Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Bruce on 2010-10-09, 12:39:54
merthogy jó dolog az, ha az ember wifin keresztül ingyen dumál.
Bocs hogy kapásból hülyének nézem az ismerősöd, de ugye tudja, mi az a Skype? Tehát telefonszámot csak pénzért tud hívni, kizárólag a Skype-on épp online kontaktjaival fog tudni ingyen (ill. wifi híján adatforgalmi díjért) beszélni.

Quote from: Bruce on 2010-10-09, 12:39:54Nomármost, nagyon szemezik a Samsung Galaxy Spica-val, de nem tudom, hogy arra van-e Skype
A Marketen nagy betűvel rá van írva a Skype appra, hogy Samsung Galaxy telefonon nem működik, legalábbis egyelőre.

Saját tapasztalat az androidos Skype appal: kicsit ügyetlenül csinálták meg a mobilos kezelőfelületét, és szívja az akksit mint szúnyog a vért. Viszont tényleg nemrég jött ki az első verzió, fognak még egyet-kettőt iterálni rajta és akkor remélhetőleg ez mind jobb lesz.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2010-10-09, 19:28:21
Samsung Galaxy telefon

A hírben a Samu Galaxy S-ről van szó, ez pedig Galaxy Spica,
két külön (és elég eltérő) készülék. Amúgy a linkelt hír mellett
a hsz-ek között többen is mondják, hogy a hivatalos kliens
előtt már régóta vannak más alkalmazások is skype voip hívásra
androidra.

A Spica amúgy nem rossz, csak a ramja kicsit kevés szvsz.

Bruce

Quote from: Próféta on 2010-10-09, 19:28:21
Quote from: Bruce on 2010-10-09, 12:39:54
merthogy jó dolog az, ha az ember wifin keresztül ingyen dumál.
Bocs hogy kapásból hülyének nézem az ismerősöd, de ugye tudja, mi az a Skype? Tehát telefonszámot csak pénzért tud hívni, kizárólag a Skype-on épp online kontaktjaival fog tudni ingyen (ill. wifi híján adatforgalmi díjért) beszélni.

Nem kell annak nézni, tudja mi a Skype, meg azt is, hogy ez nem egy mostantólingyendumálok dolog, csak olyan lehetőség, ahol nem mindig kell fizetni a dumáért ;)

Quote from: Próféta on 2010-10-09, 19:28:21
Quote from: Bruce on 2010-10-09, 12:39:54Nomármost, nagyon szemezik a Samsung Galaxy Spica-val, de nem tudom, hogy arra van-e Skype
A Marketen nagy betűvel rá van írva a Skype appra, hogy Samsung Galaxy telefonon nem működik, legalábbis egyelőre.

Saját tapasztalat az androidos Skype appal: kicsit ügyetlenül csinálták meg a mobilos kezelőfelületét, és szívja az akksit mint szúnyog a vért. Viszont tényleg nemrég jött ki az első verzió, fognak még egyet-kettőt iterálni rajta és akkor remélhetőleg ez mind jobb lesz.

A Marketen még nem jártunk, hiszen maga a teló még nincs meg, szóval csak annyit tudtunk, amit a Skype oldalán láttunk (ahol volt egy rakat teló felsorolva) meg egy Androidról szóló cikket olvastunk (amit persze fene tudja hol találtam, mert azóta se lelem fel újra, de wiki is pipát rakott a Skype mellé Androidra, szóval gondoltuk, talán igaz, ha más nem, valami házi megoldással, amit a hivatalos oldalon nem jeleztek) ezért kérdeztem rá itt, biztos ami biztos.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Próféta

Quote from: Bruce on 2010-10-09, 20:46:14
Quote from: Próféta on 2010-10-09, 19:28:21
A Marketen nagy betűvel rá van írva a Skype appra, hogy Samsung Galaxy telefonon nem működik, legalábbis egyelőre.
A Marketen még nem jártunk, hiszen maga a teló még nincs meg, szóval csak annyit tudtunk, amit a Skype oldalán láttunk
Nem leoltás akart lenni, hanem információterjesztés :oops:

Ha megtalálod valahol a Skype oldalán az androidos változat hivatalos kompatibilitási listáját, ami nem az US piacra vonatkozik (ott asszem csak Galaxy S van, és számomra eddig fel se merült, hogy ez nem ugyanaz, köszi K_T), akkor nyilván többet tudsz majd.


