Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ramiz: ugye tudod, hogy a hatóságok figyelik ezt a fórumot és te is régóta rajta vagy már a listájukon? Lehet, hogy éppen ezzel a kérdéssel triggerelted magad ellen a kommandós-akciót!

A teljes lemeztörlést nem a Flaser által ajánlotthoz hasonló programokkal kell csinálni. Egy felcsatolt fájlrendszert, főleg ha az NTFS és a rendszer fájljai is rajta vannak, nem lehet teljesen kipucolni. Sosem tudhatod, hogy annak a bizonyos képnek vagy videónak egyes töredékei nem maradtak-e bent az MFT-ben vagy a System Information könyvtárban.

A legjobb megoldás tehát egy linux livecd-ről bootolni és dd-vel felülírni a teljes partíciót nullákkal (vagy véletlen számokkal). Az vita tárgya, hogy egy felülírás elég-e vagy több kell - magyar viszonylatban, egy olyan kispályás bűnözőnél^Wgyanúsítottnál, mint te, nem fognak elektronmikroszkópos lemez-szkenneléssel szórakozni.

A cache-os problémát is meg lehet szüntetni, ha a truecryptes partícióhoz kizárólag virtuális gépről / livecd-ről férsz hozzá.

Tisztelt Nemzetbiztonsági Hivatal, Kedves Főhadnagy Úr!

A fentiek kizárólag a probléma elméleti megközelítése során keletkezett spekulációimat tartalmazzák. Semmilyen módon nem utalnak semmilyen törvénybe ütköző tevékenységbe, amit jelen sorok írója vagy bármelyik másik fórumtag végzett, azaz nem végzett!
Failure is the default option

Moha

Quote from: Ramiz on 2009-12-17, 02:46:08
Ti mit használtok könyvtárak titkosítására?
Miféle pr0n az, amit ennyire el kell rejteni? :haha:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Flaser

Korábban beszéltetek a laptop TFT panel cseréjéről és rémlik nekem vlm., hogy van egy pro-hardveres ürge aki kifejezetten erre szakosodott (bontóban TFT-t bányász, aztán jó pénzért beépíti, de még így is kevesebbért mint a szakszerzvíz).

Tudtok erről valamit? (Csak hallucinálok?) Elérhetőség, tapasztalat, stb.
A testvéremnek a (már lejárt garanciás) Dell Inspiron 1525-ösében kéne a panelt kicserélni, mert a bal alsó sarokban eltörött (még épphogy használható úgy ahogy van).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."


Flaser

#12035
Kösz a segítséget!

Mondhattad volna, hogy a hardverapron hirdetnek az ilyen emberek, de tekintve a korábbi tapasztalatokat (mit gondoltok a már megvett termékről, google első x-találatáról, stb). gondoltam, jobb ha titeket kérdezlek meg elsőnek, aztán a kapott válasz szerint haladok tovább.

Kösz a tanácsot. Azaz ezek a nagyobb (már-már, vagy effektíve) cégesen üzemelő hirdetők megbízhatók, az áraik kb. stimmelnek?

EDIT:

Felhívtam pár szervizt és eladót, úgy fest az aprohardveres kollega lesz a nyerő. Mégegyszer kösz a segítséget!
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2009-12-17, 15:51:41
Azaz ezek a nagyobb (már-már, vagy effektíve) cégesen üzemelő hirdetők
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-12-17, 15:32:07
itt-ott szervizesek, s mellette csinálják

Nem szervizek, hanem szervizesek. Vannak olyanok is, de
ha nincs odaírva, hogy számla, papíros garancia, stb, akkor
ált. csak magánszemélyek, nem cégek. Amúgy fogalmam
sincs, nem volt még velük dolgom (kopp-kopp).

NLZ

Quote from: Moha on 2009-12-17, 11:46:59
Quote from: Ramiz on 2009-12-17, 02:46:08
Ti mit használtok könyvtárak titkosítására?
Miféle pr0n az, amit ennyire el kell rejteni? :haha:
CP?  :angyali:
[reserved]

Kuroi Tenshi

Btw:

Quote from: Flaser on 2009-12-17, 13:55:08
pro-hardveres ürge
Quote from: Flaser on 2009-12-17, 15:51:41
Mondhattad volna, hogy a hardverapron hirdetnek az ilyen emberek

Mondhattam volna? De hisz te magad írtad ;D :hehe:
Ha nem tűnt volna fel: hardverapró a prohardver apró-részlege.

Quote from: NLZ on 2009-12-17, 20:26:50
Quote from: Moha on 2009-12-17, 11:46:59
Miféle pr0n az, amit ennyire el kell rejteni? :haha:
CP?  :angyali:

Civil Protection? Captain Planet? Captain Picard?
You, sir, are truly perverted, I'm calling the police right now.

