Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-05-10, 15:28:28


Nem. Sok ilyen program van, ami windowsból próbál értékeket állítani, de
nem a biost állítják, azokat a beállításokat nem írják felül -- következő
újraindításnál megint az eredeti, biosban beállított értékek jönnek elő.
A windowsban programokkal beállított tuning sokkal kevésbé stabil,
mintha az ember biosban állítaná be. Én egyszer kíváncsiságból
kipróbáltam, ott a legkisebb emelésre már lefagyott a gép, míg biosból
asszem +25% simán ment, egy kis moddal már +60%-on is futott.

A jó tuningprogramok (nem azok, amiket a gyártók az alaplapok mellé
csomagolnak) arra valók, hogy miután extrém tuningban a bios ki lett
maxolva, magasabb értéken már nem bootol; vagy egyáltalán nem volt
tuning-beállítás biosban, ld. workstation gépek, laptopok, szerver-
alaplapok, akkor az oprendszerben még magasabb órajelet tudjanak
elérni. Ugyanis a bios maximuma nem a maximális órajel, bár a maximális
stabil órajelhez közel van. Amíg a biosban van az ember, addig egyes
hardveres energia-csökkentési funkciók nem működnek, és fullon
pörög a proci; amint az oprendszerbe ér, csökken a terhelése. Tehát
az olyan bencherek, akik csak a legmagasabb (nem-stabil) órajelet
akarják elérni és megmutatni, azok használják előszeretettel a bios
kimaxolása után a windowsos tuning-programokat is.

Fazék


White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

TurboK

Easytune és társai tudtommal nem képesek pl feszültség és memóriaidőzítés piszkálgatására (windowsból szerintem nem is érdemes - nem hiszem hogy egy alaplap képes ilyet változtatni menet közben, biztosabb ha van egy resetelés és az uj értékekkel ujraindul a gép). Ezek piszkálásával magasabb értéket ki lehet csiholni mint egy Easytune-nal. Nálam szimpla fsb tolással  3 gigáig ment fel az e6550, nagyon megtolt időzítéssel és emelt feszültséggel. Piszkálás után (plusz feszültség a memoriának) lejjeb tudtam szedni a memória időzítést, a proci feszültséget, az órajelet meg még feljebb. Így gyorsabban megy a proci és kevesebb hőt ad le.

Persze intelt sokkal jobban lehet húzni, de akkor is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

White SeeD

Hmmm, 800mb ramot eszik alapjáraton... normális ez?! :3x3:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

TurboK

Quote from: TurboK on 2009-05-10, 03:24:12
A gépedet nem zabálja, csak igyekszik mindent előretölteni, hogy pattogósabban jöjjenek be a gyakran használt programjaid + indexeli a tartalmadat hogy gyorsabban tudj bennük keresni. Indexelést le lehet tiltani, előtöltést nem teljesen (a szolgáltatást le lehet kapcsolni, de attól függetlenül cache-elni még mindíg fog, csak nem előre kaparja a vinyót hanem utólag jegyez meg dolgokat).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

White SeeD

Ja, hogy még mindíg indexel. Alig van 2T amit indexelhet :smile:
Bár a pattogóság az kétségtelenül igaz. GW-ben ha XP-n így pattog az annak a jele hogy valami gáz lesz és bármelyik pillanatban összeomolhat. Még mindíg nem sikerült hozzászoknom :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Az indexelés az más. A RAM azért van tele mert előtölt egy csomó gyakran használt programot, 1-2-3 hét alatt érezhetően fel fog gyorsulni az egész rendszer friss installhoz képest, addigra megismeri a szokásaidat.

Nakedape

Dell Vostro 1310
hoz szerintetek xp-t vagy vistát kérjek?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2009-05-12, 12:02:04
Dell Vostro 1310
hoz szerintetek xp-t vagy vistát kérjek?
sztem vista-t kérj, mert azt jó eséllyel olcsón lehet majd win7-esíteni mondanám, ha nem tudnám, hogy neked lehet hogy célszerű, ha maradsz az xp-nél, mert még én is ódzkodom a vista kipróbálásától, nem biztos, hogy neked több kedved lenne hozzá

szerk: de tippre úgyis vista-val kapod, nem sok gépet adnak xp-vel mostanában

Kuroi Tenshi

#10840
1.) Mivel jönne alapból? Dellnek van egy olyan undorító szokása,
hogy egyes sorozatokat csak egyféle oprendszerrel ad ki, csak
ahhoz készít drivereket, így a másikban driver híján néhány
funkció nem fog működni
2.) Laptopoknál szerintem ajánlatosabb az xp: vista szereti a
gyors procit, sok ramot és gyors winyót -- tehát inkább asztali
oprendszer, mint laptopra való, hiszen ezekből mind kevesebb/
lassabb szokott lenni egy laptopban.

Sz: Zoli, az az akció (a w7-becserélős) úgy emlékszem csak
nyártól fog indulni. Bár az is lehet, hogy azóta már kiterjesz-
tették...

