Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Xzone

Quote from: Cobra on 2011-03-12, 20:18:06
Quote from: Member on 2011-03-11, 22:28:47

http://hardverapro.hu/apro/lenovo_r61i_thinkpad_elado/hsz_1-50.html
Ez végülis jól hangzik, csak nem valami magas az mhz. Végülis így elsőre.

Hmm, kb 4 éves gépért kicsit soknak találom a 85k-t. Ez szerintem max 50-et ér.
Én mindenképpen olyan gépet javasolnék, amiben Ati vagy Nvidia videovezérlő van.

Nagyon sok érte. Én egy ilyet vettem több mint fél éve 80k-ért, 2 giga memóriával és 2 GHz-es procival.

Member

Én a Fujitsu-ról nem sok jót hallottam, illetve, ahogyan K_T fentebb írta, nekem egy olyan volna való, ami évtizedekig (:D) bírja.

Cobra

Fujitsu max ingyen kéne. Ismerősnek tönkrement az akkuja (2 éves gép), 22k hozzá egy új. Ezen kívül kb 20% alaplaphibás lesz 3 éven belül.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Fusinak is vannak jó gépeik, csak azoknak megkérik az árát is.

TurboK

Quote from: Cobra on 2011-03-13, 10:49:36
Fujitsu max ingyen kéne. Ismerősnek tönkrement az akkuja (2 éves gép), 22k hozzá egy új. Ezen kívül kb 20% alaplaphibás lesz 3 éven belül.
3 éven belül majd minden laptop számítógép használhatatlan.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Quote from: TurboK on 2011-03-13, 22:27:32
3 éven belül majd minden laptop számítógép használhatatlan.
Ez tévedés. Nézd meg pl. a cigány kisebbségi önkormányzatok felszerelését. :D

Cloud

Quote from: Member on 2011-03-13, 22:42:43
Quote from: TurboK on 2011-03-13, 22:27:32
3 éven belül majd minden laptop számítógép használhatatlan.
Ez tévedés. Nézd meg pl. a cigány kisebbségi önkormányzatok felszerelését. :D

Volt szerencsém tavaly hozzájuk, amikor új rendszert kellett pakolnom a gépekre. :D

TurboK

#13537
Quote from: Member on 2011-03-13, 22:42:43
Quote from: TurboK on 2011-03-13, 22:27:32
3 éven belül majd minden laptop számítógép használhatatlan.
Ez tévedés. Nézd meg pl. a cigány kisebbségi önkormányzatok felszerelését. :D
Nem tévedés. Előző főnököm netcigány. Az iroda összes gépe lehordott szar volt, Outlook havonta omlott összes, nem volt normális Sata kontroller egyik gépben sem (csak első generációs IDE emulálós nyavaják, amik ugyanannyira nem látnak chkdsk-szükségletű vinyókat mint a hordozható usb-rack amiből ki lettek feszítve, otthon kellett visszaállítanom egymillió fájlt -megszámoltam, annyit-, aztán utána "ez a minimum, te tetted tönkre mert összevissza dobáltad").

Kedves főnök meg közben a második okostelefonját veszi egy hónap alatt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Quote from: TurboK on 2011-03-14, 00:35:08
Kedves főnök meg közben a második okostelefonját veszi egy hónap alatt.
Szerintem csak a kedves főnököd abba a kategóriába volt sorolható, aki szeret csak magára költeni.

Cobra

Anyám Acer laptopja 5 éves és semmi baja (az akkun kívül), az én asztali gépem alaplapja szintén kb 5 éves (lehet már 6 is) és egy chipsethűtő csere volt rajta eddig.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Az én Acer laptopom 4 és fél éves és semmi baja, a régi P3 alaplapomat meg apám használta 1 évig, utána én 5-ig és most nagynénémnél van. Ide-s-tova 9 éve szolgál rendületlenül és asszem talán egyszer cseréltem benne CMOS elemet.