Cloud

#13054
Quote from: chilip on 2010-10-09, 18:11:11
ASUS P5K alaplap
2,67 Ghz-es intel core2 duo proci E6750
4 giga RAM
NVIDIA 8800 GT 512 megás DDR3



nos, ha nem akarok sokat költeni rá, mit érdemes fejleszteni? videókártyára gondoltam, de még kiszolgál. olyan 20-30e körüliben gondolkozom beruházásra (talán kicsit több is lehet).

Havernak pont ugyanez a configja kivéve a vidkártya (neki ATI Radeon HD 4850). Starcraft 2 nála ultrán(!!!) nem akadt csak a mothership álcamezejénél néha, meg AION ugyanazon a törtszerón nem akad neki fullon, míg nálam SC2 high-on megy csak akadás nélkül (4v4en úgyis) míg AION városokban akad (fővárosban néha játszhatatlanul... árnyék kikapcsolva, shader lehúzva, egyedül textúrák vannak maxon), utánanéztem a kártyáknak és nagy különbséget nem láttam köztük. amúgy windowst takarítom rendszeresen CCleanerrel + TuneUp-al és 2-3 havonta töredezettségmentesítés. szóval furcsállom ezt.


SZerintem egy 4850-nél nem érdemes nagyobb kártyát beletenni. És az épp 18-22 ezer között van. Amúgy meg nagyon jó kártya én is most vettem egyet nemrég. :D (itteni segítséggel. :D )

Vagy még amit tanácsolok hogy ha 30 ezred lenne, akkor megérné talán procit is venni, úgy hogy a régi kártyát meg procit eladod.  Hogy milyet azt már K_T-re bízom hogy adjon tanácsot. :D  (esetleg q6600)

motifator

Quote from: Próféta on 2010-10-09, 19:28:21
Quote from: Bruce on 2010-10-09, 12:39:54Nomármost, nagyon szemezik a Samsung Galaxy Spica-val, de nem tudom, hogy arra van-e Skype
A Marketen nagy betűvel rá van írva a Skype appra, hogy Samsung Galaxy telefonon nem működik, legalábbis egyelőre.

Saját tapasztalat az androidos Skype appal: kicsit ügyetlenül csinálták meg a mobilos kezelőfelületét, és szívja az akksit mint szúnyog a vért. Viszont tényleg nemrég jött ki az első verzió, fognak még egyet-kettőt iterálni rajta és akkor remélhetőleg ez mind jobb lesz.
Spica owner here. A skype elég jól megy, szépen lehet beszélgetni, nem késik sokat, és lehet, hogy szívja az akksit, de azért nem tűnt annyira brutálisnak. Vagyis nem arról van szó, hogy 3-4 óra alatt nullára szívja. A wifi meg amúgy is eszi az akksit, folyamatos wifizéssel, ne adj Isten youtube-ozással minden nap kell tölteni a telót. Viszont ha nem basztatod nagyon, akkor simán hozza a 3-4 napot.

Egy baj van a skype-pal: a külső hangszórón szól a beszélgetés, vagyis olyan a dolog, mintha mindig ki lennél hangosítva. És azt olvastam valahol, hogy ez nem Spica specifikus, hanem általános Samsung betegség. Headsettel (sima madzagos) tökéletesen működik. Amúgy szerintem is javítva lesznek ezek az apróságok előbb-utóbb.

Én nem nagyon tudok amúgy alternatív Skype kliensről Androidra. Régen a Fringe tudta a skype protokollt, de amint a skype kitalálta, hogy ad ki hamarosan saját klienst, kivették a skype hívást a fringe-ből.

Amúgy jó a Spica, ennyi pénzért nagyon is. Nem tökéletes, lehetne gyorsabb, nagyobb memória, nagyobb kijelző és kevesebb gomb, de ezekkel a kompromisszumokkal is hatalmas jó vétel ilyen olcsóér'.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Bruce

Köszönöm mindenkinek, átadom az illetékesnek az infókat :merci:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Nakedape

milyen chat/mesenger programot/felületet tudnátok munkahelyre javasolni, ne villogjon mint a win. ne legyen facebook lógó stb, szóval mi nem látszik ha fut, vagy mi nem látszik annak?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Nakedape on 2010-10-13, 12:23:24
milyen chat/mesenger programot/felületet tudnátok munkahelyre javasolni, ne villogjon mint a win. ne legyen facebook lógó stb, szóval mi nem látszik ha fut, vagy mi nem látszik annak?
Miranda. Kicsi, egyszerű, nem feltűnő, szóval mindaz, amit elvársz. :)

