Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Legközelebb, ha bekapcsolod, nézd meg a dátumot BIOSban, hátha merülőben az elem. A másik probléma, meg biztosan venti lesz valamelyik kezdi megadni magát, ideje lesz kitisztítani, vagy cserélni.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Az óra, ahogy Selmo is mondja, tipikus bios-elem lemerülés, ez
ált. 2-4 éves korban jön elő. Az alaplapon van egy CR2032-es
nagyobb gombelem, ez működteti a bios óráját akkor, amikor
a gép ki van kapcsolva.
A másik lehet proci, gpu vagy táp venti, ami kezd kicsit
beporosodni vagy a csapágyazása kiszáradni/kikopni, s mivel
nehezebben indul, ezért a gép több feszt ad neki, nehogy el
ne induljon és megsüljön az alkatrész, amit hűt.

SaiyaGin

:merci:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-25, 16:12:31
Az óra, ahogy Selmo is mondja, tipikus bios-elem lemerülés, ez
ált. 2-4 éves korban jön elő.

Akkor nem elsietett a lemerülés, mert már 6-7 éves a gép. :haha:

Cobra

Kt-nak rossz tapasztalatai lehetnek, a 5-6 év a normálisabb időtartam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud


AZ miért volt hogy előző kártyámat mikor használtam(x1600pro) random módon bedobott egy ilyen üzit a w7:


"A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt.
A(z) Ati Radeon Family képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."


Volt hogy hetente egyet, vagy naponta többször is. Aztán pár napig megint semmi. :wtf:

Kvikveg

A venti anyam gepeben is hangosan indit, aztan gondolom rajon, hogy minek ez a rohanas, es visszaveszi magat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2010-09-25, 21:41:47
Kt-nak rossz tapasztalatai lehetnek, a 5-6 év a normálisabb időtartam.

Minőségi gombelemek esetén, talán.
De már ezeken is spórolnak. Az otthoni gépemben 1-1.5
év után cserélni kellett, a régi gépemben, amit a húgomnak
adtam, kb 4 év után.

Raggie

Quote from: Cloud on 2010-09-25, 21:47:34

AZ miért volt hogy előző kártyámat mikor használtam(x1600pro) random módon bedobott egy ilyen üzit a w7:


"A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt.
A(z) Ati Radeon Family képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt."


Volt hogy hetente egyet, vagy naponta többször is. Aztán pár napig megint semmi. :wtf:
Friss catalyst+driver van a gépen?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

[reserved]

Selmo

Van valami sidebar szerűség amibe beállíthatom, hogy miket szeretnék látni? Főleg a hőmérsékletek, CPU, GPU, RAM kihasználtság lenne. Nem akarok mindre külön gadgettel szórakozni.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Selmo on 2010-09-27, 20:40:35
Van valami sidebar szerűség amibe beállíthatom, hogy miket szeretnék látni? Főleg a hőmérsékletek, CPU, GPU, RAM kihasználtság lenne. Nem akarok mindre külön gadgettel szórakozni.
+1 ez engem is erdekelne.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Selmo on 2010-09-27, 20:40:35
Van valami sidebar szerűség amibe beállíthatom, hogy miket szeretnék látni? Főleg a hőmérsékletek, CPU, GPU, RAM kihasználtság lenne. Nem akarok mindre külön gadgettel szórakozni.

A Conky elég népszerű. A konfigja tág határok között testreszabható. Mondjuk szerintem nem ezt akartad, esetleg Kvikveg :)

Arra rákeresve, hogy "Conky for Windows", többek közt a Samurize-t dobja ki, de őszintén bevallva sose hallottam róla. További találatok: Rainmeter, hmonitor, stb... szerencsés vadászatot.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2010-09-27, 23:28:44
Quote from: Próféta on 2010-09-27, 22:38:00
Rainmeter
^

Nice.
Félreteszem, majd ha legközelebb w7-et telepítek ennél erősebb gépre.

Cloud

Android-os telóra(galaxy spica) van valami program amivel webkameraként lehetne használni. FÉltesóm nevelőapja Svájcban melózik én nincs webkamja. HIába mondm neki hogy vegyen, ő csakazértis a telefonjából akar webkamot csinálni.

Van valami progi erre?

