Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

szerintem a disztribútor miatt...
AKG hagyományosan nem olcsó, de nem 2x drága külföldön.

Vezetéknélküliekről engem hiába kérdezel, arra nem tudok
mit mondani, max annyit, hogy magamnak olyat nem vennék

Cloud

Szerintetek az mennyire esélyes hogy egy okos ügyes emberke megcsinálja azt hogy a Win 7 rc-t ne csak egy évig lehessen használni?


NLZ

Ennyi erővel a végleges verziót is feltörhetnéd majd. :D
[reserved]

Moha

Quote from: Cloud on 2009-05-27, 00:08:26
Szerintetek az mennyire esélyes hogy egy okos ügyes emberke megcsinálja azt hogy a Win 7 rc-t ne csak egy évig lehessen használni?
Szerintem egy éven belül inkább te fogod lecserélni frissebb, stabilabb verzióra. Nem hiszem, hogy egy RC verziót érdemes kipróbálásnál egyébre használni... :)

Cloud

Quote from: Moha on 2009-05-27, 00:11:43
Quote from: Cloud on 2009-05-27, 00:08:26
Szerintetek az mennyire esélyes hogy egy okos ügyes emberke megcsinálja azt hogy a Win 7 rc-t ne csak egy évig lehessen használni?
Szerintem egy éven belül inkább te fogod lecserélni frissebb, stabilabb verzióra. Nem hiszem, hogy egy RC verziót érdemes kipróbálásnál egyébre használni... :)
Nem  frissíti magát automatikusan frissebb  verzióra? Bah...

NLZ

Nem lesz az hirtelen RTM verzió egy kis windózupdétes hotfix segítségével. :)
[reserved]

Cobra

Quote from: Cobra on 2009-05-26, 21:22:52
KT/Zsiga, más aki benne van ezekben: AKG miért kerül 2x annyiba, mint a Sennheiser (K930 vs RS130)?
Közben találtam német E-Bayen egy 38 Euros ajánlatot, kicsit vicces ehhez hasonlítani az itthoni 48k-s árat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

#10987
Nem tudja vki miért van az, hogy csinálok egy torrentet amiben van pl 20 fájl, berakom seedelni és csak 99,9% ig megy fel nem seedeli az egészet? :S


edit.: Megoldottam közben :)

Raggie

#10988
Nos, akkor elterveztem, hogy milyen gépet raknék össze majd nyár végén.

Mindenkitől minden módosítási javaslatot szívesen fogadok amivel lehet a teljesítményt növelni/árat csökkenteni, mivel 200ezernél többet nem szeretnék összesen rákölteni és már így is ugye fölötte van jócskán...(eredetileg 300ezer volt a keret, de rájöttem, hogy másra is nagyon szépen el lehet költeni ezt a pénzt! :D ) Még abban is reménykedem, hogy ezek az árak csökkenni fognak még ebben a három és fél hónapban.

"A gép":
GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P - 29k (szempont a crossfire későbbi esetleges bővítés miatt, min. 1333 Mhz - RAM, és az AM2+/AM3)
AMD Phenom II x3 710         - 25k (szempont: a "4. mag beüzemelése" tweak... :rolleyes: , és persze olcsó)
HD 4890                            - 57k (Teljesítmény/ár arányban lehet jobbat ajánlani ha tud vki...)
CoolerMaster Elite 335         - 9k (semmi extra, csak jól szellőztethető legyen, mert szeretem felpörgetni a vasaimat :) )
Ventik: 2db 12cm-es           - ~3k
LG Flatron W2452TX           - 65k (ezt már elég sokat tárgyaltuk, végül úgy döntöttem, hogy megelégszem evvel a 24"-os "aprócska" monitorral)
Samsung 1TB SATA2           - 21k (szempont: legalább 7200RPM,  már 32MB cache és naaagy.. :) )
Kingston 2GB/1333MHz/DDR3- 7,5kx3 (szempont az 1333 MHz, és hogy legalább 6 GB-t szeretnék)
Egér+bill+egérpad               - 9k
Genius SW-3000 5.1           - 19k (még sosem játszottam 5.1-es hangrendszerrel... ki szeretném próbálni! :D )
_________________________________
Szumma:                     259,5k (ez még pont hatvannal drágább, mint kéne, de majd meglássuk...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Samsung vinyót ne vegyél, nagyon kellemetlen érzés amikor megdöglik...
Crossfire szerintem felesleges, későbbi bővíthetőség szempontjából mindenképp. Olcsóbb, egyszerűbb (és kevesebbet fogyaszt-fűt) eladni a régi kinőtt VGA-t és venni egy újat.
Játék miatt ne vegyél 5.1-et, totál semmi értelme.

