Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

Ha a balklikk rossz, akkor megtanulod középső klikkel zárni a tabokat. Ha az is rossz, akkor ajánlom a ctrl+f4-et.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-22, 23:00:42
Az annak idején drága pénzen vett Razer Deathadder egerem újabban olyat csinál, hogy kettőt-hármat kattint egy helyett. Ez nagyon kellemes, amikor Firefoxban két tabot zár be egy helyett (jellemzően az egyik az épp megnyerés előtt álló Dice Wars), vagy amikor megnyitja a fájlt, amit csak kijelölni akartam.

Mit lehet ezzel csinálni azon kívül, hogy kihajítom az ablakon?
pár évvel ezelőtt a fórumról ezt a link-et adták nekem hasonló probléma esetén: http://www.overclockers.com/mouse-clicking-troubles-diy-repair/

[spoiler]természetesen vettem egy új egeret :D[/spoiler]

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-22, 23:00:42
Mit lehet ezzel csinálni azon kívül, hogy kihajítom az ablakon?
Szétszeded és megtakarítod, hátha nem elektronika hiba. Egy próbát megér.

Cloud


Puru²

#13984
Hogy lehet bekapcsolni az új Core prociknál az energiatakarékos módot (hogy visszavegyék az órajelet) ? Beállítottam win 7 alatt az energiatakarékos profilt de még mindig max. órajelent megy ,közben a venti meg teker ezerrel.

Na most-már jó .

Fazék

#13985
na ez mi a franctól lehet?
kb fél-1 percenként a gépem kompletten leblokkol 3-4 mp-re. egér se mozdul, képernyő is megdermed, semmi reakció.
majd hirtelen föléled, és újból ugyanúgy megy tovább minden, ahogy volt... játék se fagy ki közben, semmi probléma nem jelentkezik, csak ez a ledermedés...

szerk: hmm. lehetséges, hogy a hülye java update művelte? mert most reset-eltem a gépem (nem volt hajlandó leállítódni) és egyelőre nem jelentkezik a probléma

smash++

Sziasztok,

Ma kb. fél métert esett a hordozható WD passport vinyóm.
Természetesen a win felismerés sem nagyon megy...

Foglalkozik valaki magánba vinyó helyreállítással? Még, ha a vinyót nem is lehet helyrehozni valahogyan az adatokat nem lehetne kinyerni olcsó módon? Nézegettem az árakat és lehet egy másik vinyó kijönne az adathelyreállításból.

Ha valaki ért hozzá vagy van tapasztalata, esetleg ismerőse vagy ismert cég kérlek írjatok (PM is ok).

Köszönöm!

Moha

Quote from: Fazék on 2011-06-24, 23:53:09
na ez mi a franctól lehet?
kb fél-1 percenként a gépem kompletten leblokkol 3-4 mp-re.
Főnököm gépén ezt Win7 alatt egy Ati Catalyst művelte. Azt megoldottuk úgy, hogy a Control Centert és egyéb dolgokat nem tettünk fel, csak a display drivert.
Ha nem ATI kártya, akkor passz.

Fazék

Quote from: Moha on 2011-06-27, 22:48:35
Főnököm gépén ezt Win7 alatt egy Ati Catalyst művelte. Azt megoldottuk úgy, hogy a Control Centert és egyéb dolgokat nem tettünk fel, csak a display drivert.
Ha nem ATI kártya, akkor passz.
nvidia kártya.
amúgy úgy esett a dolog, hogy éppen Witcher-rel játszottam, ez a hülye java update meg kurvajó pillanatnak érezte, hogy kirántson a desktop-ra és elinduljon. én meg reflexből yes-t nyomtam, mert okos vagyok.
visszamentem a játékba, és amikor már harmadszor akadt meg így, kiléptem és megnéztem, hogy mi a franc van. kiderült, hogy desktop-on is produkálja a fagyást, hard reset viszont megoldotta, azóta nem jelentkezett

@smash++
no igen, sajnos abból az adatvisszanyerési költségből olyan 5-10 vinyó is kijöhetne sztem...

Flaser

Quote from: smash++ on 2011-06-27, 22:26:42
Sziasztok,

Ma kb. fél métert esett a hordozható WD passport vinyóm.
Természetesen a win felismerés sem nagyon megy...

Foglalkozik valaki magánba vinyó helyreállítással? Még, ha a vinyót nem is lehet helyrehozni valahogyan az adatokat nem lehetne kinyerni olcsó módon? Nézegettem az árakat és lehet egy másik vinyó kijönne az adathelyreállításból.

Ha valaki ért hozzá vagy van tapasztalata, esetleg ismerőse vagy ismert cég kérlek írjatok (PM is ok).

Köszönöm!

A Kürt Zrt. és társai nem véletlenül kérnek el annyit az adatmentésért. Mivel a lemez valószínűleg fizikailag károsult ezért én a szoftveres adatmentést esélytelennek tartom. Ha fontosak az adatok, akkor vidd el a Kürthöz.... ha nincs ennyi pénzed, akkor ennyire nem is fontosak és inkább vegyél egy új lemezt és ezúttal készíts biztonsági másolatot.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

smash++

Quote from: Flaser on 2011-06-27, 23:15:03
A Kürt Zrt. és társai nem véletlenül kérnek el annyit az adatmentésért. Mivel a lemez valószínűleg fizikailag károsult ezért én a szoftveres adatmentést esélytelennek tartom. Ha fontosak az adatok, akkor vidd el a Kürthöz.... ha nincs ennyi pénzed, akkor ennyire nem is fontosak és inkább vegyél egy új lemezt és ezúttal készíts biztonsági másolatot.

Köszi!
Természetesen a legfontosabb adatokról van biztonsági másolat. De arra nem voltam még felkészülve, hogy "mindenről" legyen. Pár ezret megért volna, de nem többet.

Lehet keresek egy "szívesen szétszedem" informatikust, aki esetleg megnézi, hogy lehet-e még vele valamit kezdeni.

Darkstar

Ha vinyót nem laborkörülmények között szedsz szét, annak annyi. Szóval nincs ilyen belenézek, megcsinálom játék.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: smash++ on 2011-06-27, 22:26:42
valahogyan az adatokat nem lehetne kinyerni olcsó módon? Nézegettem az árakat és lehet egy másik vinyó kijönne az adathelyreállításból.

Nem.
Az olcsó helyreállítás az, amikor szoftveresen sérül (bár akkor
sem olcsó, számolj csak óradíjat...). A másik olcsó megoldás,
ha a vezérlőelektronika, csatlakozó vagy más hasonló sérül,
mondja fel a szolgálatot. De eséstől maga a lemez sérül, onnan
adatot visszanyerni, nem egy másik winyó ára, hanem
többszázezer, alsó hangon.

Ezért kell ennyire vigyázni a lemezekre.

Fazék

#13993
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-27, 23:57:25De eséstől maga a lemez sérül, onnan
adatot visszanyerni, nem egy másik winyó ára, hanem
többszázezer, alsó hangon.

Ezért kell ennyire vigyázni a lemezekre.
vagy ha ismeri magát az ember, és tudja hogy ügyetlen időnként (mint pl én), akkor vesz egy ilyet külső hordozható vinyónak:
http://prohardver.hu/teszt/kulso_merevlemezek_usb_3_0-val/silicon_power_armor_a80.html
ahogy azt kell kb a 2. héten sikeresen le is löktem az asztalról, kb 70cm-ről.
mondjuk tompítottam ez esését a lábammal.
semmi baja nem lett.

NLZ

Ám biztos, hogy maga a vinyó is hibás, nem csak a keret csatlakozója adta meg magát? Szal ha használni próbálod a vinyót, akkor a gép mennyit lát belőle, meg milyen hangokat ad ki maga a vinyó?
[reserved]

Moha

Léteznek Kürtnél olcsóbb cégek is (pl. egy illető aki anno Kürtnél dolgozott, alapított egy saját ilyen jellegű céget), de fizikai sérülés esetén az is elég zsebbe nyúlós dolog.

Házilag, otthon tényleg max. szoftveres hiba, partíció probléma és hasonló "easy job" problémákat lehet megoldani. Ha leesett a hdd, akkor sérülhetett az olvasófej, a tányérok ill. sok más is.
Otthon szétszedni tényleg nem ajánlatos. Olvastam ugyan olyan cikket, ahol az illető házilag plexire cserélte a hdd fém tetejét úgy, hogy a fürdőszobában zuhannyal "lecsapatta a port" és ott szerelte át, de ha sérült is a hdd, akkor ez a módszer szvsz esélytelen.

Amúgy épp műben volt a hdd, mikor leesett, vagy pihent? Mert ha dolgozott közben, akkor nagyobb az esélye a fizikai sérülésnek.

Kvikveg

Nem tudja valaki, hogy weben, php segitsegevel lehet valahogy gettext fileokat editalni?
Csak frissiteni kell a szovegeket, nem kell ujat beszurni.
Meg talan meg tudom oldani a msgid/msgstr modositast, de utana forditani kene a po-t mo-ba, es az az ami nem megy.
Vagy ez csak kulso editorral megy es kesz?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: Ymir on 2011-07-09, 17:48:53
Szeretném a segítségeteket kérni XP telepítéssel kapcsolatban:

Vírust kaptam múltkor (Windows XP Recovery volt a neve), teljesen használhatatlanná tette az OP rendszert, de olyan szinten, hogy az XP install CD bootolását is lehetetlenné tette, és se Mandriva, se új Ubuntu. Egyedül egy régebbi féle Ubuntu volt képes föltelepülni, viszont kedves ismerősöm is szeretné használni a gépet, és neki csak az XP jó. Lenne rá bármiféle ötletetek, hogy hogyan lehetne fölimádkozni azt a fránya XP-t?

Talán előbb le kellene formázni a rendszerpartíciót?

Moha

Quote from: Ymir on 2011-07-09, 17:48:53
Szeretném a segítségeteket kérni XP telepítéssel kapcsolatban:

Vírust kaptam múltkor (Windows XP Recovery volt a neve), teljesen használhatatlanná tette az OP rendszert, de olyan szinten, hogy az XP install CD bootolását is lehetetlenné tette, és se Mandriva, se új Ubuntu. Egyedül egy régebbi féle Ubuntu volt képes föltelepülni, viszont kedves ismerősöm is szeretné használni a gépet, és neki csak az XP jó. Lenne rá bármiféle ötletetek, hogy hogyan lehetne fölimádkozni azt a fránya XP-t?
Nincs ott valami más (esetleg hardveres) gond is? Gyanús nekem, hogy se Mandriva, se Ubi, se XP nem hajlandó települni...

Kuroi Tenshi

Quote from: Ymir on 2011-07-09, 17:48:53
teljesen használhatatlanná tette az OP rendszert, de olyan szinten, hogy az XP install CD bootolását is lehetetlenné tette, és se Mandriva, se új Ubuntu. Egyedül egy régebbi féle Ubuntu volt képes föltelepülni

eső után köpönyeg, de ilyenkor jól szokott jönni egy liveCD vagy pendrive-ra
telepített "liveCD" tetszés szerinti ízesítésű linux. vagy Hiren's boot cd. Erről
bootolva, majd vírusírtva a telepített sérült oprendszert, ha még ezután se
megy, akkor docs&settings mappa és doksik lementése másik partícióra vagy
lemezre, a sérült oprendszert tartalmazó (jelen esetben c:\) partíció formázása,
majd újratelepítés, és docs&settings bemásolása. A programokat utána még
mindig telepíteni kell...

Raggie

#14000
Notebook szervíz/upgrade-re készülök.

Megadta magát 2 és fél év után az Acer Extensa 5630G masinám alaplapi töltőkábel csatlakozója, ezért ezt mindenképpen cserélni kell rajta, ha meg már amúgyis szervízben van és most kapom életem első bejelentett itthoni legális fizetését, akkor gondoltam költök rá még egy keveset. :D

Szeretnék belerakatni egy SSD-t, mert úgy hallottam, hogy általános felhasználói élményben legalább annyit ha nem többet számít mintha a processzort cserélném jobbra). A mostani belső vinyót meg egy külső tokba helyezném és eSATA-n keresztül használnám, torrentezésre, és adattárolásra.
Mostani belső vinyóm egy 250GB-os hitachi, 5400RPM-es EVVEL a tokkal gondoltam, az SSD amit kinéztem pedig a Kingston V+ 100 96GB
Első kérdésem, hogy ez értelmes dolog-e szerintetek.

Valamint a 667MHz-es 2GB memóriámat szeretném lecserélni 800MHz-es 4GB-ra. Ez a szervizesek szerint minden további nélkül lehetséges, mivel a PM45 + ICH9-M chipset és a processzorom is támogatja a 800MHz-es FSB-t.
Ez ugye ti szerintetek is így van?! :)

A processzor lecserélésén is gondolkoztam, de egyik szervíz sem ajánlotta, holott több fórumon is találtam hozzászólásokat, hogy lehetséges az ilyesmi csere.
(Mostani: C2D T5800, 2GHz, FSB 800MHz, 65 nm, TDP 35W, Socket P,
le lehet cserélni mondjuk ilyenre: C2D T9300, 2,5GHz, FSB800MHz, 45 nm, TDP 35W, Shocket P - itt még a hővel sem lenne gond, mert a 45 nm-es procik jóval hűvösebben mennek ha jól tudom)
de mindegy, erről igazából már letettem, mert nem akarok 50ezernél többet költeni egy már garancia nélküli laptopra, amiből a processzor nem valószínű hogy átültethető egy másik gépbe teljes kaputt esetén.

utolsó kérdésem:
tudtok-e ajánlani jó egeret. A mostani fröccsöntött szar elkezdett szórakozni, úgyhogy az is megérett a cserére. Nem kell bazijó gémercucc, de legyen jó minőségű és minden felületen érzékeljen. (wireless egerekből csak az játszik aminek aksija van és nem elemmel működik, valamint előny, ha menet közben lehet tölteni USB-kábellel)
egyelőre ez(eke)t néztem ki:
Roccat Pyra
( ezt is de nemtom, hogy megéri-e a felárat )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Abban a kategóriában jó az a kingston ssd, a többiről nem tudok nyilatkozni.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2011-07-13, 17:20:06


hogy duplázod meg egy trabant értékét? Megtankolod...

Arra a fosra én már nem locsolnék.
1.) Jó az SSD, csak mocskosdrága. Gyorsabban bútol, gyorsabban indulnak a
programok, de gondolom nem programok indítgatásával játszol?
2.) A RAM ugyan viszonylag olcsó, de mit csinálsz vele, hogy még kell? Játékra
az IGP miatt kevés. És minek "gyorsabbra" cserélni? Ha most 1 modulban van
benne a 2GB, akkor elég amellé még egy modult venni, úgyse fogod észrevenni
a különbséget a 667 és 800 között
3.) Mire kevés a proci? Alig észrevehető változás az a csere.
4.) Egyáltalán nem biztos, hogy a 45nm-es csak úgy belemegy. BIOS-
támogatásnak nézz utána, lehet frissíteni kell
5.) A videókártya (IGP) benne úgyis harmatos, ma már szinte minden
lekőrözi.

tl;dr: többet költesz rá, mint amennyit ér, és általános használatban kevés
érzetje lesz ennek a sok fejlesztésnek. Csak javíttatsd meg, s ha nagyon
gépvásárolhatnékod van, akkor ha játékra is, egy Llanos, ha inkább munkára,
akkor egy Sandy Bridge-es lapost vegyél.


MX518, 'nuff said.

fema

Én úgy gondolom, ha teljesítményre mész, vegyél egy asztali gépet. Sokkal olcsóbb.
Ha kell a mobilitás, akkor vegyél mellé egy olcsó netbookot vagy egy okostelefont (de utálom ezt a szót  :mad:) és nyomkodhatod a facebookot. :)

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-07-14, 02:44:00
Quote from: Raggie on 2011-07-13, 17:20:06


hogy duplázod meg egy trabant értékét? Megtankolod...

Arra a fosra én már nem locsolnék.
1.) Jó az SSD, csak mocskosdrága. Gyorsabban bútol, gyorsabban indulnak a
programok, de gondolom nem programok indítgatásával játszol?
2.) A RAM ugyan viszonylag olcsó, de mit csinálsz vele, hogy még kell? Játékra
az IGP miatt kevés. És minek "gyorsabbra" cserélni? Ha most 1 modulban van
benne a 2GB, akkor elég amellé még egy modult venni, úgyse fogod észrevenni
a különbséget a 667 és 800 között
3.) Mire kevés a proci? Alig észrevehető változás az a csere.
4.) Egyáltalán nem biztos, hogy a 45nm-es csak úgy belemegy. BIOS-
támogatásnak nézz utána, lehet frissíteni kell
5.) A videókártya (IGP) benne úgyis harmatos, ma már szinte minden
lekőrözi.

tl;dr: többet költesz rá, mint amennyit ér, és általános használatban kevés
érzetje lesz ennek a sok fejlesztésnek. Csak javíttatsd meg, s ha nagyon
gépvásárolhatnékod van, akkor ha játékra is, egy Llanos, ha inkább munkára,
akkor egy Sandy Bridge-es lapost vegyél.


MX518, 'nuff said.

Tényleg, Tenshi! Át tudsz lőni vlm. link-et arról a 30k-s HP minigépről amiről a minap meséltél?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-07-14, 02:44:00
1.) Jó az SSD, csak mocskosdrága. Gyorsabban bútol, gyorsabban indulnak a
programok, de gondolom nem programok indítgatásával játszol?

Meg immunis a fragmentációra, meg nem esik tizedére a sebesség ha 2+ különböző lemezművelet indul egyszerre. Tehát pl. a Photoshop nem huszad olyan gyorsan indul dvd írás közben. Igen, mocskosul drága az ssd, de egy-egy rendszer sebességét irdatlanul képes megdobni. Az én gépemben, amióta ssd van, egyszer nem lassult be akármennyi minden megy rajta egyszerre (Intel X25-V 40gb, kábé egy éve megy).

A processzorcsere értelmetlen, memóriát ne cseréld hanem tegyél bele +1 modult ha van benne szabad slot.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote
Tényleg, Tenshi! Át tudsz lőni vlm. link-et arról a 30k-s HP minigépről amiről a minap meséltél?

http://www.silentpcreview.com/HP_Proliant_MicroServer gyanitom erre gondoltok :) (ilyenbol van a nasom itthon)
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Quote from: fema on 2011-07-14, 03:10:48
Én úgy gondolom, ha teljesítményre mész, vegyél egy asztali gépet. Sokkal olcsóbb.
Ha kell a mobilitás, akkor vegyél mellé egy olcsó netbookot vagy egy okostelefont (de utálom ezt a szót  :mad:) és nyomkodhatod a facebookot. :)

Én is az első részét vallom, bár elismerem, hogy vannak olyan
helyzetek, ahol ez a jobb megoldás (pl. sokat utazó kolis diák).
De ez még csak nem is egy erős noti, hiszen a Gf9300 IGP
harmatgyenge, már minden IGP köröket ver rá.

A másodikkal csak félig: netbúkkal csak tökönszúrod magad,
inkább egy pár generációval korábbi használt üzleti szubnoti,
az nem olyan bitangpusztulatosan atomlassú.

Quote from: TurboK on 2011-07-14, 05:13:44
Tehát pl. a Photoshop nem huszad olyan gyorsan indul dvd írás közben.

Velem is mindig ez történik... nem. :p magyarul szarok a ..NOT
viccek...
Netezéshez, vagy akár játéknál nem olyan gyakori.

Egy jó géphez jól jön, de könyörgöm, az SSD amit venne
bele, majdnem annyi, mint amennyit a gép ér...

Quote from: zsozso on 2011-07-14, 08:39:10
Quote
Tényleg, Tenshi! Át tudsz lőni vlm. link-et arról a 30k-s HP minigépről amiről a minap meséltél?

http://www.silentpcreview.com/HP_Proliant_MicroServer gyanitom erre gondoltok :)

Pontosan :)
Azóta kicsit drágult, 32k az iponnál, négy napja még 29k alatt volt...

Raggie

Nem cserélek procit. De kötve hiszem, hogy egy 2GHz -ről 2.5GHz-re ugrás alig érzékelhető lenne...

SSD 30k-ért sztem nem olyan drága főleg, hogy 100 gigás. Várok is tőle javulást rendesen.

A memória meg 2x1GB van benne most, nincs szabad slot, ha meg már veszek valamit akkor jobbat vegyek mint amilyen most van nem?! (úgyis kábé ugyanilyen árban van a 667-es)

Grafika: Egyébként HD3650-es van benne 720MHz-es magórajelre és 650MHz-es mem órajelre húzva, úgyhogy a DX9 általában a natív 1280x800-asfelbontásomon el szokott menni közepes/magas beállításokkal. De sajnos télleg elég gyengécske már a maikhoz képest.


Azért költök rá egy kicsit, mert remélem, hogy ettől gyorsabb lesz általános használatban. És ha majd esetleg később veszek újat, akkor át is lehet bele rakni.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Kingston DDR3-2000Mhz-es ram 8k-ért használtan megéri szerintetek? (2x2giga)