Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Nakedape

#10860
miért nincsenek, sose egyértelmű helyzetek?:D

Vista mellett az szól még, h lássam, és nem maradjak le tejesen a technológia győzelmes haladásának követéséről :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2009-05-12, 16:30:49
Vista mellett az szól ég, h lássam, és nem maradjak le tejesen a technológia győzelmes haladásának követéséről :D

:angyali:
http://itcafe.hu/hir/windows_vista_xp_magyarorszag_gemius.html
http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_vista_windows7.html

A nagy vistafagek mindjárt kézzel-lábbal tiltakozni fognak, de
lássuk be: a vista már megbukott. A W7 néven újramatricázott
állapot az, amiben a vistát ki kellett volna adniuk...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-12, 17:01:43
A nagy vistafagek mindjárt kézzel-lábbal tiltakozni fognak, de
lássuk be: a vista már megbukott. A W7 néven újramatricázott
állapot az, amiben a vistát ki kellett volna adniuk...
Nem tiltakozunk mert valóban megbukott (már az XP sikeréhez képest), de ettől függetlenül a Vista egy jó oprendszer, sokkal jobb volt már az első nyilvános beta idején is mint az XP valaha is lesz.
Btw. az XP is "megbukott", csak aztán az utódját XP sp2 néven adták ki, nem külön rendszerként mint most a Win7-nek nevezett Vista SP3-at. :smile:

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 17:30:32
Nem tiltakozunk mert valóban megbukott (már az XP sikeréhez képest), de ettől függetlenül a Vista egy jó oprendszer, sokkal jobb volt már az első nyilvános beta idején is mint az XP valaha is lesz.
Btw. az XP is "megbukott", csak aztán az utódját XP sp2 néven adták ki, nem külön rendszerként mint most a Win7-nek nevezett Vista SP3-at. :smile:
Dat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 12:17:09
Egy dolog kell neki, 2GB ram.
Flottul megy 1 gigával ha ésszel használod (pl. nem azt az msn verziót telepíted ami 500 mega memóriát használ, főnököm ezért tett laptopjába plusz memóriát...).

Persze he játszani akarsz, vagy 1200dpi fájlokat photoshopban szerkeszteni, akkor kell 2 giga (de ez XP alatt is így lenne).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Próféta

Quote from: Zsiga on 2009-05-12, 17:30:32
Nem tiltakozunk mert valóban megbukott (már az XP sikeréhez képest), de ettől függetlenül a Vista egy jó oprendszer, sokkal jobb volt már az első nyilvános beta idején is mint az XP valaha is lesz. csak a rajtja és az első éve a Microsoft és a partnerei részéről egyaránt masszívan el volt baltázva.
Btw. az XP is "megbukott", csak aztán az utódját XP sp2 néven adták ki, nem külön rendszerként mint most a Win7-nek nevezett Vista SP3-at. :smile:
Fix'd, de nagyrészt  :tezsvir:

Fazék

#10866
igazából megkímélnélek titeket a káromkodástól és hogy mennyire a plafonon vagyok már agyilag, szóval a következőre lenne szükségem:
KB938759 MAGYAR javítócsomag xp-hez. az angol javítás nem hajlandó települni, mert nem egyezik a nyelv, magyar nyelvűt meg csak Windows Server 2003-hoz találtam, ami fogalmam sincs micsoda egyáltalán, még nem is hallottam róla
a drága kedvenc windows live-nak kell ez a motherpuppyng program

és a legjobb benne, hogy mindenhol azt írják, hogy ez egy windows server 2003-hoz tartozó javítás, xp alá nem létezik ilyen hotfix :haha:

[spoiler=explicit rant]óó hogy az isten bassza szájba a tetves rohadt Games for Windows - LIVE szolgáltatásukat ott ahol van[/spoiler]

Kuroi Tenshi

#10867
Quote from: Fazék on 2009-05-13, 00:50:15
magyar nyelvűt meg csak Windows Server 2003-hoz találtam, ami fogalmam sincs micsoda egyáltalán, még nem is hallottam róla

server2003 == xp szerver-változata.
nyugodtan töltheted azt is.