Member

Anyumnak is Acer-je van, mondjuk nincsen állandó használat alatt (én viszem csak jegyzetelni az előadásokra) és eddig működik. Tulajdonképpen ha nem akarsz modern eszközöket építeni egy matuzsálembe, akkor szerintem működnek. Én laptopok esetén mondjuk a képernyőtől félnék, hogy esetleg idő előtt megpurcan. Kicsit nehezebb cserélni, mint egy asztali gépen. ::)

Fazék

clevo notebookom 4-5 évet élt. a mobile radeon 9700 már nem működött benne túl jól, mert játék közben túlmelegedés miatt újraindult általában, de ettől még tök jól használható volt, csak éppen ellopták. lehet hogy a drágalátos tolvaj azóta is vígan használja  :fuk-u:
unokatesóm acer notebook-ja kb 5-6 éves már, annyi történt vele, hogy elszálltak az alaplapi usb portok, ezért egy pcmcia - 2usb portos kártyával pótoltam őket
húgom hulladék patriot via processzoros ultragyenge notija, amit sacc/kb 6-8 éve vettünk, még mindig működik, (azon a szinten amin képes :))
anyám ibm r52-es(?) notija ugyan már nem nálunk van, de továbbra is hibátlanul működik, az is megvan 5 éves minimum.

ha viszont úgy értetted a használhatatlanná válást, hogy a gépigény úgy megnő, hogy általános használatra is már necces lesz a gép, akkor esetleg fölemelném 4 évre az általános kijelentést, és ezzel talán már egyetértek :)

TurboK

Nekem meg még most is működik a C64 amit a kilencvenes évek elején kaptam, egyedül csak s-video kábelt kellett hozzá venni, mert már nem bírtam ki hogy a normál RF csatlakozás ennyire hullámzik.

De a Youtube HD cuccok valahogy nem mennek rajta. Meg sok más modern játék sem indul már el.

Quote from: Member on 2011-03-14, 09:09:31
Quote from: TurboK on 2011-03-14, 00:35:08
Kedves főnök meg közben a második okostelefonját veszi egy hónap alatt.
Szerintem csak a kedves főnököd abba a kategóriába volt sorolható, aki szeret csak magára költeni.
De, a telefonját aztán a kezembe nyomta, hogy spécizzem fel minden extrával ami van. Semmi konkrétum, csak "tegyél rá mindent". Ilyenkor akkor most mi van?

(akkor vette ki kezemből a telefont amikor húsz perccel rá elkezdtem rajta Doomozni)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Member

Quote from: TurboK on 2011-03-14, 11:33:18
De a Youtube HD cuccok valahogy nem mennek rajta. Meg sok más modern játék sem indul már el.
Ellenben netcsatlakozás és mp3 lejátszó létezik rá. :D

Szerintem azt is figyelembe kell venni, hogy milyen célt szolgál a gép. Egy irodai gépbe nem kell ütős 3D kártya, ahogyan 7.1-es hangkártya sem, mivel remélhetően nem házimozizásra és játékra akarjátok használni őket. :)

Fazék

Quote from: TurboK on 2011-03-14, 11:33:18
Nekem meg még most is működik a C64 amit a kilencvenes évek elején kaptam, egyedül csak s-video kábelt kellett hozzá venni, mert már nem bírtam ki hogy a normál RF csatlakozás ennyire hullámzik.

De a Youtube HD cuccok valahogy nem mennek rajta. Meg sok más modern játék sem indul már el.
Quote from: Fazék on 2011-03-14, 11:16:06ha viszont úgy értetted a használhatatlanná válást, hogy a gépigény úgy megnő, hogy általános használatra is már necces lesz a gép, akkor esetleg fölemelném 4 évre az általános kijelentést, és ezzel talán már egyetértek :)

Próféta

Quote from: TurboK on 2011-03-14, 11:33:18
De, a telefonját aztán a kezembe nyomta, hogy spécizzem fel minden extrával ami van. Semmi konkrétum, csak "tegyél rá mindent". Ilyenkor akkor most mi van?
:lul:

Quote from: TurboK on 2011-03-13, 22:27:32
3 éven belül majd minden laptop számítógép használhatatlan.
-sok
Quote from: Fazék on 2011-03-14, 11:16:06ha viszont úgy értetted a használhatatlanná válást, hogy a gépigény úgy megnő, hogy általános használatra is már necces lesz a gép, akkor esetleg fölemelném 4 évre az általános kijelentést, és ezzel talán már egyetértek :)
Szerintem még ez sem igaz.

