Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Zsiga on 2010-01-28, 10:03:08
Quote from: Cloud on 2010-01-28, 09:42:24

Dell D400(410)/600(610) vagy IBM X/T40(42-43) sorozatokból ami méretben megfelel és amit találtok jó árban pl. Prohardveren. Mind elbír 720p-t.

Vettünk egy IBM t40-et. Persze miért is működjön minden rendesen. Srác akitől vettük, kicserélte a wifi modult a gépben. Fogalmam sincs hogy miért, tett bele egy másikat(állítólag egy d610-ból)
Drivert persze nem adott  mellé mert hogy valahol elkeveredett, viszont win7-el meg állítólag működik rendesen. (512 ram van gépben ezért nem akarunk w7-et rakni rá)

Dobtunk fel egy everest-et:
Wifi-re ezt írja ki

http://img64.imageshack.us/img64/6303/nvtelena.jpg


Valakinek valami ötlet hogy most mégis milyen drivert tegyünk fel? :S

bimanc

Quote from: Cloud on 2010-02-04, 23:46:06
Quote from: Zsiga on 2010-01-28, 10:03:08
Quote from: Cloud on 2010-01-28, 09:42:24

Dell D400(410)/600(610) vagy IBM X/T40(42-43) sorozatokból ami méretben megfelel és amit találtok jó árban pl. Prohardveren. Mind elbír 720p-t.

Vettünk egy IBM t40-et. Persze miért is működjön minden rendesen. Srác akitől vettük, kicserélte a wifi modult a gépben. Fogalmam sincs hogy miért, tett bele egy másikat(állítólag egy d610-ból)
Drivert persze nem adott  mellé mert hogy valahol elkeveredett, viszont win7-el meg állítólag működik rendesen. (512 ram van gépben ezért nem akarunk w7-et rakni rá)

Dobtunk fel egy everest-et:
Wifi-re ezt írja ki

http://img64.imageshack.us/img64/6303/nvtelena.jpg


Valakinek valami ötlet hogy most mégis milyen drivert tegyünk fel? :S

Az nem jó, amit  google a broadcom beírásakor automata kiegészítéssel bead?

http://drivers.softpedia.com/get/NETWORK-CARD/OTHER-NETWORK-CARDS/BROADCOM-Wireless-802-11b-and-802-11g.shtml

Cloud

Többször próbáltam és negyedjére ezzel  jó lett. Köszi.

Darkstar

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet 2 gép között egyszerűen szinkronolni a onenote-ot, amíg nem engedélyezik a skydriveot?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2010-02-10, 21:51:07
Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet 2 gép között egyszerűen szinkronolni a onenote-ot, amíg nem engedélyezik a skydriveot?
Mesh?

Darkstar

Hm, ennek utánanézek.  :merci:

Ed.. ZOMG this is awesum   :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

2 nap alatt megjött a win7 lemezem Britanniából.
Ember feltelepíti, megy, aktiválja.

Másnap közli hogy aktíváljam újra mert hardwer változások történtek. jó, biztos nem tetszik neki, hogy rá lett kötve az összes hdd (instalálásnál csak 1 volt rádugva, nehogy rossz meghajtót töröljek)

Jó aktiváljuk online. Mivel RC-t 3 naponta aktíválgattam, már rutinosan rámentem a megfelelő helyre. klikk, hibaüzenet, aminek kódját már meg is találtam:

-Ez a probléma akkor fordulhat elő, ha a KMS-kulcs túllépte az aktiválási korlátot. A KMS-kulcsokkal tíz alkalommal hajtható végre aktiválás hat különböző számítógépen. -

Úgy néz ki esetemben már 1 használat is soknak minősült ::)
Úgyhogy hívhattam fel az aktiválási központot. Mivel frankón gagyi a telefon billentyűzete, így folyamatosan elcsesződött a nemtúlrövid számsor beírása, így a 3madik prob után kaptam egy ügyintézőt.
Legalább meg erősített abban, hogy igen, dobozos verzióm van, akárhányszor telepíthetem, aktíválhatom, és válthatok 32-64 között)

Viszont ha annyiszor fog sírni mint rc, akkor 3 naponta aktíválhatom ami szerintem nem túl vicces.