Nakedape

Mirandát ismertem, és ha nincs jobb tipp talán az is lesz, mondjuk meg kell nézni h villogó levelet ki lehet-e kapcsolni, meg hogy is néz ki, ellenőrzöm majd danke, olyan kell, ami  beállítható, hogy semmi infót se küldjön magától föl pl. azt hiszem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

Gmail chatje nem jó? Simán böngészőben fut, semmi feltűnő, max a név.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Nakedape on 2010-10-13, 20:59:52
Mirandát ismertem, és ha nincs jobb tipp talán az is lesz, mondjuk meg kell nézni h villogó levelet ki lehet-e kapcsolni, meg hogy is néz ki, ellenőrzöm majd danke, olyan kell, ami  beállítható, hogy semmi infót se küldjön magától föl pl. azt hiszem
Miranda elég jól testre szabható, meg van hozzá olyan skin, ami átlátszó. :)

.Attila

Vezeték nélküli biztonsági kamerákhoz ért itt valaki?
Konkrétan venni szeretnénk, csak nem találomra, ha lehet.

Cobra

Ami megfizethető árú, az mind kínai, szóval nagy különbség nincs közöttük szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-10-14, 20:24:27
Ami megfizethető árú, az mind kínai, szóval nagy különbség nincs közöttük szerintem.

30-40k max. Az is kínai?

Cobra

Passz, annyira nem néztem az árakat, mert nekem most vezetékes, rögzítős kell. Egyébként mik az elvárásaid?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Számítógépen valós időben lehessen követni a képet, ill. legyen vezeték nélküli.

Fazék

van valakinek akármilyen picimaci kártyája XXII. ill XI. kerületben? unokatesóm notebook-ján megadta magát az összes usb port. 100%, hogy nem szoftveres a hiba, a gép nem garis, és nem igazán ér meg egy szervíz bevizsgálási díjat se, szóval arra gondoltam, hogy a PCMCIA port-jába benyomok egy olyan kártyát, amin van 2db usb2.0 port és máris újra használható lenne a gép, de ehhez előtte nem ártana letesztelni, hogy működik-e egyáltalán az a port a gépen :)

kikuchiyo

Éppen van itt egy PCMCIA kártyaolvasó.
Failure is the default option

Fazék


Dreamcleaver

Kérdés: Bedöglött a 8800Gt-n és vettem helyette egy HD5770-est.

Ezt a modelt: http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r577so_1gd_hd5770_1gb_gddr5_pcie/155934

A manualban azt írja, hogy 450W-os táp kell neki, ami kicsit felbaszta az agyam. Kb egy éve vettem ugyanis egy 400W-os Corsair tápot a ti ajánlásotokra, hogy annál több csak crosslinkeléshez, meg serverekbe kell.  Nincs is semmi baj a táppal. a 8800GT-vel jól működött.

Most akkor emellé a szar mellé vehetek egy új tápot is, ha 3D-s alkalmazásokat akarok vele futtatni? (ergo játszani)  :Eztneked:

Vagy elég neki a 400W-s Corsair?

Ráadásul tudtommal a HD5700-as szériának alacsonyabb a fogyasztása, mint az előzőnek.  :confused:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2010-10-20, 16:56:45
Kérdés: Bedöglött a 8800Gt-n és vettem helyette egy HD5770-est.

Ezt a modelt: http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r577so_1gd_hd5770_1gb_gddr5_pcie/155934

A manualban azt írja, hogy 450W-os táp kell neki, ami kicsit felbaszta az agyam. Kb egy éve vettem ugyanis egy 400W-os Corsair tápot a ti ajánlásotokra, hogy annál több csak crosslinkeléshez, meg serverekbe kell.  Nincs is semmi baj a táppal. a 8800GT-vel jól működött.

Most akkor emellé a szar mellé vehetek egy új tápot is, ha 3D-s alkalmazásokat akarok vele futtatni? (ergo játszani)  :Eztneked:

Vagy elég neki a 400W-s Corsair?

Ráadásul tudtommal a HD5700-as szériának alacsonyabb a fogyasztása, mint az előzőnek.  :confused:
Kellett neked szarfos AMD-t venni, még rendes cpu-t se tudnak csinálni, mit vártál milyen lesz a videokártyájuk?

Cloud

Fogadjunk Geforce-od van. :D

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2010-10-20, 17:38:40
Quote from: Dreamcleaver on 2010-10-20, 16:56:45
Kérdés: Bedöglött a 8800Gt-n és vettem helyette egy HD5770-est.

Ezt a modelt: http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r577so_1gd_hd5770_1gb_gddr5_pcie/155934

A manualban azt írja, hogy 450W-os táp kell neki, ami kicsit felbaszta az agyam. Kb egy éve vettem ugyanis egy 400W-os Corsair tápot a ti ajánlásotokra, hogy annál több csak crosslinkeléshez, meg serverekbe kell.  Nincs is semmi baj a táppal. a 8800GT-vel jól működött.

Most akkor emellé a szar mellé vehetek egy új tápot is, ha 3D-s alkalmazásokat akarok vele futtatni? (ergo játszani)  :Eztneked:

Vagy elég neki a 400W-s Corsair?

Ráadásul tudtommal a HD5700-as szériának alacsonyabb a fogyasztása, mint az előzőnek.  :confused:
Kellett neked szarfos AMD-t venni, még rendes cpu-t se tudnak csinálni, mit vártál milyen lesz a videokártyájuk?

Van rá 3 napos csere garancia, szal visszavihetem, csak épp az nVidia-nak nincs egy normális középkategóriás karija 40k körül. A GTX260-ok is már 50k fölött vannak. Meg aztán ez már dx11 kompatibilis, azok meg nem.

Mindenestre tesztelem, de idegesít ez a 450W a kézikönybven.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Elvieg elég lesz az, mert ha tényleg minőségi táp, akkor a 12V ágon tudja adni a kakaót.
[reserved]

Selmo

Úgy rémlik a maximális teljesítményfelvétele ~110W körül van. Amennyiben nincs mellé egy 6 magos erőműved, nem hiszem, hogy a maradék hardvered 300W-ot felzabálna. A kézikönyvben meg valószínűleg túlbiztosítanak/gondolnak a jövőre is. Amúgy a kézikönyvben benne van a 6-pin PCIe power kábel is, mégis mellékeltek hozzá molex/power átalakítót. Bár lehet, hogy ez csak az én Gigabyteos kártyám extrája. Nálam is 450W a minimum, pedig ez csak 5750-es és jó 20W-tal kevesebbet eszik, ezért is ezt vettem.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Én is erre gondoltam, csak kellett egy kis megerősítés.  :smile:

Mert eddig működik hiba nélkül, a hőmérsékletei is szépek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Raggie

Quote from: Dreamcleaver on 2010-10-20, 16:56:45
Kérdés: Bedöglött a 8800Gt-n és vettem helyette egy HD5770-est.

Ezt a modelt: http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r577so_1gd_hd5770_1gb_gddr5_pcie/155934

A manualban azt írja, hogy 450W-os táp kell neki, ami kicsit felbaszta az agyam. Kb egy éve vettem ugyanis egy 400W-os Corsair tápot a ti ajánlásotokra, hogy annál több csak crosslinkeléshez, meg serverekbe kell.  Nincs is semmi baj a táppal. a 8800GT-vel jól működött.

Most akkor emellé a szar mellé vehetek egy új tápot is, ha 3D-s alkalmazásokat akarok vele futtatni? (ergo játszani)  :Eztneked:

Vagy elég neki a 400W-s Corsair?

Ráadásul tudtommal a HD5700-as szériának alacsonyabb a fogyasztása, mint az előzőnek.  :confused:
Azt hiszem a prohardveren tesztelték pár hónapja, hogy mire elég egy jó 400W-os táp és arra jutottak, hogy mindenre. HD 5870-es és húzott négymagos processzor is simán ment minden 400W-os tápon. Bőőven nem kell aggódnod ;) . Ha valakinek, akkor a proharveres srácoknak én hiszek :D .

EDIT: itt a konkrét cikk is, megnézheted magad is: http://prohardver.hu/teszt/mire_eleg_400_watt/proba_a_felso-kozepkategoriaig.html
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dreamcleaver

Selmo: amúgy te mit használsz a kártya temp méréséhez, ha méred?

Lemezen volt hozzá valami OC Guru progi ami mutatja, de baromi nagy a GUI-ja, ráadásul ez OC-ra van az meg ne mérdekel.

ATI Tools-t nem szeretem, a GPU-Z meg nekem nem mutat temptet.

EDIT:

Raggie kösz a cikket!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Raggie

Everest elég jó(pontos, relatíve kevés mem-et fogyaszt és szép kis tálca ikonja van).
mondjuk nemtom, hogy a naplózás része mennyire használható.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"