Fazék

#10990
Quote from: Zsiga on 2009-05-27, 16:49:07Samsung vinyót ne vegyél, nagyon kellemetlen érzés amikor megdöglik...
már vártam ezt a mondatot :D
[spoiler]következő tippem, hogy zsozso megemlíti, amikor behalt több wd vinyó a szerverben :D[/spoiler]

amúgy nagyon rossz Ft/GB érték jön ki kisebb vinyókra? azért kérdezem, mert persze ezzel könnyen lehet hogy egyedül vagyok, de szeretem, ha a rendszervinyómon csak a rendszer van, a dokumentumaim és a telepített programok, egyéb adatot nem szeretek rajta tárolni, vagyis nekem pl bőven elég egy viszonylag gyorsabb 320GB-os vinyó erre a célra :) partícionálgatni rühellek, illetve a tárolóvinyóim mind a WD GP szériából származnak
Quote from: Zsiga on 2009-05-27, 16:49:07Játék miatt ne vegyél 5.1-et, totál semmi értelme.
hmm. ezt most nem tudom, hogy cáfoljam, vagy megerősítsem-é :)

néhány játék elég faszán kihasználja az 5.1-et, hirtelen most GRID és pár fps játék ugrik be, ahol tényleg frankón lehet hallani hol van mögötted autó/ honnan jön ellenfél és hangulatos, hogy ezt nem elölről hallod a hangszórókból :)
de tény, hogy az általam gyakrabban játszott kalandjátékoknál és stratégiai játékoknál nulla értelme van :)

ja még annyi, hogy ha már 5.1-est veszel, akkor ne sajnáld rá azt a kis pluszt és vedd te is azt, ami nekünk van, vagyis az 5005-ös szériát :D
szerk: he? fölment 30k-ra az ára :eek: akkor mégse :redface:

Zsiga

Nem hiszem hogy okos dolog ~50db vinyó életéből-halálából messzemenő következtetéseket levonni, én sem azért szidom a Samsungot mert nálam 3-ból 3 halt meg (WD meg ~1/20), hanem mert az egész net szidja, többek között sok szervízes, nagykeres és adatmentő is.

Én is szeretem ha külön van az oprendszer, de sajnos nem igazán engedhetem meg magamnak hogy ne használjam ki a megmaradt helyet, meg nem fér be +1 vinyó a gépbe emiatt. Így kompromisszumos megoldásként a rendszervinyón van egy 100-as C: rendszernek, és egy maradék D: dokumentumoknak és zenéknek (=kis sávszélesség-igényű és/vagy ritkán használt cuccok, amik nem fogják meg a gépet mint pl. egy torrent letöltési könyvtár).

5.1-nek akkor van értelme játékoknál ha egyrészt a játék korrektül fel van rá készítve (ami közel nem igaz minden fps-re és autóversenyre sajnos), illetve maga a hangcucc rendesen el van rendezve a szobában, hogy valóban onnan jöjjenek azok a hangok ahonnan kell. Ezt pedig nem könnyű megvalósítani, bár lehet hogy csak nálam szerencsétlen ennyire a szoba elrendezése. (Persze lehet trükközni mindenféle szoftveres hangerő meg késleltetés-beállítással, de arra ideje meg kedve annak van akinek van mellé két anyja is...)

zsozso

Azt nem mondanam, hogy valamelyik is jobb lenne a masiknal, nekem az a tapasztalatom, hogy a diskeknek a markaja teljesen mindegy, ki kell fogni. A garancia sokkal tobbet szamit, mert ugyebar rendes cserkesz backupol. (Kiveve amikor beszarik a disk a mirrorbol es nincs penz a disk potlasara. Aztan a meglevo disk is halottnak tetteti magat \o/)
Death is the only redemption

