Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Raggie

Cobra: Tyű télleg! ^^" Táp!

Nna akkor az a Corsair lesz szvsz...(lehetséges, hogy olcsóbb, mint a kisebb Enermax amit írtál? :eek: )

Módosítások:
-Meggyőztetek, hogy nem kell a Crossfire, úgyhogy olcsóbb nem crossfire-ös alaplapot teszek bele(GIGABYTE GA-MA770T-UD3P)
-Lesz benne plusz egy rendszervinyó az 1Terás mellett: Hitachi Deskstar 7K1000.B 320GB (Cobra ajánlásával)
-Táp:lásd fent

A HD4770 tényleg egész jónak tűnik ár/teljesítmény arányban, de nekem azért az 1920x1200-as felbontásban már kicsit kevés lenne szvsz, úghogy a 4890 maradt.

Tényleg a proci(AMD Phenom II x3 710) azért jó valamennyire? (azt a negyedik magos trükköt csak poénból írtam be, sztem csak megpróbálom, azt ha nem megy nem erőltetem, szóval attól eltekintve jó?)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-05-28, 13:34:34
Tényleg a proci(AMD Phenom II x3 710) azért jó valamennyire? (azt a negyedik magos trükköt csak poénból írtam be, sztem csak megpróbálom, azt ha nem megy nem erőltetem, szóval attól eltekintve jó?)

A negyedik magos trükköt úgyis csak a drága lapokon
tették elérhetővé -- ez a csali benne...
Valamennyire jó, de semmi extra. Nem nagy tuning-
potenciál, teljesítményben lemarad C2D/C2Q-tól
azonos órajelen, és az utóbbiakat elég rendesen
lehet húzni is, meg a 45nm-esek kevesebbet is
fogyasztanak. Az X3 710 se rossz, se jó.

Ja és 4GB DDR2-1066-ot vegyél, ne 6GB DDR3-at ::)
Teljesítményben nem fogsz semmi különbséget
érezni (a DDR3 magasabb órajelével szemben ott
van a nagyobb késleltetés, ami ezt semlegesíti),
viszont árban fele. A 6GB meg 3 modul, ami a
kétcsatornás procit egycsatornásra redukálja ::)

NLZ

A késleltetés max a K8as időkben számított, mikor nem volt beépített memóriavezérlő. Többet ér a nagyobb mem órajel, mint az alacsonyabb késleltetés. De tény, hogy a DDR3 nem hoz nagy teljesítménytöbbletet, viszont akkor DDR2es (AM2+) lap kell.
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-05-28, 14:57:41
A késleltetés max a K8as időkben számított, mikor nem volt beépített memóriavezérlő.
K8-ban is beépített memvezérlő volt már.

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2009-05-28, 14:57:41
A késleltetés max a K8as időkben számított, mikor nem volt beépített memóriavezérlő.

1.) Ahogy Zsiga már írta, pont K8-asban jött be az IMC.
2.) Továbbra is számít; és CL5-6 és CL8-9 között van egy kis
különbség, de megismétlem: a kettő között csak megfelelő
benchmarkokban lát különbséget, használattal észre nem
venné. A teljesítmény/ár arány pedig a DDR2 mellett szól.

Raggie

#11015
Ja, tényleg! Még egy kis memóriaismereti kérdés:
Mit éri meg jobban venni?
Egy 2x2Gb-os kit-et, vagy 2db 2x1Gb-os kitet, vagy 4db 1Gb-os simát vagy 2db 2Gb-os simát? Ezek között van különbség teljesítményben, meg a procinak mi a jobb?

EDIT:
NLZ: az AM3-as alaplapba miért nem jó a DDR2-es?

Prociból akkor mit is vegyek most? Intelek baromi drágák... :[
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

#11016
Quote from: Raggie on 2009-05-28, 16:02:16
az AM3-as alaplapba miért nem jó a DDR2-es?

mert nem megy bele  :hehe: AMD AM2+ csak DDR2-es.
(nvidia AM3-asból viszont vannak DDR2-esek is).
AM2+ lapba viszont belerakhatsz AM3-as procit.
Da a negyedik mag nyitásához AMD AM3-as lap (SB750)
kell.

2db 2GB-os vagy 4db 1GB-os a legolcsóbb; előbbinél még
tudod tovább bővíteni, bár szerintem a 4GB egy jó ideig
még bőven elég lesz.

