis ablakban?

Eddig 3 nagyobb problémával kerültem szembe:
1, Az mpc az istennek sem akarja megjeleníteni a feliratot mkv-nál stb. Noha a codek elindul és szerinte van felirat. zoom playerel megy, így ez nem annyira végzetes.
2, A daemon tools prot nem sikerült felrakni. Telepítéshez újra  kell indítani, csak a biztonsági bizbasz leblokkolja és elölről kezdi a telapítést. De gondolom erre már van / nagyonhamar lesz megoldás.
3, A ps2 emu teljesítménye drasztikusan csökkent. min 50%-al. Így már erősen élvezhetetlen rajta minden.
+1 a színsémáinál mikor váltogat az agyamra megy. Még jó hogy nem vagyok epilepsziás különben a villogásától már rohamom lett volna.
++1 nem találok semmit. hangot sikerült kicsiholni belőle, de speakerként azonosítja a fülhallgatót és ez sajnos hallatszik is. Erre gondolom majd lesz/van megfelelő driver. Azon gondolkodtam megprobálom felpakolni a vista lemezen lévő alaplapi drivert.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Próféta

Quote from: White SeeD on 2009-05-09, 22:29:28
btw, az az aeros vizuáltechnikai bűvészkedés az nem az lenne, hogy az ablakok térszerűen egymás mögött vannak és lapozni lehet köztük? Vagy azok a képek csak reklámcéllal készültek, és az aero az amikor a tálcán ha rámegyek feljön kis ablakban?
Az Aero az az egész GUI theme. Méghozzá erősen desktop compositing alapú. A DWM potenciáljának sok konkrét felhasználása van; némelyik szép, de egészen haszontalan, mint az üvegkrómon megcsillanó fénycsík vagy az a lapozós cucc (Win+Tab); mások nagyon is hasznosak, mint a "feljön kis ablakban".

Cobra

Ablak megjelenítést tudod állítani. MPC nekem se akart feliratot, de WMP gyönyörűen megy ffdshow+Vsfilter+Haali splitterrel. DT-sek azt írták beta oprendszerhez nem fejlesztnek, szóval csak akkor állnak neki megcsinálni a DT-t, ha kijön a végleges W7.
Milyen hangvezérlőd van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

#10824
Quote from: White SeeD on 2009-05-09, 22:29:28
Nem rossz nem rossz.
Bár valószínű zabálja a gépet.
btw, az az aeros vizuáltechnikai bűvészkedés az nem az lenne, hogy az ablakok térszerűen egymás mögött vannak és lapozni lehet köztük? Vagy azok a képek csak reklámcéllal készültek, és az aero az amikor a tálcán ha rámegyek feljön kis ablakban?

Eddig 3 nagyobb problémával kerültem szembe:
1, Az mpc az istennek sem akarja megjeleníteni a feliratot mkv-nál stb. Noha a codek elindul és szerinte van felirat. zoom playerel megy, így ez nem annyira végzetes.
2, A daemon tools prot nem sikerült felrakni. Telepítéshez újra  kell indítani, csak a biztonsági bizbasz leblokkolja és elölről kezdi a telapítést. De gondolom erre már van / nagyonhamar lesz megoldás.
3, A ps2 emu teljesítménye drasztikusan csökkent. min 50%-al. Így már erősen élvezhetetlen rajta minden.
+1 a színsémáinál mikor váltogat az agyamra megy. Még jó hogy nem vagyok epilepsziás különben a villogásától már rohamom lett volna.
++1 nem találok semmit. hangot sikerült kicsiholni belőle, de speakerként azonosítja a fülhallgatót és ez sajnos hallatszik is. Erre gondolom majd lesz/van megfelelő driver. Azon gondolkodtam megprobálom felpakolni a vista lemezen lévő alaplapi drivert.
Az Aero csak a skin neve. Az uj csilivili felület lényege az hogy hardveres gyorsitást használ, a technológia neve DWM, mint az már ki volt fejtve feljebb. Mint ilyen, a videokártyádat használja, de már egy olcsó alsókategóriás kártya is képes úgy kezelni hogy ne eseen játékok rovására (egyébként is, ha teljes képernyőre teszel játékot, a desktop automatikusan kiugrik szoftveres módba, hogy ne szívja a videokártyát a háttérben). Nálam még a vista bétáknál egy radeon 9600 simán kezelte reccenés nélkül, pár százalékos videokártya használat mellett.
A hardveres gyorsitás miatt tud rengeteg ujdonságot az ui, mint pl. az ablakok előnézete, 3d-s alkalmazásváltás, és a kedvencem, hogy nem törik meg a kép ablak módban (ami már win98 óta agyamra ment).