DE tényleg nem értem, ha már eccer ilyen verzióm van, miért nincs korlátlan online aktíválás? (Van egy olyan érzésem, hogy az usb-s eszközöket nálam "nagy" hardver változásnak ítéli meg) :comp:

Az ember megveszi eredetiben és többet szív mint a kalózverziós... :mad:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

bocsáss meg, de csak te vagy ilyen szerencsétlen.
esetemben össze-vissza változtattam benne a vinyókat, pont az adatrendezés miatt erre szükségem volt, külső vinyót, bármi eszközt rádugtam, még semmilyen újraaktiválással nem baszogatott.
szimplán elszúrtál valamit / szar géped van, esetleg hardver hiba és ezért szívsz ennyit, de magával a win7-tel semmi ilyen gond nincs, jogtalan a sírás :)

White SeeD

Hát, meglehet rosszul mentem rá telepítésnél a tovább gombra, esetleg az aktíválás online-nál a gomb rossz sarkára kattintottam. Mivel hagytam hogy felpakolja magát és a szerinte megfelelő drivereket használja, az én hibalehetőségemet kizárnám. Egyedül ati eszköz lett felpakolva, abból a legújabb verzió, és ott felhúztam mindent maximumra.
Bár lehet tényleg fantom gépem van, és fantom hardverek jelennek meg benne, pl egy új alaplap.
De lehet hogy az alaplapom evolúciós folyamaton megy át, és ezt fogta fel változásnak.

(RC-nél arra gyanakodtam, hogy talán daemon tool teszi ezt, de akkor ezek szerint a hdd ki/bepakolás sem kérne aktíválást)
, akkor dvd emulálása sem kérhetne
Vagy tipp milyen hardver hiba okozhat aktíválási problémát?
Ha lenne olyan szíves és a gép kiírná, hogy ez és ez megváltozott, kérem aktíválja újra a rendszert, nem pedig annyit hogy aktívájjá vagy letiltunk 3 nap múlva lolz.

A másik miért nem megy az online aktíválás? Az is az én hibám? A net megy, ennél többet én nem tudok tenni azért hogy aktíválhassa magát. Vagy van valahol egy log ahova ezt írogatja?

Mindenesetre ha elkezdi ezt az aktíválási szarakodást írok nekik egy levelet, hogy ez nem állapot.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

kezdésnek mondjuk írd be a pontos konfigodat, hogy legyen miből kiindulnia, annak ki segíteni akar néked :)

White SeeD

gigabyte ga-ma69g-s3h alaplap, amd64 x2 4800+ (alapértékeken mennek)
gigabyte radeon 3850 videokártya (ati toolsal miden maxra húzva), 2*1gb ddr2 800as ram, 3 hdd, 2 dvd

rc-vel a gép stabil volt, néha volt 1-2 kiakadása, viszont már akkor is szivatott a folyamatos aktíválási mániájával. Volt, hogy még úgy is kérte az aktíválást, hogy nem történt semmi, még egy pendrive rárakása sem, nem volt program telepítés, egyszerűen napi használat.

amit még elfelejtettem, hogy a win update első indításánál egy kékhalálos újraindítás volt, de ez már a rendes rendszer telepítése után.

éppen a win suportot olvasgatom, de nemigen láttam hasonló problémával küzdőket.

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

még egy kérdés: hogyan telepítetted a win7-et? egy teljesen csupasz partícióra, vagy rányomtad az RC-re?

White SeeD

telepítésnél leszedtem az rc partíciót, majd újat hoztam létre és arra.
Rárakni nem tudtam volna, mert az 32-es volt.

De itt valami nagyon nem stimmel. ha hibás is lenne a gépem, akkor is 10szer aktíválhattam volna online, telefon nélkül. De ha meg mondjuk kalóz kézen lenne ez a product key-em, akkor meg kiírta volna, hogy már aktíválva van másik gépen.

Még olyan van, hogy egy xp van egy másik, bootsorrendben hátrarakott hdd-n, de kétlem hogy az okozhatná.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

warchief

Üdv

Nem tudom ez a jó hely, de Gasarakival van problémám.
Szépen le tudom játszani a részeket, kivéve 10est, egyik lejátszó azzal jön, hogy korrumpált a fájl.
Esetleg valakinek megvan épségben?

chilip

Quote from: warchief on 2010-02-12, 21:56:09
Üdv

Nem tudom ez a jó hely, de Gasarakival van problémám.
Szépen le tudom játszani a részeket, kivéve 10est, egyik lejátszó azzal jön, hogy korrupt a fájl.
Esetleg valakinek megvan épségben?

VLC Media Player se játsza le? az meg szokott bírkózni a hibás videókkal is ha nagyrészt azért jó. Ha meg próbáltad vele netalántán, a legújabb verzióval próbáltad?

warchief

Most leszedtem egyet, de az se tudott vele mit kezdeni. :(

chilip

Quote from: warchief on 2010-02-12, 22:56:52
Most leszedtem egyet, de az se tudott vele mit kezdeni. :(

kicsit off-olok akkor most :D tessék itt egy torrent: << nesze >> szedd le belőle a 10es részt

White SeeD

Nekem spec megvan épségben.
De le kéne venni a polcról, megkeresni melyiken van a10-es rész, ripelni, tömöríteni, feliratot égetni, feltenni miegymás... használd a torrentet :angyali:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

warchief

Próbálkozok, de isohunton csak behalt torrenteket találtam, nem sikerült olyat találnom, ahol jön is a letöltés. :(
Nem olyan sürgős, de ha egyszer fel tudnád tölteni valahova, nagyon megköszönném.

chilip

Quote from: warchief on 2010-02-12, 23:08:56
Próbálkozok, de isohunton csak behalt torrenteket találtam, nem sikerült olyat találnom, ahol jön is a letöltés. :(
Nem olyan sürgős, de ha egyszer fel tudnád tölteni valahova, nagyon megköszönném.

linkeltem jó torrentet az előbb...

Quote from: chilip on 2010-02-12, 23:01:41
kicsit off-olok akkor most :D tessék itt egy torrent: << nesze >> szedd le belőle a 10es részt

warchief

Kösz, megpróbálom, bár szerintem ezt a torrentet már próbáltam.

chilip

Quote from: warchief on 2010-02-12, 23:39:56
Kösz, megpróbálom, bár szerintem ezt a torrentet már próbáltam.

nekem elkezdte tölteni 100 kb/sec körüli sebességgel

warchief

Jó neked...
Nekem a bitlord egy piros Xet rak ki és nem jön. :(
Ide nem tudnád feltölteni a jó fájlt?

chilip

Quote from: warchief on 2010-02-13, 20:28:50
Jó neked...
Nekem a bitlord egy piros Xet rak ki és nem jön. :(
Ide nem tudnád feltölteni a jó fájlt?

nincs feltöltési jogom, amúgy van otthon routered? leggyakoribb probléma ha a torrent-program nincs forwardolva rendesen és passzívként nem tudsz rendesen tölteni.

Selmo

Elkezdtem leszedni, majd feldobom, ha leér. Jelenleg 3-4 órát ír ki rá.

A tökéletesség unalmas.

warchief

Oh köszönöm szépen.

Igen, wifi routerem van, de eddig torrent rendesen ment nekem.

chilip

Quote from: warchief on 2010-02-13, 22:39:57
Oh köszönöm szépen.

Igen, wifi routerem van, de eddig torrent rendesen ment nekem.

tölteni tudsz, csak épp nem tudsz mindenkiről tölteni ha nincs rendesen beállítva és ez akkor cinkes ha csak pár seed van csak és pont tőlük nem tudsz. meg úgy általánosságba véve is gyorsabban tudsz tölteni ha aktív vagy

Moha

Tud valaki ajánlani olyan programot vagy webes rendszert, amiben egy saját költségvetést tudnék vezetni? Úgy értem, hogy kategorizálni, hogy mire mennyit költök (pl kocsi, kaja, szórakozás, stb) és összegezni / grafikonozni tudnám.

Vagy fogjam magam és írjak egyet magamnak php-ben? :haha:

Zsiga


Moha