Fazék

#11017
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-28, 16:07:482db 2GB-os vagy 4db 1GB-os a legolcsóbb; előbbinél még
tudod tovább bővíteni, bár szerintem a 4GB egy jó ideig
még bőven elég lesz.
ezekre sztem magától is rájött, ő inkább arra kérdezett rá, hogy ár-teljesítmény arányban mi az ami még megéri? ha úgy gondolod, hogy az általad említett kettő opció, akkor csak annyi, hogy elfelejtetted hozzáírni, a magyarázatot, miszerint a legolcsóbb megoldás éri meg, mert amit itt megspórol az ember, azt másra költheti, ami jóval többet tud javítani a gép teljesítményén. jól sejtem? (csak mert sztem nem mindenki vágja ezt a válaszod alapján, nekem se volt egyértelmű, csak így tippelem Önt ismerve) :D

MÁS: haver netbook-ot akar venni, 100 bruttója van rá kb. mit ajánlanátok? jelenleg Toshiba akármit nézett ki, de ha jól rémlik, engem pár hónapja a Toshiba-ról lebeszéltetek
de ha olcsóbb, az se gond

szerk: ez pl korrekt? http://www.argep.hu/product_863887.html
szerk2: eh, most látom ebben nem intel atom van...

tényleg csak netezésre, szövegszerkesztésre (árajánlatok készítésére) akarja használni (legalábbis ezt mondja nékem)

szerk3: esetleg ez? http://www.argep.hu/product_917343.html

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-05-28, 16:12:48
ezekre sztem magától is rájött

Quote from: Raggie on 2009-05-28, 16:02:16
Egy 2x2Gb-os kit-et, vagy 2db 2x1Gb-os kitet, vagy 4db 1Gb-os simát vagy 2db 2Gb-os simát?
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-28, 16:07:48
2db 2GB-os vagy 4db 1GB-os a legolcsóbb

Ezek alapján nem biztos, hogy rájött, hogy a kitek néhány
ritka kivételtől eltekintve drágábbak, mintha az ember egyesével
veszi meg, pedig ugyanaz van mindkettőben... :)

Netbook: a Toshiba nem rossz (jobb, mint Acer és FuSi), de
nem is jó, asszem a billentyűzete volt ratyi és kényelmetlen,
az akkuja pedig kicsi. 100k alatt Asus 904HA (Atom, 8.9"
képernyő de a 10"-es 1000 vázában, az 1000 nagyobb és
kényelmesebb billentyűzetével); vagy 1000H (10") vagy
1000HE pedig egy még nagyobb akkus változat, bár az már
lehet, hogy pont 100k fölött van

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-28, 16:30:11
ok köszi, végül ezt ajánlottam neki. elfogadható választás? :)

Kuroi Tenshi

Szerintem teljesen jó, ha az a 6-cellás változat
(ide alapból az jön szemben a többi gyártóval;
bár idehaza sosem lehet tudni, ha nincs odaírva,
az már gyanús és érdemes rákérdezni ;D) bár a
tömegből ítélve asszem ez a 6-cellás lesz.

Raggie

#11021
CPU: A Phenom II x3 710 is 45nm-es és >EZ< alapján tűnt jónak nekem. Itt azt írják, hogy jól húzható. (Annyi a különbség, hogy itt a tesztben 720-as van nem 710-es de ha jól tudom ezek teljesen ugyanazok a procik csak más gyári órajelen).

RAM: Hmm... Találtam itten ezt a kettőt. Egyik DDR2 1066 CL5 a másik DDR3 1333 CL7 . Teljesen ugyan annyiba kerülnek. Melyik jobb?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud


Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-05-28, 17:52:26
CPU: A Phenom II x3 710 is 45nm-es és >EZ< alapján tűnt jónak nekem. Itt azt írják, hogy jól húzható. (Annyi a különbség, hogy itt a tesztben 720-as van nem 710-es de ha jól tudom ezek teljesen ugyanazok a procik csak más gyári órajelen).
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-28, 14:06:01
teljesítményben lemarad C2D/C2Q-tól
azonos órajelen, és az utóbbiakat elég rendesen
lehet húzni is, meg a 45nm-esek kevesebbet is
fogyasztanak
.

Tudom, hogy 45nm, de nézd meg a fogyasztását: az X3
sokkal többet fogyaszt terhelve, mint a 45nm-es C2Q-ok
(a 65nm-es C2Q-hoz közelebb áll).

Annyi? Azt csak hiszed. A 720 Black Edition, szabadon
állítható benne a szorzó; a 710 pedig sima, nem állítható
feljebb a szorzója. Kurva nagy különbség. A simánál a
buszt kell állítanod, ameddig hagyja magát.

RAM:
http://www.depo.hu/kingmax/klee88f-b8kb5 2×6,7k --
ez is elég, borda nélkül is megvan, hacsaknem nagyon
húzod; a -800 pedig jóval olcsóbb.
Amit linkeltél DDR3 pl. egy ritka jó ár, nézd meg a többit,
általában jóval drágábbak.
Melyik jobb? DDR3-as alaplapok drágábbak; viszont
DDR3 sokkal jobban húzható. Alapon viszont közel
azonos ennek a kettőnek a teljesítménye, és benchek
nélkül meg nem mondod, hogy melyik-melyik, még ennél
nagyobb különbségnél sem. Játékokban 1-2%. A videó-
kártya, a CPU sebessége, típusa, cache mérete sokkal
többet nyom a latba, mint a ram sebessége és timingja.

Quote from: Cloud on 2009-05-28, 19:05:36
Ez nekem megéri alig használtan, 25k-ért?

Annyiért ez lopott.
Régi, de jó. Mára már kicsit lassú.
De remélem a hátrányaival is tisztában vagy:
használattal naponta-kétnaponta merül

Cloud

K_T:

Nem lopott az biztos. Nincs semmi baja, egyszerűen nem kell tulajdonosnak. Van két saját telefonja, plusz cége teljes mértékben állja a céges telós hívásokat. Szal teli van zsével. És mivel ismerős ez csak egy jelképes összeg lesz.

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-28, 21:38:41
Quote from: Raggie on 2009-05-28, 17:52:26
CPU: A Phenom II x3 710 is 45nm-es és >EZ< alapján tűnt jónak nekem. Itt azt írják, hogy jól húzható. (Annyi a különbség, hogy itt a tesztben 720-as van nem 710-es de ha jól tudom ezek teljesen ugyanazok a procik csak más gyári órajelen).
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-28, 14:06:01
teljesítményben lemarad C2D/C2Q-tól
azonos órajelen, és az utóbbiakat elég rendesen
lehet húzni is, meg a 45nm-esek kevesebbet is
fogyasztanak
.

Tudom, hogy 45nm, de nézd meg a fogyasztását: az X3
sokkal többet fogyaszt terhelve, mint a 45nm-es C2Q-ok
(a 65nm-es C2Q-hoz közelebb áll).

Annyi? Azt csak hiszed. A 720 Black Edition, szabadon
állítható benne a szorzó; a 710 pedig sima, nem állítható
feljebb a szorzója. Kurva nagy különbség. A simánál a
buszt kell állítanod, ameddig hagyja magát.
Hmm... akkor ezért 39k a 720 és csak 25k a 710... :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#11026
fasza... lehet hogy meghalt a hálókártya az alaplapon... egyszerűen nem hajlandó észlelni hogy össze van kötve a router-rel, míg másik gép lazán kommunikál a router-rel. eddig 3 kábellel kipróbáltam, már csak az van hátra, hogy kipróbáljam ennek a gépnek a kábelét átdugni a nagygépbe, de ezt félek végrehajtani, mert ha ezzel se látja, akkor az onnantól elég biztos idegrohamot és gépszétszedést és szervízbe mászkálást... az isten verje meg

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-05-29, 18:05:20
fasza... lehet hogy meghalt a hálókártya az alaplapon... egyszerűen nem hajlandó észlelni hogy össze van kötve a router-rel, míg másik gép lazán kommunikál a router-rel. eddig 3 kábellel kipróbáltam, már csak az van hátra, hogy kipróbáljam ennek a gépnek a kábelét átdugni a nagygépbe, de ezt félek végrehajtani, mert ha ezzel se látja, akkor az onnantól elég biztos idegrohamot és gépszétszedést és szervízbe mászkálást... az isten verje meg
szurkol
(gondolom router be se csak egy helyen próbáltad)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

természetesen másik kábellel se megy, notebook bármelyik kábellel hibátlanul működik. semmit sem csináltam a nagy géppel, semmit sem állítottam rajta, tegnap este kikapcsoltam, ma bekapcsoltam és nem megy, nem érzékeli a bedugott kábelt...

vmi értelmes ötlet? csak mert kb bármit szívesebben kipróbálok, semmint hogy szét kelljen kapnom a gépet és visszavinni (szerencsére itteniek javaslatára kértem az alaplapra a +12 hónap feláras garit)

Selmo

Eszközkezelőben ott van a kártya, nincs letiltva, nem kérdőjeles? Driver reinstall esetleg.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2009-05-29, 18:41:54
Eszközkezelőben ott van a kártya, nincs letiltva, nem kérdőjeles? Driver reinstall esetleg.
igen, nincs, nem. igen, most erről a gépről próbálok hozzá friss driver-t leszedni, hátha attól föléled, mert a sima régi újratelepítése nem segített...
ha ez sem válik be, akkor holnap (vagy lehet hogy még ma) irodából hazalopok egy pci-os hálókártyát, hogy azért szervízig is legyen net a fő gépen, amit használok (ez a noti csak torrent miatt megy folyamatosan, másra abszolút nem használom)

szerk: sajnos frissebb driver telepítése sem oldotta meg, ugyanúgy nem látja a bedugott hibátlan kábelt...

szerk2: mindjárt sírva fakadok... a két gép közvetlenül egymást hibátlanul látja. na akkor most mi a ferde fasz van? :bruhuhu:

szerk3: ja igen, azt az apróságot elfelejtettem megemlíteni, hogy új router-t vettem, egy Linksys WRT54GL-t. na de nehogymár azt mondja nekem valaki, hogy egy 2 éves konstrukciójú alaplapi hálókártya nem képes kommunikálni vele...

szerk&repost:

firmware upgrade után se akart menni
hard reset-eltem a router-t, gépet újraindítottam, ez se segített
kétségbeesésemben beraktam egy ezer éves pci hálókártyát
gép elindít, kapcsolat érzékelő led világít HURRÁ!

és mikor a windows elindult ugrott be, hogy de hisz még át se dugtam a PCI-os kártyába a kábelt...

no comment. :DD

fogalmam sincs mitől javult meg, de hogy beleőszültem az biztos :)

Cobra

Csak nehogy kivedd a PCI-os kártyát, mert lehet akkkor leáll a kapcsolat :) A WRT-n még a gyári fw van vagy már ráraktál valamit?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#11032
Quote from: Cobra on 2009-05-29, 22:02:13
Csak nehogy kivedd a PCI-os kártyát, mert lehet akkkor leáll a kapcsolat :) A WRT-n még a gyári fw van vagy már ráraktál valamit?
pci-os kártyát rögtön kivettem és lepróbáltam, működik azóta hiba nélkül. firmware-t már frissítettem.

más: anyám notebook-jába szeretnék ram-ot venni
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-58818.html
mi felelhet még meg ezeken kívül?
1GB ugye elég kell hogy legyen? vagy olyan olcsón adják, vegyek bele 2-t?

Cobra

Szerintem elég az 1Gb, gondolom nem fut majd a laptopon Photoshop vagy SupCom :)
Előző gondhoz: nem lehet, hogy nem jó valamiért az a fw, amit felraktál a routerre?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#11034
Quote from: Cobra on 2009-05-29, 23:46:15
Szerintem elég az 1Gb, gondolom nem fut majd a laptopon Photoshop vagy SupCom :)
Előző gondhoz: nem lehet, hogy nem jó valamiért az a fw, amit felraktál a routerre?
az előzővel lehetett gond, mert azzal sehogy sem sikerült beüzemelni. ezzel a mostanival hibátlanul megy immár, csak újra kellett indítani mindent, pci kártyát berakni, 2 kecskét föláldozni és megkeresztelkedni.

szerk&repost: bármilyen so-dimm 1GB-os memóriát befogad vajon a notebook?

szerk: pl kingston oldalán ezt a 2 berakható típust adta ki. tényleg ezeket vagyok kénytelen berakni, vagy simán kellene működjön egyéb ram-mal is?

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Fazék on 2009-05-30, 08:36:52
tényleg ezeket vagyok kénytelen berakni, vagy simán kellene működjön egyéb ram-mal is?
Szerintem mennie kell bármivel. Én anyám Acerébe nemrég a gyári 2x256Mb-os DDR2-533-as ram helyére raktam 2x512Mb DDR2-667-es ramot és hibátlan. A laptopok se annyira érzékenyek azért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#11039
memóriavásárláshoz hely kiválasztva, 6 opció van. a notihoz ezeket a ram-okat ajánlják. az alábbiak közül ti melyiket választanátok?
1  2  3  4  5  6

csx mennyire megbízható márka?

(nekem az első link a szimpatikus, mert paraméterekre tökéletesen egyezik az intel oldalon megadottal, de persze ez a legdrágább a 6 közül)