NLZ

#10993
Quote from: Raggie on 2009-05-27, 16:22:13
HD 4890                            - 57k (Teljesítmény/ár arányban lehet jobbat ajánlani ha tud vki...)
Teljesítmény/ár arányban a radeon 4770 a csúcstartó. Abból egy CF rendszer jobb, ha támogatva van, viszont esetleg lehetnek olyan gondok, mint a micro stuttering. Bár az mostmár ez nem akkora gond, ahogy a CF is egyre támogatottabb. De tény, hogy egy 4890 egyszerűbb és problémamentesebb. És akkor olcsóbb lapot is vehetsz.
Meg hamarosan jönnek az új dx11es Radeonok, azoknak lehet mégjobb teljesítmény/ár arányuk lesz.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-05-27, 16:22:13
Nos, akkor elterveztem, hogy milyen gépet raknék össze majd nyár végén.

kthxbai /thread

Egy csomót fog változni a helyzet a nyár végére,
ennyire felesleges előre tervezni.

Nyár végén/ősszel jön i5+P55, RV870, GT300.
'nuff said. Másrészt hi-endet venni anyagi bukás.
Harmadrészt csak azért, hogy hátha talán van
esély rá, hogy nyitható a negyedik mag, ne
vegyél hárommagos lottót. Oda a selejtebb
chipek kerülnek, tehát ha mondjuk van is rajta
négy jó mag, valószínű, hogy kevésbé lehet
húzni.

Raggie

Huh. Ennyi sok válasz.

Vinyó: hmm... akkor nézzem ki a legolcsóbb 1 terás WD-t aszongyátok?! Természetesen garanciásat veszek mindenképpen.

Rendszervinyó: le tudnék nyúlni egy ATA 60 gigásat a mostani gépemből rendszervinyónak, de az már elég régi(legalább 6-7 éves). Megéri ilyet tenni? Vagy az már "bound to brake down"?!

5.1: Nem csak a játékok miatt veszem. 50-50% nézek filmet meg játszom a gépen, szóval azokhoz is jól jön majd. A poer miatt meg nem aggódom, a régi kis xar hangfalaimat sem tekertem soha háromnegyed hangerőnél feljebb, mert mindíg van itthon valaki akit zavarnak a durranások meg a szétloccsanó fejek hangjai! ;)

HD4890+Crossfire: Senkinek sem tetszik a crossfire itt a fórumon, de én azért jókat olvastam róla. Mire kelleni fog a fejlesztés a vidkarinak addigra sokkal olcsóbb lesz venni még egy 4890-eset, mint egy újat szvsz. Szerintem só elavulás elhalasztó lehet a crossfire. Vagy tényleg nem éri meg?! Vagy miért nem szeretitek?

Elavulás: azért most már egy jó éve nézegetem a fejlesztéseket és követem a híreket és nem változik olyan sokat a piac három hónap alatt. Persze kijönnek új cuccok, de max annyit hogy nem high-end-nek fog számítani ez az összeállítás, hanem felső-középnek és minden kicsit olcsóbb lesz benne de avval én még teljesen ki vagyok békülve.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Mindegy milyet veszel, csak előtte vesd alá egy jó alapos, egész napos tesztnek, lehetőleg valami flopyról, CDről bootolt nyalánksággal. Ha egy ilyen alatt nem fekszik meg, akkor kissebb a valószínüsége, hogy később megmurdál. Használj valami SMART olvasó progit is, azok is néha jeleznek időben, mielőtt bekrepál.

Rendszervinyónak meg minnél gyorsabb kell, meg ugye ha régi, nagyobb valószínüséggel adja be a kulcsot.

Mire kelleni fog a videókari fejlesztés, eltelik vagy 3 év, addigra meg már jelentősen átalakul a piac és a szükségletek. Ráadásul idővel nem fog csökkenni a kártya ára jelentősen, elég csak pillantást venni az X1950es radeonokra, még mindig 35 körüli az áruk, pedig a már egy 10-20ezres mai kártya is lenyomja. Ha használtat akarsz, az meg ugye elég lutri.