1. használj mpc Home Cinemát (http://mpc-hc.sourceforge.net/), állítsd EVR Custom renderre. Ez csak vista és win7 alatt megy teljes értékkel mert a DWM-et használja. Cserébe viszont mindent kezel, minimális képbe piszkálással, kompromisszumok nélkül. MPC-HC-vel nem is lesz szükséged másra, esetleg egy friss ffdshow buildre ha szereted piszkálgatni a filterekt vagy dekódolási hibával találkozol. Avagy haali splitterre ha nem tudsz létezni mkv ordered chaptering nélkül (de a haali is csak az mkv bontás miatt kell, renderernek az evr sokkal erősebb). CCCP, vsfilter, stb viszont felesleges, alig van bennük olyan funkció amit az mpc-hc ne kezelne alapból.
2. Ha az UAC blokkolja le akkor azt kapcsold le, msconfigban a legegyszerűbb. Egyébként meg próbálkozz frisebb verzióval. Nálam egy régebbi (free, és nem pro) verzió megy Vista alatt, hibátlanul.
3. nézd meg nem-e lett elállítva az emulátor (ujrainstall után elfelejthette a beállításait), engedélyezve van-e rajta a dual core támogatás, nem próbálja atom felbontásban renderelni a grafikát, ilyenek. Ezenkívül szedd le alegujabb verziót, van olyan játék ahol 2-3x gyorsabb mint egyes régebbi verziók. Fórumokban van béta verzió ami egykét helyen még gyorsabb, de nem támogatott. Maga az OS miatt NEM okozhat ilyen mértékű lassulást, hacsaknem olyan hardvered van amihez alapból nincs driver (pl. nforce3). Nálam XP és Vista x64 ugyanolyan sebességgel vitte a ps2 emut.
+1 milyen színsémák? Az ablakok színe, monitor színkezelés, vagy a színfelbontást módositja?
++1 (vista alatt) jobb alsó sarokban speaker ikonon jobb klikk, lejátszóeszközök, kiválasztod az alapértelmezett hangkimenetet és ráböksz a beállítás gombra. Utána tovább tudod piszkálni ha az adott lejátszóeszközre duplán klikkelsz.
Nálam a Vista 3 teljesen független drivert kezelt hiba nélkül (sb live, realtek 6xx, realtek HD 889a). Mivel a win7 és a vista driverek között nincs különbség, ezért nem is akadhatsz sok gondba, egyszerűen csak nem találod hol kell beállitani a hangot.

A gépedet nem zabálja, csak igyekszik mindent előretölteni, hogy pattogósabban jöjjenek be a gyakran használt programjaid + indexeli a tartalmadat hogy gyorsabban tudj bennük keresni. Indexelést le lehet tiltani, előtöltést nem teljesen (a szolgáltatást le lehet kapcsolni, de attól függetlenül cache-elni még mindíg fog, csak nem előre kaparja a vinyót hanem utólag jegyez meg dolgokat).

Ez nálam mind vistás tapasztalat egyébként, de win7 ugyanaz a kernel, csak átrendezett funkciókkal.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

White SeeD

Hangártya az alaplapra integrált (GA-MA69G-S3H F6 típusú). Az XP-hez nagyon jó kis szoftver van hozzá, ami érzékeli hogy mit csatlakoztatok rá. Ha meg nem tetszik akkor bármit megváltoztathatok rajta.

Az mpc egyenlőre nem annyira lényeg. A zoomplayer meglepően jó és egyszerű (talán túl egyszerű is :smile:)

DT-ből pro kell mindenképpen mert egyes progik kiröhögik a free változatot :frown: Majd még bűvészkedek vele. Viszont ha nem megy kiesik jópár game amivel szívesen játszok.

Ps2 emu az viszont vidám dolog. A probléma ott kezdődik, hogy a húzóprogik nem működnek 7 alatt, így eleve nem tudom a hardvereket picit feljebb húzni.
A másik hogy ablakban gamelek, mert ha gond van a teljes képernyőn nem csak az emu száll el hanem a komplett gép. Meg így tudtam elérni a legjobb beállításokat is.
De újjrabeállítottam mindent, eleve resetelődnek a beállítások ha átviszem a progit máshova.
Nyugalmi állapotban még csak csak megy az 50 fps, de harcoknál visszazuhan 30 köré (XP-nél stabil 50), idézésnél meg akár 15 alá is mehet, (XP-nél Shiva legdúrvább belassulásánál is hozta a min 30-at)

A színbeállítást nem is néztem annyira. annyi, hogy ha elindítok egy videót megjelenik alul az üzenet, hogy ezzel nem kompatibilis a win7, elsötétül minden egy pillanatra és visszajön a kép. Végül is 1 seces művelet az egész. lcd monitoron annyira nem gáz, de a régi crt-m valószínű katoggna veszettül.
És mikor bezárom a videót visszaáll.

