Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Fazék on 2010-09-18, 15:46:21
hirtelen rákerestem, de nem igazán találtam rá megoldást, szóval nem tudtok valami kiterjesztést Firefox-hoz, ami megakadályozza, hogy a gép sleep módba térjen, miközben ő még tölt le pár file-t?

egyéb program használata letöltésre, ill energiagazdálkodási beállítások átszabása nem számít megoldásnak a kérdésemre, köszönöm

gondolom nincs rá megoldás, de azért egy kérdést gondoltam megér. :)

sztem használj más progit vagy kapcsold ki az automatikus sleep módot.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Ha jól értem azt akarod hogy amíg tölt addig ne legyen sleep, de miután végzett akkor már mehet a sleep mód.  Utánanéztem de nem találtam ilyet.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-09-18, 14:59:55
nem megy a venti a tápomban.
Chieftec GPS-450AA-101A
Lehet cserélni ventit(mondjuk számtech boltban) vagy vennem kellene egy újat(amit nagyon nem akarok mert vga-ra gyűjtök :( )

Nézd, a tápot szét lehet szedni, a ventit ki lehet cserélni,
csak az új venti csatlakozóját át kell forrasztani; de fura
az, hogy egy GPS-szériásban nem megy a venti, ugyanis
az viszonylag magas fordulatszámon pörgeti, tehát a ventit
nem szokta beállni hagyni, inkább a táp ventivezérlő-
elektronikája körül sejtek gondot.

A helyedben: elektronikához, barkácsoláshoz minimálisan
is értő emberhez tápot elvinni, szétszedni, egy kevés
műszerolajjal megolajozni a csapágyat, és utána megnézni.
(hogy gép nélkül is el tudd indítani a tápot, a zöld színű
vezetéket kell az egyik (tetszőleges, mind föld) mellette
lévő feketéhez rövidre zárni, és megnézni, hogy megy-e.
Ha így se megy: kérdezz meg ph-n tápszerelőket, hogy
mennyi, s ha sok, akkor kb 6-7k egy OEM FSP (pl, de sok
bolt nincs árgépen, nézz körül még más boltoknál is).

Quote from: NLZ on 2010-09-18, 15:15:51
Ha rendes csatlakozó van benne

Nem, kéttűs, kétvezetékes.

Cobra

Az én régi 350-es GPS-emben még forrasztva volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

400AA-101-ben pedig csatlakozóval...

NLZ

Változó. Két szar tápból is az egyik forrasztott, a másik csatlakozós.
[reserved]

Cloud




Holly shit. Amikor megvettem gépet mindent átnéztem rajta kivéve tápot. MOst kaptam egy kölcsöntápot(ami lehet meg is marad még egyezkedek haverral) és beraktam gépbe. KÖzben szétszedtem a régi tápot és ilyen képet vágtam: :eek: :zomg:

A venti persze hogy nem ment. Annyi por volt benne hogy kézzel is nagyon nehezen tudtam csak forgatni a ventit. Most kipucoltam a dobozt holnap meg veszek bele egy 12 centis ventit. Ahogy láttam szerencsém is van mert egy csatlakozós, így gányolni sem kell. :)

Vagy szerintetek tartsam meg ami kölcsönbe kaptam? 
Ezt:
HKC USP 3430
http://ipon.hu/webshop/product/hkc_usp_3430/32806

A gépben most ez van:

Asus p5b Deluxe
Intel Core2Duo  E6550 2,33Ghz
ZALMAN-CNPS 7000 proc hűtő
2x1Gb GeIL DDR2 ULTRA PC6400 800MHz
Western Digital Caviar Blue 500GB
Sapphire X1600pro 256mb
Optiarc dvd író

Ebből a vga lesz lecserélve jövő héten egy HD4850-re.
A csere tápom elég lesz vajon ehhez a géphez, vagy inkább tegyem vissza a Chieftec-et majd az új ventivel?
(srácnak nem kell így nálam maradhatna)

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-09-19, 13:19:05
Ahogy láttam szerencsém is van mert egy csatlakozós, így gányolni sem kell. :)

De, mert kéttűs -- a ventik pedig 3-tűsek :)

HKC: passz. Láttam-hallottam már sokszor kínálatban,
de még róla semmit, se jót, se rosszat nem hallottam.
Nézd meg biosban milyen feszeket ad le, majd utána
windowsban terhelve is.
Csifi kitisztításkor ventit megolajoztad, úgy se ment?
A 4850, mint mondtam, egy kazán. Ugyan még nem
hallottam sorozatos behalásukról, de ahogy az enyém
is alapból felengedte 100C fölé a kártyát, nem tartom
kizártnak, hogy néhány év után a hőingadozástól
elfáradnak egyes alkatrészek, így használtat csak
óvatosan. Ha spec. / kétslotos hűtős, az jó.

Cloud

Bah tényleg.  :facepalm:

Akkor mégiscsak leviszem boltba ismerőshöz. :D
Olajozás kimaradt, mert nincs itthon olaj, de tuti hogy a por miatt állt be a venti.

Biosban most ezeket a feszeket találtam:

vcore voltage   1,312v
3.3v voltage     3,232 v
5 v voltage       5,094 v
12 v voltage      12,249


Aztán win alatt meg everest-el indítottam egy stabilitás tesztet, most fél óra után ilyen értékek vannak everestben:



A vga-ra meg odafigyelek, mert nem akarom hogy hőség uralkodjon a gépben. :D

Flaser

Passzív hűtéssel milyen kártyát ajánlotok? (Igen, tudom, hogy csak alacsony »hő« teljesítményű kártyával szabad megpróbálni). A jelenlegi X1600-osomnál kéne csak jobb legyen és tudja a jelenlegi alapot (Shader Model 3.0, h264 dekódolás, stb).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cloud

#13000
9500GT, HD4350Silent esetleg? Amúgy mindenképp passzívat akarsz?

Flaser

#13001
Lehetőleg. Mondhat bárki bármit egy ventilátorral csak nyűg van, s nem akarok csak azért külön venni hűtőt vagy ventit, hogy csendes videokártyám legyen.

Szükségből próbáltam ki először passzív kártyát, de mikor a gép ennek (meg a végre szabályzott CPU ventinek) hála kb. 80%-al halkabb lett eldöntöttem, hogy a ha lehet maradok ennél a megoldásnál.

Tudom, így csak gyengébb kártyák használhatók, de nem szoktam sokat játszani így nincs szükségem bivaly konfigra.

Mivel az én vallásom az Intel+ATI, ezért ezek között vacillálok:
http://www.aqua.hu/asus-radeon-eah4350-silentdi1gd2-ddr2-pciexpress-78237.html
http://www.aqua.hu/asus-radeon-eah5450-silentdi1gd2-1gb-ddr2-pciexpress-109925.html
http://www.aqua.hu/asus-radeon-eah5570-silentdi1gd2-1gb-ddr2-pciexpress-111129.html

Mennyivel több hőt adnak le az újabb chipek? Ugyan elég bika borda van az összes kártyán, de hátha van ellenérv ill. tapasztalat.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2010-09-19, 15:07:45
Mondhat bárki bármit egy ventilátorral csak nyűg van, s nem akarok csak azért külön venni hűtőt vagy ventit, hogy csendes videokártyám legyen.

Szükségből próbáltam ki először passzív kártyát, de mikor a gép ennek (meg a végre szabályzott CPU ventinek) hála kb. 80%-al halkabb lett

Passzívval is csak a nyűg van, és pont kell ventit venned,
hogy legyen légáramlat a házban és ne süljenek meg.

Utóbbi 2-3 évben sokat változott a helyzet, lehet olyan
erőgépet is építeni, aminél terhelés nélkül a winyó a
leghangosabb elem.

Quote from: Flaser on 2010-09-19, 15:07:45
ezek között vacillálok:

ezek a lolfail kerüldmintapestist kategória.
1GB VRAM, viszont csak DDR2 a 64- ill. 128-bites
buszon, jujj...
ha abszolút nem játszol vele, akkor a legolcsóbb, de
abból is inkább DDR3/GDDR3.
ha egy nagyon minimálisat és csak elég régi játékokkal
játszol, akkor már inkább egy kicsivel többért minimum
egy 4550 GDDR3-mal (120sp szemben 80sp-vel).
Ha egy kicsivel többet is játszanál vele, akkor már
inkább egy DDR3/GDDR3/GDDR5 4650/70 vagy 5550
(320sp) vagy 5570 (400sp). pl

Milyen proci mellé menne amúgy?

anistar85

Sziasztok!

Ftp-vel kapcsolatos kérdésem lenne. ( Tudom már rosszul kezdődik ^^" ) Nem vagyok valami nagy számítógép guru, mégis sikerült letöltenem egy ftp commandert (azért ezt , mert már máskor is használtam, bevált ). Igen Moha, ha olvasod, átböngésztem miket írtál erről, mindet úgy csináltam ahogy mondtad. Bekapcsoltam a passzív módot, beírtam a felhasználónevet, és persze azt a jelszavam ami nem a fórumos. Illetve a kapcsolat - és kiszolgáló nevet.
Mégis hibaüzit küld, és nem kapcsolódik. :((((  Már többször ellenőritem mindent. Valaki esetleg tud valami tippet adni, hogy mit csinálhatnék még? Nagyon-nagyon megköszönném!!!! Remélem csak én vagyok a balfék, és tudok még több animét nézni! :D
köszi!

Kuroi Tenshi

Ha nem tc-rel kapcsolódsz, akkor lehet, hogy más mezőben
kéri a portszámot (31337), ezt még nézd meg.

Quote from: anistar85 on 2010-09-19, 19:23:38
beírtam a felhasználónevet, és persze azt a jelszavam ami nem a fórumos

remélem a felhasználóneved is az, amelyik a nem a fórumos,
hanem a főoldali...

Moha

Linkelj egy képernyőmentést a hibáról, akkor többet tudunk mondani!

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-18, 17:52:33
Quote from: Cloud on 2010-09-18, 14:59:55
nem megy a venti a tápomban.
Chieftec GPS-450AA-101A
Lehet cserélni ventit(mondjuk számtech boltban) vagy vennem kellene egy újat(amit nagyon nem akarok mert vga-ra gyűjtök :( )

Nézd, a tápot szét lehet szedni, a ventit ki lehet cserélni,
csak az új venti csatlakozóját át kell forrasztani; de fura
az, hogy egy GPS-szériásban nem megy a venti, ugyanis
az viszonylag magas fordulatszámon pörgeti, tehát a ventit
nem szokta beállni hagyni, inkább a táp ventivezérlő-
elektronikája körül sejtek gondot.

A helyedben: elektronikához, barkácsoláshoz minimálisan
is értő emberhez tápot elvinni, szétszedni, egy kevés
műszerolajjal megolajozni a csapágyat, és utána megnézni.
(hogy gép nélkül is el tudd indítani a tápot, a zöld színű
vezetéket kell az egyik (tetszőleges, mind föld) mellette
lévő feketéhez rövidre zárni, és megnézni, hogy megy-e.
Ha így se megy: kérdezz meg ph-n tápszerelőket, hogy
mennyi, s ha sok, akkor kb 6-7k egy OEM FSP (pl, de sok
bolt nincs árgépen, nézz körül még más boltoknál is).

Quote from: NLZ on 2010-09-18, 15:15:51
Ha rendes csatlakozó van benne

Nem, kéttűs, kétvezetékes.

Nem szarakodtam, szétszedtem és kipucoltam a csifi tápot. Ventit megolajoztam de azután sem pörgött. Gyárit lekaptam, raktam a helyére egy zalmann 12cm-es ventit. Kábelekkel nem gányoltam, gyárit leszigszalagoztam, az újat meg simán rákötöttem alaplapra. Most gép úgy érzékeli hogy házhűtő, holott tápot hűti. BIos-ból meg tudom a fordulatszámot változatni, szal ezzel sincs gond.
Jobb ez mint a HKC szerintem. ÉS elég is lesz új vga-hoz is. :)

Cobra

Nekem most a 3850 megy passzívban, igaz van a házban 3db ventillátor.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Cobra on 2010-09-21, 00:21:29
Nekem most a 3850 megy passzívban, igaz van a házban 3db ventillátor.
Nálam egy 5850 megy passzívban, igaz van a házban vagy 6 ventillátor, amiből egy a kártya hűtőbordájára fúj.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

ha jól rémlik egyszer már fordultam hozzátok ugyanezzel a problémával, de nem vagyok én Próféta a kereső használatához, szóval inkább megkérdezném újra, hogy hogy a búbánatos pikulába lehet egy színt áttetszővé tenni egy képen? szóval mondjatok kérlek egy egyszerű programot, amivel egy hozzám hasonló láma is boldogul.
many thx.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-09-23, 02:24:52
ha jól rémlik egyszer már fordultam hozzátok ugyanezzel a problémával, de nem vagyok én Próféta a kereső használatához, szóval inkább megkérdezném újra, hogy hogy a búbánatos pikulába lehet egy színt áttetszővé tenni egy képen? szóval mondjatok kérlek egy egyszerű programot, amivel egy hozzám hasonló láma is boldogul.
many thx.
Hat... .gif tud attetszoseget meg emlekeim szerint .png is.
Photoshop: open image Ctrl+A (select all), Ctrl+C.
File/new/transparent background, Ctrl+V (a copyzott kep meretet ajanlja fel szoval az OK)
varazspalca select a toolbarbol, kattintgatas a szinre, vagy mas select-tel kivalasztasa... Ctrl X, es ha kockacskakat latsz a hatterben, jo vagy.
Save as gif/png. Megtekintese pl bongeszoben minimal html lapot letrehozva esetleg, vagy mittudomen.
Kb igy mehet a tobbiben is... milyen programod van?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2010-09-23, 02:24:52
ha jól rémlik egyszer már fordultam hozzátok ugyanezzel a problémával, de nem vagyok én Próféta a kereső használatához, szóval inkább megkérdezném újra, hogy hogy a búbánatos pikulába lehet egy színt áttetszővé tenni egy képen? szóval mondjatok kérlek egy egyszerű programot, amivel egy hozzám hasonló láma is boldogul.
many thx.

Ha tudod, mi az az ImageMagick, akkor azzal még egyszerűbben is meg lehet oldani:

convert input.gif -transparent white output.gif

Ha egyszerre sokat akarsz átalakítani, ezzel az is megoldható (mittomén: find . -name *.png -print0 | xargs -0 -i convert {} -transparent white conv.{})
Failure is the default option

Fazék

köszi mindkettőtöknek, igyekszem megjegyezni ezúttal :)

Próféta

PNG-nél IrfanView meg GIMP meg kb. minden tudja, nem kell hozzá Photoshopot vásárolni.

Fazék

Quote from: Próféta on 2010-09-23, 21:44:20
PNG-nél IrfanView meg GIMP meg kb. minden tudja, nem kell hozzá Photoshopot vásárolni.
GIMP-pel bepróbálkoztam tegnap este, de fél óra szórakozás után föladtam.
van hozzá valami láma mod? :D

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-09-23, 22:29:40
Quote from: Próféta on 2010-09-23, 21:44:20
PNG-nél IrfanView meg GIMP meg kb. minden tudja, nem kell hozzá Photoshopot vásárolni.
GIMP-pel bepróbálkoztam tegnap este, de fél óra szórakozás után föladtam.
van hozzá valami láma mod? :D
Hatigen a gimp layerkezelese elegge khm...
Adide a kepet. Az a legegyszerubb. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2010-09-23, 22:43:42
Quote from: Fazék on 2010-09-23, 22:29:40
Quote from: Próféta on 2010-09-23, 21:44:20
PNG-nél IrfanView meg GIMP meg kb. minden tudja, nem kell hozzá Photoshopot vásárolni.
GIMP-pel bepróbálkoztam tegnap este, de fél óra szórakozás után föladtam.
van hozzá valami láma mod? :D
Hatigen a gimp layerkezelese elegge khm...
Adide a kepet. Az a legegyszerubb. XD
:haha: köszönöm a lehetőséget, de közben kiderült, hogy a cimkekészítő újracsinálja az általam készített mintákat az egyszerűbb nyomtatás és cimkére illeszkedés érdekében, szóval fölöslegesen szívtam vele ennyit ^^"

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-09-23, 22:47:33
Quote from: Kvikveg on 2010-09-23, 22:43:42
Quote from: Fazék on 2010-09-23, 22:29:40
Quote from: Próféta on 2010-09-23, 21:44:20
PNG-nél IrfanView meg GIMP meg kb. minden tudja, nem kell hozzá Photoshopot vásárolni.
GIMP-pel bepróbálkoztam tegnap este, de fél óra szórakozás után föladtam.
van hozzá valami láma mod? :D
Hatigen a gimp layerkezelese elegge khm...
Adide a kepet. Az a legegyszerubb. XD
:haha: köszönöm a lehetőséget, de közben kiderült, hogy a cimkekészítő újracsinálja az általam készített mintákat az egyszerűbb nyomtatás és cimkére illeszkedés érdekében, szóval fölöslegesen szívtam vele ennyit ^^"
:facepalm:
Azok nem vektorossal dolgoznak vagymi?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2010-09-23, 23:08:59
Quote from: Fazék on 2010-09-23, 22:47:33
Quote from: Kvikveg on 2010-09-23, 22:43:42
Quote from: Fazék on 2010-09-23, 22:29:40
Quote from: Próféta on 2010-09-23, 21:44:20
PNG-nél IrfanView meg GIMP meg kb. minden tudja, nem kell hozzá Photoshopot vásárolni.
GIMP-pel bepróbálkoztam tegnap este, de fél óra szórakozás után föladtam.
van hozzá valami láma mod? :D
Hatigen a gimp layerkezelese elegge khm...
Adide a kepet. Az a legegyszerubb. XD
:haha: köszönöm a lehetőséget, de közben kiderült, hogy a cimkekészítő újracsinálja az általam készített mintákat az egyszerűbb nyomtatás és cimkére illeszkedés érdekében, szóval fölöslegesen szívtam vele ennyit ^^"
:facepalm:
Azok nem vektorossal dolgoznak vagymi?
halvány lila fingom nincs róla, de majd ha megyek átvenni a cimkéket, akkor rákérdezek, hogy legközelebb mennyire törjem magam :)

SaiyaGin

Fura tüneteket produkál a régi (asztali) gépem. Amióta megvan a laptop, ritkábban használom, de azért általában hetente legalább egyszer-kétszer be szoktam kapcsolni. Az elmúlt egy hónapban 2 érdekes tünetet is gyakran produkált: bekapcsoláskor néha elkezd baromi hangosan zúgni (első alkalommal azt hittem a zajra, hogy kint kezdett el valaki fúrni), ez egy percig tarthat kb, aztán beáll a normális hangjára. Ami viszont szinte minden alkalommal előjön: átállítja az óráját. Nem csak pár perccel, hanem pár nappal korábbi dátumra. Minden alkalommal beállítom az érvényes időt, de a következő alkalommal ugyanúgy átállítja magát.