Tényleg nem fog sokminden változni, egyedül az új 5ezres radeonok lehetnek vonzóbb vételek.
[reserved]

Zsiga

Quote from: Raggie on 2009-05-27, 19:04:47

Vinyó: Ja, pl. azt. Bár a legolcsóbb épp a GP széria. De amit Fazék javasolt az se lenne rossz egyébként, veszel egy 1TB-s GP-t tárolásra, meg egy 320-as Blacket rendszernek.
Régi vinyót ne rakj rendszervinyónak mert tetűlassú lesz. 6-7 éve 60-80GB körül lehettek a tányérméretek, ma 333-500GB, ez kapásból ötszörös elméleti (ami jelen esetben közel gyakorlati) sávszélesség-különbség, azonos fordulatszám mellett. Nagyon nem mindegy.

5.1: OK, csak ne felejtsd el hogy szépen szimmetrikusan el kell rendezni a szobádban hgoy kijöjjön az előnye. Filmekhez valóban jó egyébként, bár ott se mindenhez kell. (Mondjuk az utóbbi 20 évben készült nagyobb költségvetésű akciófilmet szerintem bűncselekmény 5.1 nélkül nézni. :D)

CF: Sose volt igazán értelme ezeknek a többkártyás rendszereknek, egy-két kivételtől eltekintve (amik egytől egyig középkat kártyák voltak). Egyszerűen olcsóbb eladni a régit és venni egy újat mint venni mellé mégegy régit. Akkor van értelme ha az aktuális csúcskártya magában kevés, és veszel mellé mégegyet mert burzsoá vagy.
Egyébként meg kell az neked hogy ne csak egy 150W-ot zabáló (és fűtő) dög járjon a gépedben hanem kettő?

Elavulás: De, nagyon sokat tud változni a piac egyik pillanatról a másikra. Épp most borult meg nemrég a teljes VGA-piac a Radeon 4770 miatt, ami szaréhugyé ad 4850 közeli teljesítményt, fele fogyasztással...

NLZ

Azért nem mondanám, hogy szaréhugyé, mert a kedves eladók szépen beárazták a 4850 és a 4830 közé.
[reserved]

Zsiga

Nem egészen, én inkább úgy fogalmaznék hogy beárazták a 4830 alá egy kevéssel, a másik kettő meg esett egy szép nagyot.

Kuroi Tenshi

#11000
Quote from: NLZ on 2009-05-27, 19:43:38
Mire kelleni fog a videókari fejlesztés, eltelik vagy 3 év, addigra meg már jelentősen átalakul a piac és a szükségletek. Ráadásul idővel nem fog csökkenni a kártya ára jelentősen, elég csak pillantást venni az X1950es radeonokra, még mindig 35 körüli az áruk, pedig a már egy 10-20ezres mai kártya is lenyomja.

Haha. Hahahaha.

Az X1950 azért nem csökken annyira, mert agp-s.
Nézd a 8600GTS-t, ami anno 40k+ volt, vagy a 30k+ 8600GT,
vagy a márnemistudommennyi 2900XT, -Pro, 8800GTS384, stb
árát -- fele, harmada.

Quote from: Raggie on 2009-05-27, 19:04:47
Mire kelleni fog a fejlesztés a vidkarinak addigra sokkal olcsóbb lesz venni még egy 4890-eset, mint egy újat szvsz. Szerintem só elavulás elhalasztó lehet a crossfire. Vagy tényleg nem éri meg?! Vagy miért nem szeretitek?

Tfh most 75k, másfél év múlva 45k-ért veszed.
Ha viszont másfél év múlva 35-ért elpasszolod,
és veszel egy újabb felső-közép kártyát 75k-ért,
akkor a 120k helyett 75-35+75=115k -- és egy
kártyával kevesebb gondod lesz, kisebb a
fogyasztás, nem kell CF-es lap (-10k); és az új
kártya már dx10-es lesz, nem csak dx10.1-es.

CF annak jó, aki nem elégszik meg a legerősebb
kártyával, és még többet akar. Árban csak egy-
két eset van, amikor jobban jössz ki a kártyákkal,
de ha a drágább lapot, a nagyobb fogyasztást
és a skálázódási problémákat is hozzáadod, már
nem olyan egyszerű a helyzet.