kifejezetten/csak xp-hez én sem látok olyan sp-t, sőt,
ez a KB938759 számomra úgy tűnik, hogy alapból s2003-
hoz lett kiadva.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-13, 01:03:58
Quote from: Fazék on 2009-05-13, 00:50:15
magyar nyelvűt meg csak Windows Server 2003-hoz találtam, ami fogalmam sincs micsoda egyáltalán, még nem is hallottam róla

server2003 == xp szerver-változata.
nyugodtan töltheted azt is.
szted nem próbáltam?!? szted nem kíséreltem meg föltelepíteni már bármi szart, amit találok ilyen néven??!? semelyik se hajlandó. mindegyik hivatkozik vagy nyelveltérésre, vagy windows verzióeltérésre, vagy isten faszára

Darkstar

#10869
WindowsXP-KB938759-x86-HUN (és kombinációi) nem ad találatot, szóval én is passzolom. (Legalábbis ha létezne, szerintem ez lenne a neve)

Ed.: és a MS KB is csak a serveres találatokat adja.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Találtam egy Ilyet - ez elvileg XP-hez való, de angol.

NLZ

[reserved]

Nakedape

Quote from: Moha on 2009-05-13, 01:30:01
Találtam egy Ilyet - ez elvileg XP-hez való, de angol.

Quote from: Fazék on 2009-05-13, 00:50:15
az angol javítás nem hajlandó települni,


most restartol, lehet h jobban jársz, ha törlöd :D
de  lehet h más mint amit próbált, de tippre nem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

és a legnagyobb vicc, hogy ismét az szop orbitálisan, aki van olyan eszement barom, hogy eredeti játékot vesz és legálisan próbálja használni. ha lenne eszem, akkor hagynám a picsába, fölraknám a tört fallout 3-at a tört DLC-kkel és már rég játszanék. ehelyett próbálom beüzemelni ezt a hullafos windows live-ot, hogy legálisan letölthessem a DLC-ket a játékhoz, istentelen hülye állat vagyok, hogy képes vagyok ilyennel baszakodni már órák óta...

Moha

Találtam XP-hez angol, holland, japán, koreai, olasz, cseh, kínai és orosz frissítést. Magyart nem.
Ha ezeket meg akarod próbálni, szívesen belinkelem.  ;)

Fazék

közben ez a része már megoldódott, máshonnan is kértem segítséget és javasolták, hogy állítsam át xp registry-t, hogy angolnak higgye a telepítő. ez be is vált, hotfix fölrakva, live immár frissítési reklamálás nélkül indul, most már csak bejelentkezéskor szopat a 80154017 -es hibakóddal és egy "click here to resolve" gombbal, amire ha kattintok, akkor IE megnyílik, beléptet az xbox.com oldalon a profilomhoz és ott aztán fogalmam sincs, hogy szerint mit kéne csinálnom, de nem is lehet túl sok mindent :haha: komolyan már kínomban nevetek az egészen. MS legújabb népszopatás vicce. csodálatos. komolyan. tisztelem őket, hogy ilyen szolgáltatások mellett simán piacvezetők továbbra is. valamit kurvajól csinálnak

Moha

Quote from: Fazék on 2009-05-13, 02:00:09
valamit kurvajól csinálnak
Tudják kitől lopjanak, mit és mikor, illetve értenek a reklámhoz és a marketinghez. Ennyi.  ::)

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-05-13, 02:03:10
Quote from: Fazék on 2009-05-13, 02:00:09
valamit kurvajól csinálnak
Tudják kitől lopjanak, mit és mikor, illetve értenek a reklámhoz és a marketinghez. Ennyi.  ::)
A helyes megfejtés a hálózatok-probléma, azaz a kiépült hálózattal,
kitaposott ösvénnyel szemben alternatív megoldások nehezen
terjednek el, főleg, ha a hálózat birtokosa aktívan védi és terjeszti
hálózatát. Értékeljük a megoldása egyéb területekkel vont párhuzamát,
de sajnos csak 1 ponttal az 5-ből. Köszönjük, Emese.
:nyenye:

NLZ

Quote from: Fazék on 2009-05-13, 01:33:37
és a legnagyobb vicc, hogy ismét az szop orbitálisan, aki van olyan eszement barom, hogy eredeti játékot vesz és legálisan próbálja használni. ha lenne eszem, akkor hagynám a picsába, fölraknám a tört fallout 3-at a tört DLC-kkel és már rég játszanék. ehelyett próbálom beüzemelni ezt a hullafos windows live-ot, hogy legálisan letölthessem a DLC-ket a játékhoz, istentelen hülye állat vagyok, hogy képes vagyok ilyennel baszakodni már órák óta...
Szard le, töltsd le a DLCket, aztán majd megveszed, ha arra érdemesnek találod. :D  FO3 eredetin van meg, nem? Akkor patcheled 1.5re és felrakhatod mind3 DLC-t, probléma letudva. :D
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2009-05-13, 03:30:15
Szard le, töltsd le a DLCket, aztán majd megveszed, ha arra érdemesnek találod. :D  FO3 eredetin van meg, nem? Akkor patcheled 1.5re és felrakhatod mind3 DLC-t, probléma letudva. :D
ummm wut? ???

a játékot már megvettem PC-re. PC-re ingyenesek a DLC-k. egyedüli problémám a hivatalos oldalról a leszedésük és nem találtak sehol se direkt letöltési lehetőséget, csak live-on keresztülit, aminek a beüzemelésével vannak a gondjaim.

de persze vszleg ma már az lesz, hogy leszedem torrent-ről a DLC-ket, hátha lehet valahogy csatolni őket az eredeti játékhoz tetves games for windows live nélkül is...

NLZ

Ingyenesek? Lolwut, Oblivionnál kemény pénzeket lehúztak értük. :F  Ma is tanultam valamit. :D
[reserved]

Fazék

#10881
Quote from: NLZ on 2009-05-13, 14:11:05
Ingyenesek? Lolwut, Oblivionnál kemény pénzeket lehúztak értük. :F  Ma is tanultam valamit. :D
izé. könnyen lehet hogy tévedek.

szerk: gyanús hogy jól segget csináltam az arcomból, hogy ingyenesnek hittem... :haha:
nekem totál úgy rémlett még a megjelenési hírek körülről, stb, hogy pc-re a letölthető hülyeségek ingyenesek lesznek... így kapják be a meredő faszt, franc fog még egyszer játékárat kifizetni + 1-2 óra játékért / pár tárgyért

megvárom míg kiadják bolti változatban együtt őket, megvárom míg lemegy az ára és megveszem majd 2-3k-ért max. menjenek a halálba amúgy

NLZ

Jah, megnéztem a hivatalos honlapot, és ott azt írták, hogy Liveról letölthető, nem azt, hogy ott megvehető.
Szal nem értem, hogy miért nem torrenteled simán le, minthogy itt szopsz. :D  Egyébként szóltál már a helpdeskes nyomiknak? Végülis jár az a szolgáltatás, ha már fizettél. :)
[reserved]

kikuchiyo

Érik már egy újabb rant a számítógépes analfabétizmusról, érzem.  :ejj:

Ezzel kapcsolatos kérdés:

T. fejlesztő és hozzáértő kollégák, tudtok-e javasolni olyan dokumentumkezelő rendszert, amit én relatíve egyszerűen tudok telepíteni és karbantartani, továbbá a használatát informatically challenged munkatársaknak is betanítani?

Olyanra gondolok, hogy legyen pl. egy webes felület, amit az osztályos gépekről el lehet érni, és arról mindig el tudják érni az aktuális cikket, amin dolgozunk, de mindig a legújabb változatot (tehát valamilyen verziókezelés is legyen). Táblázatok, segédanyagok stb. egy helyen.

Azt akarom megszüntetni, ami most van, hogy faszom agyonjavított doc-okat küldözgetünk egymásnak, és a leadás előtt két nappal derül ki, hogy amit eddig reszelgettek, az egy ősrégi változat, amiből az én javításaimat kifelejtették.

Van ilyen készen, vagy bilibe lóg a kezem?
Failure is the default option

Kvikveg

Kuzdok a Visual Studioval es a c#-al, mint kacsa a daraloval, tud valaki jo oldalt total kezdoknek? Se a nyelvet, se a programot nem ismerem.
Egy Hello World-ot mar osszeszultem valahogy, sot meg radio buttonokat is tettem bele amik egy kiirast valtoztatnak, de az mar nem sikerult, hogy valtozobol csinalja a radio button text-et es ugyanazt a valtozot hasznalja a szovegkiiratasnal szovegkent. Pedig biztos hullaegyszeru.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2009-05-13, 15:17:39
Érik már egy újabb rant a számítógépes analfabétizmusról, érzem.  :ejj:

Ezzel kapcsolatos kérdés:

T. fejlesztő és hozzáértő kollégák, tudtok-e javasolni olyan dokumentumkezelő rendszert, amit én relatíve egyszerűen tudok telepíteni és karbantartani, továbbá a használatát informatically challenged munkatársaknak is betanítani?

