Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Fazék on 2011-08-13, 01:48:33simán meglehet, hogy a 12 centis hátlapi venti hangosodott be.
yup. ez volt a ludas.
közben eszembe jutott, hogy amikor kivettem a videókártyát, akkor feltűnt, hogy milyen szép porfelgyülemlés van a venti lapátjain, így fogtam magam és azokat lehúzgáltam róla. simán lehet, hogy ezért lett egy kicsit hangosabb :)
most viszont előkaptam a hozzá kapott ellenállás-toldót, szóval kicsit lecsökkentem a fordulatszámát, hátha jelentősen halkabb lesz :)

Cloud

Néha nem ártana egy takarítás. :D

Fazék

Quote from: Cloud on 2011-08-13, 11:43:31
Néha nem ártana egy takarítás. :D
nem volt olyan vastag porréteg :ejnye: csak a lapátok élein volt egy finom réteg és azt húztam le róla :)
pl a kivett videókártya olyan szinten tiszta volt, hogy én is meglepődtem a takarítási szokásiam mellett hogy lehet ez?! (pláne, hogy közvetlenül a földön van jelenleg a gép, mivel nincsen még számítógépasztalom) :D

de így a lassítással már csak egy nagyon finom duruzsolása (az eddigiekhez képest :haha:) van a gépemnek, ez simán rendben van :)

ja igen, egy másik kérdés:
ugyebár ezen a kártyán van hdmi kimenet.

nagyon szimpatikus módon adtak hozzá még egy 1.8m-es hdmi kábelt is (persze a sokszázezres tv-khez basznak adni a gyártók), de most nem tudom, hogy azzal kössem rá a tv-re, vagy hagyjam meg a dvi-hdmi kábelt inkább?


Cloud

#14163
Ha a hang a pc-ről megy akkor maradhat a dvi-hdmi kombó szerintem.


Nálam a takarítás 1.5 havonta van tervbevéve, mert hiába is van vízes  rendszerem, panelban lakok és itt tombol a por... :falba:

TurboK

Quote from: Fazék on 2011-08-13, 11:47:32
Quote from: Cloud on 2011-08-13, 11:43:31
Néha nem ártana egy takarítás. :D
nem volt olyan vastag porréteg :ejnye: csak a lapátok élein volt egy finom réteg és azt húztam le róla :)
pl a kivett videókártya olyan szinten tiszta volt, hogy én is meglepődtem a takarítási szokásiam mellett hogy lehet ez?! (pláne, hogy közvetlenül a földön van jelenleg a gép, mivel nincsen még számítógépasztalom) :D

de így a lassítással már csak egy nagyon finom duruzsolása (az eddigiekhez képest :haha:) van a gépemnek, ez simán rendben van :)

ja igen, egy másik kérdés:
ugyebár ezen a kártyán van hdmi kimenet.

nagyon szimpatikus módon adtak hozzá még egy 1.8m-es hdmi kábelt is (persze a sokszázezres tv-khez basznak adni a gyártók), de most nem tudom, hogy azzal kössem rá a tv-re, vagy hagyjam meg a dvi-hdmi kábelt inkább?


Én amikor legutóbb próbáltam dvi-> hdmi kábelt tv-re kötni, akkor elég sok dolgot nem lehetett megoldani, pl. overscan állitás (az 1:1 pixelarányhoz), vagy képfrissités állitás (23hz mód a mozikhoz).

De ez egy Geforce 8600 kártyával volt. Egyszer hallottam valami olyat hogy Radeonoknál nincs gond ha átalakítod a jelet. De ha van HDMI kábeled, miért nem azt használod? Próbáld ki így is úgy is, aztán az marad amelyik jobban működik.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2011-08-13, 15:09:57
Én amikor legutóbb próbáltam dvi-> hdmi kábelt tv-re kötni, akkor elég sok dolgot nem lehetett megoldani, pl. overscan állitás (az 1:1 pixelarányhoz), vagy képfrissités állitás (23hz mód a mozikhoz).
no igen, az overscan beállítást kerestem egy ideig, mert (általam érthetetlen okból kifolyólag), nem 1:1 az alap beállítás, és hagyott szép fekete csíkokat körbe a képernyőn... csak úgy kíváncsiságból ha valaki ennek az opciónak és alapbeállításnak a hasznát megmagyarázná nekem, akkor megköszönném :)
23hz-et még nem próbáltam, de mintha lehetne ilyesmit is állítani catalyst-ban

Quote from: TurboK on 2011-08-13, 15:09:57De ez egy Geforce 8600 kártyával volt. Egyszer hallottam valami olyat hogy Radeonoknál nincs gond ha átalakítod a jelet. De ha van HDMI kábeled, miért nem azt használod? Próbáld ki így is úgy is, aztán az marad amelyik jobban működik.
mert tegnap óta még nem volt kedvem a tv pultot kihúzni a helyéről, kábelt belenyomni, géppel összekötni :)
amúgy pedig nem tudom egyelőre hogyan lesz. van külön hangrendszer, de ahogyan jelenleg le van rakva, úgy nem sokkal több értelme van, mint a tv hangját használni, szóval lehet hogy ideiglenesen a hdmi-hdmi jelátvitelt választom, hátha tényleg frankón átmegy a hang is :)

TurboK

CCCben az Overscan ott van hogy My Digital Flat-Panels -> Scaling options.
Képfrissitést meg ott állitasz hogy Desktop Management -> desktop properties. Itt van egy kis bug (win7 x64 alatt - 32bites rendszeren lehet hogy nincs), néhány opció visszaáll a menüben egy másikra. Kiválasztod hogy 23hz, átváltja a képet 23hz-re, de a legördülő menü beugrik a 24hz-es opcióra. 29hz->30hz meg 59hz->60hz ugyanilyet csinál.
Lehet hogy ezt egyszerűbb ha a vezérlőpultban állitod be a képfrissitést... jobb klikk az asztalon, képernyőfelbontás, speciális beállitások, monitor fül. WinXP alatt jobb klikk asztalon, tulajdonságok, jobb szélső fül, és ott a speciális beállitások.
Nálam a TV HDMIn van gépre dugva, ugyhogy lehet hogy dvi kábelen nem lesz ugyanott minden opció.

PC/TV/mozi szettet ezerféleképpen be lehet állitani. Csinálhatsz olyat is, hogy HDMI kábel megy gépből erősitőbe, visz magával hangot/képet/mindent. Onnan meg egy HDMI viszi a képet a TVbe. Így full digitális a kimenet, és az alaplapi hangot is letilthatod, mert a Radeon a hangeszköz. Csak akkor ha az erősitő ki van nyomva, akkor kép sincs (hacsaknem azt továbbítja standby módban - nem tudom, nincs AV erősítőm).

Ha a HDMIt közvetlen a TVbe dugod be, akkor onnan csak sztereó hangot tudsz továbbitani, még az optikai kimeneten is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

W7 SP1 64bit-hez tud valaki torrentet? Semmit nem találtam. Angol nyelvű kellene.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Cobra

Köszi, bár ez úgy nézem tele van pakolva nem igazán beleillő dolgokkal is. De érdekes, Piratebay nem dobta ki találatnak nekem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Ugyanezt megtalálod legális direct downloadként is (csak licenszkulcsot kell hozzá venni)
http://www.mydigitallife.info/official-windows-7-sp1-iso-from-digital-river/

NLZ

Quote from: Cobra on 2011-08-14, 15:38:25
Köszi, bár ez úgy nézem tele van pakolva nem igazán beleillő dolgokkal is. De érdekes, Piratebay nem dobta ki találatnak nekem.
Teljesen bele illő dolog minden, eredeti MS lemezképek vannak egybeolvasztva. Ugyanilyet tudok én is csinálni, csak itt megkönnyítették a dolgodat.
[reserved]

Cobra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-08-14, 16:49:59
Ugyanezt megtalálod legális direct downloadként is (csak licenszkulcsot kell hozzá venni)
http://www.mydigitallife.info/official-windows-7-sp1-iso-from-digital-river/
Thx, nem is tudtam, hogy ilyen létezik. Őszíntén szólva nem nagyon bízok a házilag összerakott iso-kban, ugye bármi belekerülhet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Az összes MSDN-es cuccnak nyilvános a crc/md5-je, ugyhogy tudod ellenőrizni hogy mi a mahinált és mi az érintetlen win7 iso.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Valaki megmondana nekem, hogy ez milyen fonttipus?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

#14175
Quote from: Cobra on 2011-08-14, 20:27:12
Thx, nem is tudtam, hogy ilyen létezik.

Pedig logikus, a digitális disztribúcióhoz (a Digital River a MS ilyen rendszere)
kell valamilyen letölthető lemezkép -- ebben az esetben a lemezkép teljesen
nyilvános, bárki által letölthető, csak a licenszkód megvásárlásával lehet
legálisan használni (pontosabban a 3×30 nap trükközés után).

Kviki: a szöveg vagy a felirat? Utóbbi biztos egyedi.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

1000%, hogy vagy egyedi, vagy valami nagyon nem szokványos
grafikusi készlet.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Tud valaki SOS videokártya-szervízt Pesten? Úgy néz ki megdöglött a kártyám hűtése, én meg itt rohadok szabadságon gép nélkül, és holnap éjfélkor jön ki a Deus Ex H.R.  :comp:



Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-08-24, 21:37:06
Ph-n azonnali vga-s kérdésekben kérdezted már?
Aprón szervizeseket?
pl http://hardverapro.hu/apro/hibas_pci-e_ati-amd_radeon_kartyak_javitasa/hsz_1-50.html
Nem kérdeztem csak kerestem / visszaolvastam.
A linket meg köszi, ezt valamiért nem dobta ki a kereső, pedig végignéztem a fél hardveraprót... :borul:

Cloud


Zsiga

Quote from: Cloud on 2011-08-24, 21:48:19
Ugye nem a fórumban kerestél szerelőket?  ;)
Quote from: Zsiga on 2011-08-24, 21:46:37
végignéztem a fél hardveraprót

Cloud


Zsiga

Közben kezd változni a kórkép...

Azért gondoltam a VGA hűtésre, mert mostanában kezdett zörögni, meg ugye meleg is van, és játék közben fagyott ki az utóbbi pár napban  vagy 4-5 alkalommal. Fagyás után meg be se bootolt (Win boot közben nem ment tovább), de egy óra pihentetés után megint ment egy darabig gond nélkül.

Most viszont fél órája stabilan megy a szőrösfánk 90°C-on... (AMD 5850)

Rendszervinyó hibátlan, proci és vinyók normális hőmérsékleten mennek.
Memtestet még nem futtattam, de nekem nem annak tűnik.
VGA ki-be megvolt, a port is kifújkáltam belőle amennyire tudtam. (Próbáltam szétszedni, nem jött össze, a GPU-blokk csavarjai annyira erősen vannak meghúzva hogy nem bírtam leszedni, anélkül meg nem jön le a hűtő többi része sem.)
Táp 430-as Seasonic, nem hinném hogy kevés lenne, eddig se volt vele gond. Nem zajos, nem túl meleg.
VGA-driver frissítve a legújabbra, semmi változás. Windoze rendszervisszaállítás sem segített.

Szóval fuck this shit. Konzolt kéne venni.

Cloud

Ha pihentetés után ment rendesen egy ideig akkor szerintem valahol túlmelegedtél...Mondjuk ilyen dög melegben nem is csoda... Vga hőmérséklet ha furmark alatt ennyi akkor játékban kb 10-20fokkal kevesebb, szal az sem lehet gond szerintem....

Furcsa jeleket, hibákat nem lehet látni monitoron, ami esetleg még vga hibára utalhatna?

Zsiga

Quote from: Cloud on 2011-08-24, 23:27:04
Ha pihentetés után ment rendesen egy ideig akkor szerintem valahol túlmelegedtél...Mondjuk ilyen dög melegben nem is csoda... Vga hőmérséklet ha furmark alatt ennyi akkor játékban kb 10-20fokkal kevesebb, szal az sem lehet gond szerintem....

Furcsa jeleket, hibákat nem lehet látni monitoron, ami esetleg még vga hibára utalhatna?
Hát a kártya hátoldala iszonyat forró a GPU alatt fagyáskor (de akkor is amikor már gond nélkül megy egy-két órája), rátettem egy régi 8cm-es ventit ideiglenesen, de nem igazán láttam hogy egyértelműen megoldaná a problémát, pedig a hőmérsékletet kéztátételre egyértelműen javítja.

Fura képhiba az van, browserben scrollozáskor amíg tekerem az egér görgőjét addig egy 20-40 pixelnyi villogó feketés csík halad lefelé a monitoron, meg a taskbar remeg (más viszont nem). Viszont ha átrakom a programot a másodlagos képernyőre (TV), ott nem csinálja. Illetve csinálja, de csak a főképernyőn. :confused: Talán szar driverrel láttam hasonlót valamikor régen. Szokásos döglött VGA-s pöttyözős-randompoligonrajzolós-elszíneződős szemetelés egyáltalán nincs, játék vagy film közben szintén nincs semmi képhiba.
Másik browser csinálja ugyanezt, Total Commander alatt is jelentkezik, de pl. µTorrent listáját görgetve meg nem. :confused: :zomg:

Cloud

Wow...  Érdekes...  :he:  Még mindig lehet vga probléma persze...Nincs otthon másik vga-d amivel kizárhatnád bármi másnak a meghibásodását? Vagy egy másik gép amibe belepakolni ezt a vga-t hogy ott is jönnek-e ezek a gondok...

Zsiga

Nincs sajnos kompatibilis gép / VGA itthon. (Következő gépvásárlásnál szóljatok majd rám hogy integrált video legyen az alaplapon/prociban mindenképp...)
Már kinéztem egy új VGA-t is, de ha megvenném és kiderülne hogy más volt a baj, hát egy kicsit szétb@szna az ideg...