Nakedape

Quoteszia,

Milyen operációs rendszer kell, XP vagy Vista?

ezt a kérdést kaptam, ebből kiindulva van esély, hogy választhatok, igazából xpre húzok, de ugye gondoltam, hátha érvelnek Vista mellett, mert tényleg meg nem mondom, h nekem mi lenne a jobb én magam. :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#10842
hallgass K_T-re, a 2-es pont engem meggyőzött, hogy xp kell neked arra a gépre
(1-es pont miatt nem kell aggódni, google powa megmondta, hogy xp-vel és vista-val is árulják a gépet)

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-12, 12:07:19
Sz: Zoli, az az akció (a w7-becserélős) úgy emlékszem csak
nyártól fog indulni. Bár az is lehet, hogy azóta már kiterjesz-
tették...
Szerintem azt érdemes lenne megvárni, bár nem tudom mennyire sürgős a vásárlás, de a win7 sokkal jobb rendszer mint az XP. (Más kérdés hogy szerintem a Vista is 100x jobb választás mint az ősrégi XP. Sokkal lassabb laptopom van és száguld rajta a Vista. Egy dolog kell neki, 2GB ram.)

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-12, 12:07:19
Sz: Zoli, az az akció (a w7-becserélős) úgy emlékszem csak
nyártól fog indulni. Bár az is lehet, hogy azóta már kiterjesz-
tették...
Ápdét:
Sajnos csak régebbi cikkeket találok, de ott júl. 1. után
vásárolt vistával előtelepített gépeket mondanak.

Kvikveg

Ha az ember Vistat vesz, akkor ugyanazzal a koddal XPt is feltehet, nem? Volt valami ilyesmi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 12:17:09
Szerintem azt érdemes lenne megvárni, bár nem tudom mennyire sürgős a vásárlás, de a win7 sokkal jobb rendszer mint az XP. (Más kérdés hogy szerintem a Vista is 100x jobb választás mint az ősrégi XP. Sokkal lassabb laptopom van és száguld rajta a Vista. Egy dolog kell neki, 2GB ram.)
Domi, nem tudni még, hogy milyen specifikációkkal érkezik a gép? csak mert ugyebár a kiírásban 0 infó volt róla, csak az ára alapján lehet betippelni, hogy a legolcsóbb konfigról lehet szó, vagyis 1 GB memória. sztem kérdezz rá, hogy mennyi memóriával szállítják, és ha csak 1GB-tal, akkor tudják-e 2 GB memóriával adni, illetve mennyi felárral járna ez?

K_T, Zsiga: kizártnak érzem, hogy Domi júliusig tudjon várni a vétellel :)

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2009-05-12, 12:30:10
Ha az ember Vistat vesz, akkor ugyanazzal a koddal XPt is feltehet, nem? Volt valami ilyesmi.
Nem ugyanazzal a kóddal, fel kell hívni az aktiválós telszámot és ott mondanak XP-hez való kódot (lemezt meg szerezz valahonnan...), de egyébként igen. Bár mintha csak a business vonalat (business, enterprise, ultimate) lehetne xp-re cserélni, a home basicet tuti nem, a home premiumot meg nemtom.

Fazék : +1GB ram beszerzése és beépítése aprópénz és minimális műszaki érzéket igényel, ne ez tartson vissza a Vistától/Win7-től. :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 12:37:40
Fazék : +1GB ram beszerzése és beépítése aprópénz és minimális műszaki érzéket igényel, ne ez tartson vissza a Vistától/Win7-től. :)
captain obvious kifejezés mond valamit? :rolleyes:

éppenséggel arra próbáltam utalni, hogy jó eséllyel le van ragasztva garanciális matricával a memóriarész (az én notebook-omnál legalábbis le volt), így garanciavesztés nélkül csak az eladó szervízében lehetett bővíteni, és ott is, ha külső ram-ot akartam volna belerakatni, az külön pénzbe került volna, szóval már jobban megérte náluk venni a ram-ot, mert azt ingyen beszerelték

Nakedape

Zsiga: mit tud a Vista amit az Xp-nem és tippre szükségem lehet rá?

CS nél modernebb játékot nem játszom,
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2009-05-12, 12:42:27
Zsiga: mit tud a Vista amit az Xp-nem és tippre szükségem lehet rá?

CS1.5 nél modernebb játékot nem játszom,
fixed, hogy értsék is az emberek tényleg mennyire nincsenek igényeid ilyen téren :)

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-05-12, 12:43:56
Quote from: Nakedape on 2009-05-12, 12:42:27
Zsiga: mit tud a Vista amit az Xp-nem és tippre szükségem lehet rá?