White SeeD

Aki ért egy kicsit a joomlázoh az legyen szíves segítsen.
Megoldandó probléma:
Kell egy név, e-mail cím, és egy nagyobb szövegdoboz, amiket a böngésző ember kitölt, és amiket beirogatott, azt gombnyomással elküldje az általam megadott e-mail címre.
Mondanom sem kell, hogy ingyenes megoldás legyen és minél egyszerűbb.
Ameddig eljutotttam:
leszedtem, felpakoltam a BreezingForms 1.5.1 Beta nevü komponenst, amit több helyen ajánlottak.
Van egy sample, ami megegyezik az igényeimmel, azt magyarítottam.
A gond az, hogy csak ennek a telepített csomagnak a vezérlőjében találtam meg, nem tudom hogy kell ezt cikkbe rendelni, hogy megjeleníthető legyen.
A másik gond, hogy megpróbáltam tesztelni, de ilyen security kódos, és hiába a jó kód, incorrect codot ír ki. :comp:

nem ragaszokodom, ehhez a komponenshez. bármilyen megoldás jó nekem, csak egyszerű legyen és működjön.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Bnőm nővére akar venni egy ilyet az egyik munkatársától:


http://www.usanotebook.hu/index.php?PHPSESSID=37e6e5ade22e460638a7194110924037&tpl=product&prid=12355


Fél éves gép, no garancia mert angliából jött állítólag, akksija 3 órát bír állítólag.

A munkatárs 75k-t akar kérni érte. Én sokallom de gondoltam megkérdezlek titeket is.


Jó gép ez egyáltalán?

chilip

mintha egy ilyet reklámoznának 69-ért, vagy ehhez hasonlót újonnan ^^"

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-12-20, 16:22:50
78-80-ért simán veszel egy ilyet újonnan, szóval már csak ezért sem érdemes szórakozni vele, de ahogy chilip is írta, nem kizárt, hogy még olcsóbban is hozzá lehet jutni. kenje a hajára a munkatárs, vagy adja normális áron

Kuroi Tenshi

Nem éri meg, ahogy chilip is mondta, újonnan olcsóbban kapsz
akciósan. 2.: 3-cellás akku = FAIL. Acer netbook = nem
ajánlott.

TurboK

Quote from: White SeeD on 2009-12-20, 16:12:00
Aki ért egy kicsit a joomlázoh az legyen szíves segítsen.
Megoldandó probléma:
Kell egy név, e-mail cím, és egy nagyobb szövegdoboz, amiket a böngésző ember kitölt, és amiket beirogatott, azt gombnyomással elküldje az általam megadott e-mail címre.
Mondanom sem kell, hogy ingyenes megoldás legyen és minél egyszerűbb.
Ameddig eljutotttam:
leszedtem, felpakoltam a BreezingForms 1.5.1 Beta nevü komponenst, amit több helyen ajánlottak.
Van egy sample, ami megegyezik az igényeimmel, azt magyarítottam.
A gond az, hogy csak ennek a telepített csomagnak a vezérlőjében találtam meg, nem tudom hogy kell ezt cikkbe rendelni, hogy megjeleníthető legyen.
A másik gond, hogy megpróbáltam tesztelni, de ilyen security kódos, és hiába a jó kód, incorrect codot ír ki. :comp:

nem ragaszokodom, ehhez a komponenshez. bármilyen megoldás jó nekem, csak egyszerű legyen és működjön.

Joomlában nincsen alapból egy email form küldő??

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Quote from: Cloud on 2009-12-20, 16:22:50
A munkatárs 75k-t akar kérni érte. Én sokallom de gondoltam megkérdezlek titeket is.
50-ért megéri, többért nem nagyon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Azzal próbálkoztál már hogy egyszerűen leenterezed amikor jelszót kér?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Makos

grub-ban vistára enter és utána vered az f8-at
akkor behozza a csökkentett módot elvileg

Cloud

Quote from: Cloud on 2009-12-20, 16:22:50
Bnőm nővére akar venni egy ilyet az egyik munkatársától:


http://www.usanotebook.hu/index.php?PHPSESSID=37e6e5ade22e460638a7194110924037&tpl=product&prid=12355


Fél éves gép, no garancia mert angliából jött állítólag, akksija 3 órát bír állítólag.

A munkatárs 75k-t akar kérni érte. Én sokallom de gondoltam megkérdezlek titeket is.


Jó gép ez egyáltalán?

Lebeszéltem róla, ma meg azzal hívott hogy vett egy Dell mini 9-t 45k-ért. SSD-re is lehet simán telepíteni xp-t pendrive-ról ugye? Most Fedora van rajta, de ahhoz nem értünk.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-12-21, 21:19:09
Lebeszéltem róla, ma meg azzal hívott hogy vett egy Dell mini 9-t 45k-ért. SSD-re is lehet simán telepíteni xp-t pendrive-ról ugye? Most Fedora van rajta, de ahhoz nem értünk.

Már két fokkal jobb üzlet.
XP-t pendriveról buherálós történet.
Biztos vannak oldalak, ahol nem csak ezt, hanem azt
is leírják, hogy az XP-t hogyan nyirbáld úgy meg, hogy
SSD-barátabb legyen.

TurboK

500k-ból milyen hdtvt érdemes venni, ha a legfontosabb a képminőség, utána a méret, és számitógépről hajtom meg (netezés - hd mozizás - játék)?