Olyanra gondolok, hogy legyen pl. egy webes felület, amit az osztályos gépekről el lehet érni, és arról mindig el tudják érni az aktuális cikket, amin dolgozunk, de mindig a legújabb változatot (tehát valamilyen verziókezelés is legyen). Táblázatok, segédanyagok stb. egy helyen.

Azt akarom megszüntetni, ami most van, hogy faszom agyonjavított doc-okat küldözgetünk egymásnak, és a leadás előtt két nappal derül ki, hogy amit eddig reszelgettek, az egy ősrégi változat, amiből az én javításaimat kifelejtették.

Van ilyen készen, vagy bilibe lóg a kezem?
google docs? :)

kikuchiyo

Ja, olyasmi kéne, amit az tud, csak Nagy Testvér nélkül.
Failure is the default option

Próféta

#10887
Quote from: Kvikveg on 2009-05-13, 16:32:23
Kuzdok a Visual Studioval es a c#-al, mint kacsa a daraloval, tud valaki jo oldalt total kezdoknek? Se a nyelvet, se a programot nem ismerem.
Egy Hello World-ot mar osszeszultem valahogy, sot meg radio buttonokat is tettem bele amik egy kiirast valtoztatnak, de az mar nem sikerult, hogy valtozobol csinalja a radio button text-et es ugyanazt a valtozot hasznalja a szovegkiiratasnal szovegkent. Pedig biztos hullaegyszeru.
Igazából nem értem, amit kérdezel. Be lehet állítani a radio button címkéjét, a nememlékszem milyen nevű propertyvel. Mondjuk Radio3.Text = "Jancsi!"; vagy ilyesmi kódsor. Ennek viszont se a nyelvhez, se a fejlesztőeszközhöz nincs sok köze, inkább a "Windows Forms" technológiával birkózol, nem?

Vagy nagyon félreértettelek?

EDIT: kiku: kell merge funkcionalitás? Ha igen, akkor az MS Office tud ilyet, de a szerveroldali komponensét nem ismerem (talán Sharepoint kell hozzá?), nem olcsó, és nem láttam még élőben működni.
Amúgy valami wiki, vagy CVS?

Kvikveg

O, azt megtalaltam, hogy RadioButton1.Text = "Bela";, csak hogy hova irhatom be.... olyan helyre ahol kesobb kivalthatom egy valtozoval, mert nyilvan sima szoveget megtalaltam hol adok meg neki. Van hozza icike-picike ablakocska, az.
Windows Forms-okat hasznalok hozza, addig OK, csak nyilvan, ha nem konkretan szoveget irok be, akkor a kodba kell belekotornom, es mivel ez egy gyonyoru program amivel programot irhatok, egyelore az irando program foreszet nem birom megkulonboztetni a reszegysegektol, ennyire kezdo vagyok. XD
Ahova eddig beirtam a valtozot/ertekadast a szovegnek, kozolte, hogy abban a reszben ilyet nem adhatok meg.
Leginkabb egyszerre mindennel kuzdok.  :redface:  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-05-13, 23:23:56
O, azt megtalaltam, hogy RadioButton1.Text = "Bela";, csak hogy hova irhatom be....
1. Felraksz egy sima gombot a formra. Úgy rémlik, hogy duplaklikkelve létrehoz neki egy Rámkattintottak! eseménykezelő metódust, és abba például beírhatod, hogy Radio8.Text = "Tóbiás!".
2. Ha nem gombnyomásra, hanem mondjuk az ablak megjelenésekor akarod lefuttatni, akkor magának a formnak keress onLoad vagy hasonló nevű eseményét, és ahhoz köss be egy metódust. Abban a szerkesztőpanelben, ahol propertyket lehet feltölteni, ott van asszem egy fül az eseményekre. Kábé majdnem mindent a Delphiről másoltak (illetve megvették a fő alkotóját), szóval az se baj, ha a kettő már kicsit összemosódik a fejemben.

Lásd még: Windows Forms examples @ msdn