Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

:D Ne aggódj, semmi egetrengető ez, csak azt hittem, hogy könnyen megoldható.
[reserved]

kikuchiyo

Az játszik, hogy kihányatod az egészet egy CSV fájlba (vagy kettőbe), valami külső scripttel feldolgoztatod, aztán visszaolvastatod az Access-szel?
Csak mert Perlben kb. 10 perc alatt meg tudnám oldani.
Failure is the default option

NLZ

Felőlem, de hogy? :D




Köszönöm szépen kiku! PM-ben írnám, csak blokkolva vagyok. :D
[reserved]

kikuchiyo

Upsz, most lebuktam, hogy ignorálva voltál :D
Már nem emlékszem, miért.

Érdekes egyébként, hogy a fórum automatikusan felajánlja, hogy Membert tegyem az ignore-listára.
Failure is the default option

Nakedape

 :lol:

nem csak az hogy ignore any member pl? :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Nakedape on 2011-04-06, 14:17:59
:lol:

nem csak az hogy ignore any member pl? :angyali:

Ezt most gondold át mégegyszer ;)

Nakedape

nem gondolkodom, csak szórakozom.
a lol meg  kiku által írtra vonatkozott
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#13657
adott egy amatőr láma felhasználó (én)
adott egy frissen a lakásba behozott UPC fiberpower15 szolgáltatás
netbook-ommal megmutatták, hogy működik, és azóta is rendben van erről.

de a nagy gépemre ha átdugom a kábelt, akkor semmi.

EPC2203 modem.

sajnos semmi beállítási különbséget nem látok a két gép között hálózati beállításoknál.

nagy gépen észleli a modem-et, link is villog a modemen, mégis ismeretlen hálózat, vagy ilyesmi

világéletemben adsl-em volt, most egy kicsit tanácstalan vagyok

kapott papírok elég szűkszavúak, írnak olyasmit, hogy kábelmodem/pc regisztráció: http://pcreg.upc.hu, de nagy gépről ez se jön be, és a modem ping-elés is timeout-ol.

milyen amatőr hibát követek el, aminek következtében így szenvedek itten?

előre is köszi az egyszerű triviális megoldást :D

aha. szóval újra kellett indítani a modemet úgy, hogy az asztali géphez van csatlakoztatva...

szerk.... a rohadt anyját. az előbb működött, szerkeszteni akartam ezt a hozzászólást az elküldése után és azt már nem engedte, valamiért megint megszűnt az internet kapcsolat... argh...

szerksok: és most megint jó... kezdek beleőrülni

Moha

Ha átdugod másik gépre, akkor utána mindenképp modemreset kell (akkor nem kellene, ha minimum FP30 lenne, mert ott 3 IP van), hogy a modem észrevegye az új gépet és tudj IP-t kérni DHCP-n. Ellenben a modem reset után néha nehezen tér magához, szóval a gyakori cserélgetés helyett egy router jobb ötlet. Ill. nézd meg esetleg a jelszinteket a modem oldalán (192.168.100.1). Ha TX > 55 vagy RX > 12 akkor adódhatnak stabilitási problémák.

Fazék

Quote from: Moha on 2011-04-08, 12:27:04
Ha átdugod másik gépre, akkor utána mindenképp modemreset kell (akkor nem kellene, ha minimum FP30 lenne, mert ott 3 IP van), hogy a modem észrevegye az új gépet és tudj IP-t kérni DHCP-n. Ellenben a modem reset után néha nehezen tér magához, szóval a gyakori cserélgetés helyett egy router jobb ötlet. Ill. nézd meg esetleg a jelszinteket a modem oldalán (192.168.100.1). Ha TX > 55 vagy RX > 12 akkor adódhatnak stabilitási problémák.
gondolkodtam rajta, hogy fölhívlak mobilon, de aztán nem volt pofám :haha:

igen, a végső terv az az, hogy egy router van rányomva és kész, de sajnos ez több okból is megvalósíthatatlan jelenleg:
- a kábelmodemet jelenleg a kábel tartja és lóg a fal mellett, a bejárati ajtó mögött fejmagasságban :D
- a kábelmodem alól hiányzó polcra kerülne föl a router is, vagyis az is lógna ideiglenesen
- a router amit magamnak jó előre megvettem oda, az jelenleg az üzletben üzemel, és nélküle nem lenne hálózat és internet az irodában, amivel kapcsolatban azt hiszem lenne pár szava a kollégáknak :haha:

szóval amint szereztem ide az irodába vmi másik olcsóbb wireless router-t, és amint elkészült oda az ajtó fölé a polc, azon nyomban egyszerűbb lesz az élet :D

Fazék

kéne vennem valami vezetéknélküli billentyűzetet.

cél: ha a tv-n akarok játszani (természetesen nem FPS-t)/filmet nézni, akkor legyen a kezem ügyében egy eszköz, ami nem merül ki egy egér használhatóságában.
mivel már van egy M505-ös Logitech unifying egységes egerem, ezért arra gondoltam, hogy egy unifying kompatibilis logitech vezeték nélküli billentyűzetet veszek mellé.
átnéztem a kínálatukat és 3 lehetőség van:
K340 - olcsó, kicsi, egy sima billentyűzet összesűrített gombokkal, könnyen hordozható 8k
K350 -tele média gombokkal, egész formás, elfogadható ár, teljesen jónak tűnik. 11k *
K750 - normál billentyűzetkiosztás, napelemes - ami nagyon jónak tűnik, hogy nem kell soha elemmel szórakozni, de mondjuk másfél-két éventel 1 elemcserét azért túlélne az ember - és cserébe viszont rohadt drága, semmi extra. 20k-t nem érzem, hogy megérne.

* de elolvasva a K350-ről készült teszteket, felhasználói véleményeket, elég siralmasnak tűnik... nagyon sokan panaszkodnak, hogy időnként teljesen megbízhatatlanná válik, rohadtul késnek a billentyűlenyomások eredményei, szóval a tesztek alapján elég erősen felejtős ez a billentyűzet... ami még nem tetszik, hogy nincs rajta on/off gomb ha jól tudom.

jól rémlik Zsiga, hogy neked is ilyen K350 van? mintha te is panaszkodtál volna a megbízhatatlan működési távolságát illetően...

lehet hogy K340 lesz belőle?

Próféta

* Próféta lassúbök
Quote from: NLZ on 2011-04-06, 00:16:28
:D Ne aggódj, semmi egetrengető ez, csak azt hittem, hogy könnyen megoldható.
Elrendeződött időközben?

TurboK

#13662
Quote from: Fazék on 2011-04-10, 18:27:25
cél: ha a tv-n akarok játszani (természetesen nem FPS-t)/filmet nézni, akkor legyen a kezem ügyében egy eszköz, ami nem merül ki egy egér használhatóságában.
Ezen én is sokáig filóztam, aztán rájöttem hogy filmezésnél a szóköz és kurzorokon kívül semmit nem használok, játékhoz meg vagy ott a gamepad a rettenet hosszú kábellel. Ami csak bill+egérrel megy, az meg még élvezhető az íróasztalomról (amin a tv van, 75x140cm monstrum).

Logitech Deluxe 660 wireless billentyű egyébként, a hozzá adott egeret nem használom. (már akkor is ezt a kombót használtam amikor még nem volt meg a tv)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Hogy lehet a Mozilla Thunderbirdnek megmondani, hogy ha az "A" cimre kaptam levelet, akkor amikor valaszolok, az "A" cim legyen a felado? Ez a kotsog neha atallitja valahogy. Persze amikor tesztelnem, akkor minden perfekt.  :comp:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Csapágyas lett az egyik venti a laptopomban. Tud valaki olyan szervízt Pesten, ahol gyorsan és megbízhatóan dolgoznak és nem akarnak 10k-t elkérni egy ilyen javításért?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Ha olcsón akarod, akkor magadnak kell csinálni, vagy ismerőssel. Végülis nem ördöngősség, a legnehezebb talán a csere ventillátor beszerzése. Aztán már csak egy kicsi csillag csavarhúzó kell. Esetleg valami service manual pdf. De ha szerencséd van, van youtubeon is van videó a te laptoptípusod szétkapásáról. De a ventillátor általában könnyen cserélhető.
[reserved]

Darkstar

Jam, én is arra gondoltam, hogy veszek valahonnan ventillátort és szétkapom. Már úgysem garos (mondjuk itt is befigyelt, hogy max 3 héttel a gar vége után jelentkezett a hiba...)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2011-04-16, 15:15:31
Hogy lehet a Mozilla Thunderbirdnek megmondani, hogy ha az "A" cimre kaptam levelet, akkor amikor valaszolok, az "A" cim legyen a felado? Ez a kotsog neha atallitja valahogy. Persze amikor tesztelnem, akkor minden perfekt.  :comp:
Account Settingsben POP/IMAP fiókonként kiválasztható a Default Identity + hozzá társítható a beállított SMTP konfigurációk valamelyike. Manage Identities alatt lehet bonyolítani, de ha jól értem, egyszerű 1:1 felállást szeretnél. Ha ez jól van beállítva, és PEBKAC sem áll fenn (pl. nem te magad kattintod át az identitásodat véletlenül a levél írásakor megjelenő From: legördülőben), akkor valami rejtélyes Thunderbird bug lehet. :)

Cloud

Hogy oldható meg hogy youtube csak egy bizonyos időponttol játsza le a videót? Tehát azt akarom hogy ne az elejéről hanem mondjuk a 35. másodperctől.

Fazék

#13670
Quote from: Cloud on 2011-04-17, 08:47:44
Hogy oldható meg hogy youtube csak egy bizonyos időponttol játsza le a videót? Tehát azt akarom hogy ne az elejéről hanem mondjuk a 35. másodperctől.
igazán bonyolult, szóval végy papírt ceruzát.

"egyszerűbb" megoldás:

youtube videó megnyit. kívánt pontra elviszed, pause, jobb-klikk (a videóra) és "copy video url at current time"

"gépelősebb" megoldás:
videó végére odabiggyeszted, hogy: #t=Xs   X pedig a kívánt időpont másodpercben megadva, de lehet #t=XmYs is  (X perc Y mp)

Puru²

Ehh tönkrement a Razer egerem görgője .  :frown:
10K alatt most milyen egeret érdemes most venni ami játékra is remekül használható .

Cloud

Most vettem Razer Abyssus-t. Nagyon jó, egyszerű, állítható DPI, stb.

http://store.razerzone.com/store/razerusa/en_US/pd/productID.169414800



Fazék:

Köszi, furcsa mód első megoldás nem működik,(nem én vagyok hülye így csináltam) viszont a gépelős megoldás jó lett. :) THX

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2011-04-16, 23:25:33
Quote from: Kvikveg on 2011-04-16, 15:15:31
Hogy lehet a Mozilla Thunderbirdnek megmondani, hogy ha az "A" cimre kaptam levelet, akkor amikor valaszolok, az "A" cim legyen a felado? Ez a kotsog neha atallitja valahogy. Persze amikor tesztelnem, akkor minden perfekt.  :comp:
Account Settingsben POP/IMAP fiókonként kiválasztható a Default Identity + hozzá társítható a beállított SMTP konfigurációk valamelyike. Manage Identities alatt lehet bonyolítani, de ha jól értem, egyszerű 1:1 felállást szeretnél. Ha ez jól van beállítva, és PEBKAC sem áll fenn (pl. nem te magad kattintod át az identitásodat véletlenül a levél írásakor megjelenő From: legördülőben), akkor valami rejtélyes Thunderbird bug lehet. :)
Akkor valoszinuleg hulyejuzer-szindroma volt. Orulnek, ha nem lehetne olyan konnyen atkattintani. :/

Quote from: Fazék on 2011-04-17, 09:56:43
...
youtube videó megnyit. kívánt pontra elviszed, pause, jobb-klikk (a videóra) és "copy video url at current time"
...
Wow, mindig tanul ujat az ember.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

#13674
Tud valaki valami magyarázatot arra, hogy egy fényképező (ez az új) által készített felvétel a médialejátszók által miért jelenik meg normálisan, míg a szerkesztőkben (vdub; Video Edit Magic) teljesen torzak a színek? (Minden almazöld árnyalatban úszik, az emberi bőr kékes, a sárga felsőm meg olyan szürkés) Más videóval nincsen gond, vagyis azt hiszem, a hiba nem a kodekben lesz.

A fájlok egyszerű avi-k.

EDIT: Érdekes, ha mencoder-rel avi-ból avi-t csinálok, akkor már normálisan csinálja.

Fazék

#13675
aaamindenit. win7hp64bit kékhalál
ilyenem is rég volt
és csak sima böngészés volt, semmi egyéb. chrome, 1 youtube fül, 1 fórum fül.

lehet hogy komolyabban kéne vennem azt az egy induláskori hosszú sípolását a gépemnek?
de már amit lehetett leteszteltem. minden vacakot kivettem, kifújattam, letisztítgattam, újra bedugtam a helyére, memtest lefuttatva, játékok is gond nélkül mennek...

nagyon nem örülnék, ha bedöglene az alaplapom... (legalábbis egy másik fórumon egy srác azt mondta, hogy ugyanezzel a lappal ugyanez az induláskori kideríthetetlen jelentésű hosszú sípolás volt, aztán egyszercsak bemondta az unalmast a lapja...) videókártya frissítést terveztem maradék pénzből, proci+alaplapot még meg akarnám tartani egy-másfél évet...

NLZ

Alaplapi manualban nem említi a sípolást?
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2011-04-21, 23:37:22
Alaplapi manualban nem említi a sípolást?
ha nem rémlik, ezen már egyszer átrágtuk magunkat pár oldallal korábban ;)

ilyen egyetlen magányos hosszú sípolásra nem tartalmaz magyarázatot az alaplap leírása.
egyesek videókártyára tippeltek, de mint már írtam, minden ki lett véve, tisztítva bla-bla, a hiba továbbra is megvan. nem minden indításkor sípol, de mondjuk az esetek 60-70%-ában.

amúgy abban igazad van, hogy rossz helyre írtam, mert a sima hardver/szoftver off-ba akartam, csak úgy látszik nem figyeltem :)

Kvikveg

Letezik olyan szovegosszehasonlito szoftver, mint a Meld windowsra?
A Diffmerge-ben nincs olyan opcio, hogy a ket oldalra copy-pastelem a szoveget, mindig ket filet ker be, pedig eleg sokszor csak annyi kene nekem, hogy a ket oldalon adjon ket ures helyet szovegnek.
Baromi idegesito. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Kvikveg on 2011-04-22, 21:06:20
Letezik olyan szovegosszehasonlito szoftver, mint a Meld windowsra?
A Diffmerge-ben nincs olyan opcio, hogy a ket oldalra copy-pastelem a szoveget, mindig ket filet ker be, pedig eleg sokszor csak annyi kene nekem, hogy a ket oldalon adjon ket ures helyet szovegnek.
Baromi idegesito. :/

Winmerge?