Ma lesz egy kis időm, végigtúrom a menüket
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

TurboK

Az alaplapod Realtek HD 889a audio chipet használ. Ezt az oprendszer hibátlanul kezeli alapfelállásból. A csatlakozó ki-be dugdosást viszont egy külön program kezeli, a windows maga nem. Szedd le a realtek oldaláról a drivert hozzá, ennyi.

Nem tudom konkrétan milyen program az ami egyáltalán figyeli hogy melyik Daemon Tools van a gépeden. Elvileg cd emuláció terén a Pro verzió csak annyival jobb hogy több meghajtót tud létrehozni.

ps2 emu: milyen húzóprogik? Ha processzort húzol, azt nem windows alól kell hanem biosból. Ablakból játszás elvileg nem is lehetne problémaforrás a ps2 emunál. Ha a gsdx plugint használod grafikára, az a felső sorban kiírja hogy mennyire eszi a grafikus kártyádat, ha ez 100%on mozog akkor vissza kell venned a grafikából (álítsd natív módra, úgy a legjobb).

Színbeállítást még mindíg nem értem, megnyitsz egy avit, mire a windows színmélységet vált? Az akkor a zoom player hibája lesz, mondom használj mpc-hc-t evr custom módban.

Egyébként meg frissitsd a grafikus kártya drivert. Ne ijedj meg ha nincs win7 kompatibilis driver, a vista driverek eleve hibátlanul kell hogy működjenek.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2009-05-10, 10:01:11
A probléma ott kezdődik, hogy a húzóprogik nem működnek 7 alatt, így eleve nem tudom a hardvereket picit feljebb húzni.

:facepalm:
Mit is mondtam pár oldallal ezelőtt? ::)
Szoftveres tuningot NE használj. Sokkal instabilabb,
mintha biosban állítanád be. Nem kell félni a biostól,
manapság rém egyszerű beállítani, legfeljebb keress
egy tutorialt.
690G amúgy saját maga is jól bírja a tuningot,
nem volt ritka, hogy az alapból 400-500MHz-ről
700-ra vagy fölé tudták húzni; a borda viszont
elég kicsi rajta, további húzáshoz vagy nagyobb
hűtőborda vagy egy kis venti kell.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-10, 15:26:59
Quote from: White SeeD on 2009-05-10, 10:01:11
A probléma ott kezdődik, hogy a húzóprogik nem működnek 7 alatt, így eleve nem tudom a hardvereket picit feljebb húzni.

:facepalm:
Mit is mondtam pár oldallal ezelőtt? ::)
Szoftveres tuningot NE használj. Sokkal instabilabb,
mintha biosban állítanád be. Nem kell félni a biostól,
manapság rém egyszerű beállítani, legfeljebb keress
egy tutorialt.
690G amúgy saját maga is jól bírja a tuningot,
nem volt ritka, hogy az alapból 400-500MHz-ről
700-ra vagy fölé tudták húzni; a borda viszont
elég kicsi rajta, további húzáshoz vagy nagyobb
hűtőborda vagy egy kis venti kell.
lehet hogy hülyeséget mondok, de az alaplaphoz adott húzóprogramok általában nem a bios-beállításokat módosítják? nem lehet hogy ilyen "szoftveres húzásra" gondolt?

White SeeD

Easytune 5-t használtam eddig, most nézem éppen a gigabite honlapját, a pro kompatibilis vistával.
Szerintem is a bios beállításokhoz fér hozzá, mert ugyanazokat tudom állítgatni mint ami biosba van.
Annyival jobb az ottani kutakodásnál, hogy van rajta egy "even monkey can do it" sáv, aminél max +20% ot tudok ráadni különösebb hozzáértés nélkül (Persze max 10-15-öt adtam rá. Ahogy elnéztem főleg a memory freq-et meg a cpu fsb-t húzza. Nem nagy szám, de emunál jól látszik az a kis különbség. Az alig élvezhetőből tökéletesen élvezhetőt csinál.
Közben lejött és probálgattam, de a kijelzöje nemigazán úgy megy ahogy kéne, de az értékeket ettől függetlenül ugyanúgy átállítja ahogy eddig is.
XP-n tökéletesen stabil volt, sosem fagyott le.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6