Amit én kinéztem az a panasonic tx-p50g10e.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cloud

Ki  mit ajánlana msn alternatívaként ami gyors egyszerű kicsi?

Fazék

#12052
Quote from: Cloud on 2009-12-23, 15:42:48
Ki  mit ajánlana msn alternatívaként ami gyors egyszerű kicsi?
Miranda IM

ugyan az msn része nem olyan gyors, mint a hivatalos kliens, de legalább nincs agyoncsicsázva és működik és nem olyan idegesítően vacak, mint a hivatalos program... és mellette támogat még ezer egyéb chat-et egyben, szóval én gtalk-ra és icq-ra is ezt használom

chilip

#12053
Quote from: Cloud on 2009-12-23, 15:42:48
Ki  mit ajánlana msn alternatívaként ami gyors egyszerű kicsi?

http://www.meebo.com/

Flaser

#12054
Quote from: Cloud on 2009-12-23, 15:42:48
Ki  mit ajánlana msn alternatívaként ami gyors egyszerű kicsi?

Pidgin. Van bele minden plugin, mi szemszájnak ingere, (sok szolga hord, hogy nézni is tereh) az encryption-től a php-parser-ig. Alapból fapados kliens, de működik - szinte mindennel: MSN, GTalk, IRC, AIM, ICQ, stb.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

próbálkoznék új driverrel, de 2 egymás után amit legutóbb próbáltam behalt, így fél óra elment az életemből / próba :D (NVIDIA 190.38 és 190.62) most a 195.62-öt próbálnám feltenni... érdemes próbálni? ha már zsinórba beszoptam 2-t mennyi az esélye hogy ez most menni fog? :D

Moha

Quote from: Cloud on 2009-12-23, 15:42:48
Ki  mit ajánlana msn alternatívaként ami gyors egyszerű kicsi?
Windows alá Miranda, ahogy Fazék is ajánlotta, vagy aMSN, ha fontos, hogy legyen egyedi smiley/színezés/webkamera stb.

Miranda-ban az a jó, hogy kicsi és gyors. Csupaszon tényleg csak az alapfunkciókat tudja, de millió plugin van hozzá. Ha csak szövegesen akarsz beszélgetni, akkor tökéletes. Erőforrásigénye elég szerény szemben a M$ klienssel.

aMSN-ben már több funkció van és kezeli a webkamerát is, ha ez szempont. Ha a normál M$ klienshez szoktál, akkor aMSN-t talán könnyebb lesz megszokni.

Cobra

Quote from: TurboK on 2009-12-21, 22:56:44
500k-ból milyen hdtvt érdemes venni, ha a legfontosabb a képminőség, utána a méret, és számitógépről hajtom meg (netezés - hd mozizás - játék)?

Amit én kinéztem az a panasonic tx-p50g10e.
Ezt a Panát nem ismerem, de ezt a [url-http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE46B8000XWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail]Samsungot[/url] láttam élőben (illetve a 40"-osat, de gondolom ugyanaz a panel) és nagyon durva képe volt, simán lekőröz minden más hasonló árktegóriás plazmát meg LCD-t. Drágább Philipsekben is nagyon jó panelek vannak, illetve a komolyabb LG-k is elég jók (persze az LG alacsonyabb árkategória).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Moha on 2009-12-23, 20:51:46
Quote from: Cloud on 2009-12-23, 15:42:48
Ki  mit ajánlana msn alternatívaként ami gyors egyszerű kicsi?
Windows alá Miranda, ahogy Fazék is ajánlotta, vagy aMSN, ha fontos, hogy legyen egyedi smiley/színezés/webkamera stb.

Miranda-ban az a jó, hogy kicsi és gyors. Csupaszon tényleg csak az alapfunkciókat tudja, de millió plugin van hozzá. Ha csak szövegesen akarsz beszélgetni, akkor tökéletes. Erőforrásigénye elég szerény szemben a M$ klienssel.

aMSN-ben már több funkció van és kezeli a webkamerát is, ha ez szempont. Ha a normál M$ klienshez szoktál, akkor aMSN-t talán könnyebb lesz megszokni.

Köszi a tippeket kipróbálom őket.

Fazék

win 7 telepítés előtt miket érdemes begyűjteni driver-eket és mi az amiket tök fölösleges, mert úgyis magától is leszedi a legfrissebbeket?
GA-P35-DS3 (rev1.0) lap
Geforce 8800GTS 512MB vidkártya

+ pár kérdés:

a, 2 vinyóm (nem rendszervinyó) alaplap által támogatott raid1 formátumban van, amihez viszont kell szoftver is windows alá.
   ez a vinyópáros vélhetően hogyan fog lereagálni egy win7 telepítést?
b, több vinyóm is sajnos figyelmetlenségből dinamikusként lett formázva (és jelenleg majdnem csurig vannak...), de wiki-n a HP-hoz Dynamic Disks feature résznél egy nagy "No" felirat található. ez most azt jelenti, hogy vissza kell alakítanom ezeket a vinyókat nem dinamikussá, hogy normálisan kezelni tudja, vagy az a "No" vmi másra vonatkozik?