Quote from: Zsiga on 2009-05-27, 19:44:42
szaréhugyé

szeretnék 25-28k-kat szarni-hugyni  :hehe:
és azért ad 4850 közeli teljesítményt, mert ez
az utóda -- a 4830, -50, -70 lassan ki lesz
vonva, marad a 4770 mellet a 4890 gyártásban
még egy ideig (alacsonyabb költség/magasabb
haszon), azt majd az RV870 váltja.

Quote from: Zsiga on 2009-05-27, 20:24:08
Nem egészen, én inkább úgy fogalmaznék hogy beárazták a 4830 alá egy kevéssel, a másik kettő meg esett egy szép nagyot.

Nem estek sokat -- én tavaly augusztusban még
31k alatt vettem a 4850-em :haha: Inkább egy
fokkal visszavettek az árfolyam ürügyén feltornászott
árakból...

Zsiga

A 60k-s 4890-hez képest szaréhugyé az a 25k. :)
A többit meg nem is vitattam.

Áresés meg tökmindegy milyen okból, de az utóbbi fél év viszonylag stabil árai kevesebb mint egy hónap alatt estek 20% körülit, ráadásul épp abban a hónapban amikor kijött az új kártya. Nyilván az árfolyamok is jó irányba alakultak, de nem csak azon múlt.

Moha

Btw, szerintetetk jelen kínálat/árak mellett érdemes a rendszervinyót SSD-re cserélni?

Zsiga


Kuroi Tenshi

Még most is elég drága (Ft/GB) 3.5"-eshez képest.
Ha valaki nagyon ki van tömve pénzzel, talán akkor.

Cobra

#11005
Rendszerlemeznek én mindeképpen valami 1 tányéros HDD-t javasolnék (pl Hitachi 7K1000.B vagy 5K160 160Gb-os), és mellé egy 640-1000Gb-os akármit. Mivel ez csak tárolásra lesz, így a sebesség nem számít. Hitachit meg WD-t szoftverrel tudod halkítani, meg beállítani, hogy hamar leálljon, így nem fogyaszt sokat. Talán Seagate-et is lehet, Samsunghoz nem tudom van-e gyári szoftver erre.
Tápot nem írtál, de ehhez a konfoghoz én egy Enermax Modu82+ 425W-ot vagy egy Corsair HX450-et javaslok. Ha a 4890-nél nagyobb fogyasztású kártyát akarsz majd, akkor kell nagyobb táp.

SSD: ma még nagyon nem éri meg, főleg asztali gépben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Értem. Azt tudom, hogy még elég drága az SSD, csak nem tudtam, mennyivel gyorsabb ill. hogy a sebesség miatt megéri-e jelenleg a csere.

Jelenleg egy 320-as Samu van, kettészedve, meg egy régebbi 120-as (szintén Samsung). Utóbbit majd lecserélném, bár megbízhatóan működuik, de ha megy, berezonál tőle a ház, emiatt beállítottam, hogy egy idő után kapcsoljon le.
Kérdés: nem tesz neki rosszat, ha napjában 3x-4x beindul majd később (ha x percig nem nyúlok hozzá) leáll?

Kuroi Tenshi

SSD gyorsabb (főleg random olvasásban), de nem annyival,
mint amennyivel drágább. Még kell neki egy kis idő :)
Mint mondtam, akinek a pénz nem kérdés, annak hajrá.

A leállítás jót biztos nem tesz neki, de elvileg bírnia kéne
x0 000 indítási-leállítási ciklust. Mobil winyóknál egy
nagyságrenddel többet kell bírniuk (asszem 300 000?)

TurboK

Quote from: Moha on 2009-05-27, 22:25:57
Btw, szerintetetk jelen kínálat/árak mellett érdemes a rendszervinyót SSD-re cserélni?
Az ár még relative magas, de a teljesítmény már kezd egyre jobban odavágni.
Minap láttam 30 gigás ssdt, 40k pénzért, 200/150mb olvasás/írás sebességgel. Ha el lennék eresztve, ez lenne a rendszerpartícióm.
(egy-két éve ilyen áron még 30mb irás/olvasás volt ssd meghajtón)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-27, 22:57:19
A leállítás jót biztos nem tesz neki, de elvileg bírnia kéne
x0 000 indítási-leállítási ciklust.
SMART szerint 2800-nál jár, tehát elvileg még bőven jó. :)

Amúgy kicsit több, mint 4 éves a HDD.