Újabb anekdotikus bizonyíték: a munkára kapott 3+ éves FuSi Lifebookomat azóta is intenzíven használom; RAM-bővítés után (hogy tudjak egyszerre 3+ Eclipse-példányt futtatni meg virtuális gépeket, ami azért nem hétköznapi irodai felhasználás) nincs semmi baj vele, tökéletesen használható. Kivéve hogy minőségi gyártó helyett FuSi, tehát darabok törnek le belőle, pixelhibás a monitor, béna az aksi, eleve sose csináltak hozzá rendes és stabil chipset/wifi drivert, szarbugos a bónusz hardvergombokat kezelő segédprogram meg a gyorsulásmérő programja, hibernálás közben plusz egyszer felébred még, általam ismeretlen BIOS jelszó van rajta amit csak pénzért üttetnének ki, fűt mint a kazán, stb; de mindez (az aksi kivételével) három éve is pont ugyanilyen volt.

Fazék

#13547
jelenlegi gép:
Gigabyte GA-P35 DS3
C2D E6750
4x1GB ram
Leadtek Geforce 8800 GTS 512 MB

megéri ezen a gépen csak videókártya cserét végrehajtani? javulhat általa jelentősen a teljesítmény játékok alatt? (pl BFBC2, Heroes6, Mass Effect 2, stb)

vagy kénytelen lennék már procit is cserélni?
de ha már procicsere, akkor alaplap eléggé korlátoz, nem tudom, hogy mennyire gazdaságos ehhez az alaplaphoz kötötten procit újítani...

ha csak videókártya csere elég lenne, akkor arra hajlandó lennék áldozni 50k bruttót.

előre is köszi a tippeket.

Zsiga

Csak videokártya is nagyon sokat dobna a teljesítményén. Szerintem vegyél bele egy Radeon 6850/5850/6870-et, vagy valami hasonló teljesítményű nV-t.

Cloud

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 16:06:21
jelenlegi gép:
Gigabyte GA-P35 DS3
C2D E6750
4x1GB ram
Leadtek Geforce 8800 GTS 512 MB

megéri ezen a gépen csak videókártya cserét végrehajtani? javulhat általa jelentősen a teljesítmény játékok alatt? (pl BFBC2, Heroes6, Mass Effect 2, stb)

vagy kénytelen lennék már procit is cserélni?
de ha már procicsere, akkor alaplap eléggé korlátoz, nem tudom, hogy mennyire gazdaságos ehhez az alaplaphoz kötötten procit újítani...

ha csak videókártya csere elég lenne, akkor arra hajlandó lennék áldozni 50k bruttót.

előre is köszi a tippeket.

Ha nem full hd-s monitoron játszol akkor én azt tanácsolom hogy vegyél a gépbe egy E8200-es procit(vagy kicsivel jobbat), meg mellé egy HD5770-et. Vagy ha csak vga-t akarsz venni akkor egy 6850-et tanácsolok. De szerintem érdemes lenne a procit is cserélni. :)

Cobra

Szerintem is egy mostani felső-közép kategóriás kártya beleférne, mondjuk melle nem árt kicsit felhúzni a processzort is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-03-14, 17:44:10
Ha nem full hd-s monitoron játszol akkor én azt tanácsolom hogy vegyél a gépbe egy E8200-es procit(vagy kicsivel jobbat), meg mellé egy HD5770-et. Vagy ha csak vga-t akarsz venni akkor egy 6850-et tanácsolok. De szerintem érdemes lenne a procit is cserélni. :)
1680x1050-es a monitorom, de tervezek fullhd tv-t is venni és azon játszani időnként :)

viszont ahogy nézem ezt a procit teljesítmény téren és összevetem ár/érték arányban pár olyannal, ami nem megy bele az alaplapomba, elég siralmas eredmények jönnek ki, ezen oldal alapján.
szeretem költséghatékonyan szórni a pénzemet és egy ilyen E8200-as processzorcsere 40k-ért +50-60% teljesítményt jelentene (a táblázatok alapján), ha minden igaz, amit azért kevésnek érzek ennyi pénzért ^^"

szerk: viszont a procin jelenleg csak a gyári hűtő van, amivel nem igazán hiszem, hogy túlságosan lehetne húzni (mondjuk még nem próbáltam)

Cloud

#13552
Full hd-hez viszont akkor ajánlott minimum a 6850 szerintem. Nekem pl az 5770 max beállításokkal nem bírja a full hd-t. Szerencsére a 19-es monitorom natív felbontását viszont maxon viszi.

Igazából ha procit nem is veszel, ajánlott felhúzni ameddig csak tudod stabilan. Procihűtőnek meg vehetsz egy Hyper 212+-t. Olcsó is jó is. :)


Amúgy a procit én használtan ajánlom hogy vegyél, a 775-ös procik nagyon drágák még mindig a boltban. (már ha procit is cserélni akarsz.)Ph-n érdemes körülnézni. (ha szerencséd van még valami jó kis négymagos procit is kifoghatsz)


De majd jön Tenshi és megmondja ha hülyeséget dumálok. :) :D

Fazék

#13553
éppen nézegetem a teszteket 6870-esről.

egyelőre nem teljesen értem. 5870-es rendre 2-10%-ot ráver teljesítményben és egy árban vannak.

mik az előnyei a 6870-nek a kisebb teljesítmény kompenzálásaként? újabb directx fícsőrök támogatása? megéri?

sajnos ahogy nézem nvidia-ból esetleg a gtx470 jöhetne szóba, de az meg teljesítményben a 6870 alatt van 5-10%-kal kb (szerk4: néha meg fölötte 5-10%-kal), és/de 10%-kal drágább...

ati driver-eivel viszont annyira negatív tapasztalataim vannak, hogy nagyon ódzkodok ismét azt venni...

Cloud

11.1-es driverrel nincs semmi gond. 11.2 néhány embernél szemétkedik. 11.3 még nincs, viszont van egy prewiev a 11.4-ből. (egyenlőre csak csodadrivernek hívják. :D :lul: )

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-03-14, 19:35:54
11.1-es driverrel nincs semmi gond. 11.2 néhány embernél szemétkedik. 11.3 még nincs, viszont van egy prewiev a 11.4-ből. (egyenlőre csak csodadrivernek hívják. :D :lul: )
még radeon 2900 táján akadtak vele gondjaim, szóval 2-3 éve, és főleg a régebbi programoknál.
olyan vacak volt a driver, hogy DVI kimenetet használva képtelenség volt benne beállítani, hogy a 16:10-es monitoron ne széthúzva jelenítse meg a 4:3-as képet pl. (elhiszem, hogy mostanra ezt már javították, de anno 100%, hogy nem volt rá megoldás az akkori driver-rel, azzal a videókártyával és ezzel a monitorral)
+ az az ati control center vagy hogyhívják őrületesen instabil volt.

ez persze mind lehet, hogy csak lokális probléma volt, de én legalábbis ezt tapasztaltam, ez alapján tudom megítélni.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 16:06:21
megéri ezen a gépen csak videókártya cserét végrehajtani? javulhat általa jelentősen a teljesítmény játékok alatt?

Ezt pont rád szabták.
Javul, de már vissza fogja fogni akármilyen kétmagos C2D.
Szerencsére a cpu-limit többnyire csak a max FPS-t fogja vissza,
de mint a tesztben kijött, néhol a min. FPS-t is. FullHD-n még inkább
a GPU teljesítménye fog dominálni, akkor még kevesebb látszik abból,
hogy milyen CPU van mögötte (pár CPU-függő esetet kivéve).

Quote from: Cloud on 2011-03-14, 18:40:25
De majd jön Tenshi és megmondja ha hülyeséget dumálok. :) :D

:D

Quote from: Cloud on 2011-03-14, 17:44:10
én azt tanácsolom hogy vegyél a gépbe egy E8200-es procit(vagy kicsivel jobbat), meg mellé egy HD5770-et.

Sztem viszont most már kétmagost, főleg egy magas FSB-s, jelenleginél
nem magasabb órajelűt, abszolút nem. Ha 775, akkor sajnos 4magos még/
már drága. Gyorsabb kétmagosra cserélni pedig sztem nem hozná meg a
várt eredményt, mivel 6750 nyomott áron megy (14-15k), onnan már
észlelhető különbség min. 8400 lenne, ami 20-23k használtan.

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 18:11:16
viszont ahogy nézem ezt a procit teljesítmény téren és összevetem ár/érték arányban pár olyannal, ami nem megy bele az alaplapomba, elég siralmas eredmények jönnek ki, ezen oldal alapján.

Azt hiába nézed. Játékok teljesen máshogy működnek, egy szintetikus
benchmark nem fogja azt visszaadni. Továbbá sok ellentmondás is van
benne (néha családon belül gyengébb procikat hoz ki jobbnak).

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 18:11:16
szerk: viszont a procin jelenleg csak a gyári hűtő van, amivel nem igazán hiszem, hogy túlságosan lehetne húzni (mondjuk még nem próbáltam)

Én a gyárinál is gyengébb hűtővel 2180-nál 1,8GHz helyett 2,7G-n
hajtottam, úgy, hogy 50C alatt maradt állítása szerint (talán 55)
Intel procik szerencsére jól húzhatóak, ha a feltételek adottak
(6750-nél sajnos nem, magas FSB és alacsony szorzó), és C2D
egész energiatakarékos, nem melegszik túlzottan.

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 19:04:29
éppen nézegetem a teszteket 6870-esről.

egyelőre nem teljesen értem. 5870-es rendre 2-10%-ot ráver teljesítményben és egy árban vannak.

Ja, ez a váltás az AMD-nek volt leginkább jó, mivel a 68xx
sokkal olcsóbban gyártható, mint 58xx. 6850 < 5850 < 6870 <
5870 < 6950 stb. De legalább arányosan olcsóbbak is, az "egy
ár" vmi extra hűtős vagy tuningos verzió lesz.

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 19:04:29
nvidia-ból esetleg a

GTX560Ti
csak sajnos nem olcsó az se. Eredeti (nem -SE) 460GTX 1GB még
egy másik jó vétel náluk, ennek lassan megy lefelé az ára.

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 19:04:29
ati driver-eivel viszont annyira negatív tapasztalataim vannak, hogy nagyon ódzkodok ismét azt venni...

nekem a 4850-nel már nem voltak ilyen gondjaim, kb 2,5 éve van
meg, szépen betette magát annyi pixelre, amennyi, s hagyott
fekete sávokat körülötte, ha azt kértem. Most a két monitort is
jól kezeli.

Fazék

ok, köszi a tippeket.

ezt a 8800GTS 512-est milyen áron próbálhatom reálisan elpasszolni?

vagy inkább szabaduljak meg a másik talonban lévő 8600GT 512-estől? azt milyen áron lehetne?

(persze körülnézek a használt piacon én is, nem ezt kérem, hogy helyettem csináljátok meg, csak mondjuk hasraütésszerűen mondjatok egy-egy összeget :))

egyik se volt túlhajtva, még az eredeti dobozok és minden tartozékuk is megvan hozzájuk :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-03-14, 21:11:52


Nem egyszerű
A 4850, valamikor néztem és csodálkoztam is, hogy bányászbéka ülepét
alulról vizslatja, akkor volt 18k (amire már akkor is azt mondtam, hogy
teljesítményéhez aránytalan olcsó), most meg 16k, de még 15k-ért is
látni. 8800GTS csak a jobb hűtése miatt drágább ennél, kb 18k? Ennek
kicsit modernebb GTS250-re átkeresztelt változatát 18-20k-ért látom.
8600GT-ért pedig már tízest sem kapsz, kb 8-9k...

Cloud

#13559
Quote from: Fazék on 2011-03-14, 21:11:52
ok, köszi a tippeket.

ezt a 8800GTS 512-est milyen áron próbálhatom reálisan elpasszolni?

vagy inkább szabaduljak meg a másik talonban lévő 8600GT 512-estől? azt milyen áron lehetne?

(persze körülnézek a használt piacon én is, nem ezt kérem, hogy helyettem csináljátok meg, csak mondjuk hasraütésszerűen mondjatok egy-egy összeget :))

egyik se volt túlhajtva, még az eredeti dobozok és minden tartozékuk is megvan hozzájuk :)

8800GTS olyan 13-16K között megy el használtan.
8600GT pedig 8k körül.

Tenshi:  :D


Én mondjuk ha kis plusz pénz lenne akkor eladnám az egészet és beinvesztálnék egy használt i3-as konfigba. (bár ahhoz kis plusz kell még)