TurboK

Hasonló kérdés, van olyan profi biztonsági kamera program ami ingyenes és működik webkamerával?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

motifator

Quote from: Cloud on 2010-10-01, 22:16:09
Android-os telóra(galaxy spica) van valami program amivel webkameraként lehetne használni. FÉltesóm nevelőapja Svájcban melózik én nincs webkamja. HIába mondm neki hogy vegyen, ő csakazértis a telefonjából akar webkamot csinálni.

Van valami progi erre?
Nem próbáltam, de google ezt dobta: http://www.dev47apps.com/
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Szerintetek ha egy win2k3 szerverből domain controllert csinálok, akkor a kliensek (amik eddig simán workgroupban voltak, a szerverrel együtt) el fogják tudni érni a szerveren a megosztott mappát?

Próféta

Quote from: Moha on 2010-10-04, 13:16:40
Szerintetek ha egy win2k3 szerverből domain controllert csinálok, akkor a kliensek (amik eddig simán workgroupban voltak, a szerverrel együtt) el fogják tudni érni a szerveren a megosztott mappát?
Nem értek hozzá, de laikus elképzelésem szerint ez csak akkor fog működni, ha a klienseket és az őket használó usereket belépteted a tartományba. Ilyen felállásban viszont működőképes szokott lenni. Valami olyasmi van, hogy a user bejelentkezik a kliensén a domain accountjára, és a hálózaton keresztül át lesz hitelesítve az SMB kiszolgálóra; ott azt kell megnézni, hogy a domain adott groupjába tartozó usereknek legyen joguk a megosztásra.

Kérdés persze, hogy miért akarsz DC-t csinálni a szerveredből, és egyáltalán mi az egész szituáció.

Dreamcleaver

Tudom, hogy ezt már párszor kérdezték itt, de tudnátok ajánlani valami ingyenes, jó és adware mentes PDF editor-t, ami nem az Open Office? Jelenleg annyi kéne, hogy több PDF dokumentumot el tudjak menteni 1 nagy PDF dokumentummá.

Kösz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Ha csak annyi kell, hogy _összefűzd_ a különálló PDF-eket egy többlapos fájllá, akkor: http://ansuz.sooke.bc.ca/software/pdf-append.php

Ha nem stimmelnek a papírméretek, vagy netán egy nagy lapra akarsz sok kis pdf-et önkényes elrendezésben bemásolni, akkor $deity help you. Esetleg megpróbálhatod az Inkscape-et, aztán meg lehet még oldani LaTeX-hel is, de te azt nem akarod szerintem. Lehet, hogy az a legcélszerűbb, ha ellopod az Adobe Acrobatot.
Failure is the default option

Dreamcleaver

Kösz a linket. Elmentve.

Közben elvileg találtam valami ingyenes PDF Split and Merge nevű cuccot, amit úgy látom nooboknak találtak ki (ablakban bedobálod a PDF doksikat oszt rányomsz, hogy RUN ő meg kidobja egybe). Eddig nem látok adware-t szal marad ez.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2010-10-06, 20:25:13
Tudom, hogy ezt már párszor kérdezték itt, de tudnátok ajánlani valami ingyenes, jó és adware mentes PDF editor-t, ami nem az Open Office? Jelenleg annyi kéne, hogy több PDF dokumentumot el tudjak menteni 1 nagy PDF dokumentummá.

Kösz.
Ubuntu alatt van pdf2.. vagy pdfto... meg par masik parancs amire nem emlekszem most perpill.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bruce

Itt már többször esett szó okostelefonokról, gondoltam felteszem ide a kérdést, hátha valaki tud segíteni. Egyik ismerősöm ilyen telefont szeretne, és egyik alapvető feltétele, hogy tudjon rá skype-ot rakni, merthogy jó dolog az, ha az ember wifin keresztül ingyen dumál. Nomármost, nagyon szemezik a Samsung Galaxy Spica-val, de nem tudom, hogy arra van-e Skype, mert valahol mintha azt olvastam volna, hogy Androidra lehet rakni, de a Skype oldalán ez nincs megerősítve, csak néhány tipust sorolnak fel kompatibilisként.
A kérdés tehát, lehet-e, ha igen, hogyan, ha nem, akkor melyik telón lehet, ami beleesik az 50-60 körüli árkategóriába.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

chilip

ASUS P5K alaplap
2,67 Ghz-es intel core2 duo proci E6750
4 giga RAM
NVIDIA 8800 GT 512 megás DDR3



nos, ha nem akarok sokat költeni rá, mit érdemes fejleszteni? videókártyára gondoltam, de még kiszolgál. olyan 20-30e körüliben gondolkozom beruházásra (talán kicsit több is lehet).

Havernak pont ugyanez a configja kivéve a vidkártya (neki ATI Radeon HD 4850). Starcraft 2 nála ultrán(!!!) nem akadt csak a mothership álcamezejénél néha, meg AION ugyanazon a törtszerón nem akad neki fullon, míg nálam SC2 high-on megy csak akadás nélkül (4v4en úgyis) míg AION városokban akad (fővárosban néha játszhatatlanul... árnyék kikapcsolva, shader lehúzva, egyedül textúrák vannak maxon), utánanéztem a kártyáknak és nagy különbséget nem láttam köztük. amúgy windowst takarítom rendszeresen CCleanerrel + TuneUp-al és 2-3 havonta töredezettségmentesítés. szóval furcsállom ezt.

Kuroi Tenshi

Quote from: Bruce on 2010-10-09, 12:39:54


igen, pont most már: 6.-a óta van
http://mobilarena.hu/hir/skype_kliens_android_modellekre_is.html

Quote from: chilip on 2010-10-09, 18:11:11
mit érdemes fejleszteni? videókártyára gondoltam, de még kiszolgál.

Havernak pont ugyanez a configja kivéve a vidkártya (neki ATI Radeon HD 4850).
utánanéztem a kártyáknak és nagy különbséget nem láttam köztük

Ha szerinted elég a vidkari, akkor nem érdemes fejleszteni, pedig
első javaslat az lenne; valamint egy kis proci-tuning.

Hátakkormégiscsak? Amúgy nem tudom, mit néztél, azért van
különbség az ős-G92 és a HD4850 között, s mint leírtad, látod
is... tehát elég érdekes tesztek lehetnek azok :)

Amúgy mire mégy ultra beállításokkal? Anandtechen volt
nemrég egy cikk SC2-ről, hogy minél feljebb emeled a beállításokat,
minimális grafikus különbségért cserébe olyan gépzabáló a játék
(még a legerősebb proci és vidkarik mellett sem magas FPS),
hogy az egy vicc.

Ami miatt akadhat még, hogy az nv memóriakezelésében régóta
van egy hiba, ami miatt ha a vkari vmemje megtelik, akkor vannak
akadások. Ha egy olyan tesztet nézel, ahol csak itt-ott bench-
mark vagy rövid teszt, ott nem biztos, hogy ez előjön; AMDATi-nál
ez nincs.

Cobra

Én is azt modnom, hogy csak a videókártyán érdemes változtatni. Mondjuk ennyi pénzből ne mnagyon tudsz feljebb lépni, mert ezt minimum egy Radeon 5770-re vagy Nvidia GTX460-ra érdemes lecserélni, azok meg jóval drágábbak, a kártyádat meg max 15k-ért tudod eladni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Cobra on 2010-10-09, 18:41:09
Én is azt modnom, hogy csak a videókártyán érdemes változtatni. Mondjuk ennyi pénzből ne mnagyon tudsz feljebb lépni, mert ezt minimum egy Radeon 5770-re vagy Nvidia GTX460-ra érdemes lecserélni, azok meg jóval drágábbak, a kártyádat meg max 15k-ért tudod eladni.

Nvidia GTX460-ra és Radeon 5770-ra rákeresve ~40k az ára   => miért lenne ez jóval drágább ha 10k-ért el tudom adni mondjuk a 8800GT-t és a keret 30 max?  :confused:

Kuroi Tenshi

A procid mellé már felesleges egy kb 4850-nél erősebb kártya.
Max. ha tuningolod; de egy SC2-nél, ahol azért a procinak sok
egységet és fizikát is kell számolnia, a procit is igénybeveszi,
néhol emiatt szaggat be. LGA775-be négymagos pedig még
mindig drága.
A HD6xxx-széria pedig egy hónapon belül megjelenik, a 4870-nél
nem sokkal erősebb 5770 aránytalan magas árát talán lejjebb
viszi.

chilip

aha, hát lehet hogy többet szánok majd rá mikor nagyon lemegy :) köszönöm a segítséget