Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Nakedape on 2011-08-10, 14:34:26
két gép közötti közvetlen fájlküldésre, valami  nagyon egyszerű program, vagy módszer ( vagy  hogyan tudom megengedni, h FTP-zen rólam)
lámáalló magyarázatot köszönök  :angyali:

CCFile - kicsit macerás lehet az első beüzemelés de max sávszéllel tudok tolni egyes haverjaimnak vele adatot

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2011-08-10, 16:39:08
Skype?
Gondolom nem egy-két fájlról van szó, akkor pendrive-ról is megoldaná. :)

Filezilla?

Cloud

Snassz két gép?  Router? Hálózatot csinálni és megosztani a cuccokat?

Nakedape

pen drive jó lenne, de debrecen a másik gép. jahh ha nincs más akkor skype...
ezekre ránézek, én gépem routeres, de nálam a router, másik gép  egyetemi vagy kolesz hálózatán van
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Ehhh, vagyis az ip-je egyenlő a kollégium kollektív ip-jével? Úgy necces lesz az áthúzás.
A másik gépet fogja kezelni vki? Mert akkor nyomj egy megaupload feltöltést aztán meg van oldva.

Selmo

Ha nincs tiltva, akkor a P2P a legegyszerűbb módszer.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Dropbox és TeamViewer is egyszerű. Előbbinél ráadásul csak a küldőhöz kell beállítani. Vagy tényleg a fileshare oldalak is, ha csak kicsi fileról van szó.
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2011-08-10, 18:53:18
Vagy tényleg a fileshare oldalak is, ha csak kicsi fileról van szó.

Yup. Megauploadra 1 giga az ingyenes limit, szóval az nem is olyan kevés. Szerintem az egyik legjobb megoldás lenne Nakedape-nek.

Nakedape

beleuntam, amúgy sok képről van szó, betömörítettem 900 megás blokkokba és megaupload, oszt jónapot, köszönök minden tippet, egy-kettőnek, több aggyal majd még utánajárok
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

TurboK

Ha csak az egyik gép koleszos, akkor a másikra felteszel egy ftp szervert. Nálam kb 8 éve így megy.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

a szokásos kérdés, csak most egészen aktuálissá vált a videókártya látszólagos halála miatt:
(francért halogattam az eladását :angyali:)

szóval új videókártya kéne az eddigi 8800GTS 512MB helyére:

A GÉP:
GA-P35 DS3 Rev1.0
C2D E6750
4GB RAM

úgy szeretnék videókártyát venni, hogy ha mondjuk fél-1 év múlva kicserélem alatta az alaplapot, procit, stb, akkor ne legyen túlságosan lemaradva tőlük a videókártya.

értékhatár: bruttó 50e

köszi előre is

alapvetően az nvidia-t preferálom, de ati-val sincs különösebb bajom, ha nem sokkal melegebb/zajosabb riválisánál.

NLZ

Radeon 6870, Geforce GTX 560
[reserved]

TurboK

Ha használtan találsz egy 58xx kártyát (vagy esetleg valahol még van raktáron), azzal olcsóbban kijössz és teljesítményre is jobbat kapsz. Meg kevesebb áramot vesz fel, és kevésbé melegszik a kártya.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#14114
na jó, most eltanácstalanodtam.
kivettem a videókártyát a gépből.
megforgattam a kezemben.
rengeteg dolgot megállapítottam ebből a műveletből.
visszaraktam a helyére.
gépet elindítottam.
működik. -- de már elmúlt

gép nem volt mozdítva, egyik-napról a másikra művelte ezt, és tényleg ugyanazt a hibát produkálta, mint a Radeon 2900 Pro-m, amikor ram hibás lett és garanciálisan kicserélték.

most viszont újra fasza minden. - de már elmúlt...

nem értem. - mégiscsak

vagy ez csak egy pillanatnyi józanodás a részéről és az tényleges RAM hiba jelenség lehetett és még vissza fog térni? hogyan lehetne ezt tesztelni hatékonyan? - helyes rész aláhúzva

egy apróság, talán related: sleep módból fölkeltve a gép mindig sípol egy hosszút. lehet hogy csak olyan, mint a gazdája és nyűgös, ha fölkeltik, de az is lehet, hogy ezzel vmit a tudomásomra akar hozni...

szerk: yup. jön elő a hiba. kásásodik a kép, egyre több hiba jelenik meg rajta, stb.
most pl kitisztult egy kicsit, de tippre ez csak átmenetei szerencsés állapot.

nagyon, de nagyon boldog vagyok.

(GT8600 tartalékkártyám meg persze kölcsön van adva egy havernak, hogy tudjon mivel játszani, míg lesz pénze pótolni a megdöglött kártyáját :D)

TurboK: tudom hülyeség, de nem szeretek használtan gép alkatrészt venni, max ha hibátlanul érvényesíthető legalább 2 évig szóló garancia is jár mellé.

szerk2: és igen, a második szerkesztést már nem is tudtam elküldeni, használhatatlanná vált a gép, folyamatosan lefagyott-újraindult a display driver. gépelés közben ezernyi táncoló artifact jelent meg a képernyőn, majd elment a kép, visszajött, újból tele lett képhibákkal, stb. alig bírtam leállítani szabályosan a gépet.

argh. és a fejem is úgy fáj még 2 algoflex forte után is, hogy majd széthasad.

kibaszottul elegem van ebből a hétből és még csak szerda van...

Fazék

#14115
Quote from: TurboK on 2011-08-10, 22:52:42
Ha használtan találsz egy 58xx kártyát (vagy esetleg valahol még van raktáron), azzal olcsóbban kijössz és teljesítményre is jobbat kapsz. Meg kevesebb áramot vesz fel, és kevésbé melegszik a kártya.
azt én is néztem, hogy 5870/5850 jobban produkálnak kb 10%-kal 6-os sorozatú társaiknál, de ezen és az említetteken kívül mi köztük a különbség, mi változott a sorozatváltással a teljesítménycsökkenésen kívül?
egyszer már rémlik, hogy elmondtátok, de határtalan jókedvemet már csak a memóriám szárnyalja túl

NLZ

Csökkent fogyasztás és hőtermelés. Ám elvileg a 6900-asok kicsit gyorsabbak, de asszem drágábbak is.
[reserved]

Cloud

A 69xx széria azért erősebb mint az 5850/70...

Fazék szerintem a 6850/70re gondolt. Ezeknél egyedül szerintem a fogyasztás és a melegedés ami csökkent. (max 1-2% teljesítménynövekedés)

TurboK

#14118
Quote from: Fazék on 2011-08-11, 08:54:13
Quote from: TurboK on 2011-08-10, 22:52:42
Ha használtan találsz egy 58xx kártyát (vagy esetleg valahol még van raktáron), azzal olcsóbban kijössz és teljesítményre is jobbat kapsz. Meg kevesebb áramot vesz fel, és kevésbé melegszik a kártya.
azt én is néztem, hogy 5870/5850 jobban produkálnak kb 10%-kal 6-os sorozatú társaiknál, de ezen és az említetteken kívül mi köztük a különbség, mi változott a sorozatváltással a teljesítménycsökkenésen kívül?
egyszer már rémlik, hogy elmondtátok, de határtalan jókedvemet már csak a memóriám szárnyalja túl
A 68xx kártyák a 57xx sorozatnak felelnek meg, közép-felső kategória. 58xx sorozatnak meg a 69xx felel meg (legfelső kategória).
Egy 6870 is nagyon jó, csak a 58xx jobb és olcsóbb. A 69xx széria üti mindet, kivéve jelszó törésnél, ahol az 5870 még mindíg a király (az 5870 több egyszerű shadert tartalmaz, a 6970 meg valamivel kevesebb, de komplexebb shadert, ami könyebben fogható játékra).

68xx sorozatban asszem nem volt túl sok változás a funkciók szempontjából, ami volt, az driveres tulajdonság volt és elvileg visszaportolták az 58xx driverekbe (Morphological antialiasing). Most nem tudom ellenőrizni hogy az 5850-esem tud-e ilyet.

A 68xx kártyák kevesebb shadert tartalmaznak, de magasabb órajelen. Azért vannak majdnem olyan gyorsak mint a 58xx sorozat. Elméletben kevesebbet fogyasztanak, de nem sokkal (papíron legalábbis).

Amit tudnod kell, hogy nálam ga-p35-ds3 2.0 alaplappal, 3.2 gigára húzott e6550 procival, az 5850 mindent vitt maxon amit nekidobtam (1680x1050). Amit nem, ott a processzor húzta le a sebességet, nem a videokártya. 6950 (6970-re moddolva) semmivel nem lett gyorsabb. Ugyhogy szerintem a 6870 is tud vinni maxon, vagy majdnem maxon mindent. Persze ha később váltasz bulldozerre vagy i7re, akkor biztos kijön a különbség, de addigra meg lesz radeon 7xxx a piacon...
Ha találsz garis 58xx kártyát, akár használtan is, akkor ess neki. Amúgy nem olyan kártyák amik csak úgy bedöglenek, nekem nem sikerült kinyírni pedig olyanokat csináltam hogy passzív bordával futtattam furmarkot.

69xx kártyákat szerintem nem éri meg, már nagyon feszíti a gyártástechnológia határait. Nagy, forró, lényegesen többet fogyaszt, annyival nem erősebb. Azért is tették bele az energiaszabályozót a driverbe. Amúgy bitang erős kártya, a hibái csak akkor jönnek elő ha nonstop maxon futtatod. Ha ilyesmit csinálsz akkor az 58xx jobban megéri.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Köszönöm a kimerítő választ!  :hai:

NLZ

#14120
5850 tud MLAA-t. Gariztatnom egyszer kellett, de az csak a hűtéscsapágy miatt. Ám ez is tud melegedni, igaz a referencia téglahűtés van rajta. De annyira nem vészes, igaz csak wow a legintenzívebb játék, amit tolok most, de a ventillátor alig pörög fel minimumról. Persze FurMark BurnIn módban már más tészta. :D De ha ingyen lenne, lecserélném egy 6870re.
[reserved]

TurboK

#14121
Quote from: NLZ on 2011-08-11, 15:08:15
5850 tud MLAA-t. Gariztatnom egyszer kellett, de az csak a hűtéscsapágy miatt. Ám ez is tud melegedni, igaz a referencia téglahűtés van rajta. De annyira nem vészes, igaz csak wow a legintenzívebb játék, amit tolok most, de a ventillátor alig pörög fel minimumról. Persze FurMark BurnIn módban már más tészta. :D De ha ingyen lenne, lecserélném egy 6870re.
Nem tégla a hűtés, hanem batmobil.

A kártya tud melegedni, de egy accelero s1v2 + akármilyen 12cm 600rpm venti elég ahhoz hogy kordában tartsa a hőmérsékletet, úgy hogy az egész szerkezet halkabb mint egy WD Green wincseszter. Ami erősebb kártya van a piacon, azzal ezt lehetetlen megtenni, és azok is mind csak valami 10-20%-al erősebbek.
Emlékszem volt anno egy driver hiba ami miatt beragadt az UVD mód, és a kártya a normál sebesség felével ment csak. És még úgy is maximumra tolt mindent, csak felére kellet húzni az élsimitást. Rohadt erős kártya, amit nem tol fullra azt eleve szarul kódolták.

6870-re én még ingyen se cserélném, mert gyengébb kártya minden értelemben.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

#14122
Quote from: TurboK on 2011-08-11, 21:35:57
6870-re én még ingyen se cserélném, mert gyengébb kártya minden értelemben.
Kivéve teljesítményben meg melegedésben. ::)
Ez a mindent maxon tol az 5850 meg pláne rofl.

Jaj de a csúcs lemaradt, te tényleg komolyan gondolod hogy 5850 + 10-20% = leggyorsabb jelenleg piacon lévő VGA? :lul:

Fazék

újabb "lássátok, hogy nem értek hozzá" kérdés:

ez az 5870-es miért ilyen olcsó többi társához képest?

Cloud

#14124
Quote from: TurboK on 2011-08-11, 21:35:57

6870-re én még ingyen se cserélném, mert gyengébb kártya minden értelemben.

ÉN viszont mindenképp cserélném. Erősebb kártya.


Fazék:

Raktársöprés talán...


Tessék az összehasonlítás 5850, 6850 és a többi:


http://prohardver.hu/teszt/szinre_lepett_a_radeon_hd_6800/crysis_avatar_just_cause_2.html

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-08-11, 22:01:09
Quote from: TurboK on 2011-08-11, 21:35:57

6870-re én még ingyen se cserélném, mert gyengébb kártya minden értelemben.

ÉN viszont mindenképp cserélném. Erősebb kártya.


Fazék:

Raktársöprés talán...


Tessék az összehasonlítás 5850, 6850 és a többi:


http://prohardver.hu/teszt/szinre_lepett_a_radeon_hd_6800/crysis_avatar_just_cause_2.html
http://prohardver.hu/teszt/geforce_gtx_560_ti/crysis_avatar_just_cause_2.html

ezt a tesztet olvasgatom, ebben az 560 ti is benne van (ha már róla szól a cikk :D)
és ez alapján sem tudok dönteni :redface:

6870 a szimpatikus döntés egyelőre, csak abból is van egy rakás, és fogalmam sincs, hogy van-e érdemi különbség +5k-ért egyes típusokban...

Cloud

#14126
VÉgül is döntsd el hogy milyet akarsz? Gyárilag tuningoltat? Csendes jó hűtésűt, vagy alap referencia kártyát. Vagy hangos jó hűtésűt. :D

Én a hűtés miatt MSI-t venném, Twin Frozr nagyon jó hűtés, de hangosak a ventik. Sapphire sem rossz választás mert olcsó. Ref hűtősek azok meg hangosak...Legalábbis terhelés alatt nálam az volt. (mondjuk lehet ugye szabályozni)

Fazék

#14127
Quote from: Cloud on 2011-08-11, 23:12:28
VÉgül is döntsd el hogy milyet akarsz? Gyárilag tuningoltat? Csendes jó hűtésűt, vagy alap referencia kártyát. Vagy hangos jó hűtésűt. :D

Én a hűtés miatt MSI-t venném, Twin Frozr nagyon jó hűtés, de hangosak a ventik. Sapphire sem rossz választás mert olcsó. Ref hűtősek azok meg hangosak...
1. nem fogom tuningolni, mert ahhoz kevés vagyok mint mackósajtban a brummogás
2. ha választani kéne, akkor inkább a csendes jó hűtés mellett döntenék az OC változat helyett
de persze nem akarnék vagyonokat rákölteni a referenciakártya árán felül.

és ismét megragadnám az alkalmat, hogy megköszönjem a segítséget  :merci:

szerk: jelenleg 560 Ti és 6870 között vacillálok, de nem tudom eldönteni, hogy megéri-e az árkülönbözetet az előbbi

NLZ

Legyél AMD buzi és akkor meg van oldva a probléma. :D
[reserved]

Cloud

#14129
GTX560Ti kicsit gyorsabb és valamivel többet fogyaszt. Vagy ez:

http://www.argep.hu/trend/ASUS/Asus-6950.html