CS1.5 nél modernebb játékot nem játszom,
fixed, hogy értsék is az emberek tényleg mennyire nincsenek igényeid ilyen téren :)
azért nem írtam bele,  az1.5 öt, mert ha bírja a gép, akkor a source valóban tetszik is akár :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#10852
szerk: természetesen tévedtem, utánaolvastam, azt írják HL2 ep1 minimumon elment rajta játszhatóan, szóval cs:s is megoldható lesz, csak egy kicsit majd szórakozni kell a grafikai beállításokkal, hogy lehetőleg stabilan menjen, illetve lehet hogy rondábban fog kinézni, mint a cs1.5 :haha:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2009-05-12, 12:41:31
Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 12:37:40
Fazék : +1GB ram beszerzése és beépítése aprópénz és minimális műszaki érzéket igényel, ne ez tartson vissza a Vistától/Win7-től. :)
captain obvious kifejezés mond valamit? :rolleyes:

éppenséggel arra próbáltam utalni, hogy jó eséllyel le van ragasztva garanciális matricával a memóriarész (az én notebook-omnál legalábbis le volt), így garanciavesztés nélkül csak az eladó szervízében lehetett bővíteni, és ott is, ha külső ram-ot akartam volna belerakatni, az külön pénzbe került volna, szóval már jobban megérte náluk venni a ram-ot, mert azt ingyen beszerelték
Dell szinte biztos hogy nem fog ilyennel szórakozni, az egyik alap policyjuk hogy hagyják a júzert bővítgetni a gépét. Bár csak a Latitude szériához volt szerencsém, de ott nemhogy matrica nincs, de még ki is adják a szervízleírásokat hogy bármit tudj saját magad cserélni a gépben. Még kint Amerikában állt be a prociventije a gépemnek, Dell support javasolta hogy ha értek hozzá, egész nyugodtan szedjem szét, pucoljam ki belőle a koszt, és fújjam le egy kis WD40-nel, sokkal gyorsabb mint szervízbe küldeni.

A Vista modernebb, kényelmesebb, biztonságosabb, ilyesmi. Sőt, gyors gépen (2GB ram, C2D proci) még jobban is megy mint az XP.

Fazék

nem vagyok hozzászokva a Dell minőséghez, nem tudtam, hogy ennyire korrektek :)

akkor Domi úgy néz ki tényleg érdemes átszoknod a Vista-ra és fölkészülni +1GB ram vételére :)

Nakedape

akkor egy 1 giga rammal is Vista ezek szerint , és legfeljebb bővítsem?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2009-05-12, 13:53:01
akkor egy 1 giga rammal is Vista ezek szerint , és legfeljebb bővítsem?
hát látod mit mondanak a szakértő urak. kétségbe mered vonni a szavukat?  :3x3:

kikuchiyo

Ezeket a bizonyos szakértő urakat kérdezném:

Van itt egy régi IBM Thinkpad, amin jó néhány "mission critical" alkalmazás volt telepítve. Műszerekhez tartozó programok, beállító szoftver telefonhoz stb., jó részükhöz ki tudja, hogy hol van a telepítő és milyen mágia kellett az életre keltésükhöz.
Pár hete kiderült, hogy lemerült a BIOS eleme (emiatt mindig elfelejtette a dátumot) és ami súlyosabb, kattogni kezdett a vinyó benne.

Ezért odaadtuk az itteni default számítógépes embernek, aki kicserélte az elemet és a merevlemezt benne. A tulajdonképpeni probléma itt kezdődik.

A DSzE azt állította, hogy akármivel is próbálkozott, nem tudta az eredeti lemezen lévő rendszert átghostolni az új lemezre. Így annyit tett, hogy telepített egy natúr windows xp-t, és egy könyvtárba bemásolta a régi C: tartalmát. Ez azt is jelenti, hogy az említett mission critical alkalmazások most nem működnek.
Hogy lehetne mégis őket életre kelteni anélkül, hogy mindent újratelepítenék az alapoktól?
Valamilyen registry összefésüléssel és a programok Program Files-be való ügyes bemásolásával nem lehet megoldani a dolgot?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 13:41:12


Lehet, hogy Amerikában igen, de itthon rákérdeznék.
Dell hazai disztribútoráról nem sok jót hallottam...

Quote from: Nakedape on 2009-05-12, 13:53:01
akkor egy 1 giga rammal is Vista ezek szerint , és legfeljebb bővítsem?

Hardveres kiépítéstől függ; vista sokkal több erőforrást igényel.
szerintem laptopra feleslegesen. Akkuidőben meg közel egálban
vannak, miután már a vistával fél-egy órát elpöcsöltél, hogy az
energiatakarékossági beállításokat helyrerakd ::) alapból a
beállítatlan vista viszont többet fogyaszt. Win7-ről úgy hírlik,
hogy végre javítottak benne, és az xp-nél is kevesebbet eszik.

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-12, 15:38:54
Valamilyen registry összefésüléssel és a programok Program Files-be való ügyes bemásolásával nem lehet megoldani a dolgot?

Valami olyasmivel, de szerintem marha nagy meló lenne.
Inkább essetek neki mégegyszer. Rakjátok vissza a régi
winyót és próbáljátok ti egy nagy pendrivera átghostolni
a működő rendszert.

Draconire

#10859
http://www.techsupportforum.com/microsoft-support/windows-xp-support/118285-registry-copy.html
http://www.warp2search.net/contentteller/news_story/windows_xp_registry_repair_using_recovery_console.html

szerk:
röviden: A régi xp \system32\config könyvtárból kiszeditek a szükséges fájlokat, és recoveryvel bemásoljátok a mostaniba.
Részletesebben a 2. link ír róla.
szerk2: heh, izgalmas lesz, gl hf