Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Cobra on 2011-03-08, 20:43:54
Játékra kell, vagy elég alap videóvezérlő? Illetve mekkora képernyő legyen, akkuidő mennyire fontos?
Játékból ha menne rajta az SC II minimum graffal, annak tudnék örülni, de nem valószínű, hogy komolyabb játékra adnám a fejem az életben. Videót vágni továbbra is szeretnék rajta, az gondolom inkább procifüggő.
Laikus leszek, de képernyőméretben nekem kiváló az 1024x768 is (tudom, a laptop nem 4:3), vagy az annál kicsit nagyobb, nem kell 17" felett.
Itthon tápról használnám, suliban tápról, szóval annyira nem fontos, buszon könyvet olvasom általában.

Flaser

25k-40k-ból lehet-e, és érdemes-e okos telefont venni? Ha igen milyet?

Mostanában inkább az Android platformmal szemeztem, de legtöbb mobil elég drága. Mondjuk Nokia E51-et már láttam ilyen árban.

25k-40k-ból milyen alap telefont érdemes venni (ha nem okosat) ami kiszolgál egy darabig? (FM rádió, mp3, MMS, kamera - ilyen telefonba nekem NEM kell). Szóval milyen sima strapa (de nem túlélő) mobilt tudtok ajánlani?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2011-03-08, 22:11:28
25k-40k-ból lehet-e, és érdemes-e okos telefont venni? Ha igen milyet?

Mostanában inkább az Android platformmal szemeztem, de legtöbb mobil elég drága. Mondjuk Nokia E51-et már láttam ilyen árban.

25k-40k-ból milyen alap telefont érdemes venni (ha nem okosat) ami kiszolgál egy darabig? (FM rádió, mp3, MMS, kamera - ilyen telefonba nekem NEM kell). Szóval milyen sima strapa (de nem túlélő) mobilt tudtok ajánlani?
hűségszerződéssel (ez esetben hol?), vagy kártyafüggetlent keresel?

Flaser

Quote from: Fazék on 2011-03-08, 22:15:05
Quote from: Flaser on 2011-03-08, 22:11:28
25k-40k-ból lehet-e, és érdemes-e okos telefont venni? Ha igen milyet?

Mostanában inkább az Android platformmal szemeztem, de legtöbb mobil elég drága. Mondjuk Nokia E51-et már láttam ilyen árban.

25k-40k-ból milyen alap telefont érdemes venni (ha nem okosat) ami kiszolgál egy darabig? (FM rádió, mp3, MMS, kamera - ilyen telefonba nekem NEM kell). Szóval milyen sima strapa (de nem túlélő) mobilt tudtok ajánlani?
hűségszerződéssel (ez esetben hol?), vagy kártyafüggetlent keresel?

Inkább az utóbbi, jött már jól, huzamosabb külföldi tartózkodásnál, hogy eddig mindig kártyafüggetlen készülékem volt.

Hűségszerződéssel meg csak a Tré-Com jöhetne szóba, mert az egész család náluk van.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

#13504
Quote from: Flaser on 2011-03-08, 22:16:27
Inkább az utóbbi, hűségszerződéssel meg csak a Tré-Com jöhetne szóba, mert az egész család náluk van.
nokia e51-em van 2 év 7 hónapja. (vmi 25k volt két év hűséggel vételkor. sztem ennyiért simán megérte)
eddig elégedett vagyok vele.
mondjuk nem igazán használom ki, hogy okostelefon..

hibái: szar illesztés. kb 3-4 havonta szét kell szednem, hogy kitisztítsam, hogy használható legyen a kamera.
így 2-3 év után kezdi megadni magát telefon hangszóró, (a kihangosítós hangszóróval és mikrofonnal egyelőre - kopp-kopp - nincs gond.) de a tisztítások ezen is segítettek és mind2 alkalommal föléledt a recsegős vacak állapotából és normálisan működik
(mondjuk ezen utóbbi hibában lehet az is közrejátszik, hogy kb 1 éve gyönyörűen elmerítettem egy pocsolyában :))
a szoftver nem tökéletes, néha hajlamos befagyni pár másodpercre.
teljes lefagyás talán 2-3x történt össz-vissz, de aksi kivétel visszarakás megoldotta ezt is.
a böngészője gyenge. föl kell rakni rá egy opera mobile-t, vagy egyéb, ízlésednek megfelelőt.
zenelejátszó szintén. - eddig lusta voltam, de most épp keresek helyette vmi normálisat
usb1.1-es adatátviteli sebesség géppel összekötve... nem akartam elhinni, hogy még mindig itt tart a nokia


előny: nem gondolná az ember, de strapabíró. iszonyat sokszor leejtettem már, szép nagyokat esett, nem ritkán kövön, mégis tök jól működik még most is
a hozzá adott fülessel számomra tökéletesen megfelel mp3 lejátszónak is. ugyan csak egy 2GB-os microSD kártyát vettem bele, de egyelőre beleférek
számomra tökéletesen elég mint telefon, és alkalmi böngészésre, levelezésre is megfelel.
nem böszöm méretű
illetve van még előny dögivel, de lusta vagyok leírni.

szerk: azt hiszem meg is találtam rövid kutakodás és telepítési szenvedés után a megfelelő programot: OggPlay
sajnos az oldalsó hangerőszabályzó gombokat nem kezeli, de ettől függetlenül pont azt nyújtja, amit elvárok egy normális lejátszótól.
- átlátható, értelmes kezelőfelület
- személyre szabható hotkey beállítások
és öröm bódottá

Kuroi Tenshi

#13505
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-06, 18:03:43
Dilemma
Quote from: Fazék on 2011-03-06, 19:19:54
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-06, 19:03:45
hasonló helyzetben vagyok, és egyértelműen a tv-t fogom választani.

egyre inkább hajlok én is efelé, erre jön egy ilyen... ;D
szürke 2311h akciós 62k pixelgaranciával...

ami most úgy tűnik döntő lesz nálam, hogy számgépnél
néhol csúnyán kiütközik a 60Hz, s ha lcd-tv-t kötnék
rá, akkor hiába tud 100Hz-es tv-ként működni, mégis
60Hz marad monitorként. Az u2311h viszont tud 72 és
75Hz-et is monitorként -- 72Hz filmekhez jobb, 75
játékoknál (bár a 72 is előrelépés).

Cobra

Csak tudnám a talpa miért fekete?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

#13507
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-09, 23:58:33
egyre inkább hajlok én is efelé, erre jön egy ilyen... ;D
szürke 2311h akciós 62k pixelgaranciával...

ami most úgy tűnik döntő lesz nálam, hogy számgépnél
néhol csúnyán kiütközik a 60Hz, s ha lcd-tv-t kötnék
rá, akkor hiába tud 100Hz-es tv-ként működni, mégis
60Hz marad monitorként. Az u2311h viszont tud 72 és
75Hz-et is monitorként -- 72Hz filmekhez jobb, 75
játékoknál (bár a 72 is előrelépés).

A Fullhd tvk nagy része meg tud 23.976 fpst natívan meghajtani, ami a filmekhez nem jobb, hanem a legjobb. A valóságban úgy kezeli már szinte az összes tv a 24p meghajtást, hogy többszörös frissitést használ pulldownal. (pl. 96hzen megy, minden képkockát 4x játszik be)
Ugy néz ki a monitorhoz módosított driver kell hogy kezelje a magasabb frekit, de a 72hz az nem 72 hanem 71,928, ami jó mert pont 3x 23,976.

Játéknál nem értem miért jobb a 75hz? Pontosan hogyan ütközik ki hogy "csak" 60hzen megy a játék?

Szerintem ha van elég dodó a tévére, akkor inkább azt vedd meg. 37"-os képernyőn azért sokkal másabb élmény lesz minden amit gépen csinálsz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Flaser

Én azt nem értem, hogy a TFT kijelzők korában mire nem elég a 60 Hz?

Olyan 35-40 FPS fölött már nem nagyon változik a "mozgás érzet", azaz már tök mindegy mennyire növeled a frissítést nem lesz minőségi változás az élményben.

Maga a TFT meg állóképet mutat két képfrissítés között, így gyak. azon túl, hogy legyen több a frissítési frekvenciája (ill. még jobb esetben egész többszöröse) a forrás képfrissítésének édesmindegy, hogy mennyire van meghajtva.

CRT-nél még nagyon is volt értelme a magas frissítésnek, hisz ott az két kép frissítés közt folyamatosan halványult, így ezért a kép "villódzott". Ahhoz, hogy ez ne legyen nagyon zavaró annyira meg kell egy CRT-t hajtani, hogy a vibrálást kitoljuk az emberi érzékelés küszöb fölé... olyan 120-150 Hz-nél már nem nagyon veszed észre.

...mindez persze nem áll egy TFT-re. Ott max. a háttérfényforrás több kilohertzes villódzását látod, de ebben az esetben várnak a Légy 3 forgatásán, mert rovargének kellenek ehhez a mutatványhoz.

Jah a mai 100 Hz is 200 Hz-es TV-k akkor minek készülnek? Azért mert a 3D megjelenítés gyakorlatilag felezi a frissítési frekvenciát... de ez a sztereoszkóp megjelenítés sztem. egy "gimmick", s nem látok benne nagy jövőt.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

Quote from: Flaser on 2011-03-10, 03:34:10
Jah a mai 100 Hz is 200 Hz-es TV-k akkor minek készülnek?
Azért mert marketing. Panasonic Viera specifikációt olvastad már? 600hz sub field drive, Intelligent Frame Creation technology, Infinite Black Pro, Vreal Pro 5 3D, Generation 13 FullHD NeoPDP panel....

Komolyan, csak a hiperűrmeghajtó hiányzik róla.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

chilip

az én szememet bántja ha a monitor csak 60 Hz (enyhe vibrálást látok), 75 Hz után viszont én se érzékelek nagy változást :) persze ez fehér háttérre igaz, mikor minden mozog a képernyőn a villódzást nem veszem észre egyáltalán 60 Hz-en

NLZ

Azért észre lehet venni az is, hogy 75, vagy 100, csak nagy fényerő és világos kép kell.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2011-03-10, 01:44:06
Szerintem ha van elég dodó a tévére, akkor inkább azt vedd meg. 37"-os képernyőn azért sokkal másabb élmény lesz minden amit gépen csinálsz.

Már tegnap megrendeltem... Meg annyit egy tv-re már úgyis
sajnáltam volna, rendes 100+Hz-es 32" tv 2,5× annyi, mint
ez a monitor, és úgyis egyedül fogom 99%-ban használni.

Quote from: Flaser on 2011-03-10, 03:34:10
Én azt nem értem, hogy a TFT kijelzők korában mire nem elég a 60 Hz?

Olyan 35-40 FPS fölött már nem nagyon változik a "mozgás érzet", azaz már tök mindegy mennyire növeled a frissítést nem lesz minőségi változás az élményben.

Nézz gyors mozgást, mozgó szöveget, 23.976-24-25 FPS
filmen oldalirányú mozgást, s meglátod. Nem a 60Hz-cel
önmagában van a gond, hanem az eltérő frekvenciák miatt
változó a képfrissítés, s darabosak, egyenetlenek lesznek a
mozgások.

Cloud

Ma háromszor is kékhalálozott a gépem Crysis 2 demó alatt.


A kékhalál képernyőjén ezt olvasom: atikmdag.sys

Valami gond van ezzel. Tipp?

NLZ

Legújabb Cataclysm Catalyst esetleg?
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2011-03-10, 22:37:53
Legújabb Cataclysm Catalyst esetleg?
Az van most fenn. (11.2)

TurboK

Cloud: próbáld meg ezt, vagy esetleg régebbi drivereket:
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Catalyst114earlypreview.aspx

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-10, 20:51:04
Nézz gyors mozgást, mozgó szöveget, 23.976-24-25 FPS
filmen oldalirányú mozgást, s meglátod. Nem a 60Hz-cel
önmagában van a gond, hanem az eltérő frekvenciák miatt
változó a képfrissítés, s darabosak, egyenetlenek lesznek a
mozgások.
Ha kizárólag a ricegés a bajod, akkor a monitor semmivel nem tud többet, mert a fullhd tvk tudnak natívan hajtani majd minden képfrissitést ami létezik (23.976, 24, 25i, 29.97i, 30i, 50, 59.94, 60hz).

Abban mondjuk igazad van, hogy normális minőségű fullhd tv nem egy monitor áránál kezdődik.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>


Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2011-03-11, 18:51:57


"Pentium III Xeon 2200MHz"

P3, jah, még Xeonként sem ért el 1200MHz-et. C2D.
Nem igazán ért hozzá az eladó. Átlagnoti, amit talán
olcsóbban is találsz; s tekintve hogy sztem még
2020-ban is használni fogod, talán nem ártana egy
jobban összerakott, tartósabb üzleti noti.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-11, 19:16:35
s tekintve hogy sztem még
2020-ban is használni fogod, talán nem ártana egy
jobban összerakott, tartósabb üzleti noti.
Ez amúgy a célom, jah. :D Akkor keresek tovább.

Cobra

HP, Dell, Lenovo, Acer típusokat nézzél, ebben a sorrendben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2011-03-11, 20:12:09
HP, Dell, Lenovo, Acer típusokat nézzél, ebben a sorrendben.

Sztem sorrend inkább
1.) Lenovo Thinkpad, HP Probook, Dell Latitude
2.) Lenovo egyéb, HP egyéb, Dell Vostro, Acer Timeline
3.) többi, hát, ha tartósság is számít, akkor mégse...

Amúgy paraméterek? Kívánt méret, tömeg, akkus üzemidő,
proci teljesítmény, grafikus teljesítmény?
Vatera helyett nézz inkább ph aprón körül, nagyobb
választék, értőbb és korrektebb eladók.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-11, 21:16:31
Amúgy paraméterek? Kívánt méret, tömeg, akkus üzemidő,
proci teljesítmény, grafikus teljesítmény?
Vatera helyett nézz inkább ph aprón körül, nagyobb
választék, értőbb és korrektebb eladók.
Inkább leírom, hogy mi is a szitu. :) Azt szeretném, hogy ugyanazt a gépet használhassam otthon, mint amin jegyzetelek a sulin, vagy amit egy esetleges távolabbi munkahelyre is magammal vihetnék. Vagyis a méret, a tömeg és az akku nem mérvadó (3 órát azért bírjon, mert ki tudja), mivel mindig tápról menne (nem vagyok az a wifi mániás típus) és cipelnem is csak minimálisan kell.
Javítsatok ki, a videóvágáshoz/filmnézéshez ugye inkább proci kell, mint grafikus kártya (meg RAM)? Mert akkor ezekre gyúrnék elsősorban, illetve HDD sem ártana.
Próbálok számszerűsíteni: Dualcore proci legalább, 2 ghz felett, 2-3 giga RAM, 300 GB HDD legalább.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2011-03-11, 21:25:47
Javítsatok ki, a videóvágáshoz/filmnézéshez ugye inkább proci kell, mint grafikus kártya (meg RAM)?
Próbálok számszerűsíteni: Dualcore proci legalább, 2 ghz felett, 2-3 giga RAM, 300 GB HDD legalább.

A videóvágáshoz most még inkább proci, de a jövőben lehet egyre
inkább átvándorol GPU-ra. RAM kell hozzá, de ha nem dolgozol
nagyon nagy anyagokkal, akkor beéri a ma már szinte alap 2GB-tal.

Filmnézés 720p-ig még megy jobb kétmagos procin, de ha van az
int. graf-on vagy diszkr. graf. k.-n erre külön egység, akkor az kisebb
fogyasztással, jobb teljesítménnyel viszi, és még a fHD is menni fog
(ami CPU-n már nem megy). Bár az üzleti notikban a GPU ebben az
árkategóriában ritka...

DC proci alap, annál kisebbet már neked sem ajánlanék :)

Member

http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_tablet_pc/dell/dell_inspiron_n5010_laptop_1445506628.html

Erre flash-seltem legutóbb, ti mit gondoltok? Egyedül az olasz billentyűzet zavarna, de átmatricáznám. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2011-03-11, 22:08:16
dell_inspiron_n5010

Látod a fenti felsorolásban az Inspiron szériát? Nem látod? Na látod!
Láttam már párat élőben. Sztem alig fogják valamennyivel a 3 évet
túlélni, esetleg 5.
A billentyűzet megegyezik a magyar kiosztással, ha tudsz vakon
gépelni, akkor még átmatricázni sem kell. Két notim van itthon,
egyik német, másik angol billentyűzetes :D

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-03-11, 22:13:54
Láttam már párat élőben. Sztem alig fogják valamennyivel a 3 évet
túlélni, esetleg 5.
Huh, akkor az nem nekem való. A jelenlegi monitorom pl. most lett 10 éves. :D

http://hardverapro.hu/apro/lenovo_r61i_thinkpad_elado/hsz_1-50.html
Ez végülis jól hangzik, csak nem valami magas az mhz. Végülis így elsőre.

Kuroi Tenshi

Jé tényleg, az R-széria...
akkor helyesbítek az előző felsoroláson: Tp R is csak 2. kat,
minőségben közel sincs az igazi TP-khez (T, X széria).

Jól látod, energiatakarékos, de videóvágáshoz nem elég
erős; és a felbontása sem túl acélos.

Kvikveg

R61i: es nehez.
Nekem az volt, de en nem videovagtam vele. Elvoltam vele. A vegen azert mar jo lett volna egy jobb.
Max 3GB RAM, 2 van benne +1et lehet beletenni. Tobbi infora ld az adatlapjat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Quote from: Member on 2011-03-11, 22:28:47

http://hardverapro.hu/apro/lenovo_r61i_thinkpad_elado/hsz_1-50.html
Ez végülis jól hangzik, csak nem valami magas az mhz. Végülis így elsőre.

Hmm, kb 4 éves gépért kicsit soknak találom a 85k-t. Ez szerintem max 50-et ér.
Én mindenképpen olyan gépet javasolnék, amiben Ati vagy Nvidia videovezérlő van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !