Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-08-11, 23:38:19
GTX560Ti kicsit gyorsabb és valamivel többet fogyaszt. Vagy ez:

http://www.argep.hu/trend/ASUS/Asus-6950.html
ez az. szivasd a döntésképtelen hülyegyereket még egy opció bedobásával :D

egy apró talán nem is olyan lényegtelen kérdés:
gépben lévő táp az egy Corsair VX450-es, amin egyetlen PCI-E szál van csak.

csak azért vetem föl, mert most gigabyte honlapon nézegetem az 560Ti-ket és azt írják, hogy min. 500W-os táp, és két 6-pin-es tápcsatit igényelnek ezek a kártyák.

jelenleg a gépben van az említett GA-P35 DS3 lap, az E6750-es proci, egy USB3.0-s kártya (PCI-E 1x-es port-ban hajszálnyira a videókártya mellett), 6 db winchester, dvd-olvasó, és más azt hiszem nincs
mondjuk pár vinyó kivételen gondolkodom, hogy minek legyen benne mind, néhányhoz már egy ideje nem is igazán nyúltam, a polcon is jók lennének.

Cloud


Fazék

#14132
Quote from: Cloud on 2011-08-12, 00:07:33
Ezt azért olvasgatod?


http://prohardver.hu/tema/nvidia_geforce_gtx_560/friss.html



Idézek 1 hsz-t.

http://prohardver.hu/tema/nvidia_geforce_gtx_560/hsz_1019-1019.html
nem olvasgattam, de most már igen.

a 6870 szimpatikusabb, azt hiszem elég lesz nekem az is, inkább betartom az 50k-s keretet.

innen a 6870-es kártyákból ti melyiket vennétek 50k alatt?
(csak azért szimpatikus ez a bolt, mert innen véve nem maradnék hétvégére gép nélkül, legalábbis azt állítják, hogy délutánra már átvehető a cucc)

vagy esetleg innen a raktáron lévők közül.

thx.

na jó, mentem aludni, erről a vacak netbookról egy kicsit fárasztó netezni és 2-3 ablakban 20-30 tab-bal szórakozni...

Cloud

Én a Hawk-ot vagy  a GIgabyte-ot venném, de majd jönnek többiek is és megmondják a tutit. :)

TurboK

Quote from: Zsiga on 2011-08-11, 21:54:26
Ez a mindent maxon tol az 5850 meg pláne rofl.

Jaj de a csúcs lemaradt, te tényleg komolyan gondolod hogy 5850 + 10-20% = leggyorsabb jelenleg piacon lévő VGA? :lul:

Tudsz olvasni? Azt írtam, hogy NÁLAM vitt mindent maxon. 1680x1050 felbontásban. Ez volt egy-másfél éve (novemberben adtam el).

Akkor nem nagyon volt más kártya ami jelentősen erősebb lett volna (kivéve ilyesmi hogy gtx480 meg Asus Ares, de feltételeztem hogy nem százezres kártyákról beszélünk).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

radeon 5970? :trollface:
[reserved]

Fazék

franc vigye el. sok a munka, nincs időm válogatni a kínálatok között, teszteket nézegetni, stb.
remélem délutánra lenyugszanak a dolgok és talán ha ma megrendelem vhol még zárás előtt, akkor hétfőre még lehet videókártyám, a hétvégén meg legfeljebb végre vmi hasznosat is végzek a gép előtt rohadás helyett...

Cobra

Én Sapphire-t vennék Vapor-X hűtéssel. Dobozhűtőset szerintem ne vegyél, mert terhelve elég hangos lesz. Hardverker központi üzlete meg nincs is messze a lakásodtól, el is tudsz még ma menni érte (7-ig nyitva vannak). Mondjuk parkolni nem lesz egyszerű, lehet jobb, ha villamossal mész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#14138
Quote from: Cobra on 2011-08-12, 12:24:11
Én Sapphire-t vennék Vapor-X hűtéssel. Dobozhűtőset szerintem ne vegyél, mert terhelve elég hangos lesz. Hardverker központi üzlete meg nincs is messze a lakásodtól, el is tudsz még ma menni érte (7-ig nyitva vannak). Mondjuk parkolni nem lesz egyszerű, lehet jobb, ha villamossal mész.
így lesz. megrendelve. 7-ig talán odajutok. thx.
ezen vétel felé hajlottam én is, meguntam a nézelődést. az életbe nem vennék semmit, ha ki akarnám centizni a forintjaimat a legjobb vétel érdekében, annyit tudok pöcsölni vacillálni...

off: bár mint kiderült fél órája le kell még caplatnom Székesfehérvárra is, mert a drága olasz lámpagyártó elcseszte, és az egyik dobozba csak a búra került, a lámpa alapja kimaradt... megrendelő tombol, kedden meg épület átadás. gyárthatunk egy eredetihez hasonló tartó konzolt a hétvégén...
és az egész hét az ilyen szopásokkal volt tele, sztem meglesz a 55 munkaóra ezen a héten (nekem ez már soknak számít)

NLZ

Milyen házat is említett itt valaki a minap? :D
[reserved]

Cloud

#14140
Erre gondolsz?


Quote from: Cloud on 2011-08-11, 15:24:10
Lesz ma egy ilyenem, valakinek nincs közelebbről ismertsége vele? :D

http://www.techpowerup.com/reviews/Akasa/Mirage62/


PH-s tagok szerint nagyon jó ház csak hát 15kg. : ^^



Azóta megvan már, élmény volt 1 órát bkv-zni vele.Néztek az emberek hogy mit cipelek. :)

Beköltözés még várat, nem jöttek meg cuccaim még amit pluszba rendeltem... :(

NLZ

[reserved]

Fazék

#14142
izé. wtf. megvettem ezt a Sapphire HD6870 Vapor-X-et, gyönyörű meg minden, de a gépem egy porszívó lett.
nem arról volt szó, hogy ez jobb, mint a referenciahűtő? vagy ez csak annyit jelent, hogy jobban hűt, de cserébe hangos? vagy az alap még ennél is hangosabb?
8800GTS 512-es után ez egy kicsit erős... ati catalyst azt mondja, hogy csak 33%-on megy a venti... hogyisvanez?

Cobra

#14143
Érdekes, elvileg az egy csendes hűtő.
Most megnéztem gyorsan pár tesztet, mindenhol azt írják, hogy halk, főleg alapjáraton.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

#14144
Annak kellene lennie, nem szabadna porszívót játszania. TEgyél fel egy afterburnert és ott nézd meg a venti fordulatszámát. Ott egyébként tudsz állítani ventiszabályzást is hogy hány foknál mennyit menjen a venti.


Olvasd ezt a két hszt.

http://prohardver.hu/tema/ati_radeon_hd_6850_6870/hsz_7094-7094.html

http://prohardver.hu/tema/ati_radeon_hd_6850_6870/hsz_7095-7095.html


Halknak kell lennie. Ott vagy a ventivel van gond, vagy el van állítva a energiamenedzsment...

Fazék

hmm. na jó, akkor ellenőrzöm, lehet hogy vmiért az egyik ház venti döntött úgy, hogy szakmát vált.
csak automatikusan összekötöttem a zajnövekedést az új eszközzel.

másik kérdés: ugye kártya be, ati driver föl, nvidia driver eltávolít. közte nvidia physix is
namármost ugye mit csinál a gyerek az új kártyával? nekiáll elindítani az összes játékát, hogy húúú-de-jól-fut. de Batman:AA-nál és NFS:Shift-nél is Physix hibareklamálásba futok.
butaság volt eltávolítani a physix-et, vagy kénytelen vagyok ezeket a játékokat újratelepíteni, vagy hogy van ez?

Zsiga


Fazék

Quote from: Zsiga on 2011-08-12, 23:37:02
Quote from: Fazék on 2011-08-12, 23:26:37
butaság volt eltávolítani a physix-et
ok, csak így volt az add/remove programs felsorolásban:
nvidia mittoménmi
nvidia display driver
nvidia physix

franc se gondolta volna, hogy ati kártyával bármelyikre is szükségem lesz :redface:

hogyan lehetne helyrehozni? nvidia oldalról leszedem? http://www.nvidia.com/object/physx-9.10.0513-driver.html

Cloud

Takaríts le minden drivert, és csinálj egy clean driver telepítést.

Fazék

#14149
Quote from: Cloud on 2011-08-12, 23:44:31
Takaríts le minden drivert, és csinálj egy clean driver telepítést.
ettől tartottam.
ok.

szerk: szerencsére nem volt rá szükség, mert Batman:AA újratelepítés végén magától fölrakta és hibátlanul el is indult utána

szerk2: elindul a Need For Speed: Shift! (demo - de gondolom így most már a teljes játék is elindul végre kopp-kopp - 8800GTS-ben valamit nem komált és még a játékmenüig se jutottam el)

szerk3: EZMEGMIAFRANCVOLT? na neee... frászt akarja hozni rám a gépem? böngészés közben egy pillanatra teljesen elsötétült a kép, majd visszajött.
remélem ezt csak valami vacak futó alkalmazás művelte és nem az alaplappal volt mégis gond...

NLZ

Quote from: Fazék on 2011-08-12, 23:26:37
másik kérdés: ugye kártya be, ati driver föl, nvidia driver eltávolít. közte nvidia physix is
Ám ez a sorrend hogy jött ki? Az egészséges módi az úgy van, hogy nv driver le, nv kártya ki, ati kártya be, ati driver fel.
[reserved]

Cloud

Muszáj lesz tiszta driver installt csinálni, mert így csak magadat szívatod...

Fazék

Quote from: NLZ on 2011-08-13, 00:26:23
Quote from: Fazék on 2011-08-12, 23:26:37
másik kérdés: ugye kártya be, ati driver föl, nvidia driver eltávolít. közte nvidia physix is
Ám ez a sorrend hogy jött ki? Az egészséges módi az úgy van, hogy nv driver le, nv kártya ki, ati kártya be, ati driver fel.
ez úgy jött ki kérlek, hogy nv kártya meghalt, ati kártya berak, win7 vmi fura módon nem telepített semmi tisztességes driver-t ati-hoz, így 800x600-as felbontásban böngésző és leszedtem az ati driver-t, telepítettem, aztán rájöttem, hogy nvidia driver-t még el se távolítottam.
ilyen egyszerű. csak siettem, hogy végre normálisan jelenjen meg a desktop, de közben kiszúrtam magammal a sorrend cserével. shit happens

Cloud

Na akkor. Drivereket uninstall, tolj egy ccleanert is szerintem hogy minden szemét eltűnjön, aztán  reset, majd tedd fel AMD drivert.

NLZ

Ha nincs gond, felesleges bajlódni.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2011-08-13, 00:59:47
Ha nincs gond, felesleges bajlódni.
sztem a képsötétülés miatt javasolta.
10 perc alatt megvolt a tisztítótűz és újratelepítés, és remélem innentől semmi gond nem lesz (kopp-kopp)

NLZ

Egy képsötétülés nem képsötétülés. Néha velem is szórakozott a videókarim, ilyen zöld csíkosan elszállt a kép. Aztán még párszor. De azóta semmi. Najó, ez a szutyi wow kifagy rendszeresen, bár most az is abbamaradt fura módon. Szal nem kell rögtön pánikba esni. :D
[reserved]

Cloud

Quote from: Fazék on 2011-08-13, 01:09:53
Quote from: NLZ on 2011-08-13, 00:59:47
Ha nincs gond, felesleges bajlódni.
sztem a képsötétülés miatt javasolta.
10 perc alatt megvolt a tisztítótűz és újratelepítés, és remélem innentől semmi gond nem lesz (kopp-kopp)

Igen, mert ez a két driver volt fenn dolog bekavarhatott...

A hűtéssel még mindig nincs változás? Még mindig nagyon hangos?

Fazék

#14158
Quote from: Cloud on 2011-08-13, 01:18:55
A hűtéssel még mindig nincs változás? Még mindig nagyon hangos?
még mindig ott tartok, hogy nem ellenőriztem, hogy mi hangos a gépben. simán meglehet, hogy a 12 centis hátlapi venti hangosodott be.
de ezt nem fogjuk megtudni egyhamar, mert a gép tőlem 2m-re van és még az oldallapját is le kéne venni, szóval kurvára melós  :angyali:

az az ajánlott msi afterburner, azt simán fölrakhatom, nem fog bekavarni catalyst-nak meg ilyesmi? (csak most már próbálok óvatos lenni, meg sokkal jobban összeszemetelni se akarnám a rendszert)

szerk: jó érzés, hogy még ezzel a 3-4 éves vassal alatta is ennyivel jobban mennek a játékok 1680x1050-ben :)
Witcher 2 is hibátlanul fut high-on (ultra-n azért nem volt pofám elindítani, ha már low-t állított be recommended-ként :))

mondjuk tv-n még FullHD-ben nem próbáltam mit teljesít, majd holnap talán.

Cloud

Msi afterburner igazából egy monitorozó és tuningoló program, van benne lehetőség még pluszban különböző dolgok kiiratására. Pl: FPS szám, VGA órajel, stb.