Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Azt én is tudtam, hogy nagy újdonság nincs benne., de a semmi azért erős túlzás. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Köszi mindenkinek, loaderrel megoldottam. Ez a hal7600 mit csinál pontosan?

NLZ

Quote from: Cloud on 2011-02-27, 00:44:41
Köszi mindenkinek, loaderrel megoldottam. Ez a hal7600 mit csinál pontosan?
Szinte ugyanazt, mint a RemoveWAT és társai: módosítja a windows fileokat, kiiktatva az önellenőrzést, elhitetve vele, hogy legális a rendszer. De ám ott írja a linkben.
Nyilván ha megy mással, akkor felesleges erre lecserélni, ezzel akkor érdemes próbálkozni, ha mással nem jó. Bár új gépekre érdemes már inkább ezt rakni a RemoveWAT és társai helyett.
[reserved]

Bishop

Valamiért ha rákattintok a smileyk alatt a more-ra akkor beugrik egy üres ablak és nem történik semmi. Na de nem is ez a lényeg tegnap megpróbáltam valamit csinálni ellene FF beállításoknál, meg kiegészítőket updateltem. És fura mód a youtube videókat nem tudom nézni mert egy zöld csík ketté osztja és kétszer ugyanaz van a képen. Nem tudom mitől lehet más megosztók mint pl indavideo működik csak Youtube nem. Próbáltam újrarakni az FF-et de semmi ötletem sincs mitől lehet.

Cobra

Flasht meg videókártyadrivert frissítsd (de legalább rakd újra, ha nics frissebb), az talán megoldja a YT gondot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Más böngészővel is ez a helyzet?

Bishop

#13476
Quote from: Member on 2011-03-01, 15:47:36
Más böngészővel is ez a helyzet?
De hülye vagyok, mindjárt megnézem  :redface:

szerk: IE-n normálisan megy

White SeeD

YT nekem olyat csinált napokig hogy kép nem volt csak hang. Más videó normálisan ment, egyedűl a YT vacakolt. (szintén FF)
Most viszont működik, pedig semmit sem csináltam ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

chilip

CCleanert használtál közbe? az pucolja mozillát is, nem?

Bishop

Azt hiszem még mindig vannak emberek akik szerint értek ezekhez :D Nem, nem próbáltam még, de most megpróbálom :D

chilip

White Seed post-jára írtam hogy lehet CCleaner pucolta a mozilláját, de használni nem árt soha :)

Bishop


White SeeD

Nem, olyanom nincsen.
Nem használok túl sok kiegészítőt.
ABP, foxit, java toolkit, WMP, shockwave flash, silverlight  amik fent vannak. Meg egy IS téma.

BTW, hogy lehet megnagyobbítani a felső menüsor és könyvjelzők számára a helyet?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Mmint dupla sor könyvjelző eszköztárat akarsz?
[reserved]

White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

Quote from: chilip on 2011-03-01, 20:08:57
használni nem árt soha :)

Soha, jah, mond azoknak, akiknek a flash-alapú machinarium
mentéseit is kipucolta :)

TurboK

Frissítsd a flash playert és a video drivert.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

#13487
Halp. Interhoston ha a sajat tmp konyvtaramba akarok valamit feltolteni, php-val akkor siman "./temp/filename.jpg" a celkonyvtar es kesz, vagy mas?
Vagy tarhely kell:
Kell mennie php sql-nek, mkdir php-val eees mar nem tudom mit hasznaltam kepatmeretezesre...
getimagesize
imagecreatetruecolor
imagecreatefromjpeg
imagecopyresampled

Holnap kene mennie a lapnak, a szokasos menhelyest alakitom at remelhetoleg kevesbe nehezkesre.  :eek:

Az ultrawebbel megszivtam, merr kulfoldrol nem megy az ftp. Megoldhato, csak most nem akarok putty-val szorakozni ehhez. :/

edit: csak nekem nem ir semmi errort vagy warningot az interhostos php? Csak az ures lapot kaptam vissza egy eliras utan. O_o Igy nehez lesz. :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

zsozso

Quote from: Kvikveg on 2011-03-04, 04:39:36
Halp. Interhoston ha a sajat tmp konyvtaramba akarok valamit feltolteni, php-val akkor siman "./temp/filename.jpg" a celkonyvtar es kesz, vagy mas?
Vagy tarhely kell:
Kell mennie php sql-nek, mkdir php-val eees mar nem tudom mit hasznaltam kepatmeretezesre...
getimagesize
imagecreatetruecolor
imagecreatefromjpeg
imagecopyresampled

Holnap kene mennie a lapnak, a szokasos menhelyest alakitom at remelhetoleg kevesbe nehezkesre.  :eek:

Az ultrawebbel megszivtam, merr kulfoldrol nem megy az ftp. Megoldhato, csak most nem akarok putty-val szorakozni ehhez. :/

edit: csak nekem nem ir semmi errort vagy warningot az interhostos php? Csak az ures lapot kaptam vissza egy eliras utan. O_o Igy nehez lesz. :(

Probald a tmp/ dirt :)
Death is the only redemption

Kvikveg

Quote from: zsozso on 2011-03-04, 23:12:12
...
Probald a tmp/ dirt :)
:)
Kozben rajottem mi okozta a zavart az eroben: a Ctrl+R a Total Commanderben csodakra kepes.
Viszont a nix error message az tovabbra is fennall. php-fu es SQL-fu kepessegeim erosodnek. Most mar masodpercek alatt megtalalok egy-egy elhagyott pontosvesszot vagy idezojelet. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Dilemma
most van egy 22" 1680*1050-es monitor, egy ideje szeretnék filmekhez egy fHD-t.
Lehet, hogy játszani is fogok rajta, de valószínűbb, hogy ez a tn-es samu gyorsabb,
úgyhogy arra marad ez, míg az új főleg filmekre használnám.

  • a.) Dell u2311h 66,5k pixelhiba-garanciával:
  • + olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, egyszerűbb vele kétmonitorosan gépezni
  • - 23" csak egyszemélyes használat, 60- max 75Hz, IPS feketéi gyengébbek
  • b.) 32-37" 100Hz lcd-tv
  • + többen lehet filmezni, *VA feketéi jobbak, 100Hz
  • - drágább, többet fogyaszt, nem lehet kétmonitorozni, játékra nem tudom
    használni (túl közel ülnék hozzá)

NLZ

#13491
Az u2311h 8ms-es g2g-je azért nem olyan rossz, max ha valami hc fps huszár vagy, akkor tűnhet fel. A jobb kép miatt meg játékban is kitűnik.
Szal u2311h a jelenlegidet teljesen le tudná cserélni, míg egy lcdtv mellé kell valami a normál használathoz.
[reserved]

TurboK

#13492
>nem lehet kétmonitorozni
Dehogynam. Legfeljebb furán néz ki hogy az egyék képernyő másfélszer akkora, és külön asztalon áll.

>játékra nem tudom használni (túl közel ülnék hozzá)
Hidd el, meg lehet szokni. Kicsit zavaró hogy nincs benne a látószögedben az egész képernyő, de a mai "mozis élmény" játékoknál ez egyre kevésbé gond. Olyan játékoknál gond csak, ami telenyomja a képernyőt statisztikával vagy egyebekkel (RTS, MMORPG, Touhou), de mondjuk egy Borderlands ugyanúgy játszható 1 méterről 42" plazmán.

Ha csak filmre-játékra kell, akkor inkább a TV. Normál böngészésre meg használd a régi monitorod. FullHD kép nem jön ki annyira egy 23" monitoron, kivéve ha fél méterről nézed vagy sas szemed van.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2011-03-06, 18:40:54
Szal u2311h a jelenlegidet teljesen le tudná cserélni, míg egy lcdtv mellé kell valami a normál használathoz.

You miss the point completely.
Nem lecserélni akarom a jelenlegit, hanem amellé, főleg filmezésre, másikat.

Quote from: TurboK on 2011-03-06, 18:45:29
>nem lehet kétmonitorozni
Dehogynam. Legfeljebb furán néz ki hogy az egyék képernyő másfélszer akkora, és külön asztalon áll.

Ha csak filmre-játékra kell, akkor inkább a TV. Normál böngészésre meg használd a régi monitorod. FullHD kép nem jön ki annyira egy 23" monitoron, kivéve ha fél méterről nézed vagy sas szemed van.

A gépes asztal, és rajta a monitor is teljesen a falnál van. A 32-37"-es
tv-nek akkor kb a szomszédban kéne lennie :)

Sasszemem van, szeretem a régi vaiom a 11.1" 1366*768-as felbontásával
kartávolságból, szép éles képe van.
Legutóbbi filmes meeten volt, hogy Zsiga 42"-es tv-jétől 50-70cm-re
matattam a gépben, olyan távolságban zavaróan nagy volt -- s ezzel az
asztallal sem lenne sokkal távolabb tőlem, úgy 70-100 cm-re.
De valahogy én is kicsit inkább a TV felé hajlok.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-06, 19:03:45
hasonló helyzetben vagyok, és egyértelműen a tv-t fogom választani. de 40" alá nem adom :D
(szgéptől olyan 120-140cm távolságban lesz a tv, kanapétól kb 2,5 m-re :))

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-06, 19:03:45
A gépes asztal, és rajta a monitor is teljesen a falnál van. A 32-37"-es
tv-nek akkor kb a szomszédban kéne lennie :)
Úgy értem, balra-jobbra, vagy, a sarokban van az asztalod?

32/37" kép 70-100cm távból szerintem nem nagyon fog zavarni, mozizásnál semmikép, sőt, ott pont az a jó hogy a képernyő beteríti az egész szemszögedet. (mondom én ezt úgy, hogy a helyi moziban rendre én vagyok az egyetlen aki az otodik sorba beül, a közönség többi része meg a 10-11-edikben nem férnek egymástól)
Játéknál is csak kicsit fog zavarni, de annyit még meg lehet szokni (42" képen 70centiről már sokkal zaravóbb). Cserébe meg kapsz egy jóleső sznob érzést hogy Fullhd TVn gépezel. Ez így nagyon hülyén hangzik, de hidd el, megéri.

Quote from: Fazék on 2011-03-06, 19:19:54
hasonló helyzetben vagyok, és egyértelműen a tv-t fogom választani. de 40" alá nem adom :D
(szgéptől olyan 120-140cm távolságban lesz a tv, kanapétól kb 2,5 m-re :))
Nálam a 42" tv 1 méterről még túl nagy (játékhoz, gépezni), 3 méterről meg túl kicsi (filmhez).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Az történt, hogy bekapcsoltam a gépet (mielőtt valaki megkérdezné, ez most egy félhulla laptop), majd láttam, hogy poros a képernyő, ezért azt letöröltem, majd amikor a billentyűzethez nyúltam, a szokásos dörzsöléses reakció bekövetkezett, ám a billentyűzet leállt. Először azt hittem, hogy a billentyűzet adta meg magát, de nem, az USB, ezért áttettem a billentyűzetet egy másikba, egy ideig ment, majd először mintha újraindulni készült volna, aztán se kép, se hang, lekapcsolt. Azóta nem tudok életet lehelni bele, szerintetek mi szállhatott el?

Member

Mivel a régi alaplap megy a tápról, emez meg nem, attól tartok, eldőlt. :(

Member

Mivel ez a verzió enyhén szólva siralmas, és amúgyis az egész konfig mehetne a kukába, egy 100e és 150e közötti laptop-ajánlatot elfogadnék hozzáértőktől.

Cobra

Játékra kell, vagy elég alap videóvezérlő? Illetve mekkora képernyő legyen, akkuidő mennyire fontos?
Hide and fear